Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207124/bmid_carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4 1768 365

Případy oddělení Q série

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

zuzurana
11.10.2014 5 z 5

Este musim doplnit dalsiu informaciu. Po precitani tejto knihy som nemohla dlho zaspat, premyslala som nad cely dejom. Velmi ma tento pribeh zaujal a najma koniec. Autor ma prekvapil s tym, ako v knihe pomohol slabemu jedincovi. Ukončenie knihy bolo velmi dobre, a prave to mi dalo moznost sa zamysliet nad zivotom. Verim, ze tuto knihu som necitala naposledy. Uz sa tesim na siesty diel.

zuzurana
10.10.2014 5 z 5

Prečítana a úplna 100% spokojnosť. Keby sa dalo dat v hodnoteni 10 hviezdiciek, dala by som plny pocet. Povedala by som, ze tato kniha je urcite najlepsia kniha od toho autora. Zboznujem jeho knihy. Neviem ho vynachvalit. Vtipne situacie, dobra problematika, super zaver. Velmi odporucam tuto knihu. Po dlhej dobe vynikajuca kniha, od ktorej sa nemozem odtrhnut.. Dufam ze tento autor ma este potesi s dalsim dielom z oddelenia Q.

Michel-RD5692
06.10.2014 4 z 5

Kniha byla opravdu bezvadná, napsat o problematice Cikánů mně přijde jako dobrý nápad. Docela mě pobavila scénka, jak Marco ukradl kolo, to mně hned připomnělo, co se stalo u nás v baráku. Líbí se mi Marcova odvaha postavit se celému rodinnému klanu a nakonec i profesionálům.
Jinak jako obvykle velmi dobře napsané. Rozhodně jsem se nenudil.
Ale dost mně pohnul žlučí idiot Lars Bjorn, kterého nesnáším už od druhého dílu. Hned na začátku mně naštvalo, že se má stát šéfem oddělení A místo Marcuse Jakobsena a úplně mě odrovnalo, když jsem se dověděl, že z něj autor snad ještě udělá "hrdinu"
Hvězdičku jsem strhl jen kvůli Bjornovi, jinak je kniha brilantní
Pitomej Bjorn!

makke
29.09.2014 5 z 5

Tato kniha mě donutila zapřemýšlet, jestli si dále kupovat Olsenovy knihy... vážně uvažuji o tom, že až vyjde další případ oddělení Q, že si knihu nekoupím hned, ale... až budu mít jistotu, že mám minimálně dva dny volna, vyhnu se tak stále se opakující situaci, kdy mi děj nedá spát a prostě MUSÍM vědět, jak kniha skončí... Marca jsem dočetla dnes ve 2.48 v noci, s vědomím, že ráno se mi asi nebude vstávat nejlépe, nicméně, to prostě nešlo jinak. Po trochu táhlejším úvodu, kdy mi hned nedošlo, co tím chtěl autor říci, mě kniha opět pohltila a nepustila, dokud jsem neotočila poslední list. Za mě 6 hvězdiček :o).

soukroma
28.09.2014 4 z 5

Pro mě poněkud zklamání po předchozích vynikajících knihách: autor se tentokrát nevyhnul opakujícím se tématům (až klišé) současných severských detektivek, tj. ilegální přistěhovalci, klany cikánských kapsářů, dětští vojáci, defraudace ve státní a soukromé sféře, Afrika... Dlouho jsem se nemohla začíst, v první polovině knihy se řešil především s dalším nesouvisející případ, cesty Marca a Carla se protly poprvé až v polovině knihy, konec jakkoli akční byl zároveň poněkud pohádkově zabarven. Tým oddělení Q tentokrát moc neperlil vyjma Rose, která všechny pozitivně převálcovala, zatímco Asad se zotavoval z mnoha zranění a byl ještě více nevyzpytatelný a Carl měl zase svoje osobní i pracovní splíny, mj. kvůli nasazenému nevítanému dočasně přidruženému elementu do týmu. Suma sumárum rozkouskovaná zbytečně dlouhá kniha, která pro mě postrádala napětí a originální námět (75%).