Vzkaz v láhvi

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/132479/carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 4.72174

Případy oddělení Q 3.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Flaskepost fra P, 2009

Kniha Vzkaz v láhvi

Dada077
včera

Autor sa u mňa zaradil medzi obľúbených severanov a zároveň medzi tých, čo dokážu vyšponovať aj čas, počas ktorého si najposlednejšia postava v románe čistí zuby.
Zároveň sa dobre pohral s témou náboženských siekt a samotných koreňov a vznikov zla, kedy zúfalstvo postavy vystrieda temné "doutnání" pomsty a vlastnej verzie spravodlivosti, všetko prekryté znecitlivením najvnútornejšieho ja.
Milovníkom severského krimi románu doporučujem, vyrovná sa Nesboovi, či Larsenovi.
"Volám sa Chaplin"

Nymfadora.T.

Knihu jsem si koupila na doporučení kamarádky s tím, že se mi bude určitě líbit, protože ví, že hltám severské detektivky...nespletla se...napínavé, čtivé...určitě seženu další...a jako bonus se hodí do Výzvy

husayn

Musim přiznat, že me to fakt chytlo a už se těším má další díl až si přečtu.

jprst

Tak tohle se autorovi opět povedlo, snad ještě lépe než předchozí dva příběhy této série. Autor má silně nakročeno mezi mé oblíbené, uvidíme po další knize z této série.

Mája777

Skvěle napsaný a velmi zajímavý případ. Stále více mě ohromuje, čeho jsou lidé vůči druhým i vůči sobě schopni.

cca

Musím říct, že začátek mě nijak zvlášť neoslovil. Možná zčásti proto, že jsem začala tímto dílem, a tak jsem se neorientovala v životě hlavních postav, ale především mi přišlo že se všechno rozjíždí moc pomalu. Druhá polovina knihy ale nabrala úplně nový spád a dostala mě. Adler-Olsena jsem určitě nečetla naposledy.

Pav

Hodně napínavý případ oddělení Q. Čtu je na přeskáčku a přestože jsem jednu linii knihy věděla dopředu, nemohla jsem přestat číst.

gad

Tak, třetí díl za mnou. I tentokrát jsem spokojen. Olsen se mi čte opravdu skvěle. Těším se na další pokračování.