Vzkaz v láhvi

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/132479/carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 4.72046

Případy oddělení Q 3.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Flaskepost fra P, 2009

Kniha Vzkaz v láhvi

Zlatinka.Emilly

Ze začátku jsem se nemohla začíst, až tak po 200 stranách se příběh rozjel a byl docela i zajímavý. Moc se mi líbilo, jak se Carl nedal odbýt a tušil za vzkazem v láhvi něco důležitého. Zachránil tak další životy. Za jeho vnímavost dávám čtyři hvězdičky.

Pája699

Opět super počtení od začátku a ž do konce. Kniha od khihy lepší a lepší. Miluju tohle dvojici!

Lavender756

Tak to byla pecka! Napětí od počátku az do konce, postavy, i kdyz některé zvláštní, převážně sympatické. Děj je logický a nabitý. Pohled z mnoha perspektiv a co to za mě korunuje, je pravidelná dávka humoru. Tak povedený humor jsem v žádné jiné detektivce ještě nepotkala!

Pavla111

Knizka moc pekna, ale urcite nekoukejte na film. Katastrofa :-))

Kizuizi

Opět perfektní - Carl s Asadem jsou výborná dvojka :)

vera4669

Tak tohle byla zase jízda, zatím nejlepší a jsem zvědavá na další případy oddělení Q, správná dávka napětí, gradující kapitoly, chvilky chechtání nad hláškami s Asadem, opravdu perfektní kniha

sasena

Tento autor mě fakt dostal. Jeho detektivky jsou napínavé a nechybí v nich ani humor. Tato je třetí, kterou jsem četla a už sháním další. Doporučuji.

dagmar2713

Napínavé od samého začátku, skoro se mi ji nechtělo pouštět z ruky.