Vzkaz v láhvi

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/big_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 4.62678

Případy oddělení Q 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Flaskepost fra P, 2009

Kniha Vzkaz v láhvi

Kavalos

Tenhle autor umí dobře pracovat s citlivými tématy. Každá kniha se mnou zatím vnitřně dost cloumala. Čte se moc dobře, stejně jako předchozí knihy.

Timkim

Třetí díl a opět výtečný. Carl mi dost často leze svým chováním na nervy ...rozdá úkoly a jde si "odpočinout" ale Asad a jeho prupovidky a metafory jsou naprosto geniální. S tím tříhrbým velbloudem mě dostal.
Nějak si začínám zvykat, že v každé, tedy skoro každé knize se objevuje nějaká církev. Zde to bylo však ještě v pohodě a opět se mi stalo, že jsem chápal pachatelovy důvody. Ne že bych to schvaloval, ale chápal jsem ho.
Na další díl se těším, jsem zvědav jak to bude pokračovat s Vigou a Rose.

hana4834

Tato kniha mě chytla už od začátku byla to síla. Konečně jsem severským detektivkami přišla na chuť..jen tak dál jsem zvědavá na pokračování.

Pítrs85

Velmi silná knížka, jež graduje až neskutečným způsobem. Olsen mě potřetí (po Ženě v kleci a Zabijácích) přesvědčuje, že momentálně asi fakt nemá, co se severských detektivních příběhů týče, konkurenci (ano, včetně Jo Nesboho). Jeho velkou devízou je určitě ten fakt, že s hlavní postavou (i když je to docela morous) budete jednoduše sympatizovat, ale nejen s ním, ale i s jeho dvěma kolegy, Asadem a Rose. Samotný příběh bych rozdělil na dvě části, ta první je celkem často prošpikovaná klasickým Olsenovým sarkastickým humorem, v té druhé už je humoru pomálu, ale příběhu to neškodí, naopak. No a ten závěr... četl jsem si dvě hodiny v kuse a dokud jsem to nedočetl, nedokázal jsem čtečku odložit, až tak mě to strhlo.

Eistee

Napínavé a promyšlené. Příběh brná na citlivou strunu, navíc se odehrává ve velmi atraktivním prostředí nebezpečných sekt. Linka s Rose byla
už jen třešničkou na dortu. Povedené dílo.

karol.cadex

Třetí díl = nejslabší díl? Ono to sice pěkně odsejpá, že člověku ani nepřijde, kolik to vlastně má stran, je tam akce a napětí a drámo a různý morální otázky, je tam toho prostě dost. Ale tak si říkám, jestli už to není trošku předimenzované? Jako jo, na konci to pěkně do sebe zapadne a vlastně jsem to nedočetla nijak nespokojená. Jen jsem se párkrát ztratila, pak se zase našla, pak jsem četla trochu vaty, pak najednou Cárl tam řeší svoje existenciální problémy, který nedořeší ani kdyby tahle série měla těch dílu šestnáct...
Absolutně mě irituje Carlovo exmanželka, tu bych nechala nejradši někde v sudu s rozpouštědlem. Nutně potřebuju vědět Asadovo historii, protože z filmů už si to nepamatuju, to mě autor taky neuspokojil. Linka s Rose a její sestrou Yrsou mě velmi pobavila, ale zas mám z toho v hlavně akorát nezodpovězený otázky, co jako bude.
Pan Jussi má hodně bujnou fantazii, to se mu upřít nedá. Pořád ale i přes to, co jsem napsala, je to jedna z nej detektivních sérií, co jsem kdy četla.

m.valova

Po dlouhé době jsem sehnala tento díl a i když si už přesně ty předešlé nepamatuji,zorientovala jsem se docela rychle.Téma sekt a takového nábožeství za hranou už je samo o sobě hrozné,a co všechno zlo kolem člověka dokázalo způsobit a kolik krutosti a nelidskosti v někom může být je naprosto hrozné.Četlo se mi to s nelehkým srdcem,protože bohužel spousta věcí na které kniha poukazuje tak skutečně asi funguje.Jinak definitivně tuto sérii řadím mezi oblíbené,a čekám jak se postavy nadále budou rozvíjet.

Vlak7

Dlouhé, dlouhé, zbytečně dlouhé. Téma mi nebylo sympatické, hlavní hrdinové v závěru hranicili s nesmrtelnosti,... někdy méně je více. Dávám 3*, a doufám, že sudé díly knih tohoto autora budou pokračovat 5 hvězdami, jak jsem hodnotila právě jeho druhou knihu (Zabijáci).