Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi obálka knihy
Mé hodnocení:

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 4.62461

Případy oddělení Q 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Flaskepost fra P, 2009

Kniha Vzkaz v láhvi

Nunynka

Dala bych něco mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Mám ráda detektiva i jeho potrhlé asistenty. Líbí se mi,že v každém díle trochu poodkryje nějaké tajemství na sebe i na kolegy a dokonce mě ani nevadí,že pachatel je vlastně znám od začátku. Je to takový pan Columbo. A co se mi líbí moc,že to není žádný superhrdina,který se k pachateli prostřílí a trochu zde hrají roli i náhody. Hned jdu na další díl. Doufám,že opět nebudu zklamaná.

JiříM

Zajímavé, jak každý telefonuje a nikdo nenabíjí. ????

archivářka115

Ze začátku mi to připadalo zmatené, ale když se děj rozjel, tak to bylo super.

Anna27

Poslech audioknihy: Jan Bareš je stvořen pro tuhle sérii. Zní jako kdyby byl jedním z členů Carlova týmu. Tento díl mě neskutečně bavil. Byl to zajímavý příběh, plný napětí a čtenář čeká s očekáváním jak se to drama vyvine a i když znáte vraha dopředu, vůbec to neubírá na adrenalinu. Za mě skvělé. U autora mě ještě nezklamal ani jeden díl, všechny jsou super. Rozhodně se podívám i na filmy.

misantroop

Třetí případ Oddělení Q v pořadí. Za mě opět za plný počet. Autora jsem si velmi oblíbil. Nechci spoilerovat a přidám tedy pár postřehů v bodech, které nic neprozradí.
- V tomto díle se opět více vybarvují charaktery postav z Oddělení Q a jejich okolí. Ve vzduchu se ale pořád vznáší trochu tajemství.
- Zajímavý námět je izolace náboženských sekt a spolků, stejně jako vystoupení z nich.
- Rozkrytí motivací, identit a modusu operandi zúčastněných je tu krásně vygradované do chvíle kdy vyústí v napínavý závěr.
- V knize se objevují aktuální témata tížící dánskou společnost.
Knihu nemůžu než doporučit a pokračuji v čtení série.

Kortez

Audiokniha. Nevyhledávám prioritně severské detektivky, no občas nějakou zkousnu. Tady byla moje dychtivost po zajímavém příběhu naplněna, náboženské sekty, vydírání, únosy, vraždy dětí... Bylo tady všechno co mělo být a přitom ne úplně řezničina, co kvituji.

Nočnípták

Případy oddělení Q čtu napřeskáčku, tak jak jsou volné v knihovně. Zatím mi to nevadí. Každý příběh je ucelený. To co je tam naznačeno jako linka táhnoucí se všemi díly není pro hlavní děj důležité. Tenhle díl se mi líbil mnohem víc než Marco.
Carl je opravdu takový normální, žádný superman. Někdy mě štval, přesto ho mám ráda. Severské thrillery ráda nemám, ale tohle byla docela normální detektivka. Navíc žádné problémy s alkoholem u hlavní postavy, které se u jiných autorů snad množí. Za 5*.

ladyba

Skvělý příběh, výborně napsáno, jen ten závěr mi tentokrát přijde po tolika stránkách psychologického napětí odbytý.