Vzkaz v láhvi

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 4.62321
Série

Případy oddělení Q 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host
Orig. název

Flaskepost fra P, 2009

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Film se stejným názvem Vzkaz v láhvi. Režie: Hans Petter Moland. Hrají: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pål Sverre Hagen, Jakob Ulrik Lohmann. Česká premiéra: 2.6.2016 (hannah2000)


Na únor 2016 je plánována adaptace knihy Vzkaz v láhvi, dalšího pokračování případů Oddělení Q, která si to míří do kin. (Lenka.Vílka)


Ocenění

2010 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)
2010 - Harald Mogensen-prisen (Nejlepší thriller - Dánsko)