Zabijáci

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/zabijaci-ltu-118817.jpg 4.32137

Případy oddělení Q 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Fasandræberne, 2008

Kniha Zabijáci

katallinka
20. listopadu

Dost průměrný příběh i postavy. Případy oddělení Q mě příliš nezaujaly.

TVer

děj je nepřehledný a zmatený, kniha je divně psaná, absolutně mě nezaujala, nemohla jsem se začíst, asi v půlce knihy jsme to vzdala a knihu přestala číst.

munka

Oddelenie Q má nový prípad a Carl musí opäť niekomu stúpiť na "kurie oko ". Páchatelia sú známi od začiatku, ale to neubralo na dramatičnosti knihy. Po určitej pauze si určite prečítam ďalší diel.

zimka.r

První díl byl pro mne lepší a asi těžko ho něco překoná. V tomto druhém díle na mne bylo mnoho jmen, která se mi pletla, ale i tak dobrá kniha, už se těším až zas otevřou knihovny a dostane se mi do rukou další třetí díl :)

Lanley

Uff hodně drsný a nechutný. Vidim v tom určitou paralelu i s psychopaty, co vládnou aktuálně u nás. Vůbec bych nečekal, že mě může podobný příběh tak zasáhnout. Kniha mě chytla od prvních stran. Bezmoc hlavní hrdinky je šílená ale zároveň celkem zasloužená, což je pro mě tak nějak zvláštní. Nevěřil bych, že budu fandit v knize nějaké záporačce.
Chemie mezi Carlem, Asadem a nově i Rose je naprostot super, je to jeden z důvodů, proč prostě potřebuju číst další díly. Závěr knihy mi přišel až moc přitažený za vlasy a z ranku náhody, ale nijak to na kvalitě knihy neubralo.
Autor se prostě moc nezaobírá vysvětlováním, díky tomu celý příběh letí bez menších brzd dopředu. Úžasná kniha!

Anna27

Byla tam elitní škola, zazobané děcka, drogy, vraždy, sex, klece se zvířaty.... Člověk by si řekl, že je toho moc, ale v Adlerově podání to vyznělo celé uvěřitelně. Fakt bych například věřila, že je to podle skutečných událostí. Carl s Asadem a Rose jsou mi stále více sympatičtější. Za mě super detektivka a rozhodně přečtu celou sérii.

Katulinka69

Další nářez

IVANA0123

(+ SPOILER) Adler-Olsena jsem si musela přidat mezi oblíbené autory. Druhá kniha od něj a opět velmi originální, netuctová a mrazivá zápletka. Tyhle knihy se vám dostanou pod kůži, skvěle se čtou a i když se zdá na začátku vše jasné..SPOILER postupně zjistíte, že zdánlivá oběť sama nese obří část viny. Nedokázala jsem si až do konce sama pro sebe srovnat, jestli si zaslouží pouze odsouzení, a nebo je vlastně na vině i okolí a vše je jen důsledek věcí minulých... A k celému příběhu jako bonus skvělý vyšetřovací tým, nyní obohacený o ženský element, který kazí detektivu Morckovi spánek. Mně osobně ale Rose velice sedla a hlavně pobavila. Ale i když se líbilo, dávám tentokrát jen 4*, protože Žena v kleci se mi líbila přece jen malinko víc.

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních
Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních