Zabijáci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/big_zabijaci-ltu-118817.jpg 4.32527
Série:

Případy oddělení Q 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Fasandræberne, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (476)

Kniha Zabijáci

KadetJaina
předevčírem

Chvilku mi trvalo se do tohohle dílu začíst, ale pak se děj a postavy zase rozjeli a je to super. Carla by měl někdo přerazit, ale dynamika celého týmu je báječná.

85098211
15. března

(+ SPOILER) Druhý díl série, kterou jsem si oblíbila hned na první dobrou, se mi líbil snad ještě víc než ten úvodní. Tentokrát komisaře Carla Mørcka z oddělení Q a jeho kolegu Asada podporuje nová sekretářka Rose, velmi svérázná osoba, která by se Mørcka nejraději co nejrychleji zbavila. Ale brzy se ukáže, že bude týmu silnou oporou. Asad totiž najde na stole spis případu z doby před dvaceti lety, který je vlastně považován za uzavřený. Ale jak se zdá, někdo má zájem na tom, aby se znovu otevřel a začal řešit. A tak i přesto, že dojde k zásahu z vyšších míst, která si vyšetřování nepřejí, ujme se ho Carl Mørck, pro kterého je tato zakázaná zakázka (samozřejmě) o to přitažlivější ;-).
Mrtvá dvojice sourozenců, kteří byli zabiti tím nejbrutálnějším způsobem, se ukáže být jen začátkem série vražd, ke kterým tenkrát došlo. Během vyšetřování Mørck a Asad neustále narážejí na šest lidí, kteří se znali z elitní internátní školy. Všichni pocházeli z bohatých rodin, ve kterých hrály hlavní roli peníze a vůbec žádnou zase city. Proto je jasné, že emocionálně chladní rodiče vychovali také ze svých potomků nelítostné bytosti, toužící po moci a kteří se vyžívají pouze v ponižování ostatních, slabších jedinců. Jenomže těmto lidem, kteří dnes zastávají významné pozice, bude velmi těžké jejich vinu dokázat, protože si kdysi dávno přísahali věrnost. Ale nic nevydrží věčně a tak i tato soudržnost začne vykazovat trhliny...
Kniha je opravdu výborná, moc se mi líbilo, že autor popisuje události ze dvou úhlů pohledu. A sice oněch šesti zabijáků a potom policie v čele s Carlem Mørckem. Kromě toho je minulost tak silně propojená se současností, až z toho čtenáři místy běhá mráz po zádech. A na závěr dojde k zúčtování, které dospěje k poměrně nečekanému konci. Za sebe nemám knize absolutně co vytknout, proto ji hodnotím plným počtem a na další setkání s Carlem a jeho týmem se budu zase někdy moc těšit! :-)


Os21
10. března

Výborné čtení

Hkk935
05. března

Skvělé pokračování, povedlo se, děj je velmi povedený. Přečteno za dva dny :-), takže hurá na další díl. Carl mě začíná opravdu bavit.

martin9929
10. února

Celkem drsný, surový, napínavý, ale dobrý příběh. Vtipný Carl a jeho pomocník Asad nezklamali.

Magie233
07. února

Skvělé čtení.
Zajímavý příběh, čtivé, sympatický a vtipný Carl. V závěru napínavé i přesto, že čtenář ví, jak vše skončí a přesto ho to baví.

annes
29. ledna

Ohó, přeskočila jsem první díl, protože mi tenhle víc utkvěl z filmů. Rozhodně jsem neudělala chybu když jsem po tomhle autorovi konečně sáhla. Nějaký další díl si ráda přečtu, ale musím si dát chvíli od těch syrovostí pauzu. Myslím, že by na mě hlavní hrdinka tolik nezapůsobila, kdybych neměla vlastní holčičku, ale jinak zápletka byla skvělá a atmosféra případu mě chytla. Uvidíme, co nějaký další příběh přinese :⁠-⁠)

sgjoli
18.12.2022

Druhý díl série a opět jsem nadšená. V tomto případě si dost cením námětu, který mi svým způsobem připadal, že by se hodil do subžánru dark academia. Temná minulost, elitní škola, uzavřená skupina študáků s temnou minulostí, poněkud psychotické postavy. To tady najdete.
Příběh sám o sobě byl dost svižný, dobře mi ubíhal, měla jsem chuť pokračovat dál a dál. Navíc to vypadá, že do oddělení Q přibyla nová postava, která tomu dodala šmrnc, tak snad ji uvidíme i v dalších dílech - docela jsem se bavila tou dynamikou. Navíc se mi líbilo, že se tu posouvá i hlavní hrdina Carl, který má za sebou dost těžkou zkušenost z minulosti (viz první díl, když se s ním seznámíme). Toto osobní pozadí se tu posouvá dále, což se mi líbí - nestojí to na místě.
Knihu jsem poslouchala v audio verzi, kterou namluvil Igor Bareš - dost se mi tu ten jeho projev líbí, hodí se mi k tomu. Takže i za to palce nahoru.
Jednu hvězdu ubírám, ráda si ponechám rezervu - věřím, že se autor má stále kam posouvat. Těším se na další díl. :-)

1 ...