Zabijáci

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118817/zabijaci-ltu-118817.jpg 4.31833

Případy oddělení Q 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Fasandræberne, 2008

Kniha Zabijáci

Vera Silent

Tak nejak ctu Carlovi pripady od prostredka po zpatku, coz mi trochu zpusobuje dejavu pocity, ale jinak dobry. Tyhle knihy jsou sazka na jistotu. Maji solidni a brutalni deje, napeti i nejake to prekvapeni. Ackoli se mi tenhle dil libil zatim nejmene z tech, co jsem cetla, i tak me to dost bavilo.

Jessybelle

Bylo to fajne, jsem zvědavá, co se vyloupne z Asada, Rose je sympatická a "hubatá", což odd Q potřebuje...

Pája699

Nedá se napsat nic jiného, než zase super kniha. Pro mě i lepší jak jednička :-) Nová kolegyně Rose, tomu dodala správný šmrc a zpestření. za me super

Art82

Další napínavá detektivka z této série jen ten konec jsem čekal trochu jinak. Ale i tak super.

Janadvorackova

Skupina lidí zjistí, že je baví zabíjet lidi. A tak to dělají. Zábavu berou jako lov a oběť, když nezabijí, dost brutálně zmrzačí.
No, jako námět detektivky to není špatné.
Nechybí zmatení vyšetřovatelé, jejich pomalejší práce. Naopak práce padouchů je svižná, krvavá a čvachtací. Oběti mají v očích děs a do všeho se zapojí i pouliční "podsvětí."
Jenomže i moje babička byla při zabíjení králíků, což mě mimochodem neskutečně bavilo sledovat, o mnoho drsnější. Jí jsem totiž věřila, že co chce udělat, udělá.

Partička hrdinů příběhu je tak "vostrá," až je to k smíchu.
První kniha ze série - Žena v kleci - byla o něco lepší, ale také jsem k ní měla připomínky. Tento díl mě vyloženě nebavil a doposlechla jsem ho jen abych měla čisté svědomí, že jsem knihu přečetla.
Zkusím od autora ještě nějakou další, ale do třetice a pak už ne.

Nevadí mi brutalita, která se severským krimi vyčítá. Asi proto, že je to drsnější, chce člověk kriminálky číst. Spíš styl, který ji líčí nereálně a hrdiny jako bandu blbounů.
Chybí mi v tom zkrátka trochu náročnější psychologie postav, což se povede popsat opravdu málo komu.

Lenka26

Hodnotím jako poutavé, napínavé a gradující čtení. Přesto občas trochu víc zbytečné omáčky, ovšem ne na úkor děje. Kniha byla dobrá.

m.valova

Opět skvělé čtení,místy mi brutalita lidí ať už k lidem samotným a nebo zvířatům dělala opravdu špatně....nevím zda má autor takovou fantazii či čerpá z nějakých skutečných zdrojů,ale je to síla a film určitě vidět ani nechci..těším se na vývoj postav v dalších dílech..

vera4669

Druhá kniha a opravdu mě Carl baví i s Asadem, to je dvojka :-D těším se na další díl