Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

myskula
24.08.2012 5 z 5

Jedním slovem skvělé!!!Myslím,že mnohem lepší než Žena v kleci.Napětí kombinované se špetkou humoru,dávám 5 *.

jaroslav63
18.08.2012 4 z 5

Skvěle vygradovaný příběh, těším se na film, který se brzy začne točit.

makke
16.08.2012 5 z 5

Čist tuto knihu mi přišlo jako jíst dobré jídlo v dobré restauraci, pomale si vychutnávat sousto za soustem. Kniha byla skvělá, opravdu jsem si "pochutnala".

Boboking
13.08.2012 4 z 5

Dočetl jsem Zabijáky od Jussi Adler-Olsena a nemá to chybu. Četl jsem, že někomu vadí, že ví od počátku, kdo co udělal a jak, a tím to ztrácí napětí, ale není vůbec pravda. Ten postup je napínavý víc než dost. Ale prim hraje především postava komisaře Morcka a jeho mordparty. To dělá z knihy asi to hlavní atraktivní. Sympatické a dobře vykreslené postavy. Je to vlastně o lidech z nejvyšší společnosti, kteří se vyžívají v bezdůvodném sadismu. Ale i peníze a brutalita všechno nespraví.Ten název Zabijáci zde sedí dokonale. A konec, to jsou "jatka".

dalimoni
10.08.2012 5 z 5

Ze začátku knihy jsem si myslel, že to bude slabší než Žena v kleci, kterou jsem četl asi před měsícem, ale postupně to nabralo spád, autor odkrýval tajemství příběhu a gradace na závěr neměla chybu. Hlavní hrdina Carl i jeho asistent Asad jsou mi jako postavy velmi sypmatičtí, jejich dialogy nepostrádají vtip a humor i při velmi napínavých situacích. Už se těším na další knihy, které budou brzo přeloženy do češtiny a mají vyjít v roce 2013. Žena v kleci pro mě o kapánek lepší, ale i tato kniha je pro mě na 5 hvězdiček.

sataras
27.07.2012 3 z 5

Souhlasím viz. sachista a jasmína. Napětí žádné, jen brutalita, která je bohužel stále víc součástí dnešního světa. Také zklamání.

sachista
07.07.2012 4 z 5

Drsnější, brutálnější, krutější a pro mě možná kapánek slabší než Žena v kleci. Přece jen se řadím spíše ke klasickým vyznavačům detektivního žánru, kdy je čtenář nucen trochu zapojit svoji poirotovskou šedou kůru mozkovou a dumat nad tím, kdo a proč se dopustil zločinu. Uznávám však, že Adlerovi-Olsenovi o tuhle hru s čtenářem nešlo a servíruje nám podobně jako Stieg Larsson nemilosrdnou společenskou kritiku bohatého a suverénního státu, jednoho z evropských lídrů a vzorů. Pozlátko odkrývá nesmiřitelným způsobem.

Luca287
27.05.2012 5 z 5

Kniha se mi líbila...stejně jako Žena v kleci napínavé, super čtení...přečteno za jeden večer..jedním dechem... už se těším na další vyšetřování... už jsem si zvykla i na styl a jména ulic... :-)))

miczoken
24.05.2012 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuto knížku pořídila. Už první kniha "Žena v kleci" se mi četla velice dobře, tuto novou jsem vyloženě hltala. Doufám, že Jussi Adler-Olsen bude pokračovat v psaní a že naši vydavatelé budou jeho knihy vydávat.

domov
29.04.2012 5 z 5

Tak nevím proč je tato kniha zatracována.Tak jako v Ženě v kleci je i tato kniha mistrně vedená.Zřejmě nejsme zvyklí na postup vyšetřování, jenž je pro severské autory tak typické.Mám již přečteno dost knih od severských autorů a ani se nedivím ,že ve světě
mají takový úspěch.

jasmína
29.04.2012 3 z 5

Tak nevím, zda to je tím, že jsem se celý rok na tuto knihu těšila, ale velice mě zklamala, u předchozího románu autora Žena v kleci jsem se neodtrhla nikde, a tady jsem se nedokázala naopak soustředit, nebyla jsem napjatá, zvědavá, prostě velmi velké zklamání, které mě mrzí. Na jeho příští knihu se ale opět těším, ačkoli zase až za rok, ale myslím, a doufám, že bude lepší.

jasmína
27.04.2012 3 z 5

Tak to mám stejně jako georginaa, já se těším jako malá holka :) na pokračování, pak přidám komentář !