Nesmírný

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/big_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4.21360

Případy oddělení Q 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Den Grænseløse, 2014

Kniha Nesmírný

misantroop

Další případ Oddělení Q. Rozuzlení mě opět bavilo, což je u detektivky asi nejzásadnější. Nové informace se dozvíme i o případu, který se týká Carla a jeho přítele Hardyho. Další střípky z minulosti Asada tradičně přispějí do celkové mozaiky. Šestý díl v sérii a kvalita pořád zůstává na vysoké úrovni.

EliskaD
17.12.2021

Opět velmi chytlavý díl s partou z oddělení Q.
Asadova velbloudí přirovnání mě nepřestávají bavit ani po 6. dílu:

"Když se podíváte velbloudovi příliš hluboko do očí, začne šilhat."

"Znáš ten vtip o velbloudovi, který se domníval, že umí létat, a vrhl se po hlavě ze skály?" "Ne. Co je s ním?" "Taky nebyl nejchytřejší"

"Jak že se to říká, když s něčím nejde hnout? To chce klid a nohy v teple?"
Asad přitakal. "U nás se říká, že nezbývá než si velblouda osedlat pátým způsobem."
Carl ztratil nit. Nebyl si jistý, jestli má chuť si vyslechnout první čtyři způsoby, natož ten pátý.
"To je něco jako zepředu, zezadu, mezi hrby nebo přímo na nich," řekl Hardy. "To znám."
Asad přikývl. "A ten pátý způsob je kopnout ho do zadku. To pak velbloud upaluje jako s větrem o závod."

Hardy tu hrůzu spolkl a zhluboka se nadechl. " [...] Dovol, abych ocitoval Asada: Chutná to jako hudlan od velblouda."

Dasime
12.11.2021

Poslechnuto jako audiokniha, skvělé a strhující. :)

Alizon
07.11.2021

Tenhle díl mě bavil. Mnohé je v knize naznačené, ale přesně kdo, jak a proč se tentokrát dozvídá čtenář až na konci knihy. Někteří čtenáři tu píšou, že byla kniha roztahaná. Osobně mi to nepřišlo. Části s oddělením Q byly svižné jako vždy, i když vlastní pátrání možná trochu zdlouhavé, prostě mravenčí práce. Kapitoly z pohledu Pirjo a ze života sekty mě osobně také bavily a dávaly knize zajímavý rozměr.

Veronika13
09.09.2021

Kniha se mi moc líbila, zhruba od 80té stránky jsem si říkala "Super, vím, kdo to udělal!" no a ve finále to bylo vlastně všechno úplně ale opravdu úplně jinak! Hltala jsem stránku po stránce a už se těším na další knihu ze série! Tyhle severské detektivky mě fakt baví!

tulip131
09.09.2021

Nic není jak se na první pohled zdá, v příběhu to nebylo ani druhý pohled. Opět spousta jmén, která se pletla. A stále autor neprozradil co, že je ten Asad zač.

AlbionFoxyFox
02.09.2021

Bavila mě zápletka a prostředí, ve kterém se děj odehrával. Konec byl napínavý. Jediné, co mi vadilo, bylo velké množství severských jmen, ve kterém jsem se ztrácela.

Lka
10.08.2021

Audio :
Další skvělý příběh oddělení Q. Skvělá parta s kterou se nenudíte a k tomu vždy zajímavý případ. U mě zatím vede Vzkaz v láhvi a Žena v kleci. Jdu na další díl...