Nesmírný

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248253/carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4.2978

Případy oddělení Q 6.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Den Grænseløse, 2014

Kniha Nesmírný

darbujan8924
01. listopadu

Zklamání a velké. Až na začátek a konec, kde se konečně něco děje, tak to byla nuda. Zuby, nechty jsem se držel, abych to dočetl. Zatím nejhorší Olsenova knížka. Tedy podle mého názoru.

vera4669

Opět povedený díl, chvilku možná moc natáhnuté, ale po tom zakončení to odpouštím, protože na konci to byla pecka.. Opět jsem chvilkama brečela smíchy, a jindy zase napětím hltala každou další stránku.

nicolettkaa

Nesmírného, stejně jako ostatní díly série případů kriminalistů z oddělení Q, jsem četla jedním dechem. Téma sektářství mě baví celkově a myslím, že tohle téma se nedá nikdy vyčerpat. Vždyť je plné bláznů, mainupulátorů, vyděračů a někdy i vrahů. Ovšem vše za zástěrkou toho, že chtějí aby svět žil v lásce a míru.

Opět se dostavil Asad se svými velbloudy, prostořeká Rose a otrávený, sarkastický Carl. Jako bonus nemehlo Gordon :D Nemám co vytknout a těším se na Selfies.

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Opravdu jste od začátku věděli, kdo je vrah Alberte? Opravdu? Já si teda také celou dobu myslela, že to vím, ale to jsem se spletla.

sasena

Tak v této detektivce jsem si myslela, že vrah je jasný od začátku. To jsem se ale pořádně spletla, protože až do přiznání pachatele jsem byla vedle jak ta jedle. Alder-Olsen je pro mě asi ze všech severských autorů nejlepší, protože je i vtipný. Tak hurá na další příběh. :-)

stoun25

Olsen mě baví. Knize nelze nic vytknout. Opět velmi dobrá detektivka, asi jsem naivní nebo tupý, když tady v recenzích čtu, že to bylo od začátku jasný, kdo je vrah a že příběh je jednoduchý a jsou tam zbytečné pasáže..
Já byl napnutý až do konce a nakonec jsem byl překvapen.
Nic bych na knize neměnil. Jak říkám, krásné čtení. Doporučuji a za mne plný počet.

maxim248

Opět se kniha dobře četla,ale byla zbytečně zdlouhavá,bez některých pasáží bych se klidně obešel..na děj nemají žádný vliv. Ale jinak Olsen jak ho známe...

Adelajda_4

Knihu jsem četla již podruhé, nyní však jako zasazenou do příběhu oddělení Q a líbila se mi o poznání víc. V šestém případu oddělení Q se opět setkáváme se starými známými v plné formě. Od začátku knihy je sice jasné, kdo vyšetřovanou vraždu způsobil, to ale knize neubírá na napínavosti. Vše totiž začíná telefonátem bornholmského kolegy, který se Carlovi snaží předat dlouho nevyřešený případ brutální vraždy mladé studentky. Ten ho však odmítne, čímž způsobí řetězec událostí, který vyústí v to, že naše trojice se vyšetřování nakonec ujme. To je pak zavede mezi zvláštní sektu, v níž se skoro všemi oblíben, skrývá vrah.

Briv

Olsen je pro mě zase zpátky. U pátého dílu jsem se místy nudila a nadlidské výkony Marca mě opravdu nebavily. Ale tenhle díl mě zase dostal. Bavila jsem se od začátku do konce. Asad je fakt borec. Kdy se konečně dovíme co je zač - on i Rose??? Už se velmi těším na pokračovaní.