Nesmírný

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/big_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4.21529
Série:

Případy oddělení Q 6.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Den Grænseløse, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (321)

Kniha Nesmírný

jejda.majda
24. května

Další skvělý Olsen za mnou. Olsenovy detektivky mě neskutečně baví. Jsou napínavé, zábavné, velmi čtivé, chytře napsané a i když má každá přes 500 stran, pokaždé ji zhltnu jak malinu.

Jsem moc moc ráda že jsem Olsena objevila v roce 2020 díky čtenářské výzvě Databázeknih.

jaroiva
22. dubna

Zatím se mi ze série opravdu líbily 2 díly, Vzkaz v lahvi a Složka 64. Zbytek mě baví jen kvůli Asadovi, to je i případ tohoto dílu.


Hkk935
11. dubna

J.A. Olsen to prostě umí. Skvělé téma, napínavé čtení, které se drží celou knihou, nejsou tam slepá místa. Samozřejmě i stále skvělí hrdinové, Asadovi velbloudi mě fakt baví (kam na to autor chodí... ). Rose je Rose... Carl a jeho nohy na stole ... Prostě a jednoduše doporučuji, a jdu rovnou na sedmý díl.

galinek
23. března

Četla jsem už podruhé, moc se mi líbí styl, a ano, velbloudi, přeřeky, ...těším se na další..

sgjoli
26. února

Po předchozím díle Marco, který byl za mne dost slabý, to vypadá, šel autor naštěstí zase do sebe a je to zase naše staré známe oddělení Q se vším všudy, jak ho známe a máme rádi.
Zamotaná zápletka, kde jsem sice měla určité tušení, že se nás některými věcmi autor snaží záměrně zmást a opít rohlíkem, ale stejně jsem neodhalila veškerou pravdu, takže i pro mne některé věci byly překvapením. To moc oceňuju. Styl psaní svižný, děj bez hluchých míst, s fajn hláškama, se slovníma přestřelkama mezi postavami a také Carlovy ironicko-sarkastické poznámky. Tak, jak to mám ráda. Asad zase dostal pěkně naložíno - doufám, že mu autor v příštím díle trochu uleví.
Taky si říkám, kdy se autor trochu víc rozpovídá o Asadově a Roseině životním pozadí? To jsou pořád samé náznaky a kroužení kolem horké kaše, takže čtenář si spoustu věcí může pouze domýšlet. Ale možná už by bylo na čase, aby nám o těchto dvou lidech autor prozradil něco víc. Uvidíme v dalších dílech.
Celkově nakonec 4 hvězdy. Lepší nadprůměr, ale na Vzkaz v lahvi to zatím nemá. Poslouchala jsem jako audioknihu, opět v podání Igora Bareše - už si tu sérii bez něho neumím představit. Protože je prostě skvělý.

jefff
02. ledna

Napínavá kniha, od které se nešlo odtrhnout, byť příběh mě tentokrát tolik nezaujal. Ale Olsen je geniální vypravěč a jeho detektivové jsou na rozdíl od jiných opravdu sympatičtí, takže se to čte jedna radost.

Jellus
29.12.2022

Jako vzdy bavilo :) Asada mi teda bylo lito, ale jeho nic jen tak nezlomi :)

Kubajzz
29.12.2022

Tak opět přečteno jedním dechem, případy oddělení Q mě vážně chytly a konec mě překvapil. Rozhodně doporučuji a jdu na další díl :-)

1 ...