Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

Timkim
11.11.2022 4 z 5

Popravdě tento díl mě bavil na začátku a potom až opět někde za polovinou. Člověku zůstává rozum stát nad tím, jak jsou lidé manipulovatelní s jak mají potřebu se někam začlenit, být potřební. Ne že by mě to nebavilo, ale párkrát jsem se přistihl, že poslouchám, aniž bych věděl co....no malinko to zachránil akční konec, ale i tak, jeden ze slabších dílů. Procentuálně 70%.

SadUnicorn
31.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Po tom, co mě Marco trochu zklamal, mě Nesmírný zase nadchnul. Po Složce 64 a Vzkazu v láhvi si to řadím na třetí příčku v sérii. Opět se vydáváme do prostředí sekty, ale tentokrát úplně jiné než ve třetím díle. Přestože jsem přesvědčením skeptik, ty ezo kecy mě bavily. Chvíli jsme byla zklamaná, že vraha opět známe celou knihu, ale na konci mi to autor vyvrátil a za to jsem ráda. A za co si rozhodně Adler-Olsenovy knihy cením je výskyt vražedkyň, což je v prostředí detektivek spíše výjimka. Ale zde se motiv vražedkyň oproti předchozím knihám mění z pomsty na žárlivost, což je příjemná změna, i když už je z knih cítit šablonovitost.
Ale celkové hodnocení je kladné, 4,5*.

kristie
21.09.2022 3 z 5

Parta z oddělení Q s Carlem v čele neomrzí. I v tomto díle mě postavy a dynamika mezi nimi nesmírně bavila. Nicméně samotný případ mě už tak moc nebavil. Určitě je to z části způsobené tím, že na ezo věci mám doslova alergii. Navíc už zde vidím jistou šablonovitost mezi jednotlivými knihami. Chápu, že to u detektivek úplně jinak udělat nejde, ale nejspíš jsem se toho konkrétně u Adler-Olsena přesytila...

Marco mě bavil víc, ač jsem měla také menší výhrady. Nesmírný tedy čistě subjektivně pro mě nejslabším dílem série. Nicméně je to pořád jedna z mých top sérií a i přes výhrady s oddělením Q rozhodně nekončím.

Crimble
02.08.2022 4 z 5

Sice asi zbytečně moc dlouhé, ale celou dobu víceméně napínavé. Jeden z Adlerových lepších kousků, i když různým klišé a krkolomným nepravděpodobným zvratům se opět nevyhnul.

IVANA0123
12.07.2022 5 z 5

A mně se tento díl líbil, i když byl delší. U tohoto autora mi to natahování většinou nevadí, protože si to s trojicí vyšetřovatelů pokaždé užívám. Tato trojka je skvěle poskládaná, rozhodně patří k nejpovedenějším vyšetřovatelům ze sérií, které jsem kdy četla. Námět se mi líbil, opět z jiného soudku. Závěr jsem neuhodla, i když jsem si myslela, že vím. Možná právě proto mě tyto knihy baví, že jsou tak zamotané, že až do konce se nedá říct vůbec nic. A protože se nerada loučím, rovnou si chystám další díl. Za mě 4,5*
(7/22)

Peggy2711
03.07.2022 2 z 5

Zbytečně moc stran, kde se řeší stále to stejné, nemělo to napětí, chvílemi zcela zbytečné zabíhání děje, divím se, že jsem to fakt dočetla a konec se mi nelíbil vůbec, ukončeno vlastně strašně rychle na to, jak to všechno dlouho trvalo.

hana4834
24.06.2022 4 z 5

Slabší díl skoro do konce předvídatelný i když konec byl překvapivý.

Bettinka
08.06.2022 3 z 5

Oddělení Q mi přirostlo k srdci, tohle je ale zatím nejslabší díl z celé série.

Mandlevest
28.05.2022 4 z 5

Trochu jsem se u knihy zdržela, ale bylo to jen kvůli počtu stran, těmi tedy Jussi určitě nešetří. Další příběh oddělení Q, tentokrát se především Carl s Asadem dostanou do potíží kvůli staršímu nevyřešenemu případu smrti mladé dívky. A vše je zahaleno alternativním způsobem života a ovládáním lidské mysli. A opět tu funguje chemie, v tomto díle především mezi Carlem a Asadem, i když humoru je možná trochu méně než v předešlých knihách, možná proto o *méně. Nicméně kniha je velmi čtivě napsaná a já se těším na další setkání se Selfies.

Majto
09.04.2022 3 z 5

Pre mňa bola táto kniha (po predošlom vynikajúco odlišne napísanom Marcovi) miernym (ani nie že) sklamaním, bo sa forma vrátila v starej podobe zo starších diel. Skôr som očakával ešte košatejšie prepletanie časových rovín, alebo niečo podobné. Tak som si síce čítanie užíval, no nedosahovalo to úrovne predošlej knihy (resp. kníh). Podobne ako iným, aj mne už začína mierne prekážať záverečné martýrstvo vyšetrovateľov, ktoré už je na môj vkus až príliš šablónovité. Inak nemám väčšie výhrady, hoci aj tému siekt, či alternatívnych náboženstiev by mohol autor aj viac rozviesť.

Stromm
05.04.2022 5 z 5

Po poměrně slabým Marcovi tohle byla zase jednou plnokrevná jízda s pečlivým vyšetřováním a zajímavým námětem, kde všechno někam vede a konec opět jednou stál za to. Tohle jsem si užil, i to prostředí bylo pěkně neokoukané, byť trochu už jsme něco podobného zažili u Vzkazu v lahvi. Palec nahoru.

lapagerie
21.03.2022 3 z 5

Po dlouhé době jsem zase sáhla po oddělení Q. Přečíst knihu mi trvalo asi týden, nevadilo mi sem tam odložit. Nepohltila mě. Takže jsem dočetla, pozvolna, v poklidu a nějakou hlubší stopu to ve mě nenechalo. Možná i to téma? Sekty mě neberou.

Dada077
20.03.2022 5 z 5

vypočuté ako audiokniha, Igor Bareš čítal skvele.
zaujímavý pohľad do prostredia sekty uctievačov slnka. Oddelenie Q ťažko skúšané nedobrovoľne prideleným ďalším členom Gordonom. Aj humor dobrý, nenásilný. Neošúchané rozuzlenie. Nevadila mi ani dĺžka knihy, počúvala som popri ručných prácach. Olsen píše dobre, pútavo, dávam plný počet.

Vlak7
25.02.2022 3 z 5

Zase dlouhé a dlouhé, nuda. Téma sekt a podobných skupin mě odrazuje. Knihu jsem přečetla na silu, 3*

Ticiana
22.02.2022 4 z 5

Za mne trosku slabší, až moc cest nevedlo nikam a docela jsem se v tom ztrácela. Oddělení Q mam rada, ale taky by to chtělo uz se dozvědět vic o Asadovi a taky o Amageru. Snad další dil :-)

krejcovka76
11.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Ač pokaždé dávám 5 *, tak u této knihy jen 4 *. Nečetla se špatně, příběh byl zajímavý čtivý, zápletka skvělá, ale něco mi na ní vadilo a zatím nevím co. Případy oddělení Q jsou více než zajímavé, ale přijde mi, že pokaždé to skončí podobně, stejně ..... hloupou pastí, zraněním, bojem o život a nakonec s velkým sebezapřením (kvůli zranění) dopadením pachatele. Určitě doporučuji, ale já si dám na chvilku od Oddělení Q klid :-)

misantroop
23.01.2022 5 z 5

Další případ Oddělení Q. Rozuzlení mě opět bavilo, což je u detektivky asi nejzásadnější. Nové informace se dozvíme i o případu, který se týká Carla a jeho přítele Hardyho. Další střípky z minulosti Asada tradičně přispějí do celkové mozaiky. Šestý díl v sérii a kvalita pořád zůstává na vysoké úrovni.

EliskaD
17.12.2021 4 z 5

Opět velmi chytlavý díl s partou z oddělení Q.
Asadova velbloudí přirovnání mě nepřestávají bavit ani po 6. dílu:

"Když se podíváte velbloudovi příliš hluboko do očí, začne šilhat."

"Znáš ten vtip o velbloudovi, který se domníval, že umí létat, a vrhl se po hlavě ze skály?" "Ne. Co je s ním?" "Taky nebyl nejchytřejší"

"Jak že se to říká, když s něčím nejde hnout? To chce klid a nohy v teple?"
Asad přitakal. "U nás se říká, že nezbývá než si velblouda osedlat pátým způsobem."
Carl ztratil nit. Nebyl si jistý, jestli má chuť si vyslechnout první čtyři způsoby, natož ten pátý.
"To je něco jako zepředu, zezadu, mezi hrby nebo přímo na nich," řekl Hardy. "To znám."
Asad přikývl. "A ten pátý způsob je kopnout ho do zadku. To pak velbloud upaluje jako s větrem o závod."

Hardy tu hrůzu spolkl a zhluboka se nadechl. " [...] Dovol, abych ocitoval Asada: Chutná to jako hudlan od velblouda."

Dasime
12.11.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, skvělé a strhující. :)

Alizon
07.11.2021 5 z 5

Tenhle díl mě bavil. Mnohé je v knize naznačené, ale přesně kdo, jak a proč se tentokrát dozvídá čtenář až na konci knihy. Někteří čtenáři tu píšou, že byla kniha roztahaná. Osobně mi to nepřišlo. Části s oddělením Q byly svižné jako vždy, i když vlastní pátrání možná trochu zdlouhavé, prostě mravenčí práce. Kapitoly z pohledu Pirjo a ze života sekty mě osobně také bavily a dávaly knize zajímavý rozměr.