Žena v kleci

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/big_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4.43226

Případy oddělení Q 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Kvinden i buret, 2007

Kniha Žena v kleci

martin9929
předevčírem

Zpočátku jsem měl s knihou problém vůbec pokračovat. Děj se hrozně pomalu rozjížděl. Nakonec se ale příběh rozběhl dle mého gusta. Uvidíme co další díly.

uzivatel6305

No, nic moc. Poslouchala jsem audio, ale měla jsem co dělat, abych to doposlouchala. Ty postavy mi přišly dost nevybarvené a moc napětí jsem nepocítila. Hemžilo se to ohromným množstvím lidí, nebylo jednoduché se ve všech vyznat, možná i proto, že jsem se nedokázala až tak soustředit na děj, ve kterém nebylo žádné velké překvapení. Zkusím ještě jeden díl a uvidíme.

Leona333

Od knihy jsem neměla velká očekávání. Naopak jsem si myslela, že jdu číst další, ,,tuctovou, severskou krimi..." Překvapení se však dostavilo velmi brzy. Komisař Carl a jeho parťák Asad, kteří si jsou svým chováním a zjevem podobní, asi jako banán s jablkem..., mi svým vyšetřovacím stylem a humorem, prostě rychle sedli. Navíc mne ve čtení hnala i zvědavost, kdo a z jakého důvodu..., byla unesena mladá politička Meret Lynggaardová?
Celkově bych ohodnotila knihu velice kladně. Rozepří, napětí a úsilí k záchraně lidského života, je zde opravdu dost. Rozhodně si přečtu i další díly s touto neotřelou dvojkou.

Timkim

Nečekal jsem v podstatě nic a dostal docela dobrou detektivku. Děj se rozjíždí velmi vlažně, az máte pocit, že to bude nuda. Postupem času se to rozjíždí a ač pachatele jsem odhalil již v polovině, bylo zajímavé sledovat vývoj odhalování. Dobré to bylo. Paradoxně mi tam ani nechyběly ani uřezané končetiny a litry krve. To že je to zfilmované jsem netušil a budu to muset napravit. S dalším dílem nebudu dlouho otálet.

Kavalos

Příjemné prolínání kapitol, knížka se dobře četla a problematický hlavní vyšetřovatel mi přirostl k srdci stejně jako všichni vyšetřovatelé ze severských detektivek. Jen škoda, že děj byl velmi snadno předvidatelný i pro někoho jako jsem já, kdo doteď nikdy nerozlousknul jedinou detektivku před poslední stránkou. Snad mě další knihy v sérii překvapí, ráda se do nich pustím.

Calie

Docel těžké pro mě knihu zhodnotit. Příběh je sice poutavý a čtivý, minulost se současností se skvěle prolíná... Asad skvělý, Carla jsem už tolik ráda neměla. Kniha je navíc docela předvídatelná - docela dlouho mi bylo jasné, jak to vlastně dopadne. Ještě jednu šanci oddělení Q dám, protože mě kniha bavila, tak doufám, že mě tentokrát Olsen dokáže překvapit :-)

Pítrs85

Seveřani prostě umí a už nesejde na tom, jestli se jmenujete Larsson, Nesbo, Kepler anebo Olsen, jehož Žena v kleci, to je tedy řádné psycho. Ovšem Olsen (narozdíl třeba od takového Larssona) na to jde dobře, protože mezi tím vším šílenstvím mučené političky Merette, sice jinak, ale i mučeného detektiva Carla je tu postava jeho "kolegy" Asada, který tento jinak vyloženě mrazivý thriller trefně odlehčuje. Pokud nemáte empatii na úrovni patníku u silnice, budete u čtení Ženy v kleci docela trpět, ovšem kromě toho vás strhne skvělý příběh a ještě lepší postavy. Ovšem doporučil bych to spíše jen silnějším povahám.

hana4834

Super námět jen jsem se v tom z počátku ztrácela