Žena v kleci

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4.42679

Případy oddělení Q 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Kvinden i buret, 2007

Kniha Žena v kleci

-LaraRead-

Moc nejsem na detektivky, ale tuhle jsem potřebovala do výzvy, takže jsem to zkusila a nebylo to špatné. Jen jsem tak trochu věděla, kdo je únosce přesně v ten moment, kdy ho poprvé zmínili. Ups.

annettka1098

Čekala jsem od knihy více. O autorovi jsem hodně slyšela a těšila se na napínavou a čtivou detektivku. Naplnila se pouze čtivost. Kniha je vyprávěna ze dvou pohledů - z pohledu vyšetřovatele a oběti. Kapitoly jsou navíc přiměřeně dlouhé a děj tak rychle utíká. Bohužel jsem ani ne v polovině knihy měla tušení jaká je zápletka a měla jsem pravdu. Chybělo mi tedy napětí a hlavně wow efekt, který mám u detektivek a thrillerů ráda. Autor si se čtenářem vůbec nepohrál a to mne trošku mrzí. Bylo to celé takové jednoduché a některé kroky vyšetřovatelů mi přišli hodně naivní. Časem možná zkusím další díly, zda se autor posunul. Prozatím ho ale řadím spíše do odpočinkového čtení.

klaraj093

Po shlédnutí filmu jsem se rozhodla přečíst si knihu a rozhodně nejsem zklamaná. Těším se na další Olsenova díla.

munka

Dlhšie som sa na knihu chystala, až prišla čitateľská výzva a bolo rozhodnuté. Ďalšia krimi séria, ktorú stojí za to prečítať. Doporučujem a teším sa na ďalšie diely.

Andrea81

Začala jsem číst hlavně kvůli čtenářské výzvě. A jako už po několikáté děkuji výzvě za přečtení knihy, ke které bych se asi nedostala, což by byla škoda. První, ale určitě ne poslední setkání s těma dvěma úplně rozdílnýma chlápkama.

tereza1198

Životem opotřebovaný vyšetřovatel Carl a syrský uprchlík Asad vyšetřují záhadné zmizení mladé političky. K případu dvojice přišla jako slepý k houslím. Carl chtěl jen zírat do zdi a Asad měl drhnout podlahu na chodbě. Přesto vytvořili skvělou a sympatickou vyšetřovací dvojici. Jen mě mrzí, že jsem strašně brzy přišla na to o co záporákům jde a proč. Pořád jsem čekala, že moje teorie bude špatná (to mi dělá často Hercule Poirot), ale měla jsem pravdu. A to mě trochu mrzí. Brzy se pustím do dalších dílů. Nebo mrknu na film.

ivana1924

První kniha od Olsena, a četla se pěkně. Nebylo tam sice tolik akce, které jsou pro mne lepší, ale i tak jsem spokojená. A určitě neskončím jen u této knihy, která byla spíš kvůli ČV, ale v knihovně čekala již delší dobu.

Drem

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla. Moc se mi líbila, byla napínavá a hezky se četla. Přečteno jedním dechem, mohu jen doporučit. Po přečtení jsem shlédla i film, ale ten mě velice zklamal, takže moje doporučení: kdo viděl film nesuďte knihu podle filmu. Film tak 10% ovšem kniha super.

Dokonalé stopy
Dokonalé stopy