Žena v kleci

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4.43015

Případy oddělení Q 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Kvinden i buret, 2007

Kniha Žena v kleci

charlizee

Tak jsem hledala něco oddechového k nucenému odpočinku... Nemohlo to dopadnout jinak, než volbou skandinávské kriminálky.
Žena v kleci dokonale naplnila mé očekávání. Ústřední dvojice vyšetřovatelů je originální, svěží a vtipná. Pachatel vynalézavý a zvrácený typicky severským způsobem. :) O rozuzlení případu včetně všech souvislostí jsem měla jasno v první čtvrtině knížky, což mě normálně vždycky vytočí, ale tady to dál funguje - do stavby příběhu to všechno tak zapadá, že to bylo vlastně velké plus.

MartinPetlach

Kniha byla zajímavá, zvlášť posledních cca 100 stran jsem se nemohl odtrhnout, vlastně není moc co bych vytknul, až na jedno a to je neustálé odbíhání od tématu. Kolikrát jsem přečetl dvě, tři kapitoly a v podstatě se nic nestalo a místo toho se tam pořád rozebíral případ který se stal předtím, u kterého ale neznáme okolnosti a tak jsou ty informaci k ničemu a celkově mi přišlo že v některých částech autor dost odbíhal od tématu ale jinak se mi to líbilo a určitě si přečtu i pokračovaní.

8/10

wasabikanec

Naprosto geniální detektivka se složitou zápletkou a velmi dobře charakterizovanými hlavními hrdiny. Rozhodně se k Olsenovi opět vrátím. Doporučuji všem, naprosto, neváhejte :)

TaNya_

Jako cokoliv severskýho to v sobě nese špetku Nesba, ale jinak to bylo opravdu dobrý. Kdo je zločinec mě napadlo ještě před půlkou, jenže to neznamená že to bylo na škodu. Mørck s Assadem jsou fajn dvojka a celý to bylo dost čtivý. Fajn střídání perspektiv co kapitola nebo dvě.

Maevie

Další povedené severské krimi, kde má (jak jinak) hlavní detektiv mírně problematickou povahu a několik šrámů na duši. První případ oddělení Q má pěknou dynamiku děje, kapitoly jsou krátké a končí tak, že vás to nutí číst neustále dále. Bohužel zážitek ze čtení trochu kazila skutečnost, že jsem pachatele odhalila ani ne v polovině knížky.

Nymfadora.T.

Jako vždy, čtivé, napínavé, jsem ráda, že jsem tuto sérii objevila.

Surikata369

Přesně nevím jak hodnotit. Začátek mě bavil, nápad na knihu výborný, líbí se mi to kriminalistické prostředí, autor píše čtivě a i přes to mi to úplně nesedlo, nevím, asi jsem čekala něco temnějšího, víc ponurejšího. Takže takovej lepší průměr pro mě :)
Ještě nevím, jestli vyhledám další díl ze série.

Agida

Vůbec jsem o této sérii nevěděla, což je rozhodně velká škoda, chytla mě od první stránky, bylo to napínavé, zajímavé. Kniha předčila moje očekávání. Už se těším na další díl :) Doporučuji....