Žena v kleci

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129031/carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4.42522

Případy oddělení Q 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Kvinden i buret, 2007

Kniha Žena v kleci

Adllen

Po dlouhé době, kdy jsem četla tak skvěle napsanou knihu. S napětím až dokonce, těším se na další díl.

Lamanai

Asi už jsem té severské krimi přečetl moc a přijde mi to vždy hodně předvídatelné. Nemyslím jen pachatele, ale celkovou zápletku, strukturu příběhu, chování postav. Není to vyloženě špatné, ale pro mě kniha nijak výrazně nevybočuje z průměru žánru. Jako odpočinkovka ale dobrý.

Kabátice

Velká paráda!

linda2125

Solidní severská detektivka. Četla se dobře.
Mezi knihy, na které nezapomenu, se ale asi nezařadí. Tři a půl hvězdičky.

Gi-Gi

k olsen jsem se dostala přes Výzvu, myslím, že dostal novou fanynku fakt hustý, a dobrý a skvěle se to četlo..., pak už bylo jasné i kdo to je, ale ten nápad. hustýýýý

Ajrad1981

Přestože byl Adler-Olsen už dlouho na mém hodně širokém seznamu autorů, které někdy vyzkouším, nebýt Čtenářské výzvy, ještě hodně dlouho by tam trčel. Což by byla celkem škoda.
Kniha je čtivá, o tom žádná. Chybělo mi tam víc napětí, ale to možná bude tím, že mi bylo hned jasné, kdo za zmizením Merete stojí, takže už jsem jenom čekala, kdy to docvakne i Carlovi. Mimochodem, ten mi vůbec nebyl sympatický, doma bych ho nechtěla. Mnohem víc mě zajímá Asad, strčil by celé kriminální oddělení do kapsy. Doufám, že někde v dalších dílech bude víc poodhalena jeho minulost.
Konec taky úplně nebyl podle mého gusta. Nejdřív nastíněné snad ty nejhorší možné scénáře a pak najednou málem zázrak. Když už chtěl autor zázračný happy end, mohl ho zaměřit na jinou osobu.

Mája777

Bože, to byla jízda!!! Miluji detektivky, ale dánskou jsem ještě nečetla. Opět jsem díky výzvě našla spisovatele a jeho sérii, kterou musím určitě přečíst.
Kniha mě chytla hned od začátku. Dějové linky se perfektně proplétaly a doplňovány. Sice jsem pachatele odhalila celkem brzo, ale to vůbec neubralo na napětí. Doporučuji, toto si prostě musíte přečíst.
ČV 20: Kniha od dánského autora.

Allord

V rámci čtenářské výzvy 2020 jsem se rozhodl přečíst si nějakou severskou detektivku(i když jsem tomuto žánru dosud neholdoval) a díky Olsenovi se mi vrátila láska ke čtení.

Naprosto strhující thriller od začátku až do konce. A vůbec nevadilo, že jsem únosce odhadl již celkem brzy.