Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2690 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

Lindulinek
14.07.2014 4 z 5

Jussi opět nezklamal a kniha se hodně povedla. Ocenila jsem zbytečné neprotahování děje, naproti tomu by neuškodilo některé příběhy z minulosti více rozpracovat (za to beru jednu hvězdičku).

TereziaH
30.06.2014 5 z 5

Žena v kleci se mi líbila, zabijáci o trochu míň, asi i proto že mám radá víc napínavé děje ale i tak mi konec vyrazil dech:) A už se těším na vzkaz v láhvi :)

Lucik666
27.06.2014 5 z 5

Tohoto autora mám moc ráda. Jeho knihy se čtou jedním dechem. Miluju hlavní postavy. Přečetla jsem ji na dva zátahy. Člověk musí taky spát :-) nemohla jsem se od děje odtrhnout. Zajímavé

Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Uz si pripadam trapne, ale ja knize nemohu nic vycitat, protoze je bez chyby...dokonala symfonie...a opet, uz se moc tesim na film, ktery bude opet (jako zena v kleci), doprovazen krasnou podzimni atmoskou...

zuzurana
01.06.2014 5 z 5

V poradi druha kniha precitana od tohoto autora a mozem povedat, ze som velmi spokojna. Nesklamal ma a stale trvam na tom, ze mas super talent na pisanie, uz sa neviem dockat na tretiu cast, ktoru som dnes zacala citat. Autor stale nestraca talent na ironii, vtipnych poznamok. Trosku drsne popisanie situacii, ale inak SUPEEER.

soukroma
27.05.2014 4 z 5

Přečetla jsem jako čtvrtou v pořadí ze série oddělení Q (čtu je napřeskáčku, takže teď vím o protagonistech víc, než naznačuje kniha, ale to je fajn) a líbila se mi nejméně. Nejen obsahem, který byl příliš děsivý a dost realistický, ale i nedostatkem humorných hlášek i vsuvek věnovaných samotným vyšetřovatelům.

šipek
18.05.2014 4 z 5

Má první kniha od tohoto spisovatele. Nějak jsem se nemohl do knihy začíst. Nyní mám připravenou Ženu v kleci tak u uvidím.

LPG
15.05.2014 5 z 5

Když jsem začala číst Vzkaz v láhvi, až poté jsem zjistila, že jsem vynechala Zabijáky. Proto jsem je začala číst jako třetí knihu v pořadí. Začátek mě lehce zarazil, vzhledem k tématu a ději, kde se příběh odehrává. Ale musím uznat, že jsem se opět utvrdila v mém názoru na pana spisovatele. Dokáže upoutat (někdy až moc, že nejde knížku odložit z ruky) a vtáhnout čtenáře do děje, přestože mu děj nemusí být blízký. Proto dávám opět pět zasloužených hvězd!

střapatá
03.05.2014 3 z 5

Taková průměrnější detektivka. Oproti Ženě v kleci lehké zklamání, postava Asada už není tak vtipná.. ale stejně budu v této sérii pokračovat :)

mpb1913
30.04.2014 4 z 5

Jako jo, dobře napsaný. Mě tam chybí nějaký to napětí a přidám se k těm co konec považujou za dost uspěchanej. Šlo to vyšponovat líp.

myshmother
29.04.2014 5 z 5

Oddělení Q mě baví. Možná i proto, že nesourodá směsice detektivů se tolik liší od televizních akčních krasavců typu Kobra11 apod. Prostě to jsou všechno pořádní raplové. Knihy Adlera Olsena jsem nakoupila všechny najednou a čtu je pěkně popořadě, tudíž se dobře orientuji v průběžném ději (přestřelka, při níž zahynul detektiv a druhý zůstal ochrnutý a historie oddělení Q) a mohu se tak dobře soustředit na samotný případ. Příběh o zabijácích mě bavil, ačkoliv konec mi přišel trochu "přitažený za vlasy". Kniha má ale čtenáře zaujmout a pobavit a to se mi i v tomto případě splnilo, takže spokojenost.

ttinecka
27.04.2014 4 z 5

Na půl cesty od Ženy v kleci (líbila se mi nejmíň) ke Vzkazu k lahvi (líbil se mi nejvíc)...Ale i tak opravdu slušné.

gudaska
26.04.2014

Źenu v kleci jsem doslova zhltla, tak jsem se vrhla i na tento román a musím říct, že mě dost zklamal a vůbec mě nebavil :(

tamila
09.04.2014

Tak touhle knihou jsem si opravila názor na Adler-Olsena. Předtím jsem od něj četla Složku 64 a dost mne nebavila, tak jsem se s mírnou nechutí dala do Zabijáků, když už jsem je měla doma... a zážitek z nich je neporovnatelně jiný. Bavil mne komisař Carl, bavila mne Rose i Asad a bavila mne asi nejvíc Kimmy, protože nebyla černobílá... Tak a ted se vrhnu bud na Ženu v kleci nebo VZkaz v láhvi a uvidím, zda mi nadšení vydrží...

Mycak
28.03.2014 5 z 5

Výborný další případ oddělení Q. Má to spád, ale trochu mě mrzí uspěchaný konec.

Yorika
24.03.2014 4 z 5

Kniha mě zaujala hned od prvních stránek.Příběh party spolužáků se zvrácenými sklony mě opravdu bavil.Dojem z knihy mi však trochu pokazil její závěr.Konec mi připadal již trochu mimo realitu a těžko věřit, že by se události mohly skutečně odehrát tak, jak nám je Olsen popsal.Zabijáci mě však bavili více než Žena v kleci.

Aduska81
24.03.2014 5 z 5

Jussi Adler-Olsen mě přesvědčil!

Lubuliatko
20.03.2014 5 z 5

Vyborna kniha, ale asi najslabsia od tohto autora

Zázvor
19.03.2014 4 z 5

kniha velmi dobrá, ale ostatní díly mě bavily více:)

rose
09.03.2014 4 z 5

Možná jsem čekala trochu víc. Nějak jsem se až tak do půlky nemohla začíst. Trošku jsem plavala v těch severských jménech, ale to je můj problém u všech těchto detektivek. Ve druhé půlce se děj dobře rozjel a bylo to docela dobré počtení.