Lenka.Vílka - Profil

Poslat zprávu

Lenka Skříčilová (1987, žena) · Ústecký kraj

Aktivní: dnes v 15:50 online(poprvé: 11.04.2014)

2 066 bodů (vloženo 14 autorů a 12 knih)

Získané palce za komentáře: 1073, udělené: 732

Navštěvuje: Městská knihovna Most (Most)

Právě čtené knihy

Poslední hra
20.08.2017
Poslední hra 2016, F. Axat

Nikomu ani slovo
20.08.2017
Nikomu ani slovo 2002, H. Coben

Pohřbený život
20.08.2017
Pohřbený život 2017, A. Eskens

Usměvavý muž
08.08.2017
Usměvavý muž 2014, H. Mankell

Smrtící výstřel
08.08.2017
Smrtící výstřel 2013, V. Flynn

Učedník
16.07.2017
Učedník 2014, H. Rosenfeldt

Kdo jsem

Ráda čtu. Baví mě skoro všechno, pokud se při čtení bavím. Nestydím se za své prapodivné počátky. Přesto: "Díky, Sašo, že jsi mi půjčila Restaurant na konci vesmíru.", zachránilo to mou duši! Dál? Raději se podívám na seriál než na film. Ale pokud se jedná o Marvel Cinematic Universe, udělám cokoliv. Ale nejsem žádná zapšklá puritánka. Star Wars nebo Star Trek? DC nebo Marvel? A není to jedno? Ze mě by žádný geek neměl radost...

Ráda si kupuji nové knížky, ale zásadně si je objednávám přes internet s tím, že si je vyzvednu. Kdykoliv jdu totiž do knihkupectví pro jednu, koupím toho víc. Takhle nasadím klapky, jdu ke kase a tam si své drogy vyzvednu. Bezpečí je prostě bezpečí. Ale...občas je stejně dobrý a příjemný pocit hezky se tam projít. To potom peněženka pláče, ale já se usmívám.

Jsem fanda Whedonverse...ale co se týka pokračování Serenity, pilulku hořké pravdy jsem slupla už před hodně lety...předstva Nathana Filliona na koni už se mnou nedělá to, co dřív (dnes už to zavání týráním zvířat)
Ale stejně nejvíc zbožňuju Faith...All the best people are crazy :)

Jelikož byla tahle statistika uvedena v televizi, tak to musí být pravda. A v televizi nikdy nelžou, na to děti pamatujte! Osmdesát procent tvorby (filmová plus televizní) není původní (sequel, prequel, reboot, remake, inspirace, adaptace atd). Mě jde o ty adaptace, protože současná situace na mě působí tak, že kdyby nebyly knihy, nebylo by co dávat v televizi a na co chodit do kina. Na co tenhle výlev? Poprvé se mi to stalo po návratu z kina, kde jsem byla na Pavučině snů. V té době jsem měla od Kinga přečtené dvě knihy a moc mě nebral. Jenže po shlédnutí filmu (který mě dostal), jsem četla knihu, která byla snová, dokonalá a tisíckrát lepší než film. A tam, v tom bodě mé existence, bylo zaseto semínko. Nejsem profesionální psychopat (k tomu mi chybí stěžejní titul mé čtenářské kariéry, letos to už dám, slibuju...), ale doufám, že se tam dostanu. Jakmile se Lenka dozví, že je "něco podle něčeho", musí to ta holka bláznivá přečíst, než to uvidí (pokud u nás vyšlo dřív. Ona je ta holka trochu chudší a bez knihovny by pošla). Občas je to nepraktická drobnost, kvůli které jsem ale na druhou stranu objevila pro mě do té doby neznámé autory. Třeba (za všechny) Terry Goodkind. Kvůli jeho tvorbě to rozhodně stálo za to. Tímto otevřeně děkuji scénáristům, že jim došly originální nápady.

Proč zrovna Lenka.Vílka?
No, upřímně, v ten okamžik mé slavné registrace mě nic blbějšího nenapadlo.
Lenka plus číslo...(Lenka.1987? Ne, to je divný.)
Lenka plus přezdívka (Lenka.Tragédka? Tráápnýý.)
Lenka plus první slovo v mé hlavě...(Lenka.Vílka? Jo, to je z nabízených možností nejlepší.)

Profilová fotka?
Měním podle nálady, ale pokaždé na podobné téma.

Proč jsem registrovaná na DK?
Odpověď je snadná. Vidím před sebou scénář vzdálený tak zhruba za deset let. Napadnou nás emzáci, kteří si nás budou chtít podrobit. A na co se zeptají? Jo, na co asi? Jsi na DK? Hrdě odpovím, že jsem. A oni mě nechají žít.

Proč mě napadlo, že zrovna o mé názory na knihy bude někdo stát?
Nemám tušení (ale jestli o ně někdo fakt stojí, je věc jiná). Jsem ráda upřímná a napadlo mě, že od toho internet je. Ráda napíšu ke knize komentář, ale občas nemám slov (přesto se o to většinou snažím). Občas se rozepíšu hodně (když jsem rozčarovaná dějem nebo předchozími komentáři). A jelikož neumím psát recenze, občas mám problém zformulovat myšlenku tak, abych nevykecala z děje něco, co jsem něměla (jo, jo, moje první komentáře na DK by mohly vyprávět). Podle nálady občas něco napíšu i ke knihám, které jsem nedočetla, ale to jenom občas. Proto je taky nehodnotím. Ano, i nedočtená kniha se dá hodnotit (dost to tím pádem o knize vypovídá, to si uvědomuji), ale domnívám se, že to není spravné. Konec rozumování.

Nepřežila bych bez?
Kafe, lidi kolem, knih, hudby, papír+tužka

Co ráda čtu?
No, asi nejspiš cokoli. Utopie, antiutopie, dystopie, detektivka, krimi, thriller, fantasy (poslední dobou flákám, ale zapracuju na tom!), historické romány (fikce nebo základ historický s fiktivníma postavama, literaturu faktu FAKT nemusím), horory (to samé jako fantasy), komiks, science fiction (v poslední době jsem byla rozptýlená kravina, že na staré dobré kamarády zapomínám. A to je neslušný. Příprava restíků na rok 2016 bude krutá), YA, ženský román (v tom mám asi všechny knihy, který jsou pro ženský, nebo co, definici neznám...) a potom jedna speciální kategorie, kterou jsem nazvala "Nicholas Sparks" a nechám si ji patentovat, protože on se do žádné kategorie nevleze. Před čtením jeho nové knihy jsem jako debílek, který nevnímá realitu a zavírám s mohutným ACH!

Mám já vůbec nějaké oblíbené pisálky?
Záložka "Oblíbení auroři".

Moje oblíbené knihy?
Asi každá, kterou jsem četla dvakrát a o které se po prvním přečtení domnívám, že budu ochotná přečíst víckrát. Stává se mi, že si knihu nejdřív půjčím v knihovně a až potom si jí koupím, protože mě až tak dostala (ty jsou asi moje nejoblíbenější). To, že mám knihu doma v knihovně neznamená, že ji považuji za super (asi jako s oblečením). Ale nejspíš se moje oblíbené knihy shodují s "doporučenými", jinak bych to u nich nazaškrtla...

Moje úplně neoblíbenější kniha(y)?
Stopařův průvodce Galaxií, Špeky, Brave new world

Nejoblíbenější film(y)?
The Fountainhead, Apokalypsa, Zeitgeist série, Zmizení, Chata v horách, Feed, Partition, In Your Eyes, Equilibrium, Eraser Head, Smrtonoš, Donnie Darko, Mluv, The Edukators, Collapse, Korporace, Good Bye Lenin!

Co mi v poslední době udělalo radost?
Brand New

Co a koho mám ještě ráda?
...Lee Pace, Bruce Willis, Sebastian Stan, Jai Courtney, Jake Gyllenhaal, Dominic Cooper, Hugh Jackman, Britt Robertson, Rhona Mitra, Eliza Dushku.
...Jeff Dunham, William Francis.
...Blindspot, Agents of S.H.I.E.L.D., Arrow, The Flash, Legend Of Tomorrow, Game Of Thrones, The Walking Dead, Fear The Walking Dead, Outlander, Daredevil, Lucifer, Preacher, The 100, 12 Monkeys, Grimm, Brooklyn Nine-Nine, Gotham, Mr. Robot, Supernatural, Supergirl, Shadowhunters.
...Thrice, Rise Against, Enter Shikari, Silverstein.
...Parkway Drive, Architecs, While She Sleeps, Tool, A Perfect Circle, Puscifer, Orgy, Nine Inch Nail, Death By Stereo, Comeback Kid, Bayside, Anti-Flag, Hands Like Houses, Chiodos, Alesana, Counting Days, Shinedown, Papa Roach, PVRIS.

Stejně je to bez těch obrázků nějak smutný. Snad poprvé v životě je mi smutno ze sebe samé. Mít ten zajebanej facebook, tak obrázkovej absťák neřešim...