Pačinko

Pačinko je hazardní hra, kterou všichni hrají, ale společnost jí opovrhuje. Pačinko jsou peníze a jakuza. Sundža je negramotná dívka z malé jihokorejské vesnice, která za celý život pozná hodně dřiny a jen málo vlídnosti a pochopení. Těsně před válkou ji osud zavane do Japonska, kde se kromě bídy musí potýkat i s pohrdáním a diskriminací. Rodina je pro ni vším, požehnáním i prokletím. Svým dětem se ze všech sil snaží zajistit lepší život, ale vzdělání samo o sobě nestačí. Podnikat v pačinku je pro Korejce v Japonsku jediný způsob, jak zbohatnout, ale peníze nejsou zárukou štěstí. Strhující příběh korejské rodiny se odehrává na pozadí dramatických událostí, které ve dvacátém století změnily tvář Koreje i Japonska. Kniha, na které se stanete závislí stejně jako na pačinku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401574/big_pacinko-uYG-401574.jpg 4.2239

Vydáno: , Jota

Pachinko, 2017

Kniha Pačinko

sidonka

Příběh o rodině korejských emigrantů, kteří se snaží začlenit se do japonské společnosti, o utlačování a ponižování Korejců Japonci, ale i o houževnatosti členů korejské rodiny být plnohodnotnými obyvateli Japonska

Roux

Pačinko, moje nová srdeční záležitost. O téhle knize by se nemělo psát, tu si prostě musíte přečíst.

pat4157

Tak teď, když tato kniha zvedla laťku hodně vysoko, budu velmi obezřetně udílet hvězdičky. V tomto případě zaslouženě 5. Jděte do toho. Vážně kvalitní počteníčko.

Linda007

Skvělé. Určitě kvalitnější literatura. Zajímavý pohled do světa korejských přistěhovalců. Děj klidně plyne a pak najednou prásk a někoho to sejme.

Alma5

Opravdu zajímavý příběh, o to více, že o historii Koreje a Korejců jsem neměla vůbec žádné povědomí. Zatímco ze začátku postupuje děj v čase dost pomalu a osud hrdinů je podrobně popsán, ke konci knihy už se tolik podrobností nedozvíme. Některé postavy se objevují a beze stopy zase mizí, asi měly posloužit k ilustraci různých dějů ve společnosti. Jinak jsem celou dobu myslela, že knihu psal muž, popisů různých poprsí bylo v knize vskutku mnoho :)

Maky78

Vůbec jsem od ni neměla žádná očekávání. Po přečtení bych ji přirovnala k Šikmému kostelu jen z cizího prostředí. Postavy měli různé povahy a přístup k životu a to mě bavilo.

Ivanule

O této knize jsem hodně slyšela, že je skvělá a že by si ji člověk měl přečíst, a tak jsem začala lovit v místní knihovně, pokud by ji neměli, tak bych si ji koupila a můžu říct, že bych si ji klině koupila, protože je OPRAVDU SKVĚLÁ!!! Vypráví příběh po jedné korejské rodiny po generace, ukazuje zde politickou situaci jejich země, a jak bylo s jejich občany nakládáno a co vše museli snášet, když v zemi byla válka. Velice dobře napsaná kniha !!

LenkaGonn

Tuto knihu jsem si chtěla už dlouho přečíst. Bohužel jsem z ní nebyla nadšená. Příběh je to silný a má rozhodně poselství a člověk má chuť se dozvědět víc a koupit si dalěí knihy, které pojednávají o této problematice. Na druhou stranu jsem se občas nudila a konec knihy jsem se musela přemáhat, abych dočetla. Poslední scéna Sundžy na hřbitově mne dojala, ale jinak to byl až příliš obyčejně napsaný příběh. Sexuální scény mi přišli občas přehnané. Přéběh Hany tam asi nemusel být vůbec. A občas jsem měla problém s Hansou a jeho záchranářstvím. Životy těchto lidí byly a jsou hrozivé a nepochopitelné a rozhodně nutí k zamyšlení.