Žena v kleci

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Komisař Carl Morck je po traumatické události při práci přeložen do oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky, která před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, o kterých si myslel, že jsou dávno ztracené. Čím víc Morck proniká do případu, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena stále ještě žije, uvězněná a týraná na neznámém místě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80178/zena-v-kleci-SQp-80178.jpg 4.42511

Případy oddělení Q 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Kvinden i buret, 2007

Kniha Žena v kleci

Gi-Gi
včera

k olsen jsem se dostala přes Výzvu, myslím, že dostal novou fanynku fakt hustý, a dobrý a skvěle se to četlo..., pak už bylo jasné i kdo to je, ale ten nápad. hustýýýý

Ajrad1981

Přestože byl Adler-Olsen už dlouho na mém hodně širokém seznamu autorů, které někdy vyzkouším, nebýt Čtenářské výzvy, ještě hodně dlouho by tam trčel. Což by byla celkem škoda.
Kniha je čtivá, o tom žádná. Chybělo mi tam víc napětí, ale to možná bude tím, že mi bylo hned jasné, kdo za zmizením Merete stojí, takže už jsem jenom čekala, kdy to docvakne i Carlovi. Mimochodem, ten mi vůbec nebyl sympatický, doma bych ho nechtěla. Mnohem víc mě zajímá Asad, strčil by celé kriminální oddělení do kapsy. Doufám, že někde v dalších dílech bude víc poodhalena jeho minulost.
Konec taky úplně nebyl podle mého gusta. Nejdřív nastíněné snad ty nejhorší možné scénáře a pak najednou málem zázrak. Když už chtěl autor zázračný happy end, mohl ho zaměřit na jinou osobu.

Mája777

Bože, to byla jízda!!! Miluji detektivky, ale dánskou jsem ještě nečetla. Opět jsem díky výzvě našla spisovatele a jeho sérii, kterou musím určitě přečíst.
Kniha mě chytla hned od začátku. Dějové linky se perfektně proplétaly a doplňovány. Sice jsem pachatele odhalila celkem brzo, ale to vůbec neubralo na napětí. Doporučuji, toto si prostě musíte přečíst.
ČV 20: Kniha od dánského autora.

Allord

V rámci čtenářské výzvy 2020 jsem se rozhodl přečíst si nějakou severskou detektivku(i když jsem tomuto žánru dosud neholdoval) a díky Olsenovi se mi vrátila láska ke čtení.

Naprosto strhující thriller od začátku až do konce. A vůbec nevadilo, že jsem únosce odhadl již celkem brzy.

MilanCFC

Úvodní knihy vícedílných sérií bývají o něco slabší, alespoň z mé zkušenosti, ale to v tomto případě vůbec, ale vůbec neplatí. Laťka hned od začátku pěkně vysoko. Příběh docela nechutný, ale věřím, že ne nereálný. A ono vyšetřovatelské duo je zvoleno a charakterově popsáno dokonale.

husayn

Přiznám se, že nebýt čtenářské výzvy tak bych si tuto knihu nikdy nepřečetl. Děj mne velmi pohltil. Následně jsem se pustil do další případů oddělení Q :)

VasnivaCtenarka

První knihou z knižní série Případy oddělení Q nasadil spisovatel laťku skutečně velmi vysoko.
Můžeme vidět, že si spisovatel opravdu pohrál s detaily. Ne nadarmo se říká, že všechno je o detailech. Tady to rozhodně platí. Jsou to totiž právě detaily, které z knížky dělají něco mimořádného.

A jsou to právě ty detaily, které můžou zpočátku na prvních stránkách způsobit, že si budete myslet, že se děj krapet vleče. Ale kdepak - jakmile se to rozjede, tak je to jedna velká jízda.

Spisovatel si velmi pohrává s vaší fantazií, protože barvitě popisuje jak děj samotný, tak i hrdiny. V knize se šikovně prolínají dvě dějové linie z nichž první poukazuje na příběh Merete, mladé političky, která žije se svým postiženým bratrem a která se stane obětí únosu. Druhá dějová linie zase popisuje příběh komisaře Carla, který získává na starost nově vzniklé oddělení Q, které se má zabývat staršími a nevyřešenými případy. A tak se Carl začne zabývat zmizením Merete.

Musím uznat, že přestože má kniha tyto dvě dějové linky, vše je v knize jasné a vy se v jejím příběhu nikdy neztratíte. Vše do sebe zapadá a vy se můžete pídit spolu s detektivem za pachatelem.

Pokud máte chuť na fajn detektivku, pak neváhejte sáhnout právě po této knize. :)

asam

Baví mě komisař Carl a jeho svérázný pomocník, arabský přistěhovalec Asad.
Opět velice čtivé.