Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2692 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

cr8g
09.01.2014 5 z 5

¨Naprosto vyborna atmosfera

guru
25.12.2013 2 z 5

Osobne mi tento autor veľmi nesadol, postavy v knihe ma ničím nezaujali, dej trhaný, veľa postáv s "dánskymi" menami, čo sťažovalo ich zapamätanie. Chýbajú nejaké vážnejšie zvraty, páchatelia sú známi viacmenej od začiatku (aj keď tu veľmi drobné prekvapenie možno očakávať).

Petr K.
21.12.2013 5 z 5

Me kniha velmi mile prekvapila. Mel jsem pocit, ze bude prevazne ze skolniho prostredi a pro me mene zajimava, ale je to odlozeny pripad, takze dej uz je jinde. Je to opet poctive vysetrovani, ktere je na zacatku vlazne a na konci pekna pecka. Prechod z knihy ,,Zena v kleci,, na knihu ,,Zabijaci,, je opravdu skvelej, mel jsem pocit, ze Carl vyresil pripad, sel se vyspat, prisel do prace a rozjel dalsi :-) Urcite musite cist poporade !!! jinak nebudete chapat, protoze Olsen narozdil od Deavera neopakuje (nepripomina) udalosti z predchozich knih. Kniha je opravdu napinava a brutalni. Ale ja se u knihy i velmi casto smal, protoze je kniha prospikovana super frkama a situacema. Urcite si to uzijete, jako ja a ostatni :-)

Hanys_
15.12.2013 4 z 5

Parádní thriller s lehce odfláknutým koncem. Adler Olsen jde na watch list. 8.5/10

Mucko
08.12.2013 5 z 5

Vynikajúci mrazivý psychothriller z prostredia elitných mocných boháčov s vlastnými pravidlami, miešaný so zákulisím absolútnej chudoby a ľudského dna... Postava Kimmie emocionálne zasiahla..

Ronin Roujin
07.12.2013 4 z 5

Stejně dobré jako Žena v kleci, jen možná ještě o něco temnější a drsnější. Jen úplný závěr se mi zdál takový zahraný do ztracena. Doporučuji.

MiaVanAcid
06.12.2013 5 z 5

Drsný příběh, místy by člověk raději nečetl...opět bravurně napsané a příběh odlehčen vztahy mezi nyní již trojicí Carl+Asad+Rose ....co dodat, už jsem rozečetla Vzkaz v láhvi a pod stromečkem doufám najdu Složku 64 ....

Daniela
18.11.2013

Kniha byla skvělá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Napínavé čtení až po poslední stránku.

Věro
04.11.2013 5 z 5

Dobré - řekl bych, velmi dobré čtení.

Evik30
17.10.2013 2 z 5

Kniha byla docela dobrá, i když nekteré pasáže byly docela nudné. Pachatelé byli známí téměř od začátku, ale i tak byla kniha docela čtivá. Jen bych řekla že měla až příliš moc stran. Žena v kleci se mi ještě nedostala pořádně k ruce, ale už mám přichystán ke čtení Vzkaz v láhvi tak uvidím jaký bude ten a pak si udělám žebříček oblíbenosti.

Vikomtka
05.10.2013 1 z 5

Vážně jsem si tu knihu chtěla užít. Těšila jsem se na ni. Bohužel jsem ji nedokázala dočíst do konce, tak moc mě nebavila.

crazyjuan
23.09.2013 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, stejně jako všechny ostatní ze série. Zase byla jiná, zase výborná. Pachatelé byli známí, ale i tak kniha byla napínavá a četla se jedna radost. Navíc mistrně popisovaný charakter hlavních hrdinů je třešničkou na dortu a osudy Carla Mørcka jsou dalším vynikajícím dějovým prvkem knih tohoto autora. Za mě můžu jedině doporučit.

malazluta
16.09.2013 4 z 5

Skvěle napsaný další příběh z oddělení Q. Carla Mørcka, Asada a Rose jsem si zamilovala a tento druhý díl mě nadchnul stejně jako "Žena v kleci", byť poněkud jiným způsobem - což je jenom pozitivum, protože nejde o příběh "psaný přes kopírák". Tentokrát jsou pachatelé činu čtenáři předem známi, jejich charaktery jsou propracované a motivace konání děsivá. Z Kimmie a jejího "uzlíčku" mi běhal mráz po zádech.

Karcoolka2210
08.09.2013 5 z 5

Osobne teda nemam pocit, ze by tato kniha bola slabsia ako Zena v kleci. Mne sa prave fakt, ze pachatelia boli jasni pacil, len bolo treba dokazat ich vinu. Podla mna skvele napisane krimi, zaujimave postavy a motivy ich konania. No akykolvek zlocin je vec hrozna, ale zlocin spachany len pre adrenalin, ci pocit vzrusenia je nieco tak zverske, ze ludstvo by sa malo hanbit, ze je niecoho takeho schopne ... Ale ako fikcia je to naozaj zaujimave citanie.

evafort
29.08.2013 4 z 5

pěkná kniha, ale víc se mi líbila Žena v kleci

ondrash77
28.08.2013

Po úspěšně vyřešeném případu političky Merete Lyngaardovou se Carl vrací z dovolené. V práci ho čeká několik překvapení. Jedním z nich je osobitá kolegyně Rose, kterou dostali coby posilu do Oddělení Q.

Společně se syrským asistentem Asadem tak tvoří trojici, obývající sklepní prostory policejní stanice. Netrvá dlouho a Carl na stole objeví složku s dvěma desítkami let starými vraždami. Jenže podle dokumentace bylo všechno vyřešené. Dokonce vrah, který se tehdy ke všemu přiznal, sedí ve vězení. Proč se tedy složka objevila u Carla na stole? A kdo ji tam dal?

Nikar
22.08.2013 5 z 5

Další skvělý román od Olsena. Napínavé, čtivé, zajímavý námět. Vůbec mi nevadí, že v knihách od tohoto autora se člověk dozví, kdo je pachatel dříve, než se objeví poslední strana, o to je to více zajímavější, jak to bude pokračovat. Řadím do mé knihovny a těším se na další knihy.

Melaanie
09.08.2013 5 z 5

Skvělý příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout a během tří dnů jsem jej měla přečtený.

markuc
01.08.2013 4 z 5

Velmi dobra kniha, hezky se cte, pribeh je trosku drastictejsi (ale prave proto cteme severskou krimi, ze?) - zaver je trosku predvidatelny, ale v zapalu deje to vlastne vubec nevadi.

petrzel
14.07.2013 5 z 5

Tak jsem přečetla druhý díl a byl lepší jak jednička i když člověk od začátku ví kdo je pachatel stejně je držen v napětí až do konce. Už se těším na další.