Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207124/bmid_carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4 1768 365

Případy oddělení Q série

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

delfin69
28.01.2016 5 z 5

Přestože Oddělení Q miluji, bál jsem se, že toto téma mne moc neosloví ....ale je psáno velice čtivě , je originální ( nekopíruje detektivky na které za půl roku zapomenete, že jste je četli ). Doslova mne místy pohltilo a považuji to za jeden z nejlepších dílů série. Doporučuji.

january
17.01.2016 3 z 5

Jsem na rozpacích. Bylo to hodně napínavé a slovní přestřelky mezi Carlem, Asadem, Rose a dalšími členy policejního sboru byly suprové, a stejně tak mě bavil i Carlův osobní život. Nicméně nevěřím tomu, že by patnáctiletý klučina xkrát dokázal utéct nebo dokonce přeprat všelijaké kriminální živly včetně najatých černošských vojáků. Zvlášť když ho nakonec zpacifikovala a na policejní stanici dotáhla nějaká mamina. Jinak to luštění záhadných kódů, nalezení pokladu a epilog o Eriksonovi... přišlo mi to takové laciné.

dara1111
15.01.2016 5 z 5

Nebyla jsem vůbec zklamaná, i když se tato kniha od předchozích poněkud liší, byla opět napínavá i když oddělení Q nebyl poskytnut tak velký prostor. Bavil mě i nováček Gordon :). Těším se na další díl.

vyvodka
31.12.2015 3 z 5

Z mého pohledu zatím nejslabší ze série s Carlem Morckem. Dočetla jsem spíše z úcty k autorovi a pocitu očekávání, že se přece něco musí "zlomit" a bude i toto ta báječná detektivka, která se čte jedním dechem. Bohužel, zvrat nepřišel. Hlavní hrdina Marco mi prostě nesednul a hlavně mě nudily opakující se úprkové scény - konkrétně honičky a schovávačky. I přes mírné zklamání zůstávám autorovi věrná, protože v každé jeho knížce jsem našla neobvyklé téma, kterým tentokrát byla korupce s dotacemi pro rozvojové země.

Miruš
29.12.2015 5 z 5

...už se těším na další knihu... Nesmírný.. ;-)

konformita
28.12.2015 5 z 5

Nedá Vám spát. Furt čekáte, kdy se ti dva (Marco a Carl) konečně setkají. Nevím, kdy mě něco tak chytlo naposledy a jestli vůbec. Nemůžu jinak než za 5!

Předchozích záporných komentářů si nevšímejte, jsou totálně mimo :-)

Jordyz
19.12.2015 4 z 5

Auto opět nezklamal! Napínavé, čtivé a všechny hlavní postavy mám opravdu ráda :-)Už se těším na něco dalšího...

mi-380
11.12.2015 3 z 5

Kouzlo oddělení Q se mi vytrácí. Carlův drsný humor se změnil v prostinké žertíky, záhadné postavy Asada a Rose začínají nudit, zápletka je ještě méně pravděpodobná, než v předchozích dílech. Moc se nehýbe ani všemi díly prostupující řešení úvodního případu celé série. Naštěstí postavička Marca a hlavně jeho povaha je zvládnuta na výbornou, stejně jako jeho zoufalý, napínavý, permanentní (i když těžko uvěřitelný) útěk.
65 % (aktuálně 279 hodnotících dává průměr 86 %).

aneta3874
10.12.2015 2 z 5

No tak to bylo nemastné, neslané Olsene. Malý cikánský hrdina, který ve svých patnácti letech začne žít rádoby spořádaně život dospělého muže. Realita? Ne - totální fikce! Mrzí mě, že tato kniha je tak špatná. Mrzí mě, že se Olsene začínáš vydávat pohádnkovým směrem. Mrzí mě to - že už přestáváš být králem dánských thillerů....

Lindulinek
22.11.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila asi nejméně ze všech od tohoto autora, minimum zvratu, minimum překvapení. Trvalo mi, než jsem se začetla.

MaKolar
21.11.2015 3 z 5

Námět příběhu byl dobrý, ale vadilo mi vylíčení hlavního představitele - někdy až moc nereálné. Pro mě nejslabší ze série oddělení Q.

Tomee
17.11.2015 3 z 5

Bohužel, za mě zklamání...na úrovní samostatné knihy je Marco na úrovní 4 hvězd...na úrovní oddělení Q jsou to tři a to ještě slabé... Vadí mi tři věci:
1) Rozjezd...neuvěřitelně pomalej... poprvé jsem se musel u Jussiho nutit ke čtení....úvodní případ s lodí je tam naprosto zbytečný
2) Reálnost... Marco je superhrdina, celé podsvětí není schopné chytit 15ti letého kluka, který chodí celou knihu po jedné oblasti Dánska za bílého dne a pěšky. Začínají mě štvát ty konce jak z Hollywoodu... fakt by nestačilo prostě vyřešit případ a přijít si pro zločince?? Néé, musí se tam střílet, hořet a unášet...paradox u sérii, kdy se o hlavní postavu vlastně ani nemůžete bát protože bude v další knize:D
3) Příběh...největší problém příběhu je ten, že se děj odehrává v současnosti....takže znáte postavy, přibližnou zápletku a jen čtete to co víte, ale Carl a jeho tým ne...kde je bravurní postupně vysvětlený motiv vraha ze vzkazu z láhve nebo postupná pomsta nemocné ženy se skvělým rozuzlením ze složky 64...U Marca zkrátka nic nenutí honem přečíst další kapitolu...bohužel za mě nejslabší Jussi :(

DarekDevil
09.11.2015 5 z 5

Knihy oddělení Q čtu popořadě tak jak šli za sebou a musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíc. Přijde mi, že tato kniha je nejlépe propracovaná, promyšlená. Celá partička (Asad, Carl, Rose) perlí, každý svým způsobem. Příběh Marca, který se v knize popisuje se mi moc líbil a myslím, že díky tomuto příběhu to není tuctová detektivka. Humor Olsena je taky bezva.

nier
24.10.2015 4 z 5

Trochu mi to přišlo jako Marco 007, ale ne, že by se mi knížka nelíbila...Bavil mě jak Marco, tak i oddělení Q...za mě spokojenost.

kyssling
23.10.2015 4 z 5

Velmi nerad dávám pět hvězd (to už musí být), ale knize vůbec nic nechybí. Paralelní příběh Marca je velmi čtivý a fáze s komisařem se pěkně prolíná. Určitě Olssen laťku dalším dílem nesnížil, spíš NAOPAK !

sosna
19.10.2015 4 z 5

Úvod tohoto pátého dílu byl celkem zdlouhavý, ale zhruba ve třetině se Marcův příběh rozjel a hodně mě bavil. JAO rozhodně umí psát a Marcovi či Carlovi, se čtenář dostane díky autorovu stylu vypravování, dostabe až pod kůži.

dara1111
18.10.2015 5 z 5

Čtivá, napínavá kniha i když se od předešlých poněkud liší. Ale autor nezklamal a těším se na další knihu série.

Livia
25.09.2015 2 z 5

Prvé veľké sklamanie od Jussiho. Príliš veľa Marca a príliš málo tímu oddelenia Q. Mala som veľký problém knihu dočítať, čo sa mi pri tejto sérii stalo prvýkrát. Dúfam, že ďalšie pokračovanie bude lepšie

koki.veru
14.09.2015 5 z 5

Opět další super díl, stejně jako ty ostatní. Zajímavý příběh, zvlášť postava Marca se mi velmi líbila. Už se těším na další díl této série, která mě opravdu baví.

Doli
07.09.2015 4 z 5

Začátek byl slabší a natahovaný. Jenomže od půlky se kniha opravdu rozjela. Kdo by si kdy pomyslel, že bude těžké chytit jednoho malého kluka. Už se nemůžu dočkat, čím nás pan Olsen potěší příště.