Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207124/bmid_carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4 1770 1770

Případy oddělení Q série

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

Palele
25.01.2015 5 z 5

S Marcem se život moc nemazlil. Je členem "rodinného" klanu, který se živí především krádežemi, jenže na rozdíl od ostatních to jemu vadí a chce s tím něco udělat.
Inspektor Carl Mørck nemá poslední dobou moc dobrou náladu. Nějak se nedaří ani v soukromí ani v práci. K případu zmizelého vládního uředníka se přimotá víceméně náhodou a přitom se setkává s Marcem, který je na útěku a je ve smrtelném nebezpečí.
Mě oddělení Q prostě baví. Každá kniha je něčím jiná a i proto už se těším na pokračování.

astroweb
23.01.2015 4 z 5

Velmi zajímavé, spíš než detektivka, jako u předchozích autorových děl, kriminální román.

LPG
22.01.2015 5 z 5

Po mé dlouhé odmlce mě pan Olsen opět přesvědčil, že je pan Spisovatel. Ačkoli mi téma nebylo příliš blízké, dokázala mě kniha vtáhnout a nepustit. Oceňuji to, že hlavní postavy Carla, Asada a Rose dokáží v každé knize překvapit, pobavit a přesto se situace neopakují. Nejde než ohodnotit 5!

danoj
22.01.2015 4 z 5

Výborné čítanie : síce trošku komplikovaná zápletka ale výborný štýl písania autora z toho robí knihu, ktorá se veľmi dobre číta. Jediné, čo mi trošku vadilo, že dejová línia oddelenia Q bola trochu odsunutá na druhú koľaj a na úvode to vyšetrovanie iného prípadu zbytočné. Ale v každom prípade autor nesklamal a už sa teším na ďalšiu knihu.
Moje TOP 3 : 1.) Žena v klietke, 2.) Odkaz vo fľaši, 3.) Marco

Eevina
15.01.2015 5 z 5

Dokonalý... Adler Olsen ječím dál lepší, s každou další knihou mě baví víc a víc. Marco je to nejlepší, co jsem o něho zatím četla.

VladkaBU
15.01.2015 4 z 5

... kniha mě začala bavit asi v polovině. Myslím, že čtyři předešlé díly byly lepší. Jinak ale zajímavý příběh

Lenka.Vílka
05.01.2015 5 z 5

Dokonalé...dokonalé...dokonalé...musím pokračovat? Kdo má rád serii, nebude zklamaný (já rozhodně nebyla)...

raty
30.12.2014 5 z 5

Obavy, že série bude mít sestupnou tendenci se naštěstí nenaplnily. Moc mě baví, že každá kniha je z jiného prostředí.

simonabr
24.12.2014 4 z 5

Začátek byl poměrně zdlouhavý a rozvláčný, postupně se to ale rozjelo, Marco mi byl od začátku sympatický, tak jsem mu fandila, ať to s ním dobře dopadne, ikdyž chvilkama už to bylo ke konci docela přehnané a překombinované a nepůsobilo to moc pravděpodobně:-(

Dagmara36
14.12.2014 5 z 5

Začátek sice nic moc, aspoň teda pro mně, ale potom se to rozjelo.

gallovl
10.12.2014 5 z 5

Autor opět nezklamal.
Je to vtipné (zvlášť komentáře a přirovnání), napívané, má to spád, takže co víc si přát.
Zajímavé prostředí, umožňující nahlédnout do života kapsářů a jiných podvodníků.
Oddělení Q je dobrá parta se zajímavými individui, z nichž každý má své tajemství, které se pomalu rozkrývá s každou novou knihou.

martin5337
30.11.2014 4 z 5

Trochu naivní zápletka,ale člověk tomu chce věřit. Olsen zraje jak víno a ve slohu si už nezadá ani s norským kolegou. V Marcovi ukazuje, že i bez brutalit a přehnaného násilí lze napsat čtivou napínavou detektivku. Už se těším na šestý díl a další Asadovu tajnou minulost;)

triana
29.11.2014 5 z 5

Trochu mě překvapilo, že jsem se docela dlouho nemohla "chytit", u Jussi Adler-Olsena se mi to ještě nestalo, ale stálo za to to nevzdat... Výborná detektivka, oddělení Q je vážně super. Už se těším na další díly!

misssicccka
24.11.2014 5 z 5

Nemůžu vlastně přijít na to, proč, ale poprvé z pěti případů Olssena jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami...nakonec jsem to nedokázala, takže za pět
Jen možná...trošku mi asi vadilo, že strašně dlouho trvalo, než se vůbec ty dva břehy - břeh Q a břeh Zolův propojili a taky, že se mohla možná alespoň jedna epizoda s houževnatým černochem vypustit. Nejsem rasista, ale mě prostě přijde až moc, že celá Kodaň stíhá jednoho kluka. Jsem z toho byla tak divoká, že jsem se dnes koukala v metru po lidech, jestli taky někoho nestíhají - najednou mi došlo, že spousta takového zvěrstva se mi děje přímo u zadku a já to nevím.
No a pak mám ještě jednu, ale asi jen velmi osobní námitku a to je, že toho Zolu mohl Jussi nechat jen zmrzačit a pak ho ještě zmáčknout.

jasmína
19.11.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, začátek napínavý, ale chybělo mi to strhující a bojící se napětí, spíš mi to přišlo jako klasická detektivka, kde se událo pár změn v soukormém životě Carla, Asad že už se nebojí udělat si z Carla legraci.

Pasáže, kde vystupoval Marco, byly ale vynikající !

myshmother
15.11.2014 5 z 5

Opět výborná kniha s komplikovanou zápletkou a patřičnou dávkou napětí. Poněkud bláznivé oddělení Q mám moc ráda. Asad je nejlepší. :-))) Trochu mi vadil konec napěchovaný happy endy na hraně zákona, ale asi si to Marco a Malene s Tildou zasloužili. :-)

aktak1203
13.11.2014 4 z 5

Výborná detektivka. Od toho autora čtu již 2. knihu a musím říct, že je to dost velká konkurence mého oblíbeného Nesboa. Pravdou je, že postava detektiva, který se potýká s psychickými problémy je o poznání sympatičtější než detektiv alkoholik. Určitě bych doporučila.

rottovat
09.11.2014 5 z 5

Po Ženě v kleci hodnotím jako druhý nejlepší díl ze série o oddělení Q. Je to čtivé, má to spád, příběh Marca jsem doslova hltala. Kladně hodnotím zejména to, že padouchem není žádný zvrácený psychopat, ale když už se zabíjí, jedná se o profesionální chladnokrevné zabijáky. Samotný konec byl na mne možná až moc pohádkový, ale jako celek je to skvělé a do nadcházejících podzimních plískanic ideální čtivo pro odreagování.

Hella
29.10.2014 4 z 5

Zbožňuju celé odd. Q, nyní i s novou posilou, ale do Marca jsem se nemohla dlouho začít (což se mi u Olsenovek opravdu ještě nestalo). Nicméně po 1/3 knihy jsem "chytla slinu" :-) a pak už příběh frčel.

Dousabel
26.10.2014 4 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a zase mě nezklamala. No, i když musím uznat, že děj by se dal mírně osekat a zkrátit, některé pasáže byly mírně rozvleklé a trochu mě mrzelo, že v tomto díle nehraje hlavní roli oddělení Q, ale příběh Marca, zvlášť v první půlce. Ale když už dostane děj spád, je to zase parádní jízda:) A Carl s Asadem, spolu s Rose srší ještě větším ostrovtipem :o) Pro mě o malilinko slabší, než Složka 64, tak 4,5 hvězdy, ale nic to nemění na tom, jak se děsně těším na pokračování :)