Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207124/bmid_carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4 1768 365

Případy oddělení Q série

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

PetraH.
08.01.2022 4 z 5

Trvalo mi, než jsem se začetla a zorientovala v množství postav a několika dějových liniích, ale když se to povedlo, držela jsem Marcovi palce a nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem nedočetla.

krejcovka76
06.01.2022 5 z 5

Nejdřív jsem chtěla dát o hvězdičku míň, protože rozjezd tohoto případu byl opravdu pomalý. Všechno to vysvětlování, postavy a pak to najednou začalo gradovat až vše dospělo do velkého finále. Hlavní hrdina mi byl víc než sympatický a tak jsem doufala ve šťastný konec. Celkově příběh poutavý, čtivý a každý čtenář si v něm najde své - jen vydržet přibližně těch 200 stran :-)

OnusProbandi
13.12.2021

Obecně mi tenhle pisálek fairy tales sedl, všechno co jsem četla mě fakt ba. Zbytečně nic neprodlužuje (marco je v tomto výjimka ovšem, kterou mu tímto vytýkám :) ), popisuje okolnosti, prostředí a děj tak akorát že ještě nezíváte. Má uhlazený a moudrý styl a nátura jeho postav je lidská a přirozená. Vedle hlavní scény jsou obnaženy ještě osobní životy hlavních postav, kdy ten Asadův je stále nečitelný a potemnělý. Kniha Marco je trošku slabší kus, mám jiné favouše, ale není špatná.

EliskaD
11.11.2021 3 z 5

Mám ráda celou partičku oddělení Q, jenže příběh, který tentokrát řeší mi moc nesedl. A to zejména kvůli celé té africké lince (což je vlastně podstatou celého příběhu). Na druhou stranu pro mě bylo osvěžující čtení o Marcovi, jeho životě, hodnotách, snech, úprcích i schovávání. Jenže i těch úprků a naháněček bylo v závěru knihy až příliš. Pro mě zatím nejslabší díl série.

Alizon
28.10.2021 4 z 5

Když pominu to, jak mě štval Marco, když se vždycky nelogicky vydal tam, kde ho mohli nejsnáze chytit:), tak jsem oddělení Q znovu vzala na milost. V Olsenovych knihách ani nejde o to kdo, jak a proč - to je celkem jasné na začátku, ale o tu omáčku okolo. Po naprostém nadšení, které u mě následovalo po přečtení Složky číslo 64 (4. v pořadí, ale já ji přečetla jako 1.), mě ale první ani druhá kniha ze série moc neoslovila. Takže 3 už jsem ani nekupovala a darovaný Marco pěkně dlouho čekal v knihovně. A nakonec mě přesvědčil k tomu, že o oddělení Q chci číst dál. Možná i proto, že alespoň některé z postav vyzní pozitivně. I když toho "společenského hnusu", který mě v předchozích knihách někdy dost deptal, je tam pořád dost. A taky mě bavili Asad a Rose.

minirock
26.08.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem kvůli její tloušťce dlouho odkládal ale teď se mi hodila do Výzvy a tak jsem si ji z knihovny půjčil. Nejdřív musím napsat, že Jussi Adler-Olsen je můj oblíbený autor takže jeho díla hodnotím méně kriticky. Tím pádem bych musel dát Marcovi jen tři hvězdy, protože ten příběh je opravdu slabší. Sice mě jeho osud zaujal a fandil jsem mu ale bylo víceméně jasné jak to dopadne. Někdy jsem se opravdu musel smát jak patnáctiletý kluk utíká půlce kodaňského podsvětí a dalším cvičeným zabijákům k tomu. Carl a jeho parta jsou tak nějak upozaděni a celkem nemají co řešit, jsou stále o krok zpět, spíš se více probírá jejich osobní život. Snad bude další díl lepší.

Polík
23.08.2021 4 z 5

Musím říci, že mne kniha naprosto vtáhla hned od začátku. A Marcův příběh, úkryty, kličky a skrývání se mne plně fascinovaly. Tak moc, že Carlův vztah s Monou či Lisbeth, anebo vyšetřování požáru lodi, mne trochu otravovaly, jelikož to zdržovalo od Marcova osudu :-)

tulip131
17.08.2021 2 z 5

Známá trojka v akci, příběh byl poutavý, na mě bohužel moc postav a některé i zbytečné, opět jen můj vkus, ale moc jmén se stejný zněním a rušilo mě to. Co potěšilo bylo, že se postava Asada konečně čtenáři otevírá,už se částečně ví, proč dostal tak lehce své místo.

VeFab
01.08.2021 4 z 5

Další příjemné pokračování.

Lka
31.07.2021 4 z 5

Audio :
Další skvělý příběh. Oddělení Q jsem si oblíbila. Jdu na další knihu ze série...

ennlady
30.07.2021 5 z 5

Opět skvělá práce! Třebaže musím souhlasit s těmi, co se pozastavují nad tím, jaký je Marco superman, stejně se mi to líbilo. Vždyť takové ty víc "pravděpodobné" příběhy jsou sice reálnější, ale zas tolik nebaví (teda alespoň mě). Pěkně se to četlo, nechyběl autorův známý humor a... zkrátka oddělení Q je oddělení Q, to je marné. Kdo má toto společenství rád, tak tomu se to musí líbit. Teda nemusí, jak vidím. :-)

Martiiiik
20.07.2021 5 z 5

Další díl po delší době a moc se líbil :-) Ze střípků se postupně skládá celý příběh, všechno do sebe na konci krásně zapadne :-) Je to velmi čtivé :-) I když tentokrát to bylo dost předvídatelné :-) Ale to vůbec neva a doporučuji :-)

true.penny
02.07.2021 2 z 5

Bohužel, díl od dílu horší a horší. Zbytečně zamotané, žádná detektivní práce, žádné vyšetřovaní. Autor prostě řekne co se stalo a na konci celý případ spadne detektivům do klína aniž by museli hnout prstem. Pravděpodobně toto bylo moje poslední setkání s autorem.

Nunynka
11.06.2021 3 z 5

SPOJLER
Knihu jsem četla čtrnáct dní. A to mluví za vše. Už na začátku bylo vše vyřčeno a tak potom neměl autor s čím pracovat. Dějová linka Marca mě bavila ze začátku a pak už to bylo pořád dokola. Opravdu nejslabší kniha autora.

borupet
16.05.2021 3 z 5

Tohle je zatím nejslabší příběh oddělení Q. Vůbec jsem se nemohla začíst, rozvleklé, jakoby natahované, neustálé Marcovy útěky, stále se nešlo dobrat konce. Námět dobrý, zápletka taky, ale celkově mě to nějak nenadchlo. Předchozí díly byly mnohem lepší. Doufám, že další bude zase jeden z těch lepších.

Nymfadora.T.
04.05.2021 4 z 5

I když knihy čtu na přeskáčku, moc se mi líbí oddělení Q a jejich způsob vyšetřování. Zajímavé téma, drsné, jako vždy, ale opět čtivé, za mě jeden z nejlepších dílů.

TaNya_
24.04.2021

Jsem spokojená. Marcova linka byla opět lepší než ta policejní, nevadí už jsem si zvykla.

zimka.r
20.04.2021 5 z 5

Pěkné pokračování, už teď se těším na další!

Eliškam
17.04.2021 2 z 5

Za mě zatím nejslabší díl. Chvílemi přehnané a příliš dlouhé.

AlbionFoxyFox
14.04.2021 3 z 5

Kdyby byla kniha o 200 stran kratší, dám hvězd 5. Opět jsem si totiž vychutnala zajímavý případ v kombinaci se sympatickými postavami, napětí v kombinaci s humorem. Avšak motivy se neustále opakovaly, když Marco potřetí uniká, už to člověka prostě nudí. Nevím, jak se to vyvíjí v dalších dílech, ale postupně mi vadí, že Carl de facto ke všemu přichází jako slepý k houslím a skutečnou kriminální práci odvádí jiní.