Dumicek Dumicek komentáře u knih

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Za mě nejlepší díl, ale taky nejsilnější, nejemotivnější..sakra, já u tohohle dílu byla vážně hotová. Soucítila jsem s vrahem, protože tohle se opravdu stává a z milující a šťastné rodiny vám během pár měsíců nezbyde nic. Jak tohle přežít a jak se přes to přenést? No bylo tam moc úmrtí a ten konec? Tím mě až autorka naštvala, protože si myslím, že Ava si zaslouží štěstí a tenhle díl pro ni byl jen jedna velká bolest. No uvidíme co bude v dalším díle..

16.02.2024 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Uběhlo pár let od posledního přečteného dílu a tak jsem v začátcích téhle knihy měla problém si vybavit události z předešlé knihy, které se v této popisují až jsem si říkala, že jsem ji snad nečetla, ale četla..no nic, teď k téhle knize. No páááni, já se do ní zakousla a nepustila dokud nebylo po všem ! Jako neskutečná jízda, zamotané, slepé uličky, falešná obvinění a já se občas musela zastavit a říct si: "počkat, tak je to tenhle teda,to je jasný a nebo tohle je zase kdo?" No mozek mi jen na plné obrátky a i když jsem si pak myslela, že už vím,tak jsem věděla úplný kulový. Líbil se mi trochu takový přerod Harryho a snad čím je starší a čím méně přátel okolo sebe má, tak snad bude i více rozumnější a ne tak sebedestrutivní, ale kdo ví. Konec je zas otevřený a já se ptám, kdy sakra vyjde další díl?

06.02.2024 5 z 5

Pohádky na houby Pohádky na houby Jiří Skřivánek

Velmi pěkné pohádky o houbách našich lesů. Poutavé a s naučným příběhem. Ilustrace též velmi pěkné.

06.02.2024 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Patricia opět nezklamala a nachystala nám opět poutavý a napínavý příběh s inspektorkou Lottie Parkerovou, kterou mám prostě ráda. Nejde si ji neoblíbit, snad jen trošku mě mrzí, jak se pořad odtahuje od tak svělého chlapa jako je Boyd..jinak skvělá zápletka, stíny minulosti a vše to do sebe pomalu zapadá..pak už jsem tušila kdo zatím stojí, ale i tak některa odhalení byla překvapením.

30.01.2024 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Opět super, super, super! Naprosto dechberoucí thriller plný napětí. Honička za prasákem a za záchranou Billie je opravdu hodně svižná a tempo letí. Musim říct, že jsem tajila dech a přečetla jsem to opravdu v rekordním čase..sice mám doma už i poslední díl,ale dám si teď na chvíli od Ketta pauzu a pak se s chutí pustim zase do čtení.

12.01.2024

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Za mě opět skvělá kniha s inspektorem Kettem. Ten člověk mě baví a nejen on,ale i kolegové. Lehký humor, který doprovází knihu je moc fajn a je dobrý na odlehčení příběhu. Co se týce příběhu, tak za mě rozhodně super nápad. Jo inspektor Kett je takový nesmrtelný divoch, který se do všeho vrhá po hlavě a vždy z toho nějak vyvázne, ale proč ne? Zlý pes byl pro mě temný a ještě temnější byla jeho cesta zrození..jdu se vrhnout hned na další díl, protože jsem zvědavá co je s Billie.

06.01.2024 5 z 5

Sedm kruhů pekla Sedm kruhů pekla Uwe Wilhelm

Tohle bylo silné téma. Drsné a hodně bolestné. Je těžké číst něco takového když nemáte děti a ještě težši to je, když je máte. Byla to pro mě bolest a utrpení..bohužel když víte, že se tohle v našem světě děje a nemůžete s tím udělat nic. Silný příběh, který Vás nutí se zamyslet v jakém světě vlastně žijeme a že i slušně vypadající člověk může pod slupkou schovávat ty největší hrůzy a že odsouzen je nakonec někdo kdo se snaží bojovat za dobro než ten kdo si to opravdu zaslouží. Snad jen..Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

29.12.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Já jsem byla opět moc spokojená. Čtivé, napínavé a s pěkným koncem..za mě rozhodně stojí za přečtení.

28.12.2023 5 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

No jelikož času na čtení je málo, tak jsem knihu četla opravdu dlouho..začátek byl divný, říkala jsem si, že knihu snad i odložim. Postupně se to začlo rozjíždět. Mám ráda knihy Cartera a nevadí mi tam jeho brutalita, ale tady nevím proč, prostě to bylo na mě asi až moc. Hodně morbidní, brutální, zvrácené..jinak kniha se pak četla plynule, plno napětí ,ale prostě mi nějak nesedla,ale i tak dávám pěkné hodnocení, protože si to zaslouží a časem se pustím i do dalších dílů

13.11.2023 4 z 5

Lovci ohně Lovci ohně Mons Kallentoft

Dlouho jsem nečetla pokračování s Malin..nějak jsem prostě v tom množství nepřečtených knih co doma mám úplně zapomněla..no a jaká škoda! Tohle bylo super,smutný a silný příběh a opět jsem se utvrdila v tom,že knihy od Monse jsou prostě to,co mám tak ráda a nikdy mě nezklamou a vždy po nich ráda sáhnu..

08.09.2023 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Emotivní, silné, drsné. Nemám co víc napsat. Knihy těchto autorů se zaměřují vždy na určitou problematiku a vždy z toho vznikne naprosto dokonalý thriller, který nemůžete jen tak odložit. Jen tak dál.

04.09.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Jo jako proč ne..kniha je zanesena do nádherného prostředí Kanady, na krásném ranči u jezera a pomalu se sem blíží zima. Jo to mě vtáhlo..nejdříve jsem se dosti ualekla,protože kniha která ke vedená jako thriller pro mě byla spíše žanrem z červené knihovny a po napětí ani stopy..to se začlo pomalu lámat po polovině knihy a nakomec jsem byla napnutá jak kšandy, takže vlastně jsem byla mile překvapena, že thriller s prvky erotična se mi nakonec tak moc zamlouval.

28.08.2023 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Prostě mi tenhle díl vůbec nesednul. Jasný,už známe aspoň Asadovu minulost,ale jinak mě to prostě netáhlo. Hodně slabý díl.

28.08.2023 2 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Jo tohle byla zase bomba! To se četlo úplně samo..během pár dní smlsnuté. Roz je prostě super a opravdu mě baví. Vraha mi bylo i líto..cítila jsem jeho utrpení. Prostě kniha,která vás vtahne do děje a já se těším až mi doma přistane další díl.

07.08.2023 5 z 5

Spící nymfa Spící nymfa Ilaria Tuti

Naprosto dechberoucí příběh, který mě opravdu dostal. Málokdy se mi stane, že mám z knihy tak silný pocit čehosi a tady se to právě stalo. Ta kniha má duši. Příběh je psán opravdu krásně, dopodrobna popsán a to tajemno a mystično vás prostě okouzlí. Tajím dech a říkám si, že tahle kniha vě mně bude ještě dlouho. Gtatuluji paní spisovatelko!

03.08.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Kniha, která mě naprosto pohltila. Šefinspektor Kett je neskutečný sympaťák a jeho humor mě naprosto baví. Mám ráda, když thriller není jen drsný a morbidní, ale jsou tam i prvky humoru. Kett, který bojuje, aby zvládl vychovávat své 3 dcery poté, co mu unesli jeho manželku a on neví zda žije či je mrtvá. Stěhuje se mimo Londýn, aby si odpočinul, ale zrovna ve městě unesou mladou dívku a Kett se přidá do týmu vyšetřovatelů. Kniha má spád,je napínavá, není nudná. Krásné krátké kapitoly a konec, který se mi opravdu líbil. Těším se na pokračování.

04.07.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika je zpět a opět je to příjemná oddychová kniha,ktera se čte sama..není překombinovaná, námět je uvěřitelný a děj plyne v krásném tempu. Erika si pořídila nový domov,její osobní život zažije rozvoj a vraha snad stihnou odhalit.

29.06.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Mayne má svůj podpis..jejo knihy prostě poznáte. Jsou blaznivější,nápaditější,někdy až moc neuvěřitelné,ale prostě on ty knihy píše tak strhující,že si jeho styl prostě nelze nezamilovat a i tato je tím příkladem. Super nápad,neotřelé téma,kouzla a triky,sympatická hlavní postava,takže za mě opět ano.

18.06.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Miluji tuto sérii,ale jak už tu je psáno mnohokrát,tak zde už to bylo tak nepravděpodovné,překombinované,ale na druhou stranu to bylo opravdu hodně čtivé,když se do toho ponoříte. Kniha je hodně brutální,mrazivá a prostě mě i přes množství nereálností vtáhla do děje a já hltala stránku za stránkou...tedy pokud mi to mé 3 děti dovolily :D takže za mě ano,jsem spokojena a rozhodně budu dále Keplera číst.

05.06.2023 4 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Jsem z této knihy trochu zmatená. Virtuální svět vs.realita..nevím..nemohu říct,že to bylo špatné. Napínavé,ale občas až opravdu dosti nereálné. Přišlo mi to jako taková všehochuť. Určitě přečtu i další díl,protože konec zde byl velmi zvláštní,tak se snad dozvíme jak to nakonec vše dopadne.

16.05.2023 4 z 5