Silo přehled

Silo
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/bmid_silo-silo-wj3-203632.jpg 4 2009 2009

Silo série

1. díl >

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Wool , 2011


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Silo. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (503)

Scheron
09.05.2024 4 z 5

Silo mě extrémně bavilo. Přiznávám, že mě nalákal seriál, a kdybych ho neviděla jako první, tak bych možná knihu odložila. Důvodem by byl dost rozvláčný styl psaní, kdy jsem si hned po prvních pěti větách řekla "A jé, to bude nuda", ale nakonec nebyla! Musela jsem jen překonat prvních pár kapitol, a pak se to rozjelo. Moc se těším na druhou sérii, protože to dle předlohy bude jízda. Miluju atmosféru, fungování sila, symptické postavy, psychologii, morální otázky, všudypřítomnou logiku. Na mě nefungují zombíci, ale tenhle typ postapo světa můžu - je totiž naprosto uvěřitelný, což je pro toto dílo zásadní. A jakmile jsem si zvykla na styl psaní, některé scény jsem četla se zatajeným dechem, a nebylo to jen u akčních scén. Chci také vyzdvihnout pozitivní a vlastně uzavřený závěr, který byl dostatečně uspokojivý. Jediné, co tu vytknu, je absurdní část s potápěním Jules - ta bohužel dost kazila dojem onoho logicky vybudovaného světa. Jinak opravdu doporučuju.

Bedikk
07.05.2024 4 z 5

To je snad poprvé, co televizní seriál překonal předlohu? Kniha je zajímavá, nápaditá a bavila mě od začátku do konce. Problém je, že postavám občas trochu schází motivace a jsou plošší. Tohle seriál krásně napravuje, takže doporučuji ke knize i těch pár hodin na Apple TV+.


mirek93
30.04.2024 3 z 5

Hodně zajímavý nápad. Celkem pěkné napsané, ale řekl bych, že poměrně zdlouhavé. Škoda je, že se více nevyužil potenciál samotného Sila a všeho kolem něho. Nějaký finální spád u knihy nebyl vše až do konce jelo stejným tempem.
Nevím, jestli je konec uvěřitelný vzhledem k mocenským strukturám v Sílu, ale fajn.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Královna, Dům na konci ulice a další knižní novinky (24. týden)

09.06.2024


Zahrada slibů a lží, Do ráje a další knižní novinky (38. týden)

17.09.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Silo v seznamech

v Právě čtených96x
v Přečtených2 687x
ve Čtenářské výzvě342x
v Doporučených224x
v Knihotéce794x
v Chystám se číst1 161x
v Chci si koupit293x
v dalších seznamech25x