Turnus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co předcházelo životu v „Silech“, podzemních mnohapatrových objektech, jediných místech na zeměkouli, kde mohou lidé přežít? Postapokalyptický román Silo, který se stal celosvětovým bestsellerem, vyvolal ve čtenářích otázku, jak to vše začalo. A Turnus přináší odpověď. Mladý kongresman Donald Keene pracuje na tajném projektu – má to být jen mezní eventualita: do země zapuštěné obří obytné válce připomínající sila jsou přeci pouhou pojistkou pro případ nepředstavitelné katastrofy. Ta ale jistě není na obzoru. O tu nikdo nestojí. Tu by si nikdo nepřál. O mnoho let později probudí v Silu 1 hibernovaného člověka. Oproti všem předpokladům si začíná rozpomínat na minulost – na příběh, který děsivě vypovídá o posedlosti mocí a neúnavném nasazení, s jakým jsou lidé ochotni zničit svět, jak jej známe. V Silu 18 se rodí nepokoje. A Silo 17 se odmlčelo......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245085/big_silo-2-turnus-RyN-245085.jpg 4.2949
Série:

Silo 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Shift, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (215)

Kniha Turnus

WolfIssen
06. června

Stal jsem se velkým fanouškem série a sleduji i seriál, který mě po pár dílech dosti zklamal... Tohle ale není problém skvělého počinu Turnus, jehož děj je ještě více šokující, mnohdy smutný, ponurý a depresivní, avšak mnohé vysvětluje a perfektně navazuje na Silo. Bavili mě všechny dějové linky a už se moc těším, příjde-li v roce 2550 Den E .

Sidonka3
31. května

Stejné pocity jako mnozí ostatní, co už četli. Stojí za to si přečíst. Klaustrofobie, pochmurná atmosféra, chytré postapo, i když není dokonalé a něco by asi neprošlo (třeba při té vyspělé technologii ta výměna... nechci víc spoilerovat).
Některé pasáže jsou míň výrazné, jiné uchvátí. Nejvýraznější postava jednoznačně Sólo, ač není hlavní hrdinou, přímo jsem cítila vodu, kterou šel, viděla problikávající světla a prskot elektřiny a cítila strach, z kterého rohu na něj někdo vrhne. Nepřijít úplně v téhle samotě a oprávněné paranoie o rozum, to je skoro zázrak. Silná a smutná postava, která v otřesných podmínkách bojuje o přežití.
Podobný svět možná někdy lidstvo zažije.
Prožít život v rozpadajícím se silu by asi nechtěl nikdo, ale kdo se bude občanů ptát na názor? Uměli by se lidi spojit? Ti nahoře si dělají za našimi zády, co chtějí i v reálu. I když se jim to chování samotným jednou vymstí, o tom jsem přesvědčená. Dělají vše pro to, aby se tak stalo a tahle planeta se obrátila i proti nim. Budou poslední v řadě, ale dostane se jednou i na ně. Osobně jsem přesvědčená o tom, že by nepřežila ani ta hrstka lidí a vyvolených, prostě by se všichni pomlátili mezi sebou nebo by se technologie obrátila proti nim.
Jsem pesimista. Čím dál víc mám pocit, že jsme se bohu nějak nepovedli. A že mnohá katastrofická sci-fi už pomaličku, pozvolna přestávají být pouhou fantazií.


Maraiser
28. května

Jsem spokojen. Druhý díl nepostrádá nic z kvality díla prvního. A máme zde i nového hrdinu - Sóla, který byl v prvním díle spíše takovým ťunťou na závěr.

Siwan
14. května

Je to fakt neuvěřitelné, ale druhý díl opravdu vůbec neztrácí na tempu, zajímavosti a drží laťku. Čte se to samo a všechny postavy člověk začíná chápat mnohem víc. Sólo je prostě borec, nemyslím, že bych tohle dala. Za mě si zkusil ze všech nejvíc. Jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet a jak to celé dopadne.

VA_Krtek
29. dubna

Knihy psané v sérii mají někdy tu vlastnost, že se látka vyčerpá už v první díle a vy dále vidíte jen postupný úpadek. Tohle je naštěstí přesně opačný případ. Howey s nesníženou kvalitou rozšiřuje svůj příběh a postupně odhaluje jaká realita se skrývá za oponou. Četl jsem jedním dechem.

Tano
26. dubna

Některé knihy ze sérií jsou skvělé samy o sobě a jsou to jedinečná díla, jiné knihy se podle hodí jen do série, ale kdybych je četla samostatně, nevythly by mě - Turnus je u mě v té druhé kategorii. Už první kniha lehce nastiňuje, jak vše se sily začalo a co předcházelo současnému životu Sóla. Pokračování děje, který nás navnadil je tak jen jednou třetinou knihy a do toho se promítá linie "jak to všechno začalo" a životní příběh Sóla. Nebylo těžké se opět začíst, ale musím říct, že mě druhý díl neuchvátil tolik jako první. Doufám, že byl Turnus překlenovacím dílem série (něco se dozvím, ale nic markantního) a že další díl bude zase trochu větší pecka.

rick6410
22. března

Druhý diel nie je priamo pokračovaním prvej knihy, ale krásne sa dopĺňajú, a sú nám odhalené rôzne otázky, ktoré sme mali po prvej knihe. Sledovanie troch príbehových línií ma veľmi bavilo: Silo 1 sleduje pôvod apokalypsy a dianie v ústrednom sile počas celej doby, až sa nakoniec odohráva súbežne s prvou knihou, a to sa mi veľmi páčilo, a ďalej sledujeme veľkú vzburu v sile 18, na ktorú bolo v prvej knihe pár odkazov, a nakoniec pád sila 17. Za mňa veľmi dobrá kniha.

Johny_H.
19. března

Opravdu mě to moc bavilo, ale je to akorát místy moc dlouhé. Solo byl skvělí jen vzhledem k předchozí knize byl jeho příběh i konec očekávaný a mohli situaci v silu 17 pospat z pohledu těch dětí, které našli v silu 17 v předchozím díle. O nich na rozdíl od Sóla nevíme vůbec nic.

1 ...