Turnus

Co předcházelo životu v „Silech“, podzemních mnohapatrových objektech, jediných místech na zeměkouli, kde mohou lidé přežít? Postapokalyptický román Silo, který se stal celosvětovým bestsellerem, vyvolal ve čtenářích otázku, jak to vše začalo. A Turnus přináší odpověď. Mladý kongresman Donald Keene pracuje na tajném projektu – má to být jen mezní eventualita: do země zapuštěné obří obytné válce připomínající sila jsou přeci pouhou pojistkou pro případ nepředstavitelné katastrofy. Ta ale jistě není na obzoru. O tu nikdo nestojí. Tu by si nikdo nepřál. O mnoho let později probudí v Silu 1 hibernovaného člověka. Oproti všem předpokladům si začíná rozpomínat na minulost – na příběh, který děsivě vypovídá o posedlosti mocí a neúnavném nasazení, s jakým jsou lidé ochotni zničit svět, jak jej známe. V Silu 18 se rodí nepokoje. A Silo 17 se odmlčelo......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245085/silo-2-turnus-RyN-245085.jpg 4.1783

Silo 2.

yomik
předevčírem

Ukončení trilogie

capricorn__

Celou trilogii mám moc rád, podle mě s každým rokem zraje jako víno. U "Turnusu" dávám hvězdičku dolů, protože příliš nemusím prequely a nějak ani nechápu jejich smysl. Ano, čtenář se sice dočte, co dané dystopické budoucnosti předcházelo, ale děj z první knížky, zajímavé osudy hlavních postav, se nikam neposouvají, autor odpoví jen těch pár otázek, které si čtenář položil během první knížky. Musím se přiznat, že jsem se občas nutil, abych knihu četl a několikrát jsem sváděl myšlenku typu: "Tady přestanu číst a začnu třetím dílem", ale nakonec jsem rád, že jsem to neudělal. Tak či onak: Turnus je psán stejně čtivě, jako všechny díly ze série, autor má zajímavé postřehy a neotřelé nápady, takže doporučuju. Já si "Turnus" užil.

Luccinda
30.11.2020

Dystopická trilogie Silo se bezpochyby bude řadit k mým nejoblíbenějším. Druhý díl Turnus není tak úplně pokračováním toho prvního, dějově mu totiž předchází. Vysvětluje tak, co předcházelo životu v silech a jak vůbec nápad na tyto podzemní mnohapatrové objekty vznikl. Konečně jsem tedy dostala odpovědi alespoň na nějaké otázky, které mě napadaly při čtení Sila. A že jich nebylo zrovna málo! Celá trilogie je totiž propracovaná do nejmenšího detailu a není pochyb o tom, že má autor svět i s jeho historií a pravidly skvěle promyšlený. Informace ale dávkuje postupně a vždycky v ten moment, kdy to čekáte nejméně. Výsledkem je pak příběh s obrovským množstvím nečekaných momentů a šokujících odhalení, u který vám nejprve spadne brada, následně si ale řeknete „no jo, to vlastně dává smysl“.

Hugh Howey prostě umí psát. Pokud máte rádi komplikovanější a čtenářsky trošku náročnější dystopie, jeho knížky pro vás jistě budou tou správnou volbou. Já mám s tímto autorem vlastně jen jeden problém, a sice ten, že se do jeho knih dlouho nemůžu začíst. Možná to bude pomalejším tempem vyprávění, možná postavami, které mi ne vždy přirostou k srdci. V tomto ohledu byl Turnus o maličko slabší než Silo, především tedy kvůli postavám, které jsem si tu zkrátka nedokázala oblíbit. Trošku se to zlepšilo v poslední části knihy, kde jsem se setkala s hrdiny z prvního dílu. Bylo úžasné sledovat část příběhu prvního dílu z jiného úhlu pohledu a dozvědět se, co tomu předcházelo. A musím říct, že už se nemůžu dočkat, až se pustím do závěrečného dílu Prach, kde se snad všechny dílky skládačky spojí dohromady a konečně budu mít ucelený obraz toho, co se v tomto světě odehrálo.

uzasna
16.11.2020

Silo bolo lepšie... v postavách som sa trocha strácala a robilo mi problém spraviť si ucelený pohľad .

crazyslunicko
01.11.2020

Začátek byl zase takový nijaký. Tato kniha je podstatě první díl, kde je vše vysvětleno o počátcích sil. Ti nahoře se připravují na to až bude tento svět minulostí a oni se musí na ten den připravit. Proto se snaží vybudovat sila a připravit se na tu katastrofu, která možná propukne. Donna probouzí z hibernovaného spánku. Vše je rozmazané, ale jede podle manuálu. Má deprese a je mu špatně. Přesto veškeré krize zvládá dobře. Když přestane něco v silech fungovat, tak ho prostě..... Brzy však zjišťuje, že nic není tak jak má být. Hledá svou ženu a neustále se kolem něj hledá Anna. Neustále přemýšlí nad plánem záchrany lidstva. Postupně nachází více a více odpovědí na své otázky a vůbec se mu to nelíbí. Není však jediný, kterému se na silech a záchraně lidstva něco nezdá a vezme spravedlnost do svých rukou....

Zelza
31.10.2020

Výborná kniha pokračování Sila.tato trilogie mě nadchla. Více si čtenář může vážit toho, že žije tady a teď.

david9690
27.10.2020

Ze začátku mě to moc nechytlo ale jak už ty lidi víceméně násilně dostali do podzemních sil a čtenář se dostal na "známé místa" z předchozího dílu tak to celkem nabralo na čtivosti. Je to neuvěřitelné čeho všeho je vlastně člověk schopný a pořád přemýšlím proč to udělali? Jaký tohle všechno mělo mít smysl? Druhý díl trilogie nedal odpověď na všechny otázky nicméně vyjasnil spoustu věcí a souvislostí. Určitým způsobem to bylo zajímavé čtení a ihned po dokončení jsem se vrhl na poslední díl série - Prach.

CharlesWard
08.09.2020odpad!

Ještě o stupínek nudnější, než už tak nudné Silo. A to už jde jen těžko.