Prach

Kultovní román Silo čtenářům představil fascinující a propracovaný postapokalyptický svět podzemních základen. Turnus vylíčil, co stálo u zrodu tohoto světa. A v Prachu, závěrečném dílu bestsellerové trilogie, se tento svět dobere svého konce. Život v silech už nebude mít dlouhého trvání: operace Padesát Světového řádu spěje k vyvrcholení, to však bude jiné, než mohl kdokoli očekávat. Osudy hrdinů ze Sil 1, 17 a 18 se protnou, aby přinesly poslední velký příběh a odpovědi na otázky, které se vinuly celou sérií. Prach vypráví o nezlomné touze přežít navzdory osudu i okolnostem. Vypráví o zlobě, zkáze, naději a vykoupení. A hlavně o lidech a jejich existenci ve světě, který je až nebezpečně povědomý – ve světě, jehož zkázu (jsme) si přivodili sami…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307230/big_prach-Uw0-307230.jpg 4.4681

Silo 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Dust, 2013

Kniha Prach

Hannibal92

(+ SPOILER) Prvni pulka byla trochu volnejsi, jako celek se mi asi vice libil druhy dil, ale zaver to vynahradil. Je mi lito, ze je to konec serie, klidne bych si jeste dal cetl o osudech jinych sil. Trochu mi ale to neukonceni ostatnich sil vadi. Co se po odpaleni sila 1 stalo v ostatnich? Odrizlo je to jen od "veleni" a zili si dal? Co se stalo po tech cca 250 letech kdyz byli odriznuti od sila 1? Dosly jim zasoby a umreli? Otevreli se dvere ven a umreli? Dostali zpravu jako se probagrovat mimo nebezpeci a prezili? Skoda ze zustalo az tolik otevreneho prostoru.

renka2441

Pro mne, nejlepší ze série! Nejen díky rozuzlení a nečenakosti událostí, ale i díky promyšlenosti světa a postupnému odhalování až k samotnému novému druhu života! Tato kniha byla pro mne Svarým Grálem celé série. Asi bych si ty dvě předchozí knihy dokázala představit jako dvě kapitoly Prachu a byla bych úplně spokojená!

asfi

Podla mna lepsie jak dvojka, skvele zakoncenie trilogie..

PETERYY

Pozor spoiler! Nějak mi přišlo, že jsem věděl jak to dopadne a bohužel jsem se nemýlil. Kniha sráží slabší části., je to škoda. Dvojku jsem žral.

yomik

Příjemné čtení

Zelza
24.11.2020

Závěr trilogie. Moc se mi líbila, nechtělo se mi opustit hrdiny trilogie.

Margerite
03.11.2020

Naprosto skvělá série, hodnotím po přečtení třetího dílu. Malilinko slabší byl za mě ten druhý, hlavně asi proto, že už jsem byla nažhavená, jak to dopadne s Juliette a se silem 18 a se vším ostatním. Opravdu jedno z nejlepších sci-fi, co jsem kdy četla. Skvělý nápad, propracovaný svět, uvěřitelné postavy (na superženu Jules si člověk zvykne). Nikdy nevíte, kdo kdy zemře a co na vás čeká za dalším rohem. A i další rovina se mi líbila. Když se člověk zamyslí, co by se stalo, kdyby byl někde sám nebo s malou skupinkou lidí. Všichni používáme elektřinu, mobily, televizi, auta a tak dál, ale málokdo z nás by asi něco z toho dokázal opravit, ne-li přímo vyrobit. A v dnešní situaci je možná lepší se nad tím takhle na noc ani nezamýšlet, to pak nebude moc valné spaní. Za mě prostě oba palce nahoru a moc se těším na filmovou adaptaci.

crazyslunicko
02.11.2020

Já ten poslední díl prostě musela přečíst. Musela jsem vědět, jak to všechno dopadne. Opět je tady spousta mrtvých. A opět je všechno na bedrech Juliette, která je jak chodící opravář a
vynálezce všeho. Juliette se snaží zachránit své kamarády ze sila 17 a snaží se k nim dostat co nejdříve. Všichni spolu komunikují pomocí vysílačky. V jejím vlastním sile však někteří nesouhlasí s jejími rozhodnutími a jsou naštvaní. Jak dlouho ještě vydrží silo 18 bez nepokojů? A ze sila 1 se jim ozývá ten záhadný pán, který ji tak štve... z konce jsem byla trochu na rozpacích. Autor je mistr manipulace s lidmi a jejich životy... Silo 1 si hraje na boha..