Prach

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kultovní román Silo čtenářům představil fascinující a propracovaný postapokalyptický svět podzemních základen. Turnus vylíčil, co stálo u zrodu tohoto světa. A v Prachu, závěrečném dílu bestsellerové trilogie, se tento svět dobere svého konce. Život v silech už nebude mít dlouhého trvání: operace Padesát Světového řádu spěje k vyvrcholení, to však bude jiné, než mohl kdokoli očekávat. Osudy hrdinů ze Sil 1, 17 a 18 se protnou, aby přinesly poslední velký příběh a odpovědi na otázky, které se vinuly celou sérií. Prach vypráví o nezlomné touze přežít navzdory osudu i okolnostem. Vypráví o zlobě, zkáze, naději a vykoupení. A hlavně o lidech a jejich existenci ve světě, který je až nebezpečně povědomý – ve světě, jehož zkázu (jsme) si přivodili sami…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307230/big_prach-Uw0-307230.jpg 4.4763
Série:

Silo 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Dust, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (207)

Kniha Prach

rick6410
22. března

Posledný tretí diel krásne nadväzuje na prvé dve časti. Zakončenie príbehu sa mi veľmi páčilo, zakončiť nejakú sériu je podľa mňa to najťažšie, ale tu sa to rozhodne podarilo.

Mia Arya
21. března

(+ SPOILER) Závěr trilogie. Krásná ukázka toho, že bez komunikace není spolupráce a ač v dobré víře pomoci, rozhodovat o někom, bez něj o něm... Nedopadá moc dobře a pokud ano, tak za cenu velkých ztrát. Mnohdy i zbytečných.

Nechci spoilerovat, tak jen svůj pocit...
Od určité doby mi Jewel a její přístup dost lezl na nervy... Byť to v celku dobře dopadlo, o jednotlivcích a nejbližších se to říci nedá. Jaké, s tím vědomím, musí být dál žít...?


klmonkaa
25. ledna

Krásne zakončenie veľmi zaujímavej distopickej série. :-) Dvojka mi šla veľmi ťažko, ale som rada, že som ju dala, inak by som sa do záverečného dielu nemohla pustiť.

Birlibán
23. ledna

Třetí díl je hlavně o Juliette a její snaze zajistit obyvatelům sila lepší budoucnost, ať už to bude kdekoliv. Bohužel chování lidí je většinou stále stejné, dav se dá snadno manipulovat samozvanými vůdci, v tomto případě ze strany církve.
V sile jedna dochází k překvapivým zvratům až do poslední chvíle.
Co říci závěrem, celá myšlenka sil jako záchrany lidstva před zničením byla dobrá, ale bohužel si myslím, že by nevyšla. Lidé by se v omezeném prostoru s omezenými zdroji brzy "požrali" mezi sebou, takže počet nuceně vypnutých sil by byl asi dost vysoký.

Timkim
29.12.2022

No tak jsme u konce......a žili spokojeně až do smrti. Co se třetímu dílu nedá vytknout, byla akčnost, to bylo super, ale zůstalo spoustu nezodpovězenych otázek. Jak dopadla další sila? Celá trilogie byla krásně zakončena a třeba časem se v dalších knihách dočteme o odkazu.

Hall3006
12.12.2022

Závěr trilogie Silo, Prach, navazuje tam kde se první a druhý díl propojily, abychom konečně poznali plán a cíl s hlavní hrdinkou Juliette spolu s probuzenými z řídícího sila. Emotivní a nečekané události, ve světě Sila a Turnusu naprosto nemyslitelné, díky odvaze a obětování odhalí poklop uzavírající v sobě padesát světů plných vystrašených lidí žijících ve lži. Závěr je plný emocí, naděje, ale i slz.
Bude těžké najít dílo, aby takto výborné postapo překonalo. Doporučuji všem i těm co sci-fi nevyhledávají. Už pro ten lidský rozměr a nejen klaustrofobií zaplněné světy uzavřené a pohřbené v zemi.

TwoFace
12.12.2022

Jo. Tahle trilogie stojí za to, třetí díl ji pěkně uzavře, a konec přijde po hromadě zvratů tak rychle, až bych si přál ještě alespoň pár stran navíc. Určitě doporučuji.

jirimatejka
12.11.2022

Zajímavé téma i když celkově nepříliš realistické. Ale četlo se dobře, celá trilogie byla konzistentní, místy bylo obtížné sledovat návaznosti a myšlenky autora. Sympatiční hlavní hrdinové.

1 ...