Prach

Kultovní román Silo čtenářům představil fascinující a propracovaný postapokalyptický svět podzemních základen. Turnus vylíčil, co stálo u zrodu tohoto světa. A v Prachu, závěrečném dílu bestsellerové trilogie, se tento svět dobere svého konce. Život v silech už nebude mít dlouhého trvání: operace Padesát Světového řádu spěje k vyvrcholení, to však bude jiné, než mohl kdokoli očekávat. Osudy hrdinů ze Sil 1, 17 a 18 se protnou, aby přinesly poslední velký příběh a odpovědi na otázky, které se vinuly celou sérií. Prach vypráví o nezlomné touze přežít navzdory osudu i okolnostem. Vypráví o zlobě, zkáze, naději a vykoupení. A hlavně o lidech a jejich existenci ve světě, který je až nebezpečně povědomý – ve světě, jehož zkázu (jsme) si přivodili sami…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307230/prach-Uw0-307230.jpg 4.4609

Silo 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Dust, 2013

Kniha Prach

kozel89

Posední díl ve mně nechal asi nejméně emocí. Nevím proč, ale po celou dobu trilogie jsem si nevypěstoval vztah k žádné z postav. Celkově se mi ale trilogie líbila, avšak čekal jsem od toho, a od posledního dílu, malinko víc. Nicméně i tak má tato trilogie místo v mé knhovně a třeba, až ji budu jednou číst po druhé, zvýším hodnocení a docením ji více.

CharlesWard

Určitě lepší než nudný Turnus, ale něco tomu i tak chybělo. Po dočtení převládá pouze pocit: Tak jo!

Schary

Skoro stejně dobré jak Silo. Super trilogie.

tlackacka

Můžu jednou větou popsat, o čem byl první i druhý díl nebo jaké byly jejich hlavní myšlenky (zhruba), ale u třetího ... je to složitější. Děje se tam toho tolik najednou, že, přesně, nechci odložit knížku a přestat číst ani když mám minutu času a vím, že během té minuty stejně budu dělat něco úplně jiného. Hlavně okolo půlky knížky, kde je klid, klid, a najednou přichází nálož napětí a zvědavosti. Celé skvělé, doporučuju :)

mirRa_cze

Hodnotím celou trilogii. Prach mi přijde nejméně dobrý, na Turnusu se mi líbilo zodpovězení spousty otázek ze Sila, které...bylo prostě první. Musím přiznat, že autorův styl psaní se mi příliš nezamlouval, do toho z významné části nepochopitelné dělení na kapitoly, které jen vyrušovalo. Zachránila to ale skvělá zápletka, která to udržela nad vodou i přes dětsky naivní finále. Za mě rozhodně zajímavé čtení, na jeden z nejvýznamnějších počinů desetiletí to ale za sebe pasovat nebudu.

Lenisk@

Už dlouho mě kniha tak nenadchla. Co kniha, celá série! Miluju ten pocit, kdy nemůžete odejít od čtení, říkáte si "ještě jednu kapitolu", nemůžete ani spát a přemýšlíte, co bude dál. Nicméně se musím přiznat, že právě tento díl byl místy dost předvídatelný, ale to na jeho atraktivitě neubralo ani ň. A doufám, že po tolika otevřených dveřích, co si pan spisovatel nechal, se k silům jednou vrátí.

devildeny

Po druhém dílu už jsem nebyla tak nadšená do čtení dalšího, ale poslední kniha si mě opět získala. Konečně jsem pochopila pravý důvod toho všeho, kterému jsem z prvních dvou knih pořád úplně nerozuměla. Musím uznat, že to byl vážně zajímavý nápad. Ráda bych věřila, že to mělo nějaký smysl, protože lidé v silu se chovali jako všude jinde na zemi - majetnicky, sobecky, fanaticky. Otázka zní, jestli se dokáží změnit a využít šance na nový život jiným způsobem. Mrzelo mě, že ne úplně všechny moje oblíbené postavy se dočkali závěru, ale konec knihy se mi moc líbil, až jsem z něho měla na krajíčku.

Ryšava

Tahle triologie se mi moc líbila. Nejlepší pro mě byl druhý díl Turnus, přečetla jsem ho i nejrychleji. Ale konec mě zklamal...

Noc trifidů
Noc trifidů