Turnus

Turnus https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245085/bmid_silo-2-turnus-RyN-245085.jpg 4 1080 232

Silo série

Co předcházelo životu v „Silech“, podzemních mnohapatrových objektech, jediných místech na zeměkouli, kde mohou lidé přežít? Postapokalyptický román Silo, který se stal celosvětovým bestsellerem, vyvolal ve čtenářích otázku, jak to vše začalo. A Turnus přináší odpověď. Mladý kongresman Donald Keene pracuje na tajném projektu – má to být jen mezní eventualita: do země zapuštěné obří obytné válce připomínající sila jsou přeci pouhou pojistkou pro případ nepředstavitelné katastrofy. Ta ale jistě není na obzoru. O tu nikdo nestojí. Tu by si nikdo nepřál. O mnoho let později probudí v Silu 1 hibernovaného člověka. Oproti všem předpokladům si začíná rozpomínat na minulost – na příběh, který děsivě vypovídá o posedlosti mocí a neúnavném nasazení, s jakým jsou lidé ochotni zničit svět, jak jej známe. V Silu 18 se rodí nepokoje. A Silo 17 se odmlčelo...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Shift , 2013

Danago
27.01.2016 5 z 5

Knížka se mě moc líbila , a už se nemůžu dočkat třetího dílu jménem Prach .
Kdo četl Silo a líbilo se mu , tomu se Turnus bude líbit také. Knížka je pojata trochu jinak - překvapivě.
Nemůžu napsat víc , já jsem prostě nadšená.

Bublline
26.01.2016 5 z 5

Oh. Wau. Prostě... Já... Mně se nedostává slov...

PETERYY
09.01.2016 5 z 5

!!Obsahuje Spoiler!! Zasvěcení do taje projektu SILO. Strašně mě bavil příběh Jimiho(Sóla). Autor plynule přeskakuje mezi dvěma příběhy v ten nejnapínavější moment, takže vám to skutečně nedá spát. Do budoucna se těším, jak se to vyvrbí, příběhy z dalších sil. Možná i opouštění sila a osídlení "nové země". Za mě 95%

silvara
07.01.2016 4 z 5

Na Turnus jsem se těšila jak malá a můžu říct, že mě Howey vůbec nezklamal. Trošku neobvykle (co se druhých dílů trilogií týká) se vydal cestou prequelu a ukázal čtenářům svět před událostmi Sila. Nebo spíše svět, který vedl ke vzniku sil. Dobrý nápad. Jasně, první díl přinesl neznámé prostředí, byl více akční atd. Dvojka je komornější a přináší komplexnější pohled na věc. Jsem nadšená, těším se na třetí díl a doufám, že se konečně dovím co se stalo se Silem 40 a jak dopadne den E.

kniznistranky
05.01.2016 5 z 5

Někteří nejsou z téhle série nadšení, ale za mě je to naprosto skvělé. Strašně moc se mi líbí ten nápad se silem s několika patry pod zemí, rozdělení pater a úseků, prostě všechno tohle je podle mě dokonalé a originální. Co se týče děje druhého dílu, je pravda, že ten první byl víc takový napínavější a dělo se tam toho víc, ale za mě má i druhý díl své kvality. Dozvídáme se tu, jak to vlastně všechno začalo a děj se vlastně odehrává ještě před prvním dílem, ale autor se hezky, postupně dostane k tomu, jak končil první díl a myslím, že co se týče třetího dílu, bude to bomba! Už teď se nemůžu dočkat až se dozvím jak to celé dopadne (i když jisté podezření mám a nejspíš se i trefím). Za mě je to skvělá série, ale podle ohlasů, záleží asi na názoru jedince, co si knihu přečte. Buď z ní je člověk nadšený a nebo zklamaný. Všechny knihy se hold nemůžou trefit do vkusu všem čtenářům. Ale jak říká, za mě je to ÚŽASNÉ ČTENÍ!

Vé-Vé
02.01.2016 4 z 5

Cítím lehounké zklamání, něco mi v knize prostě chybělo, něco nezapadlo na své místo.

smallycz
27.12.2015 5 z 5

Oproti jedničce to není tak napínavé, první půlka mě spíš nebavila. Nicméně konec jsem hltal a rozhodně mě to nezklamalo. Budu vyhlížet třetí díl :)

Teryy
27.12.2015 5 z 5

Spojler.
Howey si může zatleskat. Jeho knihy stíhám přečíst za 3 dny. Ale...
První díl bomba. Možná, že v tom hraje taky trochu euforie ze sci-fi 21. století. Prostě mě táhl víc.
Druhý díl mě taky táhl, ale o něco méně.
Čekala jsem něco víc. Čekala jsem "lepší" zkázu pro Zemi. A nechtěla jsem číst o bláznovi, který jednou polovinou ještě žije v Iráku. Fakt ne. Žádné zapomnění na minulost. Čekala jsem lepší odpovědi.
Tohle mě vážně zklamalo. Naniti nebo jak, mazání paměti. Jsem z toho na rozpacích.
Prostředek a filozofování byla nuda.
Ale konec se vydařil. Modrá obloha, zelená tráva. To jsem čekala.
Knize dávám za čtyři, jako minulému dílu. A těším se na trojku a Den E. Doufám, že dříve než za rok a půl. A snad i filmové zpracování.

ladycatelyn
25.12.2015

Souhlasím s Boboušem i na mě je zde příliš mnoho dějových linií, nicméně je to stejně pohlcující jako díl první, nedočkavě budu vyhlížet další pokračovaní.

dan-sam
24.12.2015 5 z 5

Turnus je pro mne jedním z mála prequelů, které nezklamaly. Je trochu odlišný od původního Sila, přeci jen se zde pracuje již s jiným zadáním a čtenář už také ví víc než Jules v předchozí knize.
Přesto postrádám opravdu sympatickou postavu. Kongrasman je zpočátku spíše takový truhlík, který je zmítaný okolnostmi a později jedná zkratkovitě. Nic proti, ale tak, jako třeba i jen Marnese nebo starostku, si jsem si tu neoblíbil nikoho, což je škoda. Navíc byla jedna z linií poměrně náhle ukončena bez vysvětlení. Těch vysvětlení obecně chybí víc, ale kniha čtenáře i tak pohltí, protože chce, ne, potřebuje vědět, co se stalo, zajímá ho to a nemůže přestat číst.
Nemohu se dočkat třetího dílu, zatím nám to pan Howey rozehrál brilantně.

milunka21
19.12.2015 5 z 5

Stejně skvělá jako první díl,ted jen vydržet čekat na třetí díl jménem Prach

Babouš
10.12.2015 4 z 5

Malevil pro novou generaci. Na můj vkus tady Howey sice rozehrává moc dějových linií a oproti jedničce tady chybí ten "wow faktor", který mě v prvním díle nutil číst dál a dál, ale pořád nadprůměrné sci-fi. Líbilo se mi pohlédnout na ten příběh optikou jiné zúčastněné strany. Pro fanoušky Sila to je návrat do světa, který Hugh Howey tak detailně promyslel. Už se těším na třetí díl!