Turnus

Turnus https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245085/bmid_silo-2-turnus-RyN-245085.jpg 4 1082 232

Silo série

Co předcházelo životu v „Silech“, podzemních mnohapatrových objektech, jediných místech na zeměkouli, kde mohou lidé přežít? Postapokalyptický román Silo, který se stal celosvětovým bestsellerem, vyvolal ve čtenářích otázku, jak to vše začalo. A Turnus přináší odpověď. Mladý kongresman Donald Keene pracuje na tajném projektu – má to být jen mezní eventualita: do země zapuštěné obří obytné válce připomínající sila jsou přeci pouhou pojistkou pro případ nepředstavitelné katastrofy. Ta ale jistě není na obzoru. O tu nikdo nestojí. Tu by si nikdo nepřál. O mnoho let později probudí v Silu 1 hibernovaného člověka. Oproti všem předpokladům si začíná rozpomínat na minulost – na příběh, který děsivě vypovídá o posedlosti mocí a neúnavném nasazení, s jakým jsou lidé ochotni zničit svět, jak jej známe. V Silu 18 se rodí nepokoje. A Silo 17 se odmlčelo...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Shift , 2013

JosefW
04.12.2017 4 z 5

Jiné a přece stejné. Konečně se dozvídáme, proč vznikla sila, co se stalo a jaký je plán. Zejména od Donaldovi dějové linky jsem se nemohl odtrhnout. Prach volá...

Illyria88
26.11.2017 2 z 5

Koupila jsem si celou trilogii a po přečtení Turnusu, jsem docela začala litovat peněz, které jsem do knížek investovala. Samotné Silo mi dávalo do nějaké sté stránky docela dost zabrat a co se týče Turnusu, není to jiné. Střídaly se pasáže, které mě nebavily, myslela jsem na tisíc jiných věcí, až jsem se nejednou přistihla, že vlastně nevím, co čtu a musela jsem se v knize vracet zpátky, což se mi ještě nikdy nestalo(nudný skripta nepočítám:-) ). Pro mě docela zklamání. A protože jsem Silu dala tři hvězdičky, Turnusu dávám dvě, za to že jsem to vůbec dokázala přečíst.

Karcoolka2210
17.11.2017 5 z 5

Za mňa si pokračovanie zaslúži 5 hviezd. Bolo zaujímavé a prekvapujúco napínavé čítať niektoré pasáže, ktoré sa odohrali v Sile, ale z pohľadu druhej strany. Je pravda, že niektoré pasáže boli zbytočne naťahované, ale celkovo bola táto časť bohatá na nové informácie a mnohé odpovede. Super ťah ísť takto do minulosti. Hor sa na finále :) AJ

Ajrad1981
23.10.2017 3 z 5

Jsou to vysvětlivky k Silu, to je patrné. A jako takové mě zrovna moc nezaujaly. Ano, byly tam pasáže, které mě bavily, ale víc bylo těch druhých. Konec je zajímavější, je tam jistý příslib do dalšího dílu, jestli to bude pohádka (tj. s dobrým koncem), nebo horor.
Když jsem se dostala do bodu, kdy Jimmy našel svého Stína, dokonce jsem uvažovala o přidání jedné hvězdičky, doma mám takové dva stíny, za mě to bylo to nejhezčí z celé knihy, nicméně pak jsem si uvědomila, kam to nevyhnutelně musí vést (a kam to pak také vedlo), a za ten smutek jsem nakonec zůstala u původního hodnocení.

Veronika33
03.10.2017 3 z 5

Druhý diel trilógie Silo bol pre mňa sklamaním. Viem, že mal za úlohu objasniť ako všetko vzniklo, ale pre mňa napísaný veľmi nudným nezaujímavým štýlom. Príbeh sa rozbehol a bol pútavejší až v tretej tretine knihy a tú som si fakt užila. No netrpezlivo sa púšťam do posledného dielu a verím, že ten ma zaujme viac svojou pútavosťou.

YA-girl
30.09.2017 5 z 5

Druhý díl hodnotím možná ještě lépe než první; došlo zde nejen k vysvětlení, jak a proč sila vznikla, ale děj se postupně začal proplétat s dějem prvního dílu a nakonec skončily tak nějak ve stejnou dobu... Opět to bylo napínavé čtení, vysoce hodnotím i originalitu a promyšlenost, a taky jakousi reálnost hlavních hrdinů. Mnoho věcí se vysvětlilo, ale spousta jich ještě zůstala nevyřešených a tak se nemůžu dočkat, jak to dopadne! :)

tygřík2
14.09.2017 5 z 5

Pokračuje ve stejném duchu jako v Silu, ale ne tak úplně.
Opět jsem se zavřela do podzemí a jako cvok se plahočila po schodišti. Navíc mi občas, když jsem se probouzela z kryogenního spánku, byla tak děsná zima, že jsem si ke čtení oblékala tlusté ponožky, ale neodradilo mne to. Tak dobrá ta kniha je :-)
A.... Enehy...napadlo...

DoDidDone
13.09.2017 4 z 5

Hodnotím lépe, než předchozí díl, jelikož tento mi připadal akčnější a záživnější a celkově mě bavilo vysvětlování důvodů stavění sil. Sice se mi nedostalo všech odpovědí a úplně tomu stejně nerozumím, ale čekám, že odpovědi dostanu ve třetím díle, kde se to snad celé propojí.
Při čtení této knihy jsem četl ještě několik dalších knih a četba konkrétně Turnusu mi zabrala necelý měsíc a to se mi nestává. Za to hvězda dolů. Občas autor píše nezáživně a to mi vadilo i u Sila.
Dokonce mě i překvapilo, že podobná Sila se stavějí (viz třeba Vertical City, který ale není v zemi, ale koncept mi připadá podobný).
Co se mi na Silu i Turnusu líbí, jsou moudra a filozofické myšlenky autora, které se do knihy hodí a nezabírají místo. Autor umí psát, o tom žádná, jen je to občas trochu utahané a nudné.
Kniha (vlastně i celá série) si zasluhuje pozornost a po Turnusu, který mě bavil, ji mohu doporučit!

BaHa
05.09.2017 4 z 5

Trochu slabší, než Silo, občas trochu zmatečné, ale stále dobré. Každopádně jsem zvědavá, kam se příběh ubere ve trojce, poslední kapitoly nakously pár důležitých témat, tak snad budou odpovězena uspokojivěji, než se to dařilo druhému dílu.

Nikkiproch
28.08.2017 5 z 5

Celé léto mi ležela na nočním stolku a když skončil prázdninový program, konečně jsem se k ní dostala. S pár měsíčním odstupem od knihy první jsem musela chvilku přemýšlet, co se tam vlastně děje, ale jinak se mi kniha četla naprosto plynule sama, až jsem nakonec zjistila, že jsem na konci a okamžitě musím vzít díl třetí.

Danago
17.08.2017 5 z 5

Turnus přináší odpověď, na otázku , co předcházelo životu v „Silech“. Proč nemůžou lidé mimo Sila přežít?
Do země zapuštěné obří obytné válce mají být pouhou pojistkou pro případ nepředstavitelné katastrofy. Kterou nikdo nečeká nebo to tak není?
O mnoho let později probudí v Silu 1 hibernovaného člověka, který si začíná vzpomínat na minulost – na příběh o posedlosti mocí díky níž jsou lidé ochotni zničit svět, jak jej známe.
Druhý díl série byl pro mě velkým překvapením. Rozhodně je stejně dobrý jako předchozí. Určitě si přečtu i třetí díl.

Bediczek
16.08.2017 1 z 5

Narozdíl od napínavého předchůdce hrozná strašná nuda. Vše co bylo na Silu dobré (postupné odhalování jak to ve skutečnosti je a sympatické postavy) tu chybí. Do čtení jsem se musel vyloženě nutit a už dál nechci, vůbec mně to totiž nezajmá a další díl už rozhodně číst nebudu.
Připomíná mi to trochu Metro, tam byl taky první díl napínavý a četl se skoro sám a pokračování se mu vůbec nepodobá.
Hold občas by bylo lepší dobrý nápad nedojit až do poslední kapičky.
Končím stranou 280 a to knihy normálně dočítám seč jsou sebehorší.

animovanej medv
13.08.2017 4 z 5

Konce byl už rozvláčný. A první díl se mi asi líbil víc, ale i tak mě to moc bavilo a těším se, jak to všechno dopadne.

Syny007
08.08.2017 3 z 5

Knihu jsem bohužel nedokázal dočíst první díl byl celkem pěkný měl rychlý sled událostí oproti tomu tento je tak utahaný a nezáživný že jsem knihu po 300 stranách odložil nadobro.

prestiggio
08.08.2017 4 z 5

Myslim ze sa mi citala lepsie ako prva cast. Viac suvislostí zacalo davat zmysel. Uz viem co bolo pred silami. Dufam ze posledna cast mi odpovie na otazku preco.

Toffee
29.07.2017 3 z 5

Slabší než první díl, ale stále dobré. Plynulosti čtení poněkud bránila roztříštěnost, střídání časových rovin, ale i míst. Předpokládám, že to má nějaký smysl, že autor všechno zamýšlí pospojovat ve třetí části, ale tady mi to trochu vadilo. Nosná je dějová linka hry na bohy, ta celou knihu táhne a je opět zajímavá řadou dilemat, třeba jestli má vůdce dělat to, co je rozumné a logické, nebo to, co je správné.

Enehy
26.07.2017 5 z 5

Původně jsem myslela, že psaní komentáře vynechám, ale po přečtení několika jiných, jsem změnila názor. Je pravda, že kniha působí trochu roztahaněji než Silo. Ale to je přece díky tomu, že tu autor víc loví v myslích svých postav. Také tu skvěle dokreslil tu temnou, pošmournou atmosféru anonymity. A napadlo vůbec někoho, že vlastně už v takovém silu žijeme?

daPhytCZ
22.07.2017 4 z 5

Druhé díly trilogií jsou většinout jen nudnou výplní mezi prvním a posledním díle. Zde tento problém autor vyřešil zasazením hlavní dějové linky před první díl. Čtenáře tedy opět čeká napínavé čtení, ve kterém se dozví, jak a proč sila vznikla. V dalších časových rovinách se podíváme na druhou stranu některých událostí z prvního dílu. Konec navnadil na závěrečný díl Prach, na který se určitě chystám, byť mimo čtenářskou výzvu.

Laura99
18.07.2017 5 z 5

První knížka, Silo, mě úplně nadchla. Tato mě trochu trápila, ale musela jsem jí přečíst, abych se mohla vrhnout na Prach.

alfinha2321
30.05.2017 3 z 5

Bohužel nedosahuje kvalit prvního dílu, zejména proto, že při čtení čtenář nedokáže ocenit komplexnost jednotlivých rovin knihy. Celou dobu jsem si říkala, že tohle je kniha, kterou musím přečíst minimálně ještě jednou, ani ne tak proto, že by mě nějak děsně bavila, ale spíš proto, že když budu vědět, kam to celé míří, třeba mi to líp pomůže pochopit jednotlivé příběhy a části. Je to prostě tradičně druhý výplňový díl trilogie, který něco sice poodkryje, ale že by naférovku vysvětlil, proč to tak bylo, to zase ne. Za slušné tři hvězdy ale stojí.