DoDidDone - Profil

Poslat zprávu

(2001, muž) · Praha

Aktivní: dnes v 17:34 offline (poprvé: 08.03.2017)

166 bodů (přidáno 0 autorů a 0 knih)

Získané palce za komentáře: 218, udělené: 332

Právě čtené knihy

Kruh
17.02.2018
Kruh 2015, B. Minier

Kdo jsem

Vždycky jsem těmi, kteří aktivně četli, opovrhoval s tím, že neví, co se životem a před jejich oblíbenou aktivitou se schovával na míle daleko a povinnou četbu jsem oklamal stránkami na internetu, které detailně popíší děj.
(Což občas dělám i teď, někdy to je fakt těžké, pardon...)

No, pak jsem pochopil, že existují i ty správné knihy... (A co jsem si taky sakra myslel?!!)
První kniha, kterou jsem si napsal do seznamu dárků k Vánocům, byla Dívka ve vlaku a ta mě přiměla ke čtení. Ano, sice to není to nejlepší dílo, to rozhodně ne, taky jsem se nebránil kritice, ale svůj účel splnilo.

Taky se snažím psát, ale zatím jsem ve stádiu, kdy něco napíšu, pět dní jsem s tím spokojený, ale pak to všechno smažu a lámu si hlavu nad tím, proč mi to nejde podle mých představ (hned si totiž myslím, že budu jako Stephen King a všichni moje knížky budou milovat).

Čtu knihy všech žánrů a po přečtení si vždycky snažím říct, proč se mi líbila nebo naopak nelíbila (vždycky se něco najde, kritizovat umím) a pak mi to zpětně pomůže při psaní, ale nějak extra kritizovat nemůžu, protože moje psací schopnosti ukotvily na psaní slohových prací do školy.

Nejoblíbenější žánr nemám, koupím si, co chci a to si i přečtu. Nemám nejoblíbenější knihu ani autora, protože vím, že kdybych od něj/ní četl knihy pořád, znechutily by se mi na nejvyšší možnou míru. Ale ty lepší knihy, které mě opravdu zaujaly jsou: Zmizelá, Poslední (podle mě docela podceňovaná kniha, takže si ji všichni kupte a zvyšte hvězdy... :D), Gejša a Zelená míle. (Svému okolí tyhle knihy dost vnucuju, protože nechápu, že se jim do nich nechce, když jsou tak super!)

Ps: Nevím, jak mě tahle debilní přezdívka napadla, ale už to nejde změnit... Takže aspoň všichni budou umět používat "do" v různých časech...