Silo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/big_silo-silo-wj3-203632.jpg 4.21739
Série:

Silo 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Wool, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (458)

Kniha Silo

rick6410
22. března

Úžasná kniha, milujem tú stiesnenú atmosféru. Super postavy, zvraty a tajomno okolo pôvodu sila a sveta tam vonka.

Maraiser
22. března

V diskuzích jsem postřehl, že první polovina byla nudná a druhá polovina lepší. Já to měl naopak. Jsem zvědav na pokračování.


Losin
19. února

Jak už zde někdo psal, tak první polovina byla opravdu těžká. Moc jsem nevěděl co z toho nakonec bude. Druhá polovina rozhodně lepší. Těším se na další díl

Johny_H.
16. února

Pomalejší rozjez nahradil trochu zbytečně rychlejší konec. Jinak tato knížka je opravdu velmi zajímavá a jsem moc zvědaví jak bude pokračovat dál.

Thromulus
10. února

První polovina knihy byla tak trošku trápení, vše se táhlo a příliš rozepisovalo. Nicméně to člověku pomohlo si udělat pořádný obrázek o celkovém funkci sila a pak se to konečně mohlo rozjet.
Čím dál jsem se v knize dostával, tím více mě příběh vtahoval do svého světa a nutil mě si pokládat nejrůznější myšlenky. Nakonec jsem rád, že jsem se k této knize dostal a jsem zvědav co dalšího poodhalí navazující knihy.

marketa3815
02. února

Chápu lidi, kteří čtení vzdali, začátek je neuvěřitelně nudný, a celkově jsem si říkala, že by knížku snad líp napsala AI než Hugh Howey, ale nakonec je škoda knížku nedočíst, námět je celkem zajímavý a za přečtení stojí. Nevím, jestli budu pokračovat v dalších dílech, zřejmě přeskočím Turnus a zkusím až Prach, už jsem si zvykla na hlavní postavu, a tak možná budu sledovat její další osudy.

klmonkaa
25. ledna

Hnusná predstava, žiť v podzemí, ale pokiaľ to zachráni ľudstvo (konečne v rozumnom množstve), why not? :D

Whobey
13. ledna

Silo je velmi zajímavý druh dystopie, ta představa žití pod zemí byla fascinující a nepochopitelná, ale zároveň dobře vystavěná. Autor popsal do detailů celou strukturu sila, vztahy, společenská postavení, ale zároveň všechno halí do jistého oparu tajemna.
Chvílemi se mi zdál příběh moc uspěchaný, chvílemi se mi zdály technické popisy moc zdlouhavé, ale celkově vzato to byla moc dobrá kniha. Jsem zvědavá na další díl.

1 ...