Silo

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/big_silo-silo-wj3-203632.jpg 4.21603

Silo 1.

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

The Wool, 2011

Kniha Silo

Karlicka728

Dlouho jsem přemýšlela jestli knihu hodnotit. Ale vzhledem k tomu, jak moc jsem se s ní trápila si trochu toho negativního hodnocení nedokáži odpustit. A to i proto, že se považuji za příznivce tohoto žánru a tak nemám pocit, že je to pouze zadání Čtenářské výzvy, které mi "nesedlo".
Osobně nedokážu pochopit tak vysoké hodnocení. Knihu jsem četla dlouho, do každé stránky jsem se musela přímo nutit. Prakticky jsem ji četla jenom kvůli splnění zadání výzvy.
Nápad na knihu mi přišel velmi dobrý, nicméně provedení silně pokulhává. Kniha je zdlouhavá, plná nezáživných pasáží. Dlouho jsem přemýšlela, co mi na knize vadí a došla jsem k závěru, že je to pravděpodobně absence překvapivě napsaných zvratů.
Vždy když v knize došlo k nečekanému obratu, jsem měla takový ten pocit "jo, aha, to je možný, vlastně mě to ani zas tak nepřekvapuje". A myslím, že to knize škodí asi nejvíce.

Knihu tedy hodnotím velmi přísně dvěma hvězdičkami a to pouze díky námětu a také proto, že si nechávám rezervu pro horší knihy. V současné chvíli jsem na knihu spíše "naštvaná". A to hlavně kvůli množství času, které jsem u ní strávila a množství energie, kterou jsem musela vkládat do dočtení (hlavně proto, že od rozečtených knih neodcházím a hodnotit nedočtenou knihu bych si nedovolila).

RaDaR26

Neuvěřitelný, realistický a svým způsobem velmi děsivý napínavý román, který rozhodně stojí za přečtení!

potok

Jako kdybych tam byl. Jako kdybych to viděl, slyšel, cítil... Mistrně napsáno.

PetrCepek

Průměrná postapo, kde před každou zajímavější akcí musíte přečíst alespoň čtyřicet stránek a překonat tisíc schodů, tu směrem vzhůru, jindy zase dolů. Jakýsi mix Sexmise, Orwelovky 1984 a stenfordského experimetu, navíc poněkud křečovitě "zahuštěný" Shakespearem. Jako vzorek to ušlo, ale s dalšími navazujícími díly již volný čas určitě trávit nebudu.

Lienilda

V druhe třetině knihy se mi to trochu táhlo, ale pak me to opět vcuclo do děje a napínalo až do konce. Podle mě si víc knihu užijí technicky zdatnější typy, protože popisů přemosťování elektřiny a opravování čerpadel je tam opravdu dost. Další díly si určitě také přečtu a už teď se na ně těším.

Záhadný

Výborně napsané. Temné, člověka až mrazí z toho, že by se to mohlo stát i v tomto světě. Při čtení se budete neustále bát o hlavní protagonisty, nikdy nevíte, co se jim může stát... Dílo nutí i k zamyšlení.

Nikusha

Přikláním se spíše k negativním recenzím. Neustálé chození po schodech nahoru a dolů, nic moc akce. Nápad dobrý, ale zpracování nic moc. Každopádně mě to navnadilo na knihu s podobnou tématikou a mám chuť si přečíst Metro, které z vás hodně zmiňovalo. Další díly určitě ne.

ZuzanaZ83

Velmi dobrý a obsáhlý postapo román o společnosti žijící v silu, o vůli a zlovůli mocných. Kniha popisuje nemilosrdnost těch, kteří se chtějí dostat výš, a o síle těch, kteří chtějí přežít a dosáhnout životního klidu.

Temná hmota
Temná hmota