Silo

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/silo-silo-wj3-203632.jpg 4.21488

Silo 1.

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

The Wool, 2011

Kniha Silo

pavel1238

Hledal jsem nějaký postapo příběh, který nebude úplně pro děcka. Silo tohle docela splňuje. Zajímavý příběh i svět, některé pasáže knížky se ale docela táhly a měl jsem problém se začíst. Jak se mi to ale podařilo, bylo to ok. Konec mohl být trochu míň useknutý. Celkově lehce nadprůměrná knížka, k přečtení dalších dílů mě ale nenalákala.

Blueberry.hd

Tato kniha nebyla můj šálek kávy, sotva jsem si zvykla na nějakou postavu, zabili ji a vyprávění bylo chvílemi poněkud zmatené
Ale musím říci, že jsem našla i pár hezkých momentů.. :)

david9690

Co mě nebavilo byla skutečnost že to autor se super schopnostmi hlavní hrdinky Juliette fakt těžce přepálil (tohle bylo absolutně mimo možnosti a schopnosti kteréhokoli člověka) . Ale jinak byl námět knihy zajímavý, děj mě celkem bavil a četlo se to dobře. A ten nápad že lidi jsou umístění v silech jako "zaloha zalohy" byl dle mého velmi zajímavý. Takže celkově za dojem a zpracování uděluji 4 hvězdičky

Jarka_rybář

Upřímně, u téhle knihy lituji, že jsem jí věnovala čas. není moc dobrá, a to mám dystopie ráda. Jenomže tahle je tahle je dost mělká a tuctová, i postavy jsou předvídatelné.

postoran-CZ

Tak nějak nevím, jak tuto knihu pojmout. Prvních cca 100 stran bylo super. Ale potom ... Potom už jen až příliš předvídatelný děj a postavy, které byly takové "nemastné, neslané". Škoda, protože začátek byl zajímavý. I myšlenka celého světa byla dobře vymyšlena a skýtala potenciál (aspoň z mého pohledu). Opravdu to ve mně vyvolávalo pocit, že tohle bude dobré. Bohužel na konci jsem se nemohl zbavit pocitu zklamání. A upřímně řečeno jsem nakonec fandil Bernardovi...
Hodnotím nakonec třemi hvězdičkami, tedy stejně jako Metro 2033.
Mimochodem, i Silo má další dva díly podobně jako Metro. Ale asi nemám moc chuť se do nich pouštět (podobně jako u Glukhovského Metra). Škoda. Velká škoda.

Jarda72

Dlouho jsem nečetl knihu, která by mě takto vtáhla do děje. Příběh se mi moc líbil, ani na chvilku mě styl psaní nenechal vydechnout. Neustálé zvraty a napětí mě ohromně bavili. Těším se na další pokračování.

poulet

Strašně předvídatelný děj, postavy mě nebavily ( Lukas mě vyloženě iritoval), zdlouhavý to bylo, ....no, jsem ráda, že to mám za sebou.

bookemma

"Hnijeme. A už nevyrosteme. Nikdy."

Fuuu, moje rychlost čtení byla kosmická, stejně jako rychlost umírání čističů...
Po delší době jsem opět zatoužila po nějaké "oddechovce", kde nebudu muset hledat významy v každém slově a metafoře, a Silo rozhodně nebyl přehmat!
Dostala jsem se dokonce tak daleko, že jsem jedním okem přeskakovala stránky, abych se co nejdříve dozvěděla, co se stalo s Juliettou. Příběh má spád, neděje se v něm nic nepatřičného, nic vás nerozptyluje od linie děje, text jako stvořený pro scénář akčního filmu dnešního uspěchaného a vizuálního věku.
Jen mám pocit, že zde proběhla jistá forma inspirace THX 1138, studentským snímkem George Lucase :-).

Temná hmota
Temná hmota