Silo

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/203632/silo-silo-wj3-203632.jpg 4.21256

Silo (1.)

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

The Wool (2011)

Kniha Silo

Kaik

Lehce klaustrofobická postapo variace Velkého bratra. Po literární stránce nemám co vytknout, vše je přehledné, plynulé, napínavé, a autor se nebojí náhlých zvratů v ději. Dávám plný počet hvězd, hlavně díky strhujícímu závěru.

VendyBW

S první částí knihy jsem se hodně trápila, ale nevzdala jsem to a knížka stála za to. Líbil se mi napínavý děj, uvažování hrdinů a nečekané závěry. Doporučuji.

lucie.8

Přečteno jedním dechem za tři dny. Letos zatím nejlepší knížka.

Arev122

Velmi čtivě a napínavě napsaný postkatastrofický román, sci-fi. Nutí ale i k zamyšlení o osudu lidstva, zda se opravdu nezničí samo.

Agrim

Hodně dobrý,všechny díly.

hroneczek

Super kniha. Hodně napětí, zvratů, zamyšlení, uvěřitelný příběh ... když už si říkáte, že to odložíte a půjdete spát, stane se něco, u čeho musíte vědět, jak to dopadne... skvělé, těším se na další díly

Laféeverte

Post-apokalyptický román, napínavý, se zajímavými postavami a vtažením čtenáře do hlubších společenských problémů a úvah nad nutností lhát či zabíjet za účelem přežití. Kniha je rozdělena do několika částí, první dvě jsou kratší, ovšem velmi intenzivní, druhé dvě části tvoří hlavní dějovou linku a sledují osudy Juliette, která je v rámci prostředí, v němž se děj odehrává, téměř super hrdinkou. I tak ale tato postava zůstává celkem uvěřitelná - pravděpodobně díky popisům jejích pocitů, strachu, bolesti a pod. Je to prostě kniha, v rámci které si užijete jak šokujících negativních zvratů, tak šťastných konců a naděje.

Janadvorackova

Audio načteno dobře.
Svět postihla nějaká hnusná katastrofa a lidé se uchylili pod zem. Žijí v silu, skoro 150 patrové soběstačné stavbě.
Silo má něco jako vládu a společnost dodržuje pravidla pro přežití: loterie pro páry, které chtějí mít děti, konající se vždy, když někdo zemře, aby se počet lidí v komunitě vyrovnal. Starší mají své "stíny," což jsou něco jako učedníci - zkrátka příslušníci mladší generace, kterým jsou předávány konkrétní vědomosti.
A existuje i způsob trestu pro kriminální činy, jimiž může být i maličkost. Jsou věci, o kterých se nemluví, po nichž se nepátrá, protože když jo, navléknou člověka do obleku a vyšlou ho na povrch, odkud je pak mrtvola nešťastníka vidět ještě hodně dlouho.
A pak má komunita také svoje tajmenství :), to se ví.
Copak asi způsobuje euforii každého, kdo vyjde na povrch? Co zapříčiní občasné vzpoury obyvatel? Co je lepší prostě nevědět?

Kdysi jsem četla povídku "Cupanina," což je vlastně první kapitola téhle knihy, popisující život a osud jednoho ze šerifů sila. Následuje napínavé pokračování plné zajímavých odhalení, (přestože na některé věci přijdete v pohodě sami), je stále o čem číst.

Baví mě tyhle sondy do útrob (tady doslova) uzavřených komunit a řešení problémů, které na ně nevyhnutelně čekají, (i když si představují, že zvládnou úplně všechno).