Silo

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/203632/silo-silo-wj3-203632.jpg 4.21101
Série:

Silo (1.)

Originální název:

The Wool (2011)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (295)

Přidat komentář
Olaf74
03. července

Přečteno cca 150 stránek - nuda. Knížku jsem odložil a už se k ní asi nevrátím. Velké zklamání. Recenze mě dost navnadily, naštěstí jsem si ji půjčil v knihovně zadara.

pazdy15
02. července

Naprosto luxusní prostředí .. ten nápad !! :) Děj mě vtrhl okamžitě a a příběh je velice poutavě vymyšlený , jsem zvědavy na druhý díl ( Turnus ). 5 z 5 !!!

Annkag
28. června

Tak toto je knižka ktorá je predstave postapokalyptického sveta najbližšie k skutočnosti.
Velmi sa ma dotkol Holstonov osud,kedy vlastne zistil čo sa skutočne deje ale už s tým nemohol nič urobit.Až do konca knihy som nemala ponatia prečo ich posielajú na to čistenie.
Osudy ludí,ktorých som na stránkach knihy stretla som prežívala s nimi so zatajeným dychom a čakala čo bude dalej,ako sa to vyvinie a myslela na to ako by som si pri predstave posapokalyptického konca ludstava poradila ja.
A teraz hurá na Turnus.

JiříŠkorpík
23. června

Pro mě zklamání. Asi jsem si hodně sliboval od reakcí jiných čtenářů. Příběh na postapokalyptické téma musí být víc než jen příběhem. V této knize si autor dělal co chtěl. Kdyby si o problematice, kterou využívá pro svůj příběh aspoň něco nastudoval. Takto to vypadá, že využívá znalosti sociální problematiky a techniky na úrovni základky, takže celé to působí dost nevěrohodně, i když začátek je pěkně napínavý.

petrpospa
09. června

Nečtu sci-fi. Ležela v městské knihovně úplně nahoře, právě ji někdo vrátil. Občas je dobré sáhnout po něčem naprosto neznámém. Skvělý nápad i fantazie, coby technikovi mi občas něco nesedí, ale proč by taky v postapokalyptické společnosti mělo?

GilGalad
31. května

Nechápu tak vysoké hodnocení. Kniha bez nápadu, postavy málo uvěřitelné a emocionálně ploché, celý nápad s konceptem podezmního sila nelogický a krajně nepravděpodobný. V porovnání s Metrem 2033 prohrává na celé čáře...

lakyh
16. května

Skvělé! Konečně jsem si zase početl něco co mělo výborně rozpracovanou zajímavou myšlenku, která neměla zásadnější trhliny i když je to jen vymyšlené, přesto to může někdy být realitou nebo v podobném smyslu. Nebylo nouze o překvapení a převraty, napínavé celou dobu. Doufám že i další 2 knížky si zachovají originalitu, myšlenku a celkový skvělý dojem.

Jakahol
15. května

Kniha mě bohužel zklamala. Začátek byl velice nadějný, sliboval hledání pravdy o sile, tajemno a zvraty. Nakonec to celé ale zabily ploché postavy, zbytečné rozvleklé popisy a předvídatelné události. Špatná kniha to ale rozhodně není, což je jasné už z toho, kolik nadšených ohlasů má.

hadikcz
11. května

Cele universum Sila je naprosto dechberouci a uveritelne. Oproti serii Metro je vice sviznejsi a pohlucijci.

Postupne a pomale odhalovani pravdy melo ten spravny spad a ke knize me to prikovalo ze jsem se nedokazal odtrhnout.

Enthu
10. května

U téhle knihy se mi nejvíce líbilo, jak mě dokázal autor překvapit. Snad u každé části jsem byla překvapená. Ano, něco jsem neočekávala, že se stane, nebo jsem tomu uvěřila a on to byl čirý výmysl. Popravdě, dlouho se mi nestalo, abych takhle byla překvapována. Ovšem chvílemi mi trvalo ze začátku se pořádně začíst, trošku autorův styl psaní mi neseděl, ale pak se mi tak po půl stránce až stránce povedlo začíst. Ke konci to šlo jako jedna báseň.

druzickaster
01. května

Na začátku knihy jsem si říkal, no jo, taková novodobá Sexmise (Polská komedie), tím nechci říct, že by Sexmise byla špatná, jde jen o to, že Silo je jiné a určitě to není komedie. Děj je trošku přímočarý, ale i přesto je napínavý a má spád. Jediné co mi nešlo na rozum je zapojení drátů pod vodou, s tím si autorm mohl krapet pohrát, třeba vzduchovou kapsou, nebo podobně. No nic, dost psaní, je čas se podívat na dobu před Jul a na to jak vznikla sila.

iwosh
20. dubna

Druhé vychutnávající čtení, ...

Radous
10. dubna

Pro mě do této doby jedna z mála zkušenostní s postapo knihami – a to jsem fanoušek žánru (kovanej fallouťák I – II). Masakr. Popravdě mám vždy pochyby o výsledku, pokud autor (sci-fi) není sedmdesátník (padesát let aktivní pisatelské kariéry se rovná kvalitním literárním schopnostem a vůbec, zkušenosti). Tenhle borec píše aktivně cca deset let a výsledek… asi bych měl zvážit, že absence bílých fousů neznamená brak. Silo jsem zmáknul za poslední dva roky dvakrát (jednou z nahodilé inspirace a podruhé pro osvěžení paměti, jelikož jsem sehnal zbylé dva díly) a pokaždé rekord. V rámci čtecí premiéry jsem to urazil za dva dny, po druhé mi na to stačil zhruba den. Totální win. Napínavé až na půdu, fascinující. Nemůžete se odtrhnout, každá další kapitola jen zvyšuje závislost. A ta myšlenka, co je v pozadí – to je v podstatě upozornění nám současníkům. Já těmhle typům knih říkám reálné sci-fi. Protože tomuhle by člověk mohl klidně věřit. Není tam nic, čeho by v dnešní době nemohlo být dosaženo. Hustec. Dochází mi slova.

stakido
10. dubna

Narazil jsem na ní náhodou, ale byl jsem nadšený. Úplně jinak vystavěný příběh, ne co jsem doposud četl.
Skvělá atmosféra, příběh.

Sem tam trošku zpomalý děj, ale to se dá odpustit.

niki-chan
10. dubna

Tak trochu větší očekávání, než kniha splnila. Námět dobrý a zajímavý, ale vyprávění trochu místy rozvleklé, postavy nebyly pořádně propracované, mnoho věcí zůstalo nevysvětlených, ačkoli se o nich často mluvilo (viz loterie). A konec zase moc uspěchaný a opět bez nějakého zdůvodnění. Do dalších dílů se pouštět nebudu, ale z pohledu rozšíření obzoru, nelituji četby.

MonikaV
31. března

Skvělá, doporučuji, chytne vás a nepustí a pak musíte jít pro další díl, tak jako já!

Majkrofon
27. března

Celkom fajn scifi, páčil sa mi svet, ktorý autor vytvoril. čo ma naopak na knihe sklamalo, bola jej rozvláčnosť a v celku nezaujímavé postavy. Každopádne mám pocit, že autor úplne nevyužil potenciál svojho nápadu. Ale je to fajn oddychovka.

PeterSmith
21. března

Po prvních 50-ti stránkách jsem knihu odložil s tím, že mě nebaví.....stále mě něco nahlodávalo a po měsíci jsem se ke knize vrátil. Nic lepšího jsem nemohl udělat! následovala skvělá jízda až do konce, dobře propracované, čtivé nastupuji na Turnus :)

Nomia
20. března

Rozvláčné a místy až nudné, Silo ničím nevybočuje z řasy průměrných sci-fi. Postavy nejsou ani příliš zajímavé, ani sympatické, to samé by se dalo říci o samotném příběhu.
Jediné v čem kniha vyniká jsou sáhodlouhé popisy samotného sila, kde se zřejmě sám autor jimi natolik ukájel, až se nechal unést a pozapomněl, že jen zajímavé prostředí nedělá z knihy automaticky výbornou záležitost.
Příliš okoukané čtení, které je navíc podáno průměrným vypravěčským stylem. Autor nám naservíroval jen poměrně mdlé sci-fi, které čerpá z mnohem úspěšnějších dystopických děl, což by mi ani tak nevadilo, pokud by k tomu sám přispěl něčím novým/neotřelým, nebo pokud by alespoň odvedl výbornou řemeslnou práci, což se nestalo.

alcan
16. března

Zajímavý a netradiční příběh, který pomohl autorovi prorazit. Některé pasáže se čtou opravdu výborně, skoro jako kdybyste byli zavření v Silu také...

managalante
07. března

Úžasný nápad. Příběh mne už od začátku knihy totálně pohltil. Před autorovým citem pro detail smekám. Těším se, až si přečtu i ostatní díly. :-)

Moše
26. února

Úžasná

josef1061
26. února

Alchymická směs napětí, deprese i optimismu, s plynulým přísunem překvápek.

OldFirehand
17. února

Dávam 4* za unikátny nápad.
Dielo ma bavilo, sem tam nejaká nezáživná či vleklá pasáž, inak skvelé opisy a dej. Množstvo momentov, ktoré som nepredpokladal a šokovali ma až ma striaslo. Vidím zaujímavú súvislosť s Metrom 2035 (psychológia vlády nad ľuďmi), čo je tiež poučné - paralela so súčasným stavom.
Záver tvorí veľký priestor pre pokračovanie, ktoré dúfam bude.

JohnyShorty
15. února

Mě to velmi bavilo, tyhle postapo knihy mám rád.

BariEli
12. února

Nenávidím, když mě děj navnadí, ukáže mi skvělý potenciál a úžasnou myšlenku a pak je 3/4 knihy táhlý a povětšině nudný :-(

DRALI
28. ledna

Bohužel, pro mne zklamání. Kniha se parádně rozjede. Je to ponuré, tajemné a to já rád. Jenže pak se celý hezký příběh (cca po první třetině) změní v urputnou bitku. A ta trvá skoro až do konce. Má to jeden velký háček... Lidé, kteří spolu po generace obývají silo a žijí téměř v harmonii se najednou začnou rubat hlava nehlava. A já k tomu postrádám trochu pádnější důvod, než ten jaký je v příběhu. Autor se se zbytkem knihy moc nepáral, zřejmě měl pocit, že to za každou cenu musí být akční jízda, což bohužel velmi uškodilo celé atmosféře. Za mě škoda, a bestseller tedy určitě ne... Do dalších dílů nejdu.

Irika
24. ledna

Ze začátku se to rozjíždí pozvolna, ale přesto jsem se od knihy těžko odpoutávala a čekala jsem, že to nabere spád. A taky že nabralo, napětí, zápletky i nějaká rozuzlení přicházejí a čte se to velmi dobře. Určitě jsem zvědavá na další díly.

Zelza
21. ledna

Kniha se mi moc libila.Zajimave pojeti sveta po jaderne katastrofe. Velmi poutave cteni a tesim se, ze si prectu dalsi dva dily, proc Zeme takto skoncila.......

Michaeles
20. ledna

Skvělá sci-fi, která chytne od začátku až do konce. Už se těším, až se vrhnu na pokračování.