Turnus

Turnus https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245085/bmid_silo-2-turnus-RyN-245085.jpg 4 1082 232

Silo série

Co předcházelo životu v „Silech“, podzemních mnohapatrových objektech, jediných místech na zeměkouli, kde mohou lidé přežít? Postapokalyptický román Silo, který se stal celosvětovým bestsellerem, vyvolal ve čtenářích otázku, jak to vše začalo. A Turnus přináší odpověď. Mladý kongresman Donald Keene pracuje na tajném projektu – má to být jen mezní eventualita: do země zapuštěné obří obytné válce připomínající sila jsou přeci pouhou pojistkou pro případ nepředstavitelné katastrofy. Ta ale jistě není na obzoru. O tu nikdo nestojí. Tu by si nikdo nepřál. O mnoho let později probudí v Silu 1 hibernovaného člověka. Oproti všem předpokladům si začíná rozpomínat na minulost – na příběh, který děsivě vypovídá o posedlosti mocí a neúnavném nasazení, s jakým jsou lidé ochotni zničit svět, jak jej známe. V Silu 18 se rodí nepokoje. A Silo 17 se odmlčelo...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Shift , 2013

Atak
16.04.2016 3 z 5

Mám z toho rozporuplné pocity, střídají se tam skvělé pasáže,je tam dost i takových u kterých jsem si zdřímnul :)

Attia
15.04.2016 5 z 5

K Turnusu říkám hlavně to, že se jedná o postapo na úrovni, dílo jedinečné ve svém žánru, vhodné především pro starší nebo náročnější čtenáře, kteří se nezaleknou ani většího počtu stran a složitějšího konceptu. Pro Turnus je typická především reálnost a dokonale propracované postavy, jejich povahy a duševní složka, taktéž uvěřitelné mezilidské vztahy i samotný systém. Autor i na dvojce odvedl ohromný kus práce, a i když ji musím ohodnotit o trochu hůře než první díl, na závěr této jedinečné trilogie se neskutečně těším.

delfin32
10.04.2016 1 z 5

Syn mi před rokem podstrčil Silo a zhltla jsem ho během víkendu a dala mu 5*.
Takže jsem si "vystála" frontu v knihovně na Turnus ... strana 140 a nic, říkám si, vydrž, třeba to příjde... strana 260 a nic... takže jsem ji včera naštvaně hodila nedočtenou do biblioboxu a jsem ráda, že burianek s komentářem pode mnou to cítí stejně, protože jsem si připadala divně podezřívavá, že to asi napsal nějaký jiný autor.

burianek
09.04.2016 1 z 5

Knihu jsem si pořídil proto, že Silo se mi docela líbilo. (Dal jsem mu 4 hvězdičky) Ale..
No, jsem na 280 straně a nechápu, co se děje. Buď jsem totálně zblbnul já, nebo autor. Přečetl jsem toho už hodně, ale tolik vomáčky kolem děje na 3 stránky jsem ještě nikdy nazažil. Tak možná změnim po dočtení, ale možná to nedokážu. A co už vůbec nechápu, že to většina hodnotí kladně, protože většinou se s většinou v hodnocení shodnu. Asi bude chyba ve mě.
Donutil jsem se nakonec knihu dočíst. Kdyby byla o silu 17, tak bych dal možná až 3 hvězdičky, ale nechci být vulgární, ale něco tak hloupého jsem už dlouho nečetl. Stupidní zápletky, průhledné od začátku až do konce, zmatené bez hlavy a paty, rozvláčné, nečtivé, nezajímavé, nicnevysvětlující a nic nepřinášející, hloupé. Na rádoby chytré žvásty fakt nejsem zvědavej. Podle mě napsáno jen pro peníze. Chybí absolutně příběh, napětí, nějaká záhada k vyřešení. Všichni se chovají jako parta idiotů a absolutně nechápu, proč.
Na závěr, moc děkuji delfin32, že nejsem v názoru sám.

Veggi
03.04.2016 3 z 5

Stejně jako Silo, mě to moc neuchvátilo a tak se skoro bojím napsat sem své hodnocení : ) Základní myšlenka je velice zajímavá, ale to zpracování, není prostě pro mě zajímavé a přijde mi to spíš jako politický thriller než klasické sci-fi. Navíc pokud jste četli Silo, tak od poloviny Turnusu už víte kam se to bude upírat a popis situací je takový nudný a předvídatelný. Z žádnou postavou jsem se prostě neztotožnila. Četla jsem na doporučení známého. Tuším, že to má mít pokračování "Prach", nevím zda to budu číst, ale když už mám 2 knihy za sebou, tak se uvidí : )

gad
01.04.2016 4 z 5

Pokračování postapokalyptického bestselleru Silo. Konečně se dovídáme proč a jak vznikla sila.

VladkaBU
31.03.2016 5 z 5

i druhý díl se mi líbil. Možná jsem čekala, že se před Silem stalo něco jiného, ale i tak byl příběh zajímavý. Jak dlouho třeba žil ten, kdo rozhodoval o tom, čí bude příští turnus, koho probudit, koho uspat ... ?

martunka
29.03.2016 5 z 5

Perfektni. Po přečtení Sila jsem byla na Turnus hodně zvědavá. Hlavně na to, jestli budu nadšená nebo zklamaná. No a musím říct, že jsem nadšená, obzvlášť sei líbí postava Donalda. Už se těším na další pokračování Prach!

romankrasa
28.03.2016 4 z 5

Bravurně vykonstruovaný svět a to jak po technické stránce, tak po filosofické, kdy se můžeme zabývat otázkou zla v lidech a zda jde civilizaci nějak zachránit. Možná ji lze zachránit tak, že zanikne. I přes velké množství postav, kterým je v románu věnovaný nemalý prostor, se jedná o skvěle a čtivě sepsané science fiction, které může být varováním před technikou, kterou se obklopujeme a před touhou žít dostatečně dlouho.

darc
28.03.2016 4 z 5

Turnus skvěle doplňuje děj Sila, vysvětluje mnohé otázky, které si čtenář kladl při čtení Sila, a spíše je předehrou k vyvrcholení celé ságy v dalším dílu, kterého se nemohu dočkat. Přesto bych řekla, že Turnus byl o něco slabší a trochu mi trvalo, než jsem se do něho začetla.

PetraBery
19.03.2016 5 z 5

Turnus pro mě byl stejně skvělý jako Silo. Ano, nebyl tak akční, ale dokázal mi vysvětlit spoustu věcí, které jsem si v Silu pouze domýšlela. Setkání se Sólem bylo výborné, Donnyho mi bylo líto... Už teď se moc těším na třetí díl, protože svět, který pan Howey vymyslel, je naprosto fantastický. Za mě super!!!

Marllo
07.03.2016 4 z 5

Parádní prequel, odpovídající na mnohé otázky které jsem si pokládal pří čtení Sila. Howey je výborný vypravěč a už se nemohu dočkat třetího dílu.

Bašťák
06.03.2016 5 z 5

Nejvíc mě na této sérii baví jak autor vypouští důležité informace pro děj i "svět" sila jakoby mimochodem, v rámci rozhovoru jednotlivých postav. Z ničeho nic se dovíme omračující informaci a wau, hned to začne v hlavě šrotovat... Jsem rád že Dvojka (vlastně jednička) dosahuje kvalit jedničky (vlastně dvojky) . Super super a nemůžu se dočkat jak to dopadne, mnohé už bylo naznačeno.....

jackw
04.03.2016 5 z 5

Nezbývá než se těšit na pokračování :)

stolbice
23.02.2016 5 z 5

Výborné pokračování nebo spíše začátek...konečně znám odpověď na otázky :-) teď už jen sledovat, jak to všechno nakonec dopadne. Víc není třeba dodávat, jen bych opakovala to, co už tu někdo napsal. Jen snad, jsem zvědavá, jestli do dalšího vývoje nějak významně zasáhne silo 40 :-)

Christo
16.02.2016 3 z 5

No, není to Silo...

arram
04.02.2016 4 z 5

Turnus navazuje na Silo a obě knížky svými ději propojuje, což je pro čtenáře Sila příjemnou jednohubkou. Nicméně začíst se do knížky, mi trvalo o něco déle než u Sila, ale i tak se jedná o velmi dobrou knížku.

groula
30.01.2016 4 z 5

Trochu jsem se v tom ztrácel. Budu si muset znovu přečíst SILO abych to vůbec pochopil. Místy mi opět běhal mráz po zádech, ale SILO bylo přeci jenom takové hustější....

Nicméně těším se na třetí díl, abych už konečně věděl jak to dopadne...

ZarudlaPrdel
30.01.2016 5 z 5

Tak přátelé už jsem turnus konečně dososala. Začala jsem před Vánocemi, ale nebyl moc čas na čtení, takže se semnou táhl asi měsíc. Nic méně - paráda. Do třeho dílu je mnoho otevřených témat.
V půlce knížky se objeví časová přímka, kdy se co dělo. Upřímně bych to uvítala trochu dřív, protože jsem chvílema měla zmatek v tom co se kdy kde odehrává a tím, že čtu elektronickou verzi, tak se mi blbě vrací a hledá zpět.

Každopádně Celá série Sila mě naprosto uchvátila a Hoewyho svět mě baví. Těším se na 3. díl v češtině. palec nahoru i za tento povedený díl :)
Jo a trošku doufám, že se nakonec nenatočí film, ale seriál. To by se na to hodilo víc.

A pro ty které by zajímal další díl, našla jsem, že v češtině bude až 12/2016 :/

majkles
29.01.2016 4 z 5

Turnus je skvělé a napínavé čtení, které mě ale nedokázalo tak vtáhnout do děje jako Silo. Dost možná to bude tím WOW efektem u Sila, který zde už logicky trochu chyběl. I tak se ale od Turnusu nebudete moci odtrhnout. Prach (třetí díl) je jedním slovem pecka a nemůžu se dočkat, až si ho dám i v češtině.