Království přehled

Království
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439320/bmid_kralovstvi-1z4-439320.jpg 4 1379 1379

Do zapadlé vsi v norských horách se z ciziny vrací zdejší rodák Carl Opgard a přiváží s sebou návrh na výstavbu luxusního wellness hotelu. Jeho bratr Roy se těší, že v malém hospodářství, kde oba vyrůstali, bude konečně živěji. Jenže Carl s sebou přináší také velké problémy a jako vždy spoléhá na to, že starší sourozenec je za něj vyřeší. Udělá však Roy to, co po něm bratr žádá, zvlášť když se začíná ukazovat, co všechno mu Carl zatajil?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Kongeriket , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Království. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (385)

Kami33
12.05.2024 4 z 5

No co napsat... Knížky o Harrym Holem mám ráda, ale asi jsem nějak pozapomněla, jak Nesbo píše. Během celého čtení jsem měla pocit, že něco je špatně, že se něco zlého stane, a že to nemůže dobře dopadnout. Celé čtení doprovázel takový znepokojivý pocit...nevím jak to lépe popsat. Snažila jsem se číst rychle, abych už ty nepříjemné "zprávy" měla za sebou.

Twoo
04.05.2024 5 z 5

Pribeh o vztahu dvou bratru neni neco, co by me nejak zvlast lakalo. Presto jsem tenhle roman precetla za par dnu. Dej plyne linearne, zadne velke zvraty se tu nekonaji, presto je knizka velmi chytlava, uveritelna a ma skvelou atmosferu. Vytkla bych nekdy nerealisticke dialogy, kdy mluvci ucitelsky poucoval ostatni postavy, ale sunadat za ne hvezdicku by bylo moc prisne. Gratuluji autorovi k uzasnemu romanu.


eDex
27.04.2024 5 z 5

Mám ráda autorovu sérií s Harry Holem a za nejlepší díl, kromě filmově a thrillerově střiženého Sněhuláka považuju SPASITELE. Jeho čtení bylo jak návštěva chrámu. Bojíte se dýchat, sáhnout na cokoliv, jen tiše žasnete.
Jenže pak se mi dostal do čtečky tento autorův standalone a to už je úplně jiný šálek kávy. Donutil mě před autorem smeknout.
Absolutně jednoduchá zápletka vyprávějící příběh dvou bratrů, kdesi na konci světa na severu Norska, vás obejme jak laskavá náruč hned při prvních řádcích a nepustí vás až do konce. Jednoduchý děj odsýpá slušným tempem a nemá hluchých míst. Příběh má všechno, co byste od hutného románu mohli čekat a taky to vrchovatě dostanete. Perfektně vystavěný příběh ze současnosti se prolíná s flashbacky bratrů a vedlejších postav, kterých není mnoho, hlavní postavy nejsou černobílé, ale jsou brilantně vykresleny tím co dělají, jak se chovají a přemýšlí. Nebudete vědět, co od nich čekat. Jsou rozpoznatelné, stejně i jejich motivace a vývoj vzájemných vztahů.
Budete s postavami dýchat, držet jim palce, bát se a modlit za ně.
Masterpiece. 5 hvězd je málo.

všechny komentáře

Související novinky (10)

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021


50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021


10 nejprodávanějších eknih (červen)

29.07.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (6)

Když seš ve sračkách až po krk, je dobrý nevěšet hlavu.


Když se ti bez ptaní nastěhujou do domu supi, dojde ti, že je to tvoje konečná.


Nejhorší svinstvo: Lidi, který dávají za noci falešný signály lodím a pak je po ztroskotání vyloupí.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Království v seznamech

v Právě čtených57x
v Přečtených1 971x
ve Čtenářské výzvě584x
v Doporučených92x
v Knihotéce547x
v Chystám se číst599x
v Chci si koupit140x
v dalších seznamech5x