Nůž přehled

Nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407982/bmid_nuz-Lx9-407982.jpg 5 2154 2154

Harry Hole série

< 12. díl >

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Kniv , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nůž. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (498)

ČtemePodDekou
předevčírem 5 z 5

Další výborný díl z této série. Autor umí psát a odvypráví příběh, jako by se nechumelilo. A vy mu zobete z ruky. A rádi.
Sérii Harry Holea doporučujeme všemi deseti.

Johncze
30.04.2024 5 z 5

Nesbo je prostě mistr vyprávěč. Nikdo jiný neumí takhle tahat čtenáře za nos, dávkovat mu neustále zvraty a ten ještě poděkuje. Plus tu Hole dostává další zářezy do své aury nesmrtelnosti a zároveň alkoholika. Příběhově je to už takový cirkus, ale je opět tak skvěle podaný a logicky odůvodněný, že mi to ani nevadí. Nicméně chápu, že ne každému to musí stačit.


princesse
11.04.2024 4 z 5

Předposlední příběh a asi jsem ráda ... Zakončím i posledním, ale nějak už mi Harry a jeho různé formy závislostí, hlavně tedy alkohol, nějak vadí. Dokola si něco pamatuje, nepamatuje, záblesky, rozhodování jestli si dá panáka nebo nedá atd. Je toho moc a až snad na jeden, možná dva díly se od toho autor dokázal trochu oprostit, ale je toho zkrátka na 12 dílů moc. Čtivé ano, příběh a rozklíčování povedený.

všechny komentáře

Související novinky (13)

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020


50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020


10 nejprodávanějších eknih (leden)

26.02.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (11)

Štěstí je jako heroin - jakmile ho člověk okusí, jakmile zjistí, že existuje, nedokáže se už nikdy pořádně smířit s obvyklým životem bez něj. Protože štěstí je něco jiného než spokojenost. Štestí není přirozené. Jedná se o chvějivý vyjímečný stav, o vteřiny, minuty, dny, o nichž dobře víte, že nebudou mít dlouhého trvání. A stesk po štěstí nenásleduje, nýbrž ho doprovází. Protože se štěstím přichází bolestné poznání, že se nic nemůže opakovat, a člověku se tedy stýská po tom, co ještě neztratil, děsí se abstinence, smutku nad ztrátou, proklíná city, které dosud neznal.


Stejně jako by bankovní loupež neměla trvat déle než čtyři minuty, nemělo by oplodnění na veřejném místě nikdy zabrat víc než dvě a půl. Evoluce mu dá za pravdu, je to jen otázka času.


Vidíš sériové vrahy všude, protože máš mozek naprogramovaný na vyšetřování sériových vrahů.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Ocenění knihy (1)

2019 - Český bestseller (Překladová beletrie pro dospělé)


Kniha Nůž v seznamech

v Právě čtených47x
v Přečtených3 198x
ve Čtenářské výzvě672x
v Doporučených126x
v Knihotéce755x
v Chystám se číst544x
v Chci si koupit166x
v dalších seznamech18x

Štítky knihy

detektivní a krimi romány norská literatura

Autorovy další knížky

Jo Nesbø
norská, 1960
2012  90%Sněhulák
2013  73%Netopýr
2015  91%Policie
2019  91%Nůž
2017  90%Žízeň