Jo Nesbø

norská, 1960, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Jo Nesbo box 1 (1.-5 díl)

Jo Nesbo box 1 (1.-5 díl)

"Prvních pět případů nekompromisního detektiva Harryho Hola za exkluzivní cenu! Seznamte se se svérázným detektivem Harrym Holem a ponořte se do fascinujícího světa... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
NemesisNetopýrSněhulákMacbethŽízeň

Komentáře (111)

Přidat komentář
Marejka
28. listopadu

Celou sérii HH jsem přečetla jedním dechem. Chyba. Tím, že v následujících knihách jsou odkazy na ty předešlé se mi jednotlivé díly smíchaly dohromady. Celkově jsem ale byla nadšená. Po nějaké pauze se ke knihám zase postupně vrátím a tentokrát budu číst pomaleji :-)))

ddkk
05. října

Jo Nesbo zveřejnil datum vydání 12. pokračování série s HH - Knife (Nůž) - vyjde 11.července 2019.

Costanzo
24. září

Pro mě je Nesbo Bůh severské krimi!

EricNor
23. července

Po chabém Macbethovi tu za rok bude dvanáctý Harry Hole!!!! s názvem "Nůž". Harry se probudí s příšernou kocovinou. Nic si nepamatuje, ale jeho ruce a oblečení jsou pokryté krví. Na scéně se objevuje Harryho dávný, smrtelně nebezpečný protivník a Harry se navíc musí vypořádat s těžkou osobní výzvou.

smolarka
26. června

Není tu někdo, kdo by mi poradil, co je to Mirtenrejh?

EleanorJane
17. června

Na tohoto autora jsem narazila, když jsem si zkoušela staré didaktické testy k maturitě z ČJ a byla tam recenze na Sněhuláka. Ihned mě to zaujalo. A velká lovestory mohla začít. Po přečtení Sněhuláka jsem prostě musela přečíst každou jeho knížku. Tak promyšlené případy s brutálními momenty... Díky tomu jsem se pak docela divila, když jsem zjistila, že píše i knihy pro děti. WOW! Takový multifunkční spisovatel...

Knihám
04. května

Já z něj kvetu! Skončila jsem zatím u Sněhuláka a s každým dalším dílem mi přijde víc a víc nechutnější. Píše skvěle, jakmile se začtu, nemůžu se odtrhnout, ale tohle je autor, který mě dokáže fakt pekelně nas*at! :) U jeho knih zažívám peklo, protože na jednu stranu je to skvělé, napínavé, a na druhou mám občas chuť ty knihy rozervat a zapálit. Harryho miluju, ale někdy bych ho chtěla kopnout mezi nohy. Taky mi přijde, že knihy s HH jsou taková sinusoida, většinou jedna dobrá, jedna horší, pak zase dobrá...z Červenky jsem se málem zbláznila a Sněhuláka jsem vyšňupla snad za dva dny, bojím se, co HH vyvede v dalších knihách. Zapomeňte, že je to mainstream, prostě to popadněte a dejte tomu šanci. Já ho zbožňuju a nenávidím zároveň.

efka.saf
07. března

Když jsem knihy s Harrym Holem začínala kdysi dávno číst, byla jsem nadšená. Začátek knihy je vždy velmi pozvolný a opravdu se příběh rozjíždí tak od poloviny. Odměnou za pomalý rozjezd mi byl ale vždy akční a nečekaný konec. Přesto, že většina jeho knih ode mě má vysoké hodnocení, s přibývajícím časem mám k autorovi stále více výhrad. Objevují se stále noví autoři, kteří Nesba pomalu ale jistě sesazují ze spisovatelskeho piedestalu.

Peternikdy
13. února

Mýtus Nesbo. Tuctové detektivky, prezentované jako veledíla. Navíc podivné Norsko, krajina vzdálenejší než mlhovina Andromedy - kto z nás popravdě rozumí Norúm a Norsku? Desettisíc kilometrú vzdálené USA jsou bližší. A s lepšími detektivkaři. Nesbo je jako Opel Insignia. Úžasné...na dvě sezony. Pak nuda a dizajn poplatný onomu létu.

Twinny
04. února

No, po přečtení tří HH jsem si nedokázala jeho tvorbu oblíbit. Nemyslím si, že by měl JN takový úspěch, kdyby nebyl vystaven na čestných místech v knihkupectví.

ronniejohns
27.12.2017

Jeho knihy prostě zbožňuju. Momentálně mám za sebou 8 Harry Holeů, jsem v polovině devátého a v knihovně na mě čeká ještě 10., 11., Lovci hlav a Syn. Nemůžu se dočkat, až si je všechny přečtu. Miluji ty zápletky, styl psaní, psychologii postav (hlavně Harryho, který je sice svině, ale nejde ho nemilovat). Téměř vždy mám u knih pocit, že jsem vše vyřešila. Otočím stránku a vše je jinak, nedej bože je můj podezřelý dokonce obětí. Vždy mě to nabudí k dalšímu čtení. Jen tak dál.

Jaja1981
13.11.2017

Dlouho jsem odolavala, jsem moc rada, ze jsem se zacetla....no kdo by nemel rad Harryho

Shinky
29.08.2017

Miluju všechny jeho knihy! Jednoznačně můj nejoblíbenější spisovatel a hudebník. :-)

MonicaMonique
23.08.2017

Nelze si neoblíbit Harryho. Sice alkoholik s kladným vztahem k drogám, ale přesto sympaťák. Každá další kniha je lepší než ta předešlá. Po první knize jsem si říkala, jestli Nesba trochu nepředceňují, ale po druhé knize jsem mu propadla taky. Za mě tedy doporučuji.

lemonek1202
06.08.2017

K Nesbovi jsem se dostala v podstatě úplnou náhodou, ale musím uznat, že to byla ta nejlepší náhoda! Poprvé jsem se o něm dozvěděla, když vyšla Žízeň. Knihu si všichni chválili, a tak i já jsem si řekla, že to zkusím. Ale znáte to, ten půl kilometrový seznam knih, co nutně musíte mít, posune skvěle vypadající knihy úplně dolů, jelikož přece jen neznáte styl autora a o těch ostatních víte, že budou bezpochyby dokonalé. Pak ale příjde den, kdy jste na vesnici se svou rodinou a nemáte co číst. Náhodou se vprostřed vesničky nachází maličké knihkupectví. Není zde nic zajímavého. Až na knihu vprostřed, doslova volajíc: ,,Vem si mě, vem si mě!" Ta kniha byla Žízeň a ještě téhož večera jsem knihu svírala již přečtenou a jen kroutila hlavou nad tím, kde autor sebral tak boží nápad! Ta kniha ve mně doslova vyvolala žízeň! Žízeň po všech ostatních Nesbovích knihách! :D

Doubravka1975
11.05.2017

K Jo Nesbovi jsem se dostala před půl rokem po přečtení knihy Sova a V lese visí anděl od Samuela Bjorka a zde na databázi v komentářích, že prý je Nesbo lepší. Tak jsem si v knihovně půjčila první knihu Pentagram a už jsem v tom byla až po uši. Harry Hole mě dostal. Prostřední díly jsme přečetla na přeskáčku, pak první tři po sobě a poslední tři taky po sobě. Půl roku skvělého čtení a napětí a rychle doma všechno podělat ať můžu číst. Teď čekám na Žízeň, kterou ještě nemáme v knihovně a zkusím i jiné knihy od Nesba i když nevím jestli někdo bude mít na Harryho.....

jan.bures
10.05.2017

Velmi poutavě dokáže popisovat i běžné scény. Občas mívá pomalejší náběh příběhu, ale pak čtenáře udrží až do konce napnutého. Sympatické je, že se nemusím seznamovat s mnoha postavami a že hlavní vyšetřovatel je stále Harry Hole, ke kterému jsem si našel náklonnost. Těším se na jeho další knihy.

Mr.Money
09.05.2017

Můj oblíbený autor. Přečetl jsem tři knížky ze série Doktor Proktor a čtvrtou bych rád přečetl.

Skupa
27.04.2017

Další autor ze severu který mě nadchnul!!!

kapr
11.04.2017

Já v knize narazím na ruskou mafii a končím.
Prostě vidím rudě.
Já vím, že mají v těch severských státech s ni velké problémy.
Ale aby mi to smělo domů, tak to NE!
A tolik, tolik jsem se na to tehdy těšil.
A tak velkou radost jsem měl, když jsem si jí nesl domů.
Už je to jako když v detektivkách z přelomu 19./20.století vystupoval číňan a samozřejmě také vždycky on byl ten vrah.
(Jen vyjimečně to byl místo něj ten zahradník.)
Bohužel.
Škoda.

Lutzka
12.03.2017

Líbí se mi, že se postupně objevují různí podezřelí, že příběh není jednoznačně jasný. Nicméně závěr pak až zbytečně rychly shrne a ukončí. Vadí mi "americký" konec, moc krve, moc mrtvých, moc akčních scén. Předchozí díl byl podle stejného mustru.

LideCtete
08.03.2017

Vadí mi na něm ta strašná krutost, se kterou popravuje své oběti. Protože o tom, jak zhyne oběť, nerozhoduje pachatel, ale spisovatel. On sám se vyjádřil v jednom rozhovoru, že si sám uvědomil, že to přehnal. Protože manžel je fanoušek jeho knih, máme doma skoro všechny, ale po třech přečtených už nesáhnu po žádné. Mám raději konvenční vraždění, toto je na mě moc.

Pítrs005
26.02.2017

Mám doma knížky Doktor Proktor... hodně moc se mi líbilo a už se těším až si jednou přečtu detektivky od Jo Nesbø

intelektuálka
09.02.2017

Harry je má oblíbená postava a všechny příběhy jsem vysloveně spolykala. Různé děje, různé prostředí a vzdy zajímavé.

april4
01.02.2017

On je jediný, kvůli kterému jsem byla ochotná odložit rozečtenou sérii Hry o trůny. Díky němu pravidelně zapomínám vystupovat z MHD, mívám nepříjemné pocity při pohledu na obyčejného sněhuláka, vím, jak se chovat pod lavinou a z hřebíku ve zdi mám husí kůži :-)
Severské autory mám obecně velmi ráda, ale Nesbo nad nimi vyčnívá. Je nepředvídatelný, drsný, temný, s dokonalým vypravěčským stylem.

Knihoholik
31.01.2017

Pokud si nepotrpíte na knižní série, doporučuju Lovce Hlav. Je to spíš pro silnější povahy, ale stojí za to.

Kiwi24
31.01.2017

četla jsem švábi, a bylo to super! ale mamka mi nedovoluje přečíst si zbytek...

Sisi74
29.12.2016

irenV:
Začala bych klasicky Netopýrem, je dobré číst to postupně, jak se postava vyvíjí. I přes některé negativní komentáře tady;-)

irenV
26.12.2016

Poradili mi tohto spisovateľa, akou knihou by som mala začať?
Ďakujem za tip

whiolet
01.12.2016

Mám ráda jakým stylem píše, jeho knihy mi nedovolí cokoliv jiného dělat než jen číst :D