koupit eknihy

Jo Nesbø

norská, 1960, webkoupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
NetopýrSněhulákŽízeňČervenkaPolicie

Autor

Jo Nesbø (1960 v Oslu), současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, zpočátku pracoval jako makléř a novinář. V roce 1997 odstartoval jeho literární dráhu kriminální román Flaggermusmannen (Netopýří muž), první detektivka, v níž vystupuje osobit... celý životopis(zdroj: knihazlin.cz)

Komentáře (102)

Přidat komentář
ronniejohns
27.12.2017

Jeho knihy prostě zbožňuju. Momentálně mám za sebou 8 Harry Holeů, jsem v polovině devátého a v knihovně na mě čeká ještě 10., 11., Lovci hlav a Syn. Nemůžu se dočkat, až si je všechny přečtu. Miluji ty zápletky, styl psaní, psychologii postav (hlavně Harryho, který je sice svině, ale nejde ho nemilovat). Téměř vždy mám u knih pocit, že jsem vše vyřešila. Otočím stránku a vše je jinak, nedej bože je můj podezřelý dokonce obětí. Vždy mě to nabudí k dalšímu čtení. Jen tak dál.

ElvenPie
20.11.2017

Nesbøvi jsem dlouho odolávala, nechtělo se mi do jeho knih čistě jen z toho důvodu, že mi přišel moc "mainstream".

Když se však Sněhulák dostal do kin, nemohla jsem na film nejít, jelikož detektiva ztvárnil jeden z mých nejoblíbenějších herců - byla to prostě povinnost. :)

A jako vždy mě zajímalo, jak moc se kniha liší od filmu. A tak jsem Nesbøvi dala šanci a po přečtení Sněhuláka jsem mu (a hlavně jeho skvěle cynickému alkoholikovi/poldovi) naprosto podlehla. :)

Jaja1981
13.11.2017

Dlouho jsem odolavala, jsem moc rada, ze jsem se zacetla....no kdo by nemel rad Harryho

Shinky
29.08.2017

Miluju všechny jeho knihy! Jednoznačně můj nejoblíbenější spisovatel a hudebník. :-)

MonicaMonique
23.08.2017

Nelze si neoblíbit Harryho. Sice alkoholik s kladným vztahem k drogám, ale přesto sympaťák. Každá další kniha je lepší než ta předešlá. Po první knize jsem si říkala, jestli Nesba trochu nepředceňují, ale po druhé knize jsem mu propadla taky. Za mě tedy doporučuji.

lemonek1202
06.08.2017

K Nesbovi jsem se dostala v podstatě úplnou náhodou, ale musím uznat, že to byla ta nejlepší náhoda! Poprvé jsem se o něm dozvěděla, když vyšla Žízeň. Knihu si všichni chválili, a tak i já jsem si řekla, že to zkusím. Ale znáte to, ten půl kilometrový seznam knih, co nutně musíte mít, posune skvěle vypadající knihy úplně dolů, jelikož přece jen neznáte styl autora a o těch ostatních víte, že budou bezpochyby dokonalé. Pak ale příjde den, kdy jste na vesnici se svou rodinou a nemáte co číst. Náhodou se vprostřed vesničky nachází maličké knihkupectví. Není zde nic zajímavého. Až na knihu vprostřed, doslova volajíc: ,,Vem si mě, vem si mě!" Ta kniha byla Žízeň a ještě téhož večera jsem knihu svírala již přečtenou a jen kroutila hlavou nad tím, kde autor sebral tak boží nápad! Ta kniha ve mně doslova vyvolala žízeň! Žízeň po všech ostatních Nesbovích knihách! :D

Doubravka1975
11.05.2017

K Jo Nesbovi jsem se dostala před půl rokem po přečtení knihy Sova a V lese visí anděl od Samuela Bjorka a zde na databázi v komentářích, že prý je Nesbo lepší. Tak jsem si v knihovně půjčila první knihu Pentagram a už jsem v tom byla až po uši. Harry Hole mě dostal. Prostřední díly jsme přečetla na přeskáčku, pak první tři po sobě a poslední tři taky po sobě. Půl roku skvělého čtení a napětí a rychle doma všechno podělat ať můžu číst. Teď čekám na Žízeň, kterou ještě nemáme v knihovně a zkusím i jiné knihy od Nesba i když nevím jestli někdo bude mít na Harryho.....

jan.bures
10.05.2017

Velmi poutavě dokáže popisovat i běžné scény. Občas mívá pomalejší náběh příběhu, ale pak čtenáře udrží až do konce napnutého. Sympatické je, že se nemusím seznamovat s mnoha postavami a že hlavní vyšetřovatel je stále Harry Hole, ke kterému jsem si našel náklonnost. Těším se na jeho další knihy.

Mr.Money
09.05.2017

Můj oblíbený autor. Přečetl jsem tři knížky ze série Doktor Proktor a čtvrtou bych rád přečetl.

Skupa
27.04.2017

Další autor ze severu který mě nadchnul!!!

kapr
11.04.2017

Já v knize narazím na ruskou mafii a končím.
Prostě vidím rudě.
Já vím, že mají v těch severských státech s ni velké problémy.
Ale aby mi to smělo domů, tak to NE!
A tolik, tolik jsem se na to tehdy těšil.
A tak velkou radost jsem měl, když jsem si jí nesl domů.
Už je to jako když v detektivkách z přelomu 19./20.století vystupoval číňan a samozřejmě také vždycky on byl ten vrah.
(Jen vyjimečně to byl místo něj ten zahradník.)
Bohužel.
Škoda.

Lutzka
12.03.2017

Líbí se mi, že se postupně objevují různí podezřelí, že příběh není jednoznačně jasný. Nicméně závěr pak až zbytečně rychly shrne a ukončí. Vadí mi "americký" konec, moc krve, moc mrtvých, moc akčních scén. Předchozí díl byl podle stejného mustru.

LideCtete
08.03.2017

Vadí mi na něm ta strašná krutost, se kterou popravuje své oběti. Protože o tom, jak zhyne oběť, nerozhoduje pachatel, ale spisovatel. On sám se vyjádřil v jednom rozhovoru, že si sám uvědomil, že to přehnal. Protože manžel je fanoušek jeho knih, máme doma skoro všechny, ale po třech přečtených už nesáhnu po žádné. Mám raději konvenční vraždění, toto je na mě moc.

Pítrs005
26.02.2017

Mám doma knížky Doktor Proktor... hodně moc se mi líbilo a už se těším až si jednou přečtu detektivky od Jo Nesbø

intelektuálka
09.02.2017

Harry je má oblíbená postava a všechny příběhy jsem vysloveně spolykala. Různé děje, různé prostředí a vzdy zajímavé.

april4
01.02.2017

On je jediný, kvůli kterému jsem byla ochotná odložit rozečtenou sérii Hry o trůny. Díky němu pravidelně zapomínám vystupovat z MHD, mívám nepříjemné pocity při pohledu na obyčejného sněhuláka, vím, jak se chovat pod lavinou a z hřebíku ve zdi mám husí kůži :-)
Severské autory mám obecně velmi ráda, ale Nesbo nad nimi vyčnívá. Je nepředvídatelný, drsný, temný, s dokonalým vypravěčským stylem.

Knihoholik
31.01.2017

Pokud si nepotrpíte na knižní série, doporučuju Lovce Hlav. Je to spíš pro silnější povahy, ale stojí za to.

Kiwi24
31.01.2017

četla jsem švábi, a bylo to super! ale mamka mi nedovoluje přečíst si zbytek...

Sisi74
29.12.2016

irenV:
Začala bych klasicky Netopýrem, je dobré číst to postupně, jak se postava vyvíjí. I přes některé negativní komentáře tady;-)

irenV
26.12.2016

Poradili mi tohto spisovateľa, akou knihou by som mala začať?
Ďakujem za tip

whiolet
01.12.2016

Mám ráda jakým stylem píše, jeho knihy mi nedovolí cokoliv jiného dělat než jen číst :D

simona7713
21.11.2016

Nesbø je pan Božský... jen bych prosila aspoň jednou ještě něco s HH...

czfox
28.09.2016

2siena: dik za zajimavý clanek.

anicka4018
24.09.2016

Prosím vás vedel by mi niekto napísať ako idú tie knihy za sebou ? Od 1az po poslednu dakujem vopred

siena
21.09.2016

11. díl HH Tørsten vyjde ve slovenštině 28.3. 2017 (Smäd, překlad: J. Zelizňák)

ankaras
12.09.2016

Na Nesba nedám prostě dopustit :).

helusa2
06.07.2016

Jo Nesbø... Čekám jen, kdy začne manžel žárlit ;-)
Naše domácnost má jediné štěstí, že knížky od Nesbø jsou v knihovně věčně rozpůjčované a musím si tu vybranou napřed rezervovat... Než je k dispozici, stačím doma alespoň něco udělat, protože jakmile mám nějakou knížku od Nesbø doma, veškeré domácí práce stojí a já čtu a čtu a čtu...
Napínavé, těžko předvídatelné, čtivé, poutavé... Zkrátka dobře napsané :-) Nesbø je jednička!!!

siena
14.05.2016

Následující sice nesouvisí s autorovou tvorbou, přesto bych si dovolila přidat odkaz:
http://www.severskekrimi.sk/zaujimavosti/odkaz-jo-nesboa-m-183.html

natkaf
28.04.2016

Skvělý autor kralující dnešnímu světu detektivek. Tak napínavé a originální čtení tenhle žánr potřeboval od té doby, co Královna detektivek přestala psát. Styl jeho psaní je tak neuvěitelně poutavý, že mi ty knihy nepřídou ani zdaleka tak dlouhé, jak zprvu vypadají. Co k tomu říct. Když někdo umí, tak prostě umí.Jo Nesbø - knihy:

všechny knihy

Autor je 2 325x v oblíbených.