Sněhulák přehled

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 6999 6999

Harry Hole série

< 7. díl >

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Snømannen , 2007


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sněhulák. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (1235)

Kortez
06.06.2024 3 z 5

Audiokniha. Tentokrát mi kniha nesedla tak jako jiný HH, myslím že to bylo přednesem ve slovenštině. Hlas byl často tichý, málem by se zdálo že to pan Mňahončák čte šeptem.

MíšaS.
17.05.2024 4 z 5

Přiznám se, že moje očekávání byla velmi vysoká, a i když byl příběh skvělý, tak mám pár výtek ohledně jednání některých postav, tu a tam trochu děje přitaženého za vlasy, a pomalejší střední části, proto nemohu dát plný počet hvězd.


Skjaninka
04.05.2024 3 z 5

Jo Nesbø a jeho Snehuliak. Už niekoľko rokov je v spisovateľskom kruhu akousi ikonou severských krimi príbehov. Aj ten čo ho nikdy nečítal vie, kto Jo Nesbø je. Presne ako ja.
Náhodou sa mi táto kniha dostala do rúk a musím povedať, že som sa na ňu celkom tešila a dúfala vo výnimočnú oddychovú detektívku.
Po prečítání som ostala sklamaná. Žiadny wau efekt sa nedostavil a ja som s nechápavým pocitom premýšľala nad tým, čím táto kniha "pobláznila" toľkých čitateľov. Myslím, že zapadá do priemerných príbehov s priemernou zápletkou a priemerným rozuzlením. Ani jedna z postáv nezaujala, dokonca ani symbol snehuliaka nebol nijak výnimočný. Určite som prečítala mnoho iných detektívných príbehov, ktoré boli omnoho lepšie zmáknuté. Preto tento mrazivý severský príbeh odo mňa nedostane viac ako 2,5/5

všechny komentáře

Související novinky (3)

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (říjen)

15.10.2017


Velký knižní čtvrtek (11. října)

10.10.2012


Knižní novinky (8. - 14. 10.)

07.10.2012


Citáty z knihy (11)

Ten, kdo se nebojí, dlouho nepřežije.


Vypadala tak osaměle a ustrašeně. Jako člověk, který se ztratil v soumraku.


Sestři, co je horší? Připravit o život člověka, který chce žít, nebo nedopřát smrt člověku, který chce zemřít?


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Sněhulák v seznamech

v Právě čtených113x
v Přečtených11 173x
ve Čtenářské výzvě1 319x
v Doporučených713x
v Knihotéce1 957x
v Chystám se číst1 340x
v Chci si koupit305x
v dalších seznamech28x