Sněhulák přehled

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 7036 7036

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sněhulák. Přihlašte se a napište ho.

PohlcenaKnihou
22.07.2024 2 z 5

Můj první Nesbo... dlouho jsem se k němu odhodlávala, asi jsem tušila, že to nebude pro mě... Příběh a zápletka zajímavé, ale dlouhé... z celé knihy mám jen pocit a vážně mi vadilo, jak se příběh neustále protahoval, pokaždé se našel nový a nový důkaz a už jistý pachatel se zase měnil... Jinak zkušený detektiv, sedal na lep. Knížka mě nechytla, dočetla jsem z principu.

ArwenAragorn
03.07.2024 5 z 5

81%

Přečetla jsem si znova, protože čtu díly s H.H. postupně. Perfektní! Bylo to sice velice nepravděpodobné, zvlášť ten fantastický konec, ale za to já hvězdičky neubírám. Sněhuláka jsem si ještě dost pamatovala.
Doporučuji!

Kortez
06.06.2024 3 z 5

Audiokniha. Tentokrát mi kniha nesedla tak jako jiný HH, myslím že to bylo přednesem ve slovenštině. Hlas byl často tichý, málem by se zdálo že to pan Mňahončák čte šeptem.

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (říjen)

15.10.2017

Velký knižní čtvrtek (11. října)

10.10.2012

Knižní novinky (8. - 14. 10.)

07.10.2012

Ten, kdo se nebojí, dlouho nepřežije.

Vypadala tak osaměle a ustrašeně. Jako člověk, který se ztratil v soumraku.

Sestři, co je horší? Připravit o život člověka, který chce žít, nebo nedopřát smrt člověku, který chce zemřít?

Více citátů z knihy najdete u autora.

Zfilmováno

Sněhulák (2002)