Spasitel

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4.52600

Harry Hole 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Frelseren, 2005

Kniha Spasitel

Kopta
včera

Já vlastně nevím, co psát, abych se neustále neopakoval a nebyl nějak monotónní v tomto tématu. Ale ono zde jednoduše faktem je, že tady se stále drží stejně příjemné standarty až z toho mrazí. Harry Hole a jeho vyšetřování má zase nějaký zajímavý případ, který vlastně opravdu zajímavý je, dostáváme se skrze ně všemožnými příjemnými kličkami, opět zažívání psychický proces hlavní postavy, která je prostě skvěle vybudována a i skvěle funguje. Jako vždy se nemusíte bát, že by nějaká pasáž byla nudná, vždy se najde něco zajímavého. K tomu všemu je autor jako vždy v situacích trefný a pohotový. Co více si přát? Samotné rozuzlení ve výsledku možná lehce přitažené za vlasy, ale spíše s lehkým pohlazením. Také ve výsledku lehce zvrácené, kdy najednou Harry za sebou pálí nejeden most a nebo je někde nechtěně pálí za něj. Tato veškerá souhra věcí a situací tvoří další skvělý počin, který po posledních čtivech byl naprosté osvobození a naprostá radost číst. Jako vždy děkuji.

Tereez8662

Jedna z nejlepších HH. Vůbec nevadí, že má tolik stránek. Naopak. Čte se sama. Děj není zbytečně překombinovaný.

Nikkiproch

Pro milovníky detektivek pohlazení na duši. :-)
Zápletka nepředvídatelně předvídatelná, příběh napínavý, propracovaný, skvělý.

fruitbueno

Páni a dámy, s klidným svědomím mohu prohlásit, že šestý Harry Hole je zatím suverénně nejlepší. Naposledy jsem to v této sérii prohlásila o Července, kterou však Spasitel překonává mílovou stopou. Nabízí opravdu chytrou zápletku, poměrně přehlednou orientaci v postavách, neuvěřitelné zvraty, příběh napínavý jak kšandy a pozoruhodný osud dalších oblíbených postav série i nový vývoj hlavního hrdiny. Trochu se bojím, že superlativ "nejlepší" se bude s dalšími díly zase posouvat, ale nemůžu si pomoct, aktuální dojem je prostě takový.

kannibal28

ušlo to hole nesklamal

Predator666

Další, velmi povedený příběh. Je vidět, že pan spisovatel Nesbo v tom má jasno a ví, jak postupně přidávat imformace, někdy i zavádějící informace, kdy si čtenář myslí, že už to ví, ale nakonec zjistí, že neví nic a vrahem je úplně někdo jiný. Tohle, se mi na stylu pana spisovatele líbí a rozhodně se pustím do dalšího vyšetřování.

barbora5058

Nesba čtu chronologicky, spolu s Pentagramem hodnotím jako nejzdařilejší. Prvních 200 stran jsem se ale nemohla nějak začíst a dostat se do příběhu, zbytek knihy, jakmile se děj začne víc vysvětlovat jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Bohužel potom bych mohla číst prvních 200 stran znovu, aby to dávalo smysl.. :D Super díl pro koronavirovou krizi, líbí se mi posun v příběhu: Moller, Beáta a Rachel.. Těším se na další díl.

ennlady

Nesbo je opravdu borec, to je málo platné. Jeho vyprávění prostě čtenáře uvede přímo na místo děje, přímo k postavě, o které vypráví, takže máte fakt pocit, že tam jste. Když si Harry třeba jen svléká bundu, vidíte přesně všechny pohyby a cítíte celou atmosféru, jako by si přisedal k vám ke stolu. Je pravda, že tento příběh mě na 5 * nedostal, trochu mi vadilo neustálé stíhání a schovávání a honičky, mám raději jen samotné vyšetřování a skládání zjištěných skutečností, ale i tak super čtení.

Někdo blízký
Někdo blízký