Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/bmid_harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4 3370 480

Harry Hole série

< 6. díl >

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Frelseren , 2005


více info...

Komentáře (480)


Filomena1961
Filomena1961
27.02.2024 5 z 5

Další setkání s HH tentokráte v mrazivém adventu. V knize se střídá minulost s přítomností a děj je jako obvykle v těchto detektivkách plný napětí, zvratů a zápletek. Nadále u mě vede Červenka, ale i tuto knihu jsem si náležitě vychutnala i když v odhadech jsem samozřejmě byla vedle jak ta jedle. Doporučuji k četbě.

1Cannis
1Cannis
04.02.2024 5 z 5

Sledujete s napětím od prvopočátku až do konce. Série Harry Hole je skvělá, nejen v tomto díle.


andy_nejedla
andy_nejedla
25.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Nejdřív jsem si říkala, že oproti předchozímu dílu to není tak dobré, ale konec knihy mě asi pětkrát přescědčil o opaku. Takže se už zase těším na další díl s HH.

SPOILER!
To, že Jona nechal Harry popravit mě překvapilo, ale řekla jsem si, že to je dobře, ale to, že Moller spolupracoval s Waalerem a ani nevěděl, že spolupracuje s ním? Panebože! Prostě skvělé!

Araso
Araso
01.01.2024 4 z 5

Nesbo se mi líbí hlavně proto, že mě vždycky někam dovede... něco zajímavého se dozvím - otevřu minimálně google mapy a čučím kam mě příběh zanesl. Tentokrát to bylo Chorvatsko... a také téma Armády spásy - o kterém jsem téměř nic nevěděla. Skvělá zápletka.

Jak je někdo Harrym Holem polapen, tím totálním sympatickým zoufalcem, musí číst dál :-D

mila2411
mila2411
14.12.2023 5 z 5

Moc se líbilo!!!! Nesbo na 110%. Temné a uvěřitelné.

MartinkaSl
MartinkaSl
12.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět skvělý Harry Hole!

Nesbo se touto knihou trochu “láme, zlepšuje, příběhy začínají být temnější.

Bavila mne zápletka, příběh provázející celou knihu, ačkoliv mne překvapilo téma Armády spásy. Když jsem poprvé slyšela, že bude součástí této knihy, nebyla jsem nadšená a bála jsem se, zda mě příběh bude bavit.

Každopádně v knize byly skvělé zvraty, napínavý děj a samozřejmě autorovo známé vyvrcholení příběhu v posledních stranách.

Misoso
Misoso
19.11.2023 5 z 5

Skvelé, napínavá krimi detektívka. Prajem príjemný zvyšok dňa.

Pazďa
Pazďa
11.10.2023 5 z 5

Poprvé dávám Harrymu Holeovi plný počet hvězd s naprosto čistým svědomím. Spasitel je kniha, kde se Nesbo spisovatelsky extrémně posunul, celý příběh je extrémně našlapaný a baví mě hravé změny pohledu mezi odstavci. Zároveň tu nejlépe manifestuje motivy a přináší dost unikátní případ i pro zkušené fanoušky detektivního žánru. Konec je také zatím top, jedno z nejlepších a nejúspokojivějších rozuzlení co jsem četl. Série Harryho Holea postupně nabírala na kvalitě a po pěti knihách můžu říct, že Spasitel je ta dokonalá detektivka, ke které to směřovalo, a doufám, že není ze série poslední.

K.a.a
K.a.a
24.09.2023 4 z 5

Knížky čtu v pořadí, takže Spasitel byla moje 6. kniha. Při čtení jsem se nenudila, to rozhodně ne. Řekla bych, že zde nastala spousta zvratů, nicméně mě kniha nějak extra neoslovila. Závěr byl, jako vždy u Harryho Hola, strhující a napínavý, ale i tak váhám mezi 3* a 4*. Nicméně to nevzdávám a s radostí se vrhnu na 7.díl

Hkk935
Hkk935
07.09.2023 5 z 5

Velmi dlouho člověk neví a je překvapen, kdo za tím stojí, tolikrát už si myslí, že ví a vždycky ne.

Péťa86
Péťa86
04.09.2023 5 z 5

Nečekané, jako vždy. Dala jsem si od Nesboa dlouhou pauzu, nechápu proč :-) Zase mě přesvědčil, že je pan spisovatel. Harryho je fajn číst podle pořadí v sérii, ale i samostatné příběhy dávají smysl.
Doporučuji!

Lely
Lely
24.08.2023 5 z 5

Napínavá zápletka, která se v průběhu pěkně zamotává a napínavé závěrečné rozuzlení. Super počtení.

Čand@
Čand@
27.06.2023 3 z 5

Nie naschvál idem proti prúdu Nesbøho obdivovateľov. Harrymu som dala šancu tretíkrát, ale nie, ani jeden jeho prípad ma nevzal. I Spasiteľa som dočítala len z úcty k autorovi. Moje čitateľské srdce si Harry Hole bohužiaľ nezískal.

Majkrofon
Majkrofon
26.06.2023 5 z 5

Aj keď sa mi predchádzajúci diel páčil o trošku viac, stále ide o výbornú knihu so skvele vystaveným príbehom a záverom, ktorý vás nenechá chladným.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
19.06.2023 5 z 5

85%
Nad postelí stála postava.
Jon zalapal po dechu, protože se do něj zakousl smrtelný strach, jehož zuby mu pronikly masem a zasáhly nervy na okostici. Protože jestli mu bylo něco naprosto jasné, pak to, že tahle osoby si přeje jeho smrt.
"Ovdje sam," pronesla postava.
Jon neuměl moc chorvatsky, ale to, co pochytil od nájemníků z Vukovaru, stačilo, aby si dokázal přeložit, co hlas řekl.
"Jsem tady."
___________________________________________________________________________________________________________________
Další parádní díl. Přečetla jsem už jednou, ale jaksi rychločetbou, přeskakující stránky, protože jsem musela knížku vrátit do knihovny a moc jsem z ní neměla. Teď jsem si ji plně vychutnala. A Harry pořád jede! Napínavé, velice čtivé, se spoustou zvratů, zápletka skvělá, rozuzlení dokonalé, to mě naprosto dostalo. Tady Harry u mě zase boduje. Jako třešinku na dortu přidávám hodinky, které dostal Harry od svého šéfa při jeho odchodu. A jako smutnou skutečnost beru to, co Harrymu šéf na konci knihy řekl a to, že Harry přišel o dalšího výborného kolegu.
Neváhejte a čtěte! Autor píše opravdu bravurně, od knížky se nedá odtrhnout.

Johncze
Johncze
17.05.2023 5 z 5

Je vždy skvělé, když má knižní série stoupající kvalitu a je ještě lepší, pokud se to víceméně daří držet i pošesté v řadě. Spasitel má pro mě zatím asi dosud nejvymazlenější příběh a to jak hlavní detektivní zápletku, Harryho, tak lidí kolem něho, ale i třeba to, co umně načnul a nechal otevřené pro další díly. Opět se to výborně čte, nenudí a člověk se rád u knihy takříkajíc zapomene.

Ešína
Ešína
28.04.2023 4 z 5

Harry Hole opět nezklamal. I když je to takový tragéd prostě mu fandíte. Příběh tohoto dílu zařazuji k těm lepším. Připadá mi, že Nesbø píše každým dílem líp a líp a čtenáře vodí za nos víc a víc.
Geniální.

Tynyton
Tynyton
29.03.2023 5 z 5

Velice poutavé čtení, které člověka úplně vtáhne do děje. S každou další knihou se mi zpracování líbí více a více.

Iki1
Iki1
27.02.2023 5 z 5

Komplikovaný, ale bezvadně propracovaný příběh mě zaujal hned od počátku. Hodně se mi líbilo, jak autor kličkuje a mé odhady týkající se děje zase nevycházejí. Do toho zajímavé prostředí, prokreslené postavy i jejich vztahy v Armádě spásy. Tak zase pěkný čtenářský zážitek u řemeslně perfektně propracované knihy.

MM_Master
MM_Master
14.02.2023 5 z 5

V poradí šiesta kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Spasiteľ" (Frelseren). Je pár dní pred Vianočnými sviatkami, teploty klesajú hlboko pod nulu a do Osla prichádza chorvátsky nájomný vrah Christo Stankič, aby tam vybavil dohodnutú objednávku.