Spasitel

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/big_harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4.53046

Harry Hole 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Frelseren, 2005

Kniha Spasitel

ropo

Pecka, k tomu není co dál psát. Jdu na další díl.

Ay.Le

Není nad to, když na konci všechny ty zdánlivě nesouvisející příběhy do sebe tak dokonale zapadnou... Super! Tenhle díl mě opravdu hodně bavil.

Aya81

Díl od dílu je to lepší. Zápletka skvělá a Harry mne baví a v tomto dílu mne těšil i svým chováním v osobním životě. Že by dospíval..?

Hakate

Další ze skvělých případů HH, který nás tentokrát nechá nahlídnout do zákulisí armády spásy. Vánočního Osla a zavítáme i na skok do Chorvatska. Celá zapletka je zašmodrchaná spleť několika dějových linii, zahalená tajemstvím, napětím, tajemnem, kterou pomalinku rozmotáváme. V tomto případě je nutné rozmotávat opravdu pečlivě, aby se dějové linky narovnaly a neutekla nám žádná maličkost. Pokud postřehneme všechny tyto detaily, výsledek je opravdu bravurní a další skvělé dílo, které nelze hodnotit jinak než plnými počty..

Thamilka

Knihu jsem si vybrala podle recenzí. Musím říct, že snad půl knížky mě vůbec nebavilo, dokonce jsem přemýšlela, že ji zavřu a nedočtu, strašná nuda... pak se to trochu rozjelo, ale stejně jsem se nemohla dočkat, až bude konec...

Bettinka

Za mě jednoznačně nejlepší z celé série.

Hobo

Po první přečtené knize budu nesporně vyhlížet i další.

Briv

Pro začátek musím konstatovat, že o trochu více mně bavil a zaujal Pentagram a byla jsem z něj tak nadšená, že jsem okamžitě musela pokračovat dalším dílem. Takže v tomto případě trochu menší zklamání, ale už jsem si zvykla, že to tak u knih na pokračování bývá. Děj mně ale i tak bavil, takže jsem to samozřejmě hned zhltla :)