Spasitel

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4.52818

Harry Hole 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Frelseren, 2005

Kniha Spasitel

tlllk

Autorovi sa nedá uprieť kreativita v pointe, ale z princípu nemám rád u detektívok zamlčané či skreslené úvody. Celkovo ta kniha na mňa pôsobila vlažným dojmom, buď tým že som už presýtený severskými detektívkami, alebo tým popisom Chorvátskej nátury, ktoré mi prišiel dosť umelý....

sniciknihomolka

Šestá kniha. V Oslu napadl sníh a do ulic vstupuje tajemný muž. Spasitel. Od začátku kniha přeskakovala v minulosti a přítomnosti. Měli jsme možnost děj vnímat z více pohledů. Postavy byly dobře vykreslené, ale občas Vám zamotali hlavu. Harry se konečně začal chovat, jako pravý detektiv. Jeho pití se srovnalo. V půlce knihy jsem začala mít tušení, kdo by za tím vším mohl stát. Byla jsem blízko, ale ne dostatečně. Konec všechno převrátil, nedokázala jsem pochopit, jak se to stalo. Kniha plná napětí, adrenalinu, strachu... Je důležité si všímat maličkostí. Na to kniha poukazovala.

Janadvorackova

Ty bláho, audioknihu jsem poslouchala přes týden. Byl to těžko stravitelný díl, přestože na něm nebylo nic, co bych autorovi vyloženě vytkla. Příběh sliboval vraždy, intriky, Harryho, ledové zimní noci. Autora můžu, je jedním z mála seveřanů, jehož knihy mě většinou baví. Příběhy nemá přitažené za vlasy a hrdinové se nechovají jako blbci.
Nevím, kde byla tentokrát chyba, prostě se to divně táhlo, nedokázala jsem na jeden zátah poslechnout víc, než dvě, tři stopy.

Tracyenka

Vůbec jsem se do knihy nemohla začíst, takže jsem ji odložila, abych se k ní vrátila asi po dvou měsících. Potom jsem nechápala, kde byl na první pokus problém, série s Harrym mě baví, styl psaní mi sedí a příběh byl opět promyšlený, nechyběly zvraty. Každopádně asi na Nesba musím být správně naladěná, ale ať už to vyjde na první pokus, nebo až na ten druhý, téměř nikdy mě kniha ve výsledku nezklame.

Mako123123

Miestami som sa v súvislostiach a následnostiach medzi scénami strácal, našťastie pomerne skoro som si spomenul, že pri Nesbových príbehoch to nevadí, pretože v poslednej časti knihy, to aj tak bude minimálne 2krát na ruby a následne celé vysvetlené (tzv. plot twist)... Aaa presne sa tak i stalo. :D Inak ok. Neurazí ale ani nenadchne.

jefff

Možná nejslabší Hole. Příběh mě nebavil a vyšetřování chvilkami dost o ničem.

Páájinka

Audiokniha. Perfektní zpracování. Do konce jsem neměla ani tušení. Harry opět překvapil. Zatím asi nejlepší kniha.

katst

(audiokniha)
Kniha mě bavila. V porovnání s prvními díly série, je tato mnohem zajímavější, promyšlenější a víc zaujme.