Pentagram

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87850/harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4.52927
Série

Harry Hole 5.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Marekors, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (418)

Kniha Pentagram

Přidat komentář
frantisek8863
18. listopadu

Na můj vkus zbytečně mnoho traumat, alkoholu a překombinování děje, ale jinak se to dalo slušně číst a občas i překvapit.

konicekbily
12. listopadu

V tomto příběhu ( a potom i v dalších knihách) jsme si na sebe zvykli - tedy já a autor Jo Nesbo. Rozhodl jsem se, že budu tolerovat Harryho zvrácený a alkoholem přesycený životní styl - HH nebude kladným hrdinou jako Poirot nebo Holmes - a autor bude psát příběhy s promyšlenými zápletkami a plné nečekaných zvratů. A to se podařilo!


intelektuálka
26. října

Harry už je starý kamarád - a já se k němu ráda vracím.... i když :
" osamělý vlk... pijan... enfant terrible - to je jeho hodnocení...."

Ale zápletku, kterou rozehrává kolem pentagramu - ta je čtivá a plná zvratů ....

" Pentagram je starý náboženský symbol - ale obrácený může být i symbol démonologie..."

A v tomto případě je i tak mistrně využit - ovšem to by nebyl Harry, aby na to nepřišel ....

Nesbův styl psaní a jeho svéráznost mne stále baví ....

RonnieSmithx
11. října

Stejně jako předešlá kniha je i tenhle díl pro mě na pomezí mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Já si ale zase těch pět hvězdiček radši schovám.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nemohla jsem se dočkat finálního rozuzlení a zároveň se bála o život určitých postav. Až po dočtení se mi konečně dostalo klidu. Autorův osobitý styl psaní jsem si naprosto zamilovala a těším se na další případ.

lencin
20. září

Jako obvykle napínavé a strhující.
(2.5.2012)

martula.07
18. září

Pokud se rozhodujete, že byste dali Nesbovi šanci, tak touhle knihou rozhodně nezačínejte. Nebo byste na něj taky mohli honem rychle zanevřít. Jestli je vám jedno, že nebudete číst sérii od začátku, doporučuji Červenku.

Za mě zatím nejhorší kniha od Nesba. Příběh je překombinovaný a přitažený za vlasy. Až příliš propracovaný a těžko uvěřitelný, spíš až neuvěřitelný.

A Harry je tady, hlavně v první třetině, fakt na ranu. Nevím, jestli se to dá ještě pochopit nebo už ne. Každopádně já ho mám ráda díky předešlým dílům, takže není problém mu to odpustit. Harry Hole je prostě skvělý.

slunicko1958
03. července

Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami.
Pro pět hvězdiček mluví skutečnost, že je detektivka napínavá, děj má spád, odhalení skutečného vraha je pro čtenáře (tedy pro mě) překvapením a že konečně spravedlnost zvítězila.
Proč uvažuji o čtyřech hvězdách? Ten nešťastný chlast. V první polovině románu se Harry buď silně opíjí, nebo zvrací. Přitom mu to geniálně myslí, takže asi nebude pravda, že alkohol ničí mozkové buňky...

Tereez8662
01. července

Velice promyšlený příběh s překvapivým koncem.

1 ...

Doporučujeme

Muž bez minulosti
Muž bez minulosti
Iluze
Iluze
Tanečník
Tanečník
Zatímco jsi spala
Zatímco jsi spala