Pentagram

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prst. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87850/big_harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4.53183

Harry Hole 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors, 2003

Kniha Pentagram

Kubajzz
30. listopadu

Opět super thriller, který má spád, napětí a sériového vraha. Dokonce se tu objeví i Praha :-)

Gnocc
27. listopadu

8,5/10

Iveta123
20. listopadu

Skvělá kniha i celá série, zdá se mi, že ty knihy jsi čím dál lepší, jsem zvědavá na další. Tady u té jsem především byla zvědavá, jak bude pokračovat dějová linka z předchozích dílů o Harryho kolegovi Tomovi, která byla nakonec poutavější, než případ, který v téhle knize řešili, i když i ten byl zajímavě vymyšlen.

ViolettaCh.

Harry se zase vyhrabal ze svého alkoholového opojení, aby vyšetřil komplikovaný případ sériového vraha a přitom se ještě střetnul s padouchem z vlastních řad. Je to už klasika, ale ty jeho opilecké extempore se mi zdají ve všech dílech tak nějak podobné. Příběh je promyšlený tak, jak má ve správném thrilleru být. Samozřejmě je to nereálné, ale papír to snese. Je vidět, že autor si oblíbil i Prahu, kterou do příběhu tentokrát taky zamotal.

Korejš

Čím víc knih od Nesba čtu, tím víc mi přijde, že ne jeho postavy ale právě on je tím největším psychopatem, nikdo jiný totiž něco takového nemůže vymyslet. Moje pátá kniha od Nesba...vím, že je to trapný ale opět musím dát 5 hvězd: hvězda za ČR, hvězda za příběh, hvězda za prasárny a dvě hvězdy za krásný konec toho ksindla.

polednice1705

Na začátku mi tam přišlo hodně postav a jmen a takový pomalejší rozjezd, ale druhá polovina knížky měla úplně jiný spád a konec určitě nepředvídatelný. Skvělé !

Janadvorackova

Napínavé, jako většina knih autora.
Harry je takový hrozný santus, přesto mi není odporný, jak by asi alkoholik mnohdy byl.
A vraha jsem netipla, tyjo. Něco se děje :).

martiline

Napětí od první až do poslední věty.
Autor vás vede a vy si děláte dedukce, dokonce si myslíte, že vy už toho vraha máte ... chyba ... Něco vám poodhalí a vy si myslíte, že vidíte víc než Harry Hole ... chyba. A tak to s vámi jde téměř celé dílo ... Až ke konci na vás vybafne.
Prostě dokonalé ...