Pentagram

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87850/harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4.52695

Harry Hole 5.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Marekors, 2003

Kniha Pentagram

Radka1911

Od Joea Nesba moje první přečtená kniha, a jsem absolutně nadšená. Super, super, super a doporučuji.

Monika_cz

Opět úžasné a napínavé čtení. Mnoho zvratů a dovršený (možná) vedlejší děj z posledních dvou knih. V knize je opět velice zapeklitý děj, kdy nevíte, kdo to udělal a hlavně proč. Zatím asi nejlepší schování mrtvoly. Velký obdiv autorovi.

Pajule

Napinave, promyslene.. Kazde slovo je dulezite, a to se mi libi. Konec pribehu nelze predem odhadnout, az do konce jsem se ani chvili nenudila.

jfialova

Tentokrát je děj knihy okrajově zasazen do Prahy, takže o důvod více si knihu přečíst :-) Sice tam z českých reálií mnoho nenajdeme, kromě několika zmínek o Perlovce, což zrovna moc lichotivé není, a místu, odkud se do západní Evropy pašují zbraně, ale i tak to našince zaujme. Harry v tom tentokrát pěkně lítá, ale má u mě velké plus, že konečně zatočí s Princem, který mi již několik dílů po sobě pěkně pije krev.

RicardoB

Je to prostě strašně povedená knížka. Harryho problémy s alkoholem, Ráchel, spletitostí a zamotaností samotného případu...geniálně vymyšlené. Skvělé charakteristiky postav, zejména Barliho...klobouk dolů. SPOILER A navíc si konečně po třech dílech můžeme oddechnout, sága TW je u konce ! :D

Hakl54

Z knih co jsem od Nesbo přečetla se mi tato líbila nejvíc. Hlavně pro záhadu v podobě pentagramu, ale také, že Hole začal abstinovat a neprováděl v opilosti " šílenosti". Škoda, že mu to dlouho nevydrží.

jittik

Hodnotím "zatím" jako nejlepší díl.

čtenářP

Potenciální vrah měl byt v Praze - Tróji :)