Pentagram

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prst. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87850/big_harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4.43331

Harry Hole 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors, 2003

Kniha Pentagram

Hakate

Pentagram byl před mnoha lety prvním setkáním s autorem a vesměs jednou s prvních knih z pera severských spisovatelů. Nyní jsem se konečně dostala k tomu, abys si přečetla celou sérii popořadě a zatím stále považuji pentagram jako jedno z Top děl z pera Jo Nesba. Strhující, napínavý děj. Dalším + je odkaz na ČR.

Pítrs85

Harry Hole popáté a opět skvěle, Nesbø má ten dar, že se o jeho hrdiny, ať už o ty kladné anebo o ty záporné, budete opravdu zajímat, budete chtít vědět, kdo, kdy, kde a hlavně proč. No a úplně nejvíc se budete zajímat o hrdinu, který není ani na jednom z těch dvou břehů. Harry Hole zas o něco zdrchanější, případ zas o něco zapeklitější a finále opět maličko hollywoodsky přestřelené. Ale pokud jste četli i předešlé čtyři díly, tuto menší vadu na kráse Nesbømu s lehkým srdcem odpustíte.

Briv

Tak tohle byla neskutečná jízda. Ač některé předešlé díly mně ne vždy úplně chytly, tady to je něco naprosto jiného. Kniha mě vcucla a naprosto dostala. I když je Harry alkoholik, problémový a v mnoha ohledech nespolehlivý, tak tady jsem mu fandila snad víc než jindy. A teď nerušit, jdu na další díl!

monika3332

Zápletka báječná, rozuzlení paráda a přidaná deviza v podobě "prince" bezva. Je pravda, že komentářů o Herryho pití je moc

Vlaďkaa4

Detektivka je super, akorát mě trochu otravovala neustále řešená Harryho závislost.

baty

Vzrušující, strhující příběh. Velmi napínavý a poutavě napsaný. Dej mě naprosto pohltil a já nemohla přestat číst. Opravdu prvotřídní thriller.

Metuje

(+ SPOILER) Začátek trochu komplikovanější a matoucí, konec skvělý. Tenhle díl na mě působil trochu mělčeji, vraždy nebyly příliš silně motivovány, na můj vkus bylo celé "představení" příliš racionální a chladné. Ani na rodinné chvíle s Ráchel se téměř nedostalo. S Waalerem je konečně amen, občas mě sice vytočilo jeho chování k Beátě, ale na rozdíl od třetího dílu, kdy mi opravdu pil krev, mě ve 4. ani 5. díle tolik nedráždil, ikdyž musím říct, že se smrtí se Nesbø opravdu vyhrál :)

Lucek

Druhá kniha od Nesba a nejspíš poslední. Neoslovil mě jeho styl.