Nemesis

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Případ dostává na starost Harry Hole, jeden z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázný chlapík, osamělý vlk s neuspořádaným osobním životem a alkoholik, kterému dělá problémy podvolit se jakékoli autoritě. Při vyšetřování mu sekunduje velmi zdatná policejní posila Beáta Lonnová, dcera známého zastřeleného kriminalisty, která zaujala místo Harryho zavražděné kolegyně Ellen Gjeltenové. Krátce po zahájení vyšetřování je ve svém bytě nalezena Harryho dávná láska Anna Bethsenová. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu v ten večer, kdy u ní byl Harry na večeři. Téměř vše. Jenže Harry má naprosté "okno" a z návštěvy si nic nepamatuje. Co se vlastně v Annině bytě odehrálo? Když vyšetřování uvízne na mrtvém bodě, rozhodne se Harry využít pomoci Raskola, původem rumunského Roma, Annina příbuzného a legendárního bankovního lupiče, který se sám přihlásil policii a nechal se uvěznit. I z vězení však dokáže tahat za potřebné nitky. Harry uzavře s Raskolem dohodu: Raskol mu pomůže najít bankovního lupiče a Harry oplátkou za to odhalí Annina vraha. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69463/nemesis-saO-69463.jpg 4.33247

Harry Hole 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Sorgenfri, 2002

Kniha Nemesis

lencin
včera

Vrchní komisař norské policie Harry Hole je osobně zapleten do vyšetřování bankovního přepadení a do vyšetřování sebevraždy Romky Anny, která je jeho dávnou známostí.
Velmi čtivé.
(2011)

Velmi proleteny a slozity pripada Harryho Holea. Mozna az prilis. Cetla jsem horsi i lepsi dily.

Briv

Harryho čtu pěkně od prvního dílu, ale teď - u čtyřky, u mě nastalo zakolísání. Tento díl mě prostě moc nebavil. Možná to bylo způsobené některými postavami, které se zde objevily. Ale ať mu nekřivdím, tak na druhou stranu mě dost bavilo zkoumání kamerového záznamu a v tom byla Beáta skvělá. Kdoví, kam až to holka dotáhne. Jako jo, půjdu číst i pětku a uvidíme.

slunicko1958

Můj vztah ke knihám o HH se postupně vyvíjí, ale tento detektiv mi není sympatický. Ještě zdaleka ne!
Nejprve jsem četla Sněhuláka a nijak zvlášť nadšená jsem nebyla. Pocit z dalších knih byl jak na houpačce. Nemesis se mi líbila, tento objemný román jsem přečetla rychle. Výhrad můžu mít spoustu, ale nechci. Bála jsem se o Beátu, naštvalo mě, že Princ zůstal neodhalen. Několikrát jsem si myslela, že jsem vraha Anny i bankovního lupiče již sama odhalila a jejda! Zase bylo všechno jinak. Mám důvod číst další příběh, protože chci vědět, jak Hole Prince odhalí.

Tereez8662

Úžasný příběh a zápletka. Knihu nelze jen tak odložit.

Dolik13

Bohužel, ale Harry Hole je pro mě stále dost nesympatická postava. Faktem je, že si to způsobuji sám, když jsem četl nejprve Sněhuláka a teď Nemesis, takže hodně na přeskáčku, nicméně...
Nesedí mi ani styl autora. Kniha v celkovém kontextu vyzní zajímavě, ale 500 stránek je na mě strašně moc, zvlášť , když se jedná o kriminálku. Neříkám, že Nesbovi nedám šanci do třetice, ale už teď vím, že nepůjdu s většinovými davem a že mezi mé oblíbené autory patřit nebude.

HellBell

(+ SPOILER) Pozor, může obsahovat spoiler!!!
Prosím, mohl by mi někdo vysvětli, jak do toho nakonec byla zapletena Astrid Monsenová alias její alter-ego? V tomhle jsem se totálně ztratila :D.

Gard

Chytré, komplikované, sympatické, brilatntní. A to samé platí i pro Harryho Holea.

Pět
Pět