Nemesis

Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Případ dostává na starost Harry Hole, jeden z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázný chlapík, osamělý vlk s neuspořádaným osobním životem a alkoholik, kterému dělá problémy podvolit se jakékoli autoritě. Při vyšetřování mu sekunduje velmi zdatná policejní posila Beáta Lonnová, dcera známého zastřeleného kriminalisty, která zaujala místo Harryho zavražděné kolegyně Ellen Gjeltenové. Krátce po zahájení vyšetřování je ve svém bytě nalezena Harryho dávná láska Anna Bethsenová. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu v ten večer, kdy u ní byl Harry na večeři. Téměř vše. Jenže Harry má naprosté "okno" a z návštěvy si nic nepamatuje. Co se vlastně v Annině bytě odehrálo? Když vyšetřování uvízne na mrtvém bodě, rozhodne se Harry využít pomoci Raskola, původem rumunského Roma, Annina příbuzného a legendárního bankovního lupiče, který se sám přihlásil policii a nechal se uvěznit. I z vězení však dokáže tahat za potřebné nitky. Harry uzavře s Raskolem dohodu: Raskol mu pomůže najít bankovního lupiče a Harry oplátkou za to odhalí Annina vraha. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69463/big_nemesis-saO-69463.jpg 4.33497

Harry Hole 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri, 2002

Kniha Nemesis

Vlaďkaa4

No a zase otevřený konec.....

iv.ča

Neuvěřitelně propletený příběh.

Petra185

(+ SPOILER) Tento díl mě bavil o trošičku víc než předchozí Červenka. Opět mě zaujalo finální rozluštění celého případu a odhalení vraha. Trochu jsem doufala, že už Harry konečně odhalí Waalera. O to víc se ale těším na další díly.

mataj

Co se týče knih JN, jsou pro mě sázkou na jistotu a série s HH je jednoduše perfektní. Kniha Nemesis (neboli Bohyně pomsty) se rozbíhá docela poklidně ale pak začne nabírat obrátky a o napětí není nouze. Je plná zvratů a překvapení, ale na to jsem si již u tohoto spisovatele zvykla a těším se na to.

sniciknihomolka

(+ SPOILER) Čtvrtý díl byl trochu neobvyklý. Příběh byl propletený s loupežným oddělením. Harrymu pomáhala jeho nová kolegyně Beáta, která byla strašně šikovná. Vyznala se ve videozáznamech a případu velmi pomohla. Harry zároveň pátral po vrahovi, který zavraždil Elllen. Velké plus bylo, že Harry v tomto díle nepil. To mě překvapilo. Nemesis pro mě nebyl tak zajímavý, jako předešlé díly. Možní proto, že to nebyl díl vyloženě o vraždě. Nemohla jsem se pořádně začíst. Později to bylo lepší. Červenka stále vyhrává. Vrhám se na další díl. Snad nezklame mé očekávání :)

andrea7191

Kniha měla na můj vkus delší rozjezd, než by se mi líbilo, ale pak už to bylo fajn. Sice to dle mého není úplný WAU efekt, ale možná je to tím, že nečtu sérii popořadě tak, jak by se slušilo a patřilo.

VeruMalfoy

(+ SPOILER) Knihu jsem poslouchala jako audio. Ta byla naštěstí výborně namluvená, protože jinak bych hodnotila na 3 hvězdičky. Harry se v knize chová dost nelogicky místy, třeba když ztratí telefon a nezablokuje si simku. Nebo když ho nenapadne, že pachatel by klidně mohla být žena a automaticky pomýšlí na muže, tak by přece detektiv přemýšlet neměl, nebo když za sebou zanechává otisky prstů. Pak označí špatného pachatele, ale na konci mu vše naštěstí dojde. I přes všechny nedostatky se mi ale kniha líbila.

JaniMa

Byla trochu chyba začít 4.knihou série. Občas mi poněkud chyběla znalost některých drobností. Také jsem se trochu ztratila v závěru knihy. Možná za to mohla únava, protože bylo těžké se od knihy v závěru odtrhnout. Příběh byl čtivý a hledání spojitostí mezi aktéry napínavé. Chystám rozečíst si sérii od začátku a moc se na to těším!