Sněhulák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130267/snehulak-2rS-130267.png 4.54840
Série:

Harry Hole (7.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín
Orig. název:

Snømannen (2007)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (931)

Kniha Sněhulák

Přidat komentář
ropo
dnes

Výborně propracovaný detektivní příběh se sympatickým hlavním hrdinou, který rozhodně stojí za přečtení. Vřele doporučuji.

Lukas12345
předevčírem

Zatím nejlepší díl HH. Prvním dvěma jsem se spíše prokousával na doporučení přátel s tím, že se série rozjede až v následujích dílech, a jsem rád, že jsem vydržel.

JustWomen
22. května

Spousta zápletek, postav, prolínání dějových linií, surové detaily popisu vražd, děj navazující na předchozí díly, za mě super. Promíjím autorovi některé nelogické a nereálné věci, jsem vděčná za vývoj vztahu s Ráchel a citát "nikdo nedokáže opustit toho, s nímž si rozumí v posteli “
Jo Nesbo, strávila jsem v posteli s tvou knihou spoustu času, určitě tě neopustím...

beruska
15. května

Napínavý příběh, kdy do konce nevíte, kdo je vrah... A ten vás opravdu překvapí !! Některé scény byly opravdu děsivé, být doma sama, tak se bojím :) ...
Byla to moje první kniha od J. Nesba a v knihovně jsem si již zamluvila Levharta, tak se moc těším :) ...

adulinda
12. května

Vzhledem k tomu, že jsem díly série Harry Hole nezačala číst chronologicky jsem od začátku věděla, jak kniha dopadne, i přesto ale dávám nejvyšší hodnocení, protože je napsaná opravdu perfektně a autor zkrátka ví, jak čtenáře vtáhnout do děje. Nakonec mi vůbec nevadilo vědět, kdo je vlastně sněhulák. Jedinou výtkou je možná množství postav, v nichž jsem měla ze začátku problém se zorientovat.

Gabri-88
08. května

Bylo to napinave jako prase. Kdo je vrah tentokrat sice bylo pomerne brzy naznaceno, ale kupodivu to vubec neubralo na napinavosti. V duchu jsem Harryho popichovala a drasalo mi to nervy vedet, kdo je ten smejd. No a kdyby to bylo byvalo ve finale dopadlo jinak, tak bych byla na Nesba hodne velmi strasne na...stvana!

..."Veris tomu, co se tvrdi o labutich?" zeptala se. "Ze si jsou verne, dokud je smrt nerozdeli?" "Myslim,ze jsou verne danym slibum." "A jake sliby si davaji labute?" "Zadne, predpokladam."... :-)

alush.ak
01. května

Čtivé. Ale v této knížce mi chyběl takový ten "aha" moment ohledně vraha. Zkrátka dost brzo se u mě objevilo podezření, které se skutečně potvrdilo.

Misute603
30. dubna

Za mě nejlepší kniha...do poslední chvíle jsem ani trochu netušila,kdo je vrah..první knížka od něj...PECKA...těším se na další