Sněhulák

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/big_snehulak-2rS-130267.png 4.56426

Harry Hole 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Kniha Sněhulák

Vrbická1999
včera

Když sáhnu po knize od tohoto norského autora, je to jistota dobrého čtení, napětí a neschopnosti od knihy se dotrhnout. Od Jo Nesba jsem zatím četla pouze dvě knihy - Spasitele a Sněhuláka. Určitě nejsou poslední, detektivky ze severského prostředí mě moc baví. Jednu hvězdičku strhávám za, na můj vkus, moc postav, které jsou v příběhu zapletené.

Andy2244

Co říct, když vše už bylo řečeno? Harryho Holea mám ráda, ale trochu se mi zdál hlavně konec překombinovaný, Pentagram se mi líbil víc.

Covenant

(+ SPOILER) Spoiler, protože detektivka, že jo.... Asi takhle. Po třetím díle jsem přeskočil na devátý (protože se mi naskytlo mluvené slovo) a nyní se vracím, abych si doplnil mezery. Byla to chyba, ale "Přízrak" mě chytl až k "Noži", protože to na sebe navazovalo, tak co jsem měl dělat. Kvůli znalostem z těchto dílů, byl pak problém se Sněhulákem. Už na začátku vyčníval jeden kandidát na vraha nade všemi. Říkal jsem si, ale ne přece. ---Bacha, menší spoiler na pozdější díly!--- Už zase? Zase v rodině? (i když to je vlastně obráceně). Navíc ta osoba byla tak vykonstruovaná, že to bilo do očí. A vůbec mě pak nerozhodilo obvinění někoho jiného (víte koho), protože jsem věděl, že ta obviněná osoba (moje chyba), vystupuje pak v dalších dílech. Bylo to jen takové odklánění se od hlavního podezřelého, co nejdál a ke konci s ním vyrukovat. Možná kdybych bral díly postupně, tak to bude lepší. No, ale i tak mě tento díl neuchvátil. Nudil jsem se jako při opravě automatů na slepičí polévku. Hodnocení nechám tudíž na jiných.

Tereza197

Touto knihou na střední škole začalo mé šílenství po kriminálkách a severských autorech! Četla jsem ji téměř jedním dechem a ihned jsem toužila po pokračování. Od té doby jsem si zamilovala Jak Nesba, tak Keplera a později i Chrise Cartera. Tato kniha ale bude vždy mou srdcovou záležitostí a počátkem čtenářské vášně.

lucinova

Je mi stydno přiznat, že se jedná o mé první setkání s Jo Nesbøm. Rozhodně však není poslední. Kniha přečtena na jeden zátah, pro dlouhé zimní večery je jako dělaná. Napínavý a neskutečně mrazivý příběh, který musím velmi vřele doporučit.

Vjeerus
29.12.2022

Asi už chápu, proč bylo rozhodnuto zfilmovat z celé série zrovna sedmý díl.
Za mě z této knihy opravdu odkapávalo mrazení a na Sněhuláka už se asi nikdy nebudu dívat se stejně nevinnýma očima (tak ti dík, Nesbo!).
Většinou mám problém hlavního padoucha odhadnout, ale minimálně se dostává do mých tipů, i když ne na přední příčky. Zde jsem ale do poslední chvíle opravdu nevěděla a vlastně z počátku ani úplně nevěřila, vzhledem k těm zvratům v průběhu celého příběhu.
Na to, jak jsem se bála, že příběh nebude bez Prince to pravé, tak jsem se opravdu spletla a tenhle počin byl fakt zážitek. Trochu mě mrzí, jak si autor některé informace nechává pro sebe a nebo je sdělí tak napůl a čtenáři, domyslete si (např. linka s Harryho bývalým šéfem). Ale vzhledem k tomu, že většinou tyto informace s dějem moc nesouvisí, je to možná pochopitelné a zbytečně to nenatahuje děj.

Azizi
26.12.2022

Nemám rada detektívky (teda nie tie bežné, bez pridanej hodnoty), no u tejto knihy som spravila výnimku vzhľadom k tomu, aký ošiaľ okolo nej a jej autora vznikol. No ale bola to hrôza, nuda, beznádej, nezaujímaví hrdinovia, pridaná hodnota žiadna. Snáď každou stránkou som chcela to utrpenie konečne ukončiť a čítanie vzdať. Jednu hviezdičku som dala len z veľkej milosti preto, že ľuďom, ktorí milujú detektívky, by sa to možno páčiť mohlo. Moje subjektívne hodnotenie je ale odpad.

pavlina4737
28.11.2022

Tak tahle kniha mě vážně bavila. Já ji četla už kdysi před lety, jenže jsem ji tehdy nedočetla a vyspoilerovala si konec. Pak jsem viděla film a až teď jsem dala knize další šanci a neskutečně mě bavila. I když jsem věděla jak to skončí, tak to bylo napínavé se vším všudy.