Sněhulák

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/big_snehulak-2rS-130267.png 4.55869

Harry Hole 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Kniha Sněhulák

iv.ča

Skvělá kniha!!

jitka1585

Opravdu mě mrazilo,kniha byla dobrá,snad poprvé se mi stalo,že jsem se v noci bála jít na záchod.Predchozi díly jsem nečetla,pustím se do nich,snad budou stejně dobré.Uz mám stažený film Sněhulák,tak jsem zvědavá,i když...kniha je vždy lepší.Knihu doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

iz67

Neskutečně pitomá kniha. Je k nevydrzeni jak Nesbo je tady schopen udelat i z krajeni chleba to nejnapinavejsi, co jste zazili. Jenze tahle manýra zacne po nekolika kapitolach strasne unavovat. Stranky mizí a ono se vlastně nic neděje. Pridejte k tomu fakt, ze dva hlavni dějové zvraty jsou odhalitelné prilis brzo a vyjde vam z toho neco, co byste nemeli vubec cist.

sarka9190

Za mne supr, vraha jsem sice věděla, jelikož jsem viděla film, ale to vůbec nevadí, jelikož ve filmu byl motiv vraha jiny a vůbec všechny postavy neměly s těmi knižními nic moc společného. Narozdil od mizerneho filmu jsem si ale tady řekla, ahaaaaaa.... tak protooooo... Skvělé provázané a líbí se mi, jak je příběh budován i očima jiných postav, než Harryho. Pátá hvězdička za strašidelné mrazení.

agnesthequeen

Další strhující thriller, který opět nezklamal. Všemi deseti doporučuji přečíst nejdříve předcházejících 6 dílů a film popřípadě zhlédnout až po dokončení knihy.

BaPe895

Standardně kvalitní thriller od mistra severských detektivek.

sniciknihomolka

(+ SPOILER) Sněhuláka jsem začala číst někdy začátkem prosince a dočetla v lednu. Začátek příběhu byl poměrně chaotický. Setkáváme se bohužel se znovu opilým Harrym. Celou knihu jsem trochu tušila, kdo by za tím vším mohl být. Marně. Na konci se všechno převrátilo. Řekla bych lusknutím prstů. Vztah Harryho a Rachel? Ten nedával pořádně smysl nikdy, natož v tomto díle. Olega jsem milovala. V tomto dílu je perfektně vykreslen. Motiv vraždy mi stále leží v hlavě. Geniální, složitý, ale zároveň velmi jednoduchý. Tento díl má rozhodně něco do sebe. Filmové zpracování bylo příšerné. Nedá se to jinak nazvat.

Pája961

Udělala jsem zásadní chybu v tom, že jsem si jako první pustila film a až potom četla knihu. Proto jsem od knihy naprosto nic nečekala, ale příjemně mě překvapila. Narozdíl od filmu byla naprosto skvělá!