Sněhulák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/snehulak-2rS-130267.png 4.55466
Série

Harry Hole 7.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Snowman, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1056)

Kniha Sněhulák

Přidat komentář
Mi--LADA
předevčírem

Dobrá, rozhodně lepší než film.

medulinka
14. září

Skvělá severská detektivka. Doporučuji číst v zimě, nebo lépe - když začíná zima, kdy už je venku mrazivo a je cítit ve vzduchu první sníh. Já ji takhle četla, zachumlaná v posteli a té mrazivé atmosféře v knize to dodalo ještě větší grády.


Jituška82
04. září

Strhující napínavý příběh, který jsem přečetla za týden, ani nevím jak. Úžasné odreagování od starostí všedních dnů. Můj první Nesbo.... Je mi jasné, že ne poslední.

Zuzka12627
16. srpna

První kniha od tohoto autora a úplně mě dostala. Když jsem si ji kupovala říkala jsem si, má mnoho stránek snad v ní nebudou zdlouhavé a někdy i nudné pasáže. Velmi mě překvapila nic takového. Příběh se četl velmi dobře a obsahoval vše co má správná detektivka mít.

medlovice
13. srpna

Mám ráda knihy Jo Nesba a Harry Hole je můj oblíbený hrdina, ale Sněhulák mě trápil- Moc rozvláčné, snad proto, že je srpen mě kniha nesedla.

h.franc
11. srpna

Vau, od začátku do konce jedním dechem, moc povedený

Ahmose
10. srpna

Snehuliak má skvelú tému, zápletku, temnú atmosféru, tajomného psychoaptického vraha a inteligentného vyšetrovateľa, má skrátka všetky atributy, ktoré by z nej mohli urobiť výbornú detektívku. Čo však príbehu chýba je dynamika, inak povedané, neodsýpa to, prvé 2/3 sa neuveriteľne vlečú a aj keď sa to v poslednej tretine rozbehne už to u mňa na záchranu lepšieho hodnotenia nestačí. Ďaľší problém je, že mi nesadol autorov štýl, v rámci jednej kapitoly skáče medzi viacerými postavami a občas aj obdobiami a prekážalo mi to, občas som sa proste strácal. Po ďaľších Nesbovych knihách už nesiahnem.

ViolettaCh.
08. srpna

Napínavé, mrazivé, zkrátka kniha vykazující všechny atributy, které má správná detektivka mít.

1 ...

Doporučujeme

Osmnáct pod nulou
Osmnáct pod nulou
Pohřbený život
Pohřbený život
Smrtící sláva
Smrtící sláva
Dívka, která kopla do vosího hnízda
Dívka, která kopla do vosího hnízda