Sněhulák

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130267/harry-hole-snehulak-nLr-130267.png 4.63627

Harry Hole (7.)

Snømannen (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

hroneczek
předevčírem

Hned první stránky mě vtáhnou do děje, dokonce mi naskočí husí kůže a už se nelze odtrhnout.

Wargo

Dobrá kniha. Niesom veľký fanúšik Nesbo-vých diel, najmä kvôli jeho mainstreamovosti a prepopularizovanosti, ale postupne si isto prečítam celú Holeovskú sériu. Snehuliak má dobrý dej, solídneho záporáka a aj dobrý zvrat ku koncu. PS: Knihu mám aj podpísanú ;)

čuřil

Povedené čtivo. Úplně top - tedy za 5 to nebylo, bo jsem už četl o něco lepší. Ale je to povedené. Pravdou sice je, že ve druhé polovině byl Harryho protivník již prozrazen, ale závěr byl skvěle provedený.
Teď už jen se zajít juknou do bio, zda i film bude vyvedený.

durinka

Ač nejsem zrovna Nesbova fanynka, Sněhulák mě opravdu bavil. Kniha se čte skoro sama a je plná nečekaných zvratů. Doporučuji.

parvitas

Už si nepamätám, koľko kníh zo série o Harry Holeom som prečítala, ale nevadí. Dá sa to v pohode čítať aj napreskáčku.
Tak za prvé, Harry abstinuje. A za druhé, má tu svojho vysneného sériového vraha, ktorý navyše aj stavia snehuliakov. A že sa mu dostane pod kožu ako zima, je jasné od prvých strán. A aspoň viem, ako hnusne prišiel o prst.
Bolo to dobré, akčné a nechala som sa príbehom vláčiť presne tak, ako to autor chcel. Vypla som, neuvažovala a po vrahovi nepátrala, Harry to spravil za mňa. :)

pavlna

Sněhulák byl první knihou od Nesba, kterou jsem četla. Kniha naprosto nesplnila moje očekávání. Určitě jsem četla lepší detektivku a to i severskou (např. Miléniu to nesahá ani po kotníky). Děj se hrozně vleče, jsou tam nedomyšlené nelogické úseky včetně té závěrečné scény se sněhulákem v pokoji. Je to podprůměrná literatura a prostě už nikdy více. Je to ztráta času, ale správná reklama je jistě mocná čarodějka, když je to tak populární.

Eva514

Kniha se mi líbila,ale na mě až moc dlouhá. Snad v půlce jsem už věděla kdo je pachatel.
Dobře se čte, budu číst i další díly,ale četla jsem i lepší série: Lincoln Rhyme, Eva Dallasová, Robert Hunter, Pendergast ........

Terata

Já snad ani tuhle knihu nemohu hodnotit, když jsem do jeho knížek zblázněná?!

Nesbo opět předvedl, že je to král detektivek (nebo aspoň pro mě).

Miluju to, že můžu v průběhu hádat, kdo je vrah, sama pro sebe si říkat, jaké k tomu měl motivy a když jsem si tím zcela jistá, můj pan Král (Nesbo), mě opět hezky a s úsměvem vyvede z míry. Tentokrát jsem na něj ale vyzrála a vraha jsem uhádla správně už po prvních 100-150 stránkách.

To ale nic nemění na tom, že je tohle super kniha, která je plná napětí, drama, zvratů, krve a hlavně hlavního hrdina Harryho Holea.

Opravdu nemůžu hodnotit Nesbeho knihy, protože u mě žádné negativy nenajdete. Já mu prostě žeru každé slovo, co napíše. Fakt! Kdyby v knize napsal, že je země placatá, já mu to prostě uvěřím.

Nesbo umí tak skvěle psát argumenty, vykreslovat děj, prostředí a hlavně pocity a myšlenky postav, až je to skoro nadlidské!

Jediný, s čím mám u jeho knih problém, jsou norské jména, hlavně za začátku.

Musím ale říct, že Nesbo není určitě pro každého. Jak se říká, sto lidí, sto chutí.

Jessie26

Super, skvělá....:)

vikaa

Asi dobrá detektivka, kdo je pachatelem jsem ale tušila skoro od začátku. Na mě to bylo trochu moc překombinované, běžně detektivky nečtu. Od Nesba je to pro mě první přečtená kniha a protože většina lidí tady píše, že je Sněhulák autorův top, tak asi i poslední.

Adelaide777

Podle mě jedna z nejlepších krimi... napínavé od začátku do konce.

KamikPeskic

Nejlepší kriminálka Jo Nesboa!

NoTereza

Velmi čtivá, velmi drsná.

Čihyna

Četla se velmi dobře a od jisté chvíle jsem byla napnutá jak kšandy. :)

Nisshoku

Na Nesba som pokukovala už dlhšiu dobu a práve snehuliak mi bol odporúčaný absolútne najviacej, takže teraz, keď je už aj sfilmovaný, som si povedala že si to jednoducho musím prečítať ešte predtým než na to pojdem do kina. Kniha bola veľmi zaujímavá a úprimne som na vraha podozrenie mala už dlho, ale samozrejme až pri vysvetlení to bolo úplne jasné. Ako také sa mi to páčilo, ale očakávania som mala trochu iné.

macekkk

Úplně mě dostala... perfektní a to tenhle druh nečtu

madla27

Napínavé, drsné a studené..

Huvra

Kniha se mi líbila, autora mám ráda. Ale pro mě to není ta nejlepší ze série, favoritem je zatím Spasitel.
Napsaná je výborně, ale nějak jsem nebyla napnutá jako u předchozích, logický řešení tam bylo, ale napětí mi trochu chybělo. Takový to, že už nutně potřebuju vědět, jak to dopadne, na mě přišlo až k posledním padesáti stránkám.
Menší zklamání na mě přišlo, když už v polovině měli podezření na vraha. Ne, že bych kvůli tomu rovnou celou knížku odepsala, ale věděla jsem, že to přece nemůže být tak jasný, a bála jsem se, že se po zbytek knížky budu trochu nudit, pokud to tak bude polračovat dál.
Konec mě ale mile překvapil, těším se na další případ Harryho.

Mangi

Skvěle napsaná detektivka.

IvanaB

No... prý nejlepší ze série... nevím, mně to přišlo až překombinované.

Tereziee

Sněhuláka jsem právě dočetla a jediný, co se mi teď hodí hlavou je - wow! Po Nesbově sérii s Harrym jsem koukala už nějakou tu dobu a pořád ne a ne se k tomu dokopat a teď lituju, že jsem nezačla dřív. Sněhulák je zatím nejlepší severská detektivka, co jsem četla. I když je kniha zasazená někde v půlce série, lehce jsem se orientovala.

Hlavní postava kriminalisty Harryho je sympatická od začátku knihy. Trochu mi některými rysy připomíná Mikaela ze série Milénium. Celý příběh je napínavý od samého začátku až do konce. Nemohla jsem přestat číst a chtěla jsem vědět, co bude dál. Abych pravdu řekla, vůbec jsem neměla ponětí, kdo se skrývá za tajemným sněhulákem, protože to Nesbo dokázal dokonale zamotat a zároveň logicky propojit. Za mě jedno velké JO! Už teď doobjednávám knížky z této série a těším se na další příběhy. A zároveň jsem zvědavá na film, který se chystá do kin, protože podle traileru vypadá taky parádně.

Pokud ještě váháte jestli sáhnout po této knize, tak není na co čekat. Za mě nejen nejlepší severská detektivka, ale i jedna z nejlepších knih, kterou jsem přečetla.

Gregorie

Dostala jsem chuť na detektivku a udělala jsem dobře, že jsem sáhla po Sněhulákovi. Napínavé od začátku až do konce. Nedařilo se mi knížku odkládat a věnovat se svým povinostem. Příběh mě přilepil je stránkám a pustil až bylo hotovo. Trochu jsem se ztrácela v postavách, ale to ta skandinávská jména..., nijak zvlášť mi to ale navadilo. Myslím, že až napadne sníh budu mít ze sněhuláků trochu vítr :-)

FishMac

Moje první "Nesbovka" a detektivka celkově. A musím říct, že to bylo skvělé čtení, napínavé, spousta zvratů, psané čtivě a s lehkostí. Harry je sympaťák a určitě se si jeho další případy nenechám ujít :-)

ewkat

Zajímavá a napínavá až do konce :-)

AdamH1235

Opět úžasná tvorba od norského krále detektivek. Těším se na zfilmování.

SilvieDee

Za mě určitě nejlepší od Nesba, jakou jsem četla. Některé části byly možná trochu zbytečné a zdlouhavé, ale celkově super! Napětí, vzrušení. Moc doporučuji. :)

KuroHaru

Zatím nějak nevím, kolika hvězdičkami knihu ohodnotit. Nevyvolala ve mě takové nadšení jako u 99% ostatních čtenářů, takže uvažuju, jestli mi to prostě sedlo méně nebo jestli nejsem schopna docenit kvalitní dílo.
Jenže ona ta kniha kvalitní bezesporu je - po jazykové stránce i po stránce naratologické, protože příběh je promyšlený a kvalitně vystavěný. Přesto mi tam chyběla nějaká "šťáva". Začátek mě sice zaujal (je večer, sněží, na zahradě se objeví sněhulák, o kterém nikdo neví, kdo jej postavil), navodil takovou mysteriózně chladivou atmosféru, pak se to ale přehouplo do čisté detektivky, která mě prostě nedokázala nijak zvlášť strhnout. Uvidíme, jaký z toho vznikne film.

Adriane

Knihu jsem právě dočetla a moc se mi líbila, sice jsem od začátku tušila, kdo je pachatel, ale nevadilo mi to, protože mi i tak Nesbo dokázal několikrát trošku zamotat hlavu. Opět se projevilo, jak skvělou představivost autor má ,a že každá jeho kniha je 100% originál. Jediné obavy mám z filmu podle této knihy, který zanedlouho vyjde. Podle trailerů sice nevypadá úplně zle, ale myslím, že k jeho předloze má hodně daleko. Dám mu šanci, ale moc nadějí tomu nedávám.

karbulka

Díl od dílu lepší :)

lukozminova

stejně dobrá jako všechny knihy autora