Sněhulák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/big_snehulak-2rS-130267.png 4.56164
Série:

Harry Hole 7.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Snømannen, 2007


více info...
Nahrávám...

Diskuze o knize (38)

wullcann38
02.05.2021

Hodnocení:95%

Medvědářka
12.09.2018

BoubelkaLulu - tak sis ty obrázky měla nakreslit sama :-D

marek2800
12.03.2018

Na to, jak vyzdvihovaná je tahle kniha, jsem trochu zklamaný. Autor nesporně umí psát, nicméně jaký obrázek si mám udělat o norské policii, když bez jakékoli zpětné vazby nebo ověřování několikrát za sebou označí sériového vraha, a potom, ehm, trapas, není to on?
A podobně, to udržování napětí stylem - ona je ve smrtelném nebezpečí, stihneme to? - ne, nestihneme, je stejně pozdě - je to tak, je mrtvá - ne, není mrtvá, to je jiná ženská, je za ni jen oblečená! - ale má to stejně spočítané, podaří se ji zachránit? - ne, je to nemožné - zoufalý pokus - zachrání ji? - nezachránil, nevyšlo to - vyšlo to! - ale co detektiv? - ten to odnese - ne, neodnese, přečůral ho - a kruci, stejně umře - neumřel!! V určité fázi mě to prostě začne unavovat. Nakonec všichni víme, že každý bude jenom tak mrtvý, jak to autor dovolí...
A jestli k ohlasu dopomáhají scény jako - chtěl onanovat do umyvadla, ale nakonec se tam místo toho vyzvracel - tak je taky něco špatně.

StephenKingje
01.03.2018

Sněhulák byla má první kniha od Nesba a zaručeně ne poslední. Je detailně propracovaná, má simpatické (a samozřejmě i nesimpatické) hrdiny a buduje tajemnou atmosféru až tak zvrácenou, že asi nikdy nepojedete do Norského Osla.

SPOILER: Když jsem byl na straně čtyři sta, byl jsem strašně zklamaný z výsledku. Říkal jsem si: Tak to je nějáké divné že Katrin Brattová je Sněhulák. Vždyť to nedává smysl. Avšak když jsem zjistil, že ona vrahem není, spadl mi kámen ze srdce. A když se našel právý Sněhulák, bylo mi najednou všechno jasné a řekl jsem si: Chytré, velmi chytré.

(Tady úž nejsou spoilery) Takže vcelku jsem s touhle detektivkou velmi spokojený a Nesbøa si přidám bez váhání do oblíbených autorů.

Mali88
19.10.2017

Co si myslíte o filmu? Včera jsem ho viděla a jsem dcl zklamaná. Jasně, chápu že do dvouhodinového filmu nemůže režisér narvat všechno, ale aby překopal osudy hlavních postav? To už na mě bylo moc. Nechci ale prozrazovat víc, pro ty co film ještě neviděli. Plusové body má krásná norská krajina, hudba a pro mě hlavní hrdina. I když bych raději tam viděla samotného Nesba :)

siena
03.05.2017

Teruuu, kniha Zlín vydala jako první knihu 4, Nemesis, ne 7. Nezačala od první knihy série, protože na ty měla v té době autorská práva MOBA...

Rade
30.12.2016

Jistě, já také začínala Sněhulákem a užila si to. I když jiní budou mít třeba opačný názor...

7amurak7
28.12.2016

Dá se tato kniha číst i když sem nečetl ty díly předtím ? :)

1