Levhart

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/big_levhart-azo-197211.jpg 4.53238
Série:

Harry Hole 8.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Panserhjerte, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (565)

Kniha Levhart

MM_Master
30. května

V poradí ôsma kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Pancierove srdce" (Panserhjerte). Harry Hole sa vráti z Hong Kongu späť do Nórska, aby mohol byť so svojim smrteľne chorým otcom, a aby vyšetril prípad vrážd ľudí, ktorí sa náhodne stretli jednej noci v horskej chate a ktorí jeden po druhom umierajú násilnou smrťou.

TomTomis
22. května

Ale jo, šlo to... :) Musel jsem se docela soustředit, než jsem naskočil na styl autora a připomněl si některé věci z minulosti. H.Hole mi ale k srdci nepřirostl. Byla to jízda kusem světa. Možná místy překombinované, na efekt psané. Opět poněkud morbidní vraždění, ale holt tohle fakt není klasická detektivka.


konicekbily
06. května

Mohutné dílo svým rozsahem, zápletkou, zvraty v ději, teplotními změnami, které musí HH překonat, a nereálnými situacemi a možná také i pečlivostí autora, kdy nám autor vnutí nějakou výchozí situaci, naznačí způsob řešení - tato řešení vícekrát obměňuje, přichází s neočekávaným řešením další úrovně. Je to špička v krimi!

sweeney
13. dubna

Další napínavý příběh, který musí Harry Hole rozuzlit. V případě této série se nedá jinak, než se neustále opakovat. Napínavé od první stránky po tu poslední, skvěle a detailně popsané jak prostředí, tak charakter všech zúčastněných a samozřejmě překvapivý konec. Já toho Nesba prostě miluju :)

Anasa
26. března

Tak jsem zase váhala, jestli pět, nebo trochu ubrat. Nebudu si ale lhát, zase jsem se do Harryho Holea začetla. Nesbo mě umí vtáhnout tak, že mu i leccos odpustím - a dlouho jsem ho nečetla. Trochu bych ubrala za brutalitu, tu opravdu nemusím. Ale nakonec bylo zdůvodněné i použití velmi netradiční vražedné zbraně. I motiv, dlouho naprosto nejasný, byl vysvětlený věrohodně. S postavami a jejich pohnutkami už vše úplně stoprocentní nebylo, někdy mne udivovaly. Co se týká překombinovanosti, tak mi po dočtení vytanulo na mysli, že už je to několikátá kniha, kde vrah je ten, kdo to být nemůže a s kým se Harry setkává nebo setkal. Bude to autorův záměr, tady ho nechal vyslovit Sněhuláka. Kniha je ale tak zaplněná postavami, že jsem se, stejně jako detektiv, upnula k nesprávnému řešení.
Po Macbethovi jsem si dala s Nesbem pauzu, teď se docela těším na další knihu.

jefff
02. března

Levhart je zvláštní díl Harryho Holea. Případ samotný je docela zajímavý, ale pro mě chvílemi trochu nepřehledný. Celé to vyprávění je ale mistrně sepsané, až mi připadá, že se Nesbo s každou knihou zlepšuje. Vůbec se od knihy nedalo odtrhnout.

Timkim
01. března

(+ SPOILER) Asi jsem od příběhu čekal malinko víc. Opět, začátek výborný, střed nudný a konec přitaženy za vlasy. Těch zvratů tam na mě bylo docela dost a těžko se dalo sledovat kdo, co a jak. Co se mi však líbilo, bylo spojeno se Sněhulákem a potažmo i s Červenkou. Prostě Märklin je unikát. A jedna děsná nelogičnost....když bych měl rozervanou tvář a zlomenou čelist....asi si nebudu chtít s nikým moc vyprávět. Dle mého solidních 85%.

Vjeerus
07. února

Tak tady jsem se s autorem nesetkala. Kniha se mi strašně vlekla, než jsem se začetla, byla to věčnost.
Na alkoholové eskapády hlavního hrdiny už jsem si tak nějak zvykla, ale v tomto díle už mi to přišlo moc. Zároveň tak nějak nechápu, že se najde tolik žen, které ho chtějí klofnout.
Dostali jsme opět řádku možných vrahů, kdy to nakonec byl ten, kterého jste si v hlavě buď nezařadili a nebo vyškrtli.
Dále nám opět autor zapomněl napsat, k čemu hlavní hrdina dochazí a mi pak tápeme ve tmě, dokavaď nejsme téměř na konci knihy. To je takové plus, ze kterého vždy šílím a proto mě kniha nakonec svým závěrem strhla.
Nesmím zapomenout zmínit nárůst vcelku drsných, až skoro nechutných a brutalních scén. Tady si očividně autor užil vyvolat v čtenáři "panebože" pocit. Za mě se to povedlo, i když scénu s hřebíkem a čelistí bych asi číst nepotřebovala.
Za mě trošku překombinovaný a teatrální konec. Celkově jsem nabyla dojmu, že po Sněhulákovi jsem si měla dát od Nesba pauzu. A nebo ji měl dát Nesbo Harrymu? Kdo ví, kde je odpověď, každopádně mě tento díl neoslovil.

1 ...