Levhart

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/big_levhart-azo-197211.jpg 4.52942

Harry Hole 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte, 2009

Kniha Levhart

elcapitano

Ze začátku mne to bavilo, ale někdy v 80% knihy jsem to odložil. Sice čtivé, Harry je sympaťák, ale je to tak nesmyslně překomplikované, že to prostě nedokážu přijmout.
Hezky je vykreslené prostředí drsného severu. Zato motivy jednání některých postav (a že jich je tam jak na Orloji) jsou mi prostě záhadou. A provedení vražd, ... no, ..
Je to podruhé, co mne tolik oslavovaný Nesbo zklamal. Další číst nebudu.

SedllY

Harry dostává pěkně do těla a je to lepší a lepší.. Tak Harry, jen trp, nás to baví! :D

Karoley
27.12.2021

Po přečtení Sněhuláka jsem se rozhodla vzít případy Harryho Holea pěkně popořadě.
HH8 - Levhart - Vrah jako šelma tiše našlapuje po sněhem zavátých pláních v norských horách, i po úpatí sopky v horké Africe.. a čeká na svou oběť. Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Epilog týkající se Sněhuláka asi nepotěší ty, kteří knihu ještě nečetli.

Haloon
24.12.2021

Autorovi se zas jednou povedlo zamést dobře stopu za svým vrahem. Hrdina opět ukázal, že jeho nervy a vůle zkrátka musejí být z ocele. Tentokrát ho totiž čeká trochu drsnější mizera, než dřív.

Šimpy
22.12.2021

Nesbø to v tejto knihe celkom pekne všetko zakamufloval a oceňujem ,že oproti Snehuliakovi sa mi tu nepodarilo vraha identifikovať už v polke knihy. Čo ma zasa mrzí ,že Nesbø tu tak trochu vynechal nejakú "pridanú hodnotu", ktorú predošlé knihy aspoň trochu obsahovali. Myslím tým niečo ako Červenka - 2.svetová, Spasiteľ - zákulisie života feťákov/bezdomovcov/ armáda spásy a pod. Tak o pár zaujímavostiach sa v knihe dočítame ale mohlo to byť lepšie. Ale škoda lebo práve týmto u mňa Levhart stráca na tie úplne najlepšie diely a radí sa len medzi tie lepšie. Ale celkovo u mňa lepšie ako Sněhulák.

Korejš
21.12.2021

Nejdelší, pro mě nejkomplikovanější, s dosud největším zmrdem v roli vraha... Líbilo se mi to :)

agnesthequeen
18.11.2021

Promyšlený, napínavý a opět solidní, ikdyž poněkud zdlouhavý příběh. V porovnání s předchozími díly tu však částmi chyběl jakýsi spád anebo naopak zase něco přibylo.

SelenaGomez
11.11.2021

Nedočetla jsem. Snažila jsem se, došla jsem téměř do poloviny, nicméně... kniha byla pro mě natolik nezajímavá, zdlouhavá, že jsem to vzdala (a ani mi to nedělalo problém, žádná lítost).