Přízrak

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem violin, opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Zpočátku vražda typická pro drogové prostředí se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymuani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve značném nebezpečí, neboť se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193106/harry-hole-prizrak-3qP-193106.jpg 4.42198

Harry Hole 9.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Gjenferd, 2011

Kniha Přízrak

Martina1805

Co říct vau zase parádní počtení na tohoto autora si člověk musí zvyknout a pak už jen hltá a hltá. Ten konec byl pro mě ale tak trochu zklamání no tak si skočím do knihovny pro další a už se těším co zase autor vymyslí.

AsiUrčitě

Když si na konci knihy řeknete „no, konečně“, asi je něco špatně. Tato kniha mi potvrdila, že Nesbø opravdu můj oblíbený autor nebude. Četbu jsem odkládala, co nejdéle to šlo, a když už jsem začala, tak jsem spíš četla, abych to dočetla. Nejvíce mi vadí, že Harry si vykládá pravidla po svém. Chodí do práce opilý, je schopen vydírat člověka, aby dostal, co chce, porušuje pravidla, kde se dá, ale na druhou stranu se ve finále obhajuje, že „to prostě musí udělat“, protože je to policista, který ctí zákony a morální principy. A jeho schopnost přežít byla tady opravdu obdivuhodná – jakoby Nesbø přemýšlel, jak by hlavní hrdina mohl vyváznout co nejbizarněji.

kofola33

Tohle me bavilo, protoze Harry Hole me bavi vzdycky. Jde si tvrde za svym a neda pokoj, dokud to nedostane. Jen tak dal, Harry.

RicardoB

Knihu jsem zhltnul za dva dny. Skvělý díl

Jessybelle

Nesbo trochu ubral z neskutečna a Harry se stal trochu jiným a přesto stejným...
Skákala jsem Nesbovi na špek,jak mi házel indicie o vrahovi. Konec mi sedl, Harry prostě není Superman, jak se v některých předchozích dílech občas jevilo...
Beavis se stal trochu míň negativní postavou, alespoň pro mě.
Další díly jsem četla, tak už mi zbývá jen ten zatím poslední - Nůž.

JanaBalunova

Zvláštně napsaný... Bavily mě myšlenky zastřeleného Gusta před tím, než ho opustí život... Díky tomu se občas něco objasní... Neskutečné napětí a rozuzlení přichází pěkně po dávkách... Jako závislák jsem hltala další a další kapitoly... Ten konec? Kdybych neměla v knihovně další tři díly, věřila bych, že je to opravdu konec. A to dost smutný... ;-) Ale to by nebyl HH, kdyby to tak mělo skončit... No konec rozepisování, běžím do knihovny!

Janadvorackova

Víte, kdo je prvním aktérem tohoto příběhu?
Potkaní samice - mamina. Je v místnosti s umírajícím, dětičky ji odněkud volají, hladově piští, ale tělo jí brání se k nim dostat. Potkaní mamča slyší tlukot srdce toho člověka a je děsně netrpělivá. Mrňata řvou a ona rozeznává zvuky a pachy, hodnotí, kudy se prokousat, hledá cestu... a tak. A čeká, až se z umírajícího stane mrtvý.
A celý příběh trvá, než zjistíte, jak to teda vlastně je.

Drogové prostředí mě bavilo. Války gangů, nějaké to politikaření, nový matroš, hromada osobních příběhů, nějaká ta zrada a Harry a jeho minulosti, přítomnost a budoucnost :).
Knihy mezi poslední přečtenou a touto bohužel nemám. Ale jako potkanice, taky si najdu cestu.

derminator

Nečetl jsem knihy tak jak jdou popořadě. Tato mě zbývala jako poslední i když jsem pak věděl jak vše dopadne, i tak se mě kniha líbila a řekl bych že se série je jedna z nejlepších. Dávám knize 90%.

Zloba
Zloba