olga8832

DNADNAYrsa Sigurðardóttir

Něco málo nelogičností, ale celkem zajímavé krimi. Někdy si říkám, jestli se autoři nepředhánějí v absurdnostech, ale krimi celkem dobrá i napínavá.

SpasitelSpasitelAndy Weir

Famózní. Opravdu skvělá kniha, příběh je velmi zajímavý a napínavý od začátku až do úplného konce, doporučuji. A jako bonus navíc malé dovzdělání v astronomii.
SPOILER...
Jen ještě... ta spousta žen v týmu na zemi včetně vrchní velitelky, trochu mě děsí, zda to není snaha o genderovou vyváženost ;-)

Generál Heliodor Píka a jeho vraziGenerál Heliodor Píka a jeho vraziLadislav Vrchovský

Pro mne spousta nových a zajímavých informací a díky za takové zpracování, Heliodor Píka byl velký hrdina.
I když některé dialogy působily naivně. A jen doufám, že začátek sedmé kapitoly nesouvisí přímo s jejím názvem ;-)

Je hlína k snědku?Je hlína k snědku?J. Katalpa (pseudonym)

Místy nestoudné, místy poživačné a živočišné, rozhodně zajímavé. Vypravěčka Šeherezáda Nina je skvělá.

Bílá VodaBílá VodaKateřina Tučková

Souhlasím, skvělá kniha, skvěle zpracované téma a protože jsem poslouchala audio, musím říct, že to byla jedna z nejlépe čtených knih, co jsem kdy poslouchala.

Čtvrtý králův pesČtvrtý králův pesFrantišek Niedl

Nechápu tak vysoké hodnocení, které mne zlákalo... je to fakt strašně špatně napsané. Dialogy jsou až hloupé a postavy divné. Příběh by mohl být zajímavý, ale v tomto podání je to celé předvídatelné a plné zajetých klišé. Hynek je superman, který vše prokoukne, a pak mu nepřijde divné, že dva z hradu zmizí před jeho odjezdem. Spousta slepých uliček. A ty jeho promluvy k ženám... to se nedalo. Při vší úctě k panu autorovi a mé oblíbené historii dávám dvě.
A jak už tu někdo psal, nejsympatičtější je ten jeho kůň.

ZlodějZlodějGeorges Darien

Skvělá kniha! Autor příběh krásně vypráví o době, kterou si trošku romantizuji a příběh mi to jen potvrzuje. Ovšem v politice to bylo evidentně naprosto stejné tehdy i dnes ;-)

Paci, paci, pacičky...Paci, paci, pacičky...V. Bauman (pseudonym)

Že bych se řehtala až k slzám... spíš mě často mrazilo... kniha mě moc bavila, ale nečekejte příběh typu Pelíšky

Růže a tisRůže a tisM. Westmacott (pseudonym)

spoiler:
Chytlo mě to až od druhé půlky. Je to jiná Christie, ale že by to tak tepalo do poválečné anglické společnosti, to si nemyslím... A možná byla opravdu retardovaná...

InterhelpoInterhelpoJaromír Marek

Neuvěřitelné, kolik lidské energie bylo prachsprostě zbytečně utraceno. Sověti/RuSSové se chovají stále stejně. A stejně jako tenkrát ani teď pro ně jedinec nic neznamená.
Kdyby pan Mareček zorganizoval podobné družstvo přímo v Československu, o kolik by bylo méně utrpení.

Šedý mužŠedý mužMark Greaney

Parrrádní jízda nesmrtelného hrdiny Evropou se spoustou zabijáků na dohled. Nic víc od toho nečekejte. Užila jsem si to.

Vše pro firmuVše pro firmuKarel Poláček

Bonbónek ;-)
Vtipné a milé. Poláčkovo načrtnutí charakterů je mistrné ;-)

Pokušení být šťastníPokušení být šťastníLorenzo Marone

Hezké vyprávění, lidský příběh. Jeho transformace jsou famózní a naprosto uvěřitelný popis, jak se žije stáří.

27.12.2021

Cizinec v cizí zemiCizinec v cizí zemiRobert A. Heinlein

Úžasný román! Nechápu, že mi byl dosud skryt - díky za nezkrácenou verzi.

07.12.2021

Milostná píseň pro kočkuMilostná píseň pro kočkuNikola Tachecí

Nemám moc ráda tohle babrání v pocitech, ale tady se to celkem dalo a příběh byl zajímavý.

07.12.2021

CikániCikániKarel Hynek Mácha

Tak to byl příběh :-) Barevný, bohatý, strašidelný, láskyplný a nakonec se vlastně všichni znali a ani to nebyli cikáni :-)

11.11.2021

TrujkuntTrujkuntPetr Sagitarius

Mělo to šmrnc.

10.11.2021

Válka je mým osudemVálka je mým osudemLenka Klicperová

Novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová jsou tedy sakra odvážné holky a dělají dobrou práci. Ale sledovat konkrétní velmi smutné příběhy lidí (v 21. století!) doma, kde mám teplo, vodu, elektřinu, postel...

Lze vůbec nějak pomoci? Co bude s dětmi vyrůstajícími v táborech?

07.10.2021

Jak to všechno bylo, pane Werichu?Jak to všechno bylo, pane Werichu?I. Inov (pseudonym)

Velmi zajímavá a hezká kniha a hodně nové pro mne byly detaily ze začátku tvorby dvojice Voskovce a Wericha a zapojení Jaroslava Ježka.

05.10.2021

Angela MerkelAngela MerkelMatthew Qvortrup

Výjimečná žena, která může být svými morálními zásadami pro mnohé inspirací.
A samozřejmě mě potěšilo, že se řídila výrokem Václava Havla "Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl, bez ohledu na to, jak to dopadne."

05.10.2021

Tohle není propaganda: Válka proti realitěTohle není propaganda: Válka proti realitěPeter Pomerantsev

Zajímavé informace, někdy trošku chaotické, někdy autor zůstává zbytečně v tématu a některé souvislosti zas chybí. A ano, také se podivuji nad tím, že se třeba neřeší farmy trollů.

15.09.2021

Zápisky z blázinceZápisky z blázinceMiroslav Macháček

V době, kdy byl pan Macháček v Bohnicích, jsem se narodila. Proto mě bavily i zprávy o počasí :-) Musel to být citlivý a vášnivý člověk. A dnes si nikdo neumí představit, že se hlasovalo na výborech, co s kým bude. Je dobře, že je ta doba za námi a škoda, že si svobodu tak málo užil.

02.09.2021

CestaCestaCormac McCarthy

Važme si toho, koho a co máme.

30.08.2021

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Z počátku trochu větší nálož obětí, ale je to klasická severská krimi - geniální zločinec, propracované mordy, zajímaví vyšetřující a navrch i trošku pohled na to, jak funguje sociální systém v Dánsku. Doporučuji.

30.08.2021

Na dně v Paříži a LondýněNa dně v Paříži a LondýněG. Orwell (pseudonym)

Milé a zajímavé vyprávění o velkých strastech.

17.08.2021

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Válka je jeden velký zmar a stále se to opakuje.

17.08.2021

NůžNůžJo Nesbø

Moc skvělý, ale Nesbo teda nedá Harymu chvilku klidu....

02.08.2021

Vlastní životopis / Edgar a EuraVlastní životopis / Edgar a EuraLadislav Klíma

Musím říct, že vlastní životopis mne moc pobavil :-)

29.07.2021

Jak přejít řekuJak přejít řekuVáclav Cílek

Kniha byla moc fajn, pro takové to počtení, rozjímání. Brala jsem si ji s sebou na výlety a vždy někde u kávy a vína jsem ji otevřela a početla. Chvílema to není jednoduché, něco se opakuje z jiných knih, ale líbí se mi.

29.07.2021

Politické vzpomínky IIPolitické vzpomínky IILadislav Karel Feierabend

Neuvěřitelné. A obdivuji ty, kteří dokázali nesejít ze svých morálních zásad. L. K. Feierabend byl byl velice zásadových muž a děkuji za jeho vzpomínky. Víc pak dokážeme chápat, co se vlastně událo, že rudý únor nespadl z nebe.

20.07.2021