Lovci hlav přehled

Lovci hlav
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3033 3033

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Hodejegerne , 2008


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovci hlav. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (527)

andresCft7
předevčírem 5 z 5

Velice příjemná, elegantní, odlehčená a zároveň velmi psychologicky náročná jednohubka. Ano, přesně takhle ironicky děj zní, na tohle už musíte mít nějaké spisovatelské “skils ,napsáno tak, víte co, radši si přečtěte předešlý komentář od uživatele ujira, popsal bych to úplně stejně. Nemám slov, klaním se opět Nesbøvi.

ujira
29.05.2024 5 z 5

Tak tohle byla ukázka všestranného spisovatelského nadání Jo Nesba, musel se i autor při psaní bavit, když čtenář má na líci po celou dobu lehký úsměv, který vede k otázce,, už bylo dost drsné, temné, tragické severské krimi,,?


eDex
04.05.2024 5 z 5

To se jednoho rana pan Nesbø probudil, z satny vytahl svuj drahy, moderne usity oblek na miru a rucne site polobotky a takto vyladeny vyrazil do centra.

V kavarne kancelarskeho komplexu, kde u okolnich stolku sedeli u pracovnich snidani manazeri a headhuntri v jeste drazsich oblecich, se zamyslel, otevrel notebook a rekl si: tak dnes nebudu psat o Haary Holeovi, ani o Prdicim prasku ci o dvou bratrech s tajemstvim, ale napisu o chlapkovi od vedlejsiho stolku. O uspesnem chlapikovi, lovci hlav. Proc ne?

Pribeh Lovci hlav o uspesnem muzi, ktery se rychle zmeni v napinave drama a vyusti ve hru na kocku a mys, je uplne z jineho soudku nez ostatni knihy Nesbøa. Chvilemi nabira lehce bizarni nadech, aby nasmeroval pribeh a hlavniho hrdinu tam, kam potrebuje.

Zapletka je neotrela, hlavni hrdina je sympatak, i kdyz je to zaporna postava, ale to autorovi staci, aby rozehral napinavou partii a ctenar neprestava lovci hlav fandit.

Skvele odvypravena jednohubka je neodlozitelna a velmi ctiva.

Autor umi v jakekoliv poloze.
At napise cokoliv, vzdy je to vynikajici.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (1)

Krásní lidé nepotřebují skořápku, nemusí se učit všechny ty obranné mechanismy, které si vytváříme my ostatní, abychom se chránili před odmítnutím a zklamáním.


Kniha Lovci hlav v seznamech

v Právě čtených22x
v Přečtených4 791x
ve Čtenářské výzvě436x
v Doporučených213x
v Knihotéce935x
v Chystám se číst515x
v Chci si koupit117x
v dalších seznamech12x