Lovci hlav

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/big_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4.22612
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Hodejegerne, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (478)

Kniha Lovci hlav

mina_harker
24. září

Skvěle napsané. Cca před 10 lety jsem viděla film, takže jsem měla představu o ději, ale stejně jsem si to náramně užila.

Iveta248
17. srpna

Lovec mozgov -personalista - muž, ktorému to páli. Popri svojej práci má rád aj diela slávnych maliarov, ktoré si sofistikovane privlastňuje , a tým si prilepšuje k svojmu nákladnému životu. Nový kandidát na manažérsky post mu však zmení jeho zabehnutý život. Začína boj o prežitie.


hrachovka
07. srpna

(+ SPOILER) Zatím asi od JN nejlepší. Je to můj subjektivní pohled, bavilo mne ochomejtnutí se kolem umění, businessu, zarputilosti k dosažení cíle až přes mrtvoly (psa) a bestiální animálnost lovu, inteligence kořisti. A co teprve ten happyend ?!? ;)

katst
18. července

Nijak zvlášť zajímavý zážitek.
Celý příběh mi přišel dost přehnaný a neuvěřitelný.

Lucie311
17. června

Dej mě až tolik nezaujal. Zvláštní styl psaní ale to beru jako plus. Kniha nudila až tak do str 80 pak se to krapet rozjelo. Jako celek nic moc.

Tejeja
17. června

Zatím všechno, co jsem od Nesba přečetla bylo dobré, ale tohle... Tohle bylo dokonalé! V komentech tu čtu, že hlavní hrdina je namyšlený a nesympatický (přesto mu fandíme), ovšem mě přijde prostě jen lidský, opravdový, sebevědomí ano, ale i mající strach, prožívající emoce nás všech.. Za to, že z něj Nesbo neudělal macho hrdinu , co se ničeho nebojí a má za každou cenu chladnou hlavu +. Za nečekané zvraty v dějí další .

Lucek
13. června

Nevím. Můj první Nesbø a já nevím. Bavilo i nebavilo...

Gabri-88
15. května

V první pětině knihy jsem neměla v plánu dát pět hvězd. Jenže...
Sebeironie, kterou vládne hlavní postava, je prostě skvělá. Přirovnání, kterých Jo využívá, jsou jednoduše geniální (moucha?! etc). Hra se slovy. Vtip. Jakože občas jsem si nebyla jistá, že jde o humor. Vždyť jde o krimi! Jenže já se smála. Smích mi bublal v hrdle a kolikrát jsem musela na chvíli přestat číst :))))
A jako sorry, ale že Jo dokáže napsat takovýho anti-sympaťáka a já si ho nakonec oblíbím a fandím mu? Tvl to kde jsme? :))))
Některé ukázky se prostě sem nehodí, protože 16+... tak vybírám dva lehčí kalibry:

"...Zabočil jsem do obýváku a zjistil, že se v posteli posadil. Jeho omdlení bylo pouhé divadlo. V ruce držel plastovou zkroucenou lízající ženu..." :))))

"...Naprosto trapně přesně: pistoli Glock 17 s kulkami ráže devět milimetrů, které při průchodu tkání deformují a tříští vše tak, že celkové množství olova s sebou vezme naprosto neúměrné množství masa, svalů, kostí a mozkové hmoty, která se poté, co projektil projde vaším tělem přilepí na stěnu za vámi, ne nepodobně jako na malbách Barnabyho Furnase..."
- přiznejme se, kdo si Furnase vygooglil? :)))))

1 ...