Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3022 3022

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Hodejegerne , 2008


více info...

Přidat komentář

eDex
04.05.2024 5 z 5

To se jednoho rana pan Nesbø probudil, z satny vytahl svuj drahy, moderne usity oblek na miru a rucne site polobotky a takto vyladeny vyrazil do centra.

V kavarne kancelarskeho komplexu, kde u okolnich stolku sedeli u pracovnich snidani manazeri a headhuntri v jeste drazsich oblecich, se zamyslel, otevrel notebook a rekl si: tak dnes nebudu psat o Haary Holeovi, ani o Prdicim prasku ci o dvou bratrech s tajemstvim, ale napisu o chlapkovi od vedlejsiho stolku. O uspesnem chlapikovi, lovci hlav. Proc ne?

Pribeh Lovci hlav o uspesnem muzi, ktery se rychle zmeni v napinave drama a vyusti ve hru na kocku a mys, je uplne z jineho soudku nez ostatni knihy Nesbøa. Chvilemi nabira lehce bizarni nadech, aby nasmeroval pribeh a hlavniho hrdinu tam, kam potrebuje.

Zapletka je neotrela, hlavni hrdina je sympatak, i kdyz je to zaporna postava, ale to autorovi staci, aby rozehral napinavou partii a ctenar neprestava lovci hlav fandit.

Skvele odvypravena jednohubka je neodlozitelna a velmi ctiva.

Autor umi v jakekoliv poloze.
At napise cokoliv, vzdy je to vynikajici.

makovec201
21.04.2024 4 z 5

Bavila mě ta rozporuplná postava, ta nutnost hledat si k ní cestu. Jako u všech knih tohoto autora, obdivuju především popis reálií. To si opravdu užívám. Jinak se mi jeho tvorba ale začíná trochu zajídat.


Metla
06.04.2024 4 z 5

Pozvolný začátek, kdy poznáváme charakter a zázemí hlavního antihrdiny, přechází ve strhující thriller (s nejnechutnější scénou všech dob). Ve finále jsem se na chvíli ztratila s neodbytným dojmem, zda zápletku autor nepřekombinoval přes rozumnou míru, abych se v další kapitole opět našla a řekla si "ale jo, dobrý".
Byly by to nesmírně silné čtyři, možná i slabších pět hvězd, neobsahovat děj několik závažných výpadků v logice. V Norsku nemají soudní patology ani forenzní specialisty? Čas úmrtí, kousnutí, no je tam toho víc, čeho by si vyšetřovatelé v civilizovaných zemích museli všimnout. Dávám 75-80% za solidní porci napětí a pár neotřelých nápadů (ne, ona nechutnost k nim kupodivu nepatří, tu už jsem několikrát, jen v malinko mírnější formě, absolvovala s jinými spisovateli).

Martin1974
27.02.2024 5 z 5

Ak je vonku sychravo a neviete, čo s voľným časom, pokojne siahnite po tomto zábavnom thrillery. Autor ním necielil na Nobelovu cenu za literatúru, ale pobaviť svojich verných čitateľov a možno pritiahnuť nových ..

ViolettaCh.
03.02.2024 4 z 5

Nějak jsem nečetla anotaci, takže jsem pořád čekala až se vynoří Harry Hole a ono nic. Ukázalo se, že jsou tam jiní hrdinové, nicméně bylo to dobře napsáno, mělo to spád a i zápletka byla neotřelá. Poslouchala jsem jako audioknihu. Ale už se těším na Harryho!

jopp
28.01.2024 3 z 5

Moje první kniha od autora, brala jsem to jako odpočinkovou četbu, takže spokojenost. Zápletka pěkně spletitá, jak to má být, ovšem důvěryhodnost postav a celé té story pro mě velmi nízká. Nejsem moc konzument tohoto žánru.

KateTheBlogger
23.01.2024 5 z 5

Od knihy jsem podle názvu čekala úplně jiný příběh, ale vlastně oceňuji, co jsem nakonec dostala. Hlavního hrdinu jsem si neoblíbila a ani mu nefandila, ale nijak to nesnížilo můj zážitek z čtení.
Líbí se mi překvapivý závěr, zacyklení příběhu i zápletka, která mě ani na chvíli nenechala vydechnout a vskutku byla geniální.

princesse
02.11.2023 3 z 5

Na mě tedy překombinované až moc. Opravdu těžko uvěřitelné a nesrovnalostí tam bylo také, na můj vkus, až moc. Nějak nevím jestli opravdu Jo Nesbo je ten pravý pro mě. Zkusila jsem jak HH, tak i samostatnou knihu a nějak se stále nemohu dostat panu spisovateli na chuť.

mila2411
29.10.2023 5 z 5

Tak to se mi MOC líbilo! První Nesbø mimo HH a... paráda! Neskutečně chytlavé čtení, díky "ICH" formě naprosto nemilosrdně osobní a uvěřitelný příběh norského "průměrňáka", který hrozně moc NĚCO chce a dostane pořádně na pr.el. I když hlavní hrdina není zrovna 2x kladná postava moc jsem mu po celou dobu fandil a doufal, že to DÁ.

aliza
10.09.2023 4 z 5

Má první kniha od autora, začátek pomalejší, ale vše nabralo spád a četla se výborně. Konec pro mne překvapivý, poněkud nepravděpodobný, ale pokud to měli vyšetřovatelé "na háku", tak proč ne.

EvcaMat
06.08.2023 3 z 5

Byla to má první kniha od Nesba. Popravdě jsem se začátkem horko těžko prokousávala. Nebýt výzvy, zřejmě bych jí odložila. Byla jsem přesvědčená, že toto není autor pro mě. Dál to ale dostalo spád, takže jsem dočetla jedním dechem. Nicméně... Konec tak nepravděpodobný... Police i patologové by museli být banda tupých blbů, kdyby mu toto vyšlo. Konec byl zklamání. Myslím, že po další jeho knize už nesáhnu... Dávám tři hvězdy za styl...

santa1212
09.07.2023 5 z 5

Další super dílo v podání jednoho z nejlepších autorů thrilleru současnosti. Čte se výborně, rozsah ho přímo předurčuje k přečtení během letní dovolené:-)

čef
24.06.2023 5 z 5

Něco takového může sepsat jenom pan autor. Jsem také rád, že zde není Harry Hole, ale někdo jiný, možná ještě více chytrý a vynalézavý a hlavně nechlastá. Příběh je velmi složitý, chvílemi se může zdát, že je až přehnaně zamotaný. Nicméně je také promyšlený a všechny zádrhele jsou dobře vysvětleny. Zase pro mne výborná kniha.

Astonius
10.06.2023 3 z 5

(SPOILER) První polovina pro mě lepší, bavilo mě sledovat myšlenky hlavního hrdiny, jeho pocity a hodnocení lidí, se kterými se setkal. Sice mi trochu trvalo, než jsem pochopila, co si představit pod pojmem "lovec hlav", ale typ charakterů, v jejichž společnosti se hlavní hrdina pohyboval, byl popsán trefně. Události, jak se vyvíjely, mne bavily zhruba do onoho dění v latríně, přišlo mi, že zápletka je hezky vymyšlená a čtenář si několikrát do té doby musel upravit názor na hlavního představitele, kterého měl zpočátku za nafoukaného narcise s přehnaným egem, ale zhýčkaného, neschopného nějaké akce a vzápětí se dozvěděl, že po večerech se neštítí osobně vloupávat do bohatých domácností a provádět krádeže obrazů. I když už tohle bylo mírně přitažené za vlasy, bylo to celkem uvěřitelně popisované. No a pak, když došlo na okamžik, jakým se Roger dozvěděl, že je mu žena nevěrná, to byl perfektní obrat v situaci. Druhá polovina už byly bohužel blázniviny, které byly sice vysvětleny tak, aby do sebe zapadly, ale logika už byla ohýbána na můj vkus až moc. A úplně si říkám, jak se autor asi bavil, když vymýšlel ty různé nesmysly s latrínou, rozkousaným krkem na mrtvole apod., že se už předem těšil, jak to lidi budou komentovat :-) Vyzdvihla bych opět spisovatelský um, ale příběh, i když určitě pracně vymyšlen, moc překombinován. Zůstává mi z toho pocit, že největší vyčůránek z toho vyvázl a za ním zůstalo plno nevinných obětí...

Petr13103
21.05.2023 5 z 5

Jo Nesbø to opět dokázal! Prvotřídní thriller vypadající jako hra na kočku a myš, ale co když to není tak jak se zdá?

Nejlepší thriller/detektivka v poměru počet stran:kvalita, který jsem kdy vůbec četl. Velice kvalitní kniha, sice náročnější na čtení a jiný styl než mohou být čtenáři u Nesbøa zvyklí, ale i tak. Doporučuji.
SPOILER:
U části s latrínou jsem se smál a bylo mi špatně zároveň:-)

alena7090
28.03.2023 5 z 5

Velice chytře napsaná kniha. Trochu náročnější na čtení, ale vůbec to nevadí. Nakonec do sebe všechno naprosto geniálně zapadá. Kniha je velmi přímá a upřímná. Moc doporučuju.

zouharov
26.03.2023 4 z 5

Oceňuji, jak do sebe vše geniálně zapadá. Trochu pomalejší rozjezd.

marie.kolarova
04.03.2023 4 z 5

Velmi zajímavé a netradiční téma s překvapivou zápletkou a vyvrcholením. Za mě to byl hodně dobře vymyšlený příběh.

Timkim
22.02.2023 3 z 5

Takové netradiční čtení, nebylo to nic náročného, žádná atmosféra, že by se dala krájet, spíš takové odlehčené s nadsázkou a místy i humorem. Prostě mistr světa který si chce přilepšit. V podstatě se mi to líbilo, ale chyběla mi tam ta hloubka. Hodnotím 3+

intelektuálka
11.02.2023 4 z 5

Autor patří mezi mé oblíbené - a u kvalitního spisovatele tak trochu očekávám, že si poradí s různými žánry ....

Přivádí nás zase do jiné oblasti - a těžko stanovit hlavní myšlenku - je to životní drama -je to detektivní příběh o touze po bohatství - nebo je to varování před nepoctivým jednáním ?

A to vše je napsáno s nadhledem, vtipem a závěrem k zamyšlení ....

Jak bude pokračovat život Rogera ?
Je srážka mezi dvěma vozidly opravdu jen prostá fyzika ?