Lovci hlav

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/big_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4.22848
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Hodejegerne, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (509)

Kniha Lovci hlav

marie.kolarova
04. března

Velmi zajímavé a netradiční téma s překvapivou zápletkou a vyvrcholením. Za mě to byl hodně dobře vymyšlený příběh.

Timkim
22. února

Takové netradiční čtení, nebylo to nic náročného, žádná atmosféra, že by se dala krájet, spíš takové odlehčené s nadsázkou a místy i humorem. Prostě mistr světa který si chce přilepšit. V podstatě se mi to líbilo, ale chyběla mi tam ta hloubka. Hodnotím 3+


intelektuálka
11. února

Autor patří mezi mé oblíbené - a u kvalitního spisovatele tak trochu očekávám, že si poradí s různými žánry ....

Přivádí nás zase do jiné oblasti - a těžko stanovit hlavní myšlenku - je to životní drama -je to detektivní příběh o touze po bohatství - nebo je to varování před nepoctivým jednáním ?

A to vše je napsáno s nadhledem, vtipem a závěrem k zamyšlení ....

Jak bude pokračovat život Rogera ?
Je srážka mezi dvěma vozidly opravdu jen prostá fyzika ?

Anor505
31. ledna

Co tohle bylo? Vážně tuhle knihu napsal Jo Nesbø, díky kterému jsem objevila severské detektivky?
Když to shrnu, tak první polovinu knihy se vůbec nic neděje. V následující čtvrtině se stane úplně všechno a je to takový chaos a bordel, že to v poslední čtvrtině všichni přeživší zúčastnění musí znovu důkladně vysvětlit. Jo a policie je banda budižkničemů a soudní lékař nepozná dva dny starou mrtvolu od čerstvé... uf.
Knihu jsem měla rozečtenou rok a několikrát jsem ji odložila, takže se nemůžu vymlouvat ani na to, že mi zrovna nesedla do nálady. Nakonec jsem ji tedy dočetla... ale myslím, že se budu dál tvářit, že jsem o ní nikdy neslyšela.

Metuje
22. ledna

(+ SPOILER) Musím souhlasit s těmi, kteří také slyšeli na knihu nesmírnou chválu a následně byli ze čtenářského zážitku zklamáni. Nechápu srovnání s HH ve smyslu, že jsou Lovci knih lepším dílem. HH je podle mě úplně jiná liga. V pozitivním slova smyslu. Tady je ze začátku relativně zajímavý úvod do života hlavního hrdiny, nicméně celá akce mě nechávala těžce chladnou. Možná je to tím, že už jsem rozmazlen zbylými Nesbøho díly. Scéna v latríně mě nijak nepobavila, ani nepohoršila. Za mě trochu zklamání, vyvolané zbytečnou chválou, nicméně vyloženě špatné to není.

Etule
13. ledna

Musím přiznat, že kniha nesplnila má očekávání. Slyšela jsem na ni většinou jen chválu, jak je to skvělé, ale u mě to tedy nevyvolalo až takové nadšení. Nesympatický hlavní hrdina, kterému rozhodně nefandíte, když se všechno pose*e. A ten konec? No promiňte, ale nevěřím tomu, že by mu to opravdu takhle prošlo. Nebo jsou policajti v Norsku opravdu tak neschopní?
Mimochodem - scéna s latrínou byla nesmírně nechutná, opravdu to někomu přišlo vtipné?

SedllY
08. ledna

Až na pár vyložených hovadin super kratší oddechovka.

molen
01. ledna

Moje první kniha od autora a jsem spokojená. Velmi dobře se čte, žádná hluchá místa a překvapivé rozuzlení.

1 ...