Lovci hlav

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4.22438
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kniha Zlín

Hodejegerne, 2008

Kniha Lovci hlav

akcive11

Opět skvělý, strhující příběh.

mi-380

Film z roku 2011 jsem viděl. Když jsem to podstatné konečně zapomněl, pustil jsem se do knihy. Dlouho, předlouho jsem se nemohl smířit s upovídaností vypravěče, ale hlavně s jeho nepříjemnou povahou. Až po první třetině, naplněné narcistickým monologem, konečně nastal očekávaný zlom a začaly se dít věci… napětí, horor, prudké dějové zvraty.
Snesitelnější Roger Brown je ale ten filmový.
70 % (aktuálně 2421! hodnotících s průměrem 84 %).

P.S.
Jak jsem v roce 2012 na čsfd hodnotil film:
Míchanice žánrů, překombinovaná zápletka přesně ve stylu skandinávské kopie americké drsné školy z pera aktuální norské spisovatelské hvězdy Jo Nesbø. Akce se střídá s hororem, komedie s romantikou, umění s hnusem. Dvoumetrovou krásku Synnøve Macody Lund si moc neužijeme, místo ní často nastupují obludní tlusťoši a jiné odpudivé postavy, které milují zbraně všeho druhu a také je používají . Zábavné, napínavé, naprosto nereálné: *** 65 % (v září 2020 již 15660 hodnotících s průměrem 82 %).

lencin

Výborná kniha, a to i přesto, že v ní není HH :-).
(2011)

Swiss

Tohle je nářez! Neskutečně čtivé!

ronniejohns

Lovci hlav mě velice příjemně překvapili. Sice mě z "neholeovek" více oslovil Syn, Lovci jsou však velmi svižným příběhem, který jsem přečetla i vzhledem k jeho nemalé tloušťce opravdu rychle. Je poznat, že se jedná o starší knihu, protože Nesbův styl psaní tam ještě není takový jako v pozdějších knihách, nicméně jsem byla velice příjemně překvapena dějem i postavami.

ennlady

Tak já jdu proti proudu.
Zlatej Harry! Zlatej alkoholik Harry Hole! Tahle knížka mi teda prakticky vůbec nesedla. Byla sice určitě velice inteligentně propracovaná, je pravda, že některé pasáže byly opravdu čtivé a zajímavé, hlavně v první půlce. A možná měla ve druhé polovině i napětí a spád, ale já tam našla jen jednoho hajzla vedle druhého, kteří mezi sebou soupeří genialitou svých mozků, což se ale bohužel neděje pro dobrou věc, ale pro peníze, slávu, prestiž. Souboje probíhají barbarským způsobem a aktéři se neštítí vůbec žádných praktik. A celá brutalita a honitba je ještě místy doplněna pěkně nechutnými pasážemi. A jak už tady bylo zmíněno, v závěru a ve vyšetřování jsou takové díry a takové ptákoviny, že by to i dítě zvedlo ze židle. Ale to doufám, že se dítěti tahle knížka do rukou nedostane.

Kačka1975

Nebylo to špatné, ale ve druhé půlce už trochu přeplácané. Klidně mohl autor na těch zápletkách ubrat. Kniha Syn se mi líbila víc, právě pro větší střídmost.

Nikol117

Jiné knihy od Nesba mi možná připadaly zajímavější, ale nicméně tato kniha nebyla vůbec špatná. A tomu konci jsem se upřímně od srdce smála.

Prázdné křeslo
Prázdné křeslo