Metla

Profil

Poslat zprávu

Jana (žena) · Moravskoslezský kraj · statistiky

Aktivní:včera v 21:54·poprvé 16.06.2018
Body:2 231
Palce: 24 839 za komentáře ·23 106 ostatním
Hodnocení v bazaru: 16/0

Kdo jsem

Zbožňuji dobré příběhy, proto miluji knihy. Mám ráda napětí, hutnou atmosféru, neobvyklá prostředí i technologie, žánrově tudíž lovím převážně ve vodách sci-fi, hororu, fantasy a thrilleru, nemám však problém číst tématicky libovolný román, novelu či povídku, která mě zaujme.


„Tři hlavní věci, kterých je třeba, aby se dosáhlo čehokoliv, co za to stojí, jsou: práce, vytrvalost a zdravý rozum.“ (Thomas Alva Edison)


Kritéria mého hodnocení:
Odpad! (0-9%)..... Nepoužívám, na všem najdu alespoň špetku něčeho pozitivního. Přinejmenším tu práci, kterou si někdo s psaním dal, místo aby seděl v hospodě.
* (10-29%)..... Velmi špatná kniha, u které jsem psychicky i fyzicky strádala. Je vysoce nepravděpodobné, že bych u podobně trýznivého titulu ztrácela více než pár desítek minut svého života.
** (30-49%)..... Kniha mě nudila a její četbu považuji za promrhaný čas.
*** (50-69%)..... Průměr/mírný nadprůměr. Kniha nenadchla ani neurazila, případně mě nechytila stylem či tématicky, přesto některé prvky oceňuji. Pravděpodobně se k ní v budoucnu nevrátím.
**** (70-85%)..... Dobrá kniha, která mě dokázala zaujmout a zabavit, ale možná si do roka a do dne nevzpomenu, o čem konkrétně byla. Třeba si ji za X let přečtu znovu.
***** (85-100%)..... Absolutní pecka, z jaké jsem nadšená - dříve celkem častý jev, v posledních letech vzácnost. Nebo hodně dobrá kniha, ke které mám určité výhrady, nicméně uznávám její poselství, nadčasovost; případně u ní zamačkávám nostalgické slzy, ačkoliv vím, že dnes už by mi nenabídla zdaleka stejný zážitek jako v dětství (třeba Mayovky).