Loutkové divadlo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/big_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4.3743
Série:

Washington Poe 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

The Puppet Show, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (251)

Kniha Loutkové divadlo

lištička123
06. září

Sice bylo celkem brzy patrné, kdo "Upalovačem" je, ale přesto autorův styl psaní nutí čtenáře číst dál, protože to je teprve začátek. Výborné čtení.

Sansli
01. září

Tohle je typ knihy, který bych si sama od sebe nezvolila. V knihkupectví bych prošla kolem a ani bych se nezastavila. Jenže pak jednou kupujete dárek pro fanouška thrillerů, a musíte prostě myslet jinak a položit si otázku: "Co by se mu tak mohlo líbit?"
Ze všech možností jsem nakonec vybrala tuhle knihu, ne kvůli příběhu, ale kvůli komentářům, které jsem zde pročítala a ve kterých se objevovalo pořád dokola "skvělá dvojice vyšetřovatelů". A ono je to tak. A to nemám z druhé ruky. Nakonec, světe div se, jsem se nechala přesvědčit a knihu si sama přečetla a ústřední dvojici jsem nadobro propadla. Takže teď ať už autor přijde s čímkoli, i když tam bude jedna mrtvola za druhou... prostě neodolám. Tilly a Poe jsou tak dobří, že každá stránka za to prostě stojí. Takže rada ode mne - nenechte se odradit, udělali byste hroznou chybu:)


gossipavlina
30. srpna

Ač zhruba od poloviny jsem věděla, odkud ,,oheň plane", užila jsem si čtení až do konce.
Dvojice Poe a Tilly byla moc fajn, hezky se doplňovali. Jsem zvědavá, jaké další zápletky budou spolu řešit.

konicekbily
24. srpna

Pomalejší rozjezd - asi tak do poloviny - a potom je děj vystupňován na vyšší rychlost. Nemohl jsem si zvyknout na styl autora, ale v závěr už mi to šlo. Jdu na druhý díl - očekávám další spolupráci nového detektivního tandemu.

Colletka
23. srpna

(+ SPOILER) Ten pocit, že jsi v 70% knížky, víš kdo je vrah a blíží se konec ... A přitom je to teprve začátek!

Zuzana215
20. srpna

Jako první jsem četla 2.dil Černé léto, které mě doslova převálcovalo. Tenhle díl měl dost pomalý rozjezd, za mě trochu nudný. Stále jsem se plácala v nevědomosti, o čem to proboha je?
Závěr byl tedy velmi překvapivý - otázka proč se to vlastně celé dělo se vyjasnila.
Hlavní dvojku jsem si dost oblíbila a v podstatě to dočetla jen kvůli nim.
3,5 *

veronika4001
13. srpna

Je to detektivka a už styl zachycující jemné nuance naznačuje, že začátkem to rozhodně nekončí a příslib dynamického příběhu bez jediného zaškobrtnutí je na spadnutí. Líbí se mi neortodoxní Tilly, která je přehlížená a opovrhuje se jí. Tím, že nezapadá, se stává podstatnou součástí kolektivu, protože její znalosti, myšlení, zaměření, její jinakost v uvažování a úchop věci jsou nezaměnitelné a začínají být velkým přínosem. Tilly je funkční a lze s ní počítat, což vyšlo najevo díky Poeovi, který odhalil její přednosti. Nakonec se Tilly stává neodmyslitelnou pomocnou rukou, která vede strategii. Příběh nemá takový spád, kdy uvnitř cítíte, jak se vám tělo rozechvívá a vy ho dávkujete adrenalinem. Tento příběh je podrobnější a poukazuje na různé mechanismy vyšetřování, které nabývají na síle s neortodoxní Tilly. Po přečtení několika řádek na mě dýchla sebejistota autora, což se mi u knih ne vždy stává. Taková ta rozehranost, kdy on je na tahu a ví, na jaké prvky se soustředit.

karolina7748
30. července

Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká detektivka tak nadchla. Natož pak tři od stejného autora po sobě. Skvělé čtení a skvělá dvojka Washington a Tilly. Už se těším na novou knihu.

1 ...