Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1146 339

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

hana4834
06.06.2023 5 z 5

Po dlouhé době detektivka co mě opravdu bavila a nemohla jsem se odtrhnout. Skvělé sepsáno

Blanka29
26.05.2023 5 z 5

Velmi dobre zpracovany pribeh, ktery se poodkryva postupne. Ac seriovy vrah bylo mi ho lito a obeti jsem z duse nenavidela a modlila se za jiny konec.....ale pokud jsou do toho zapleteni i mocni, tak se pravi zlocinci nikdy neocitnou ve stinu spravedlnosti :(

Corso
21.04.2023 4 z 5

Nemam rad samoucelnu brutalitu. Autorovi sa ale podarilo, ze obete nebudete lutovat. Ako to dosiahol? ...

Obaval som sa trochu, ze toto je len dalsia marketingovo nafuknuta bublina a mozno naletim... ale nieco mi vravelo.... Thrillerov o seriovych vrahoch som uz cital haffo, a neprekvapi ma brutalita opisov, v reale sa deju ovela brutalnejsie veci o akych sa ani spisovatelia neodvazia pisat. Ale ake bolo moje prekvapenie. Prijemne.
Crawen ako by si urobil zoznam co ma mat dobre napisany krimi thriller a odskrtaval si to. Zaujimavi protagonisti, skvele zvladnuta chemia medzi nimi, zaujimavy rychlo odsypajuci dej, kratsie kapitoly, ale neskace sa od jedneho k druhemu (co mi vyhovuje, preto neznasam skrabakov ako je Dan Brown), sokujuce odpudive opisy, detialy z vysetrovania, nastudovana praca vysetrovatelov a procesov okolo toho. Za posledne roky som vyskusal kadekoho, Miniera, Thillieza, Yrsu Snfoinaiofooidottir, Mayneho... Nic mi tak nesadlo ako tato kniha. Tu nie je snad jedina zbytocna veta. A vravim, vyborne postavy, ktore som si po 50 strane oblubil, sceny kde sa Poe niekolko krat zastane podivinskej Tilly su skvele.
Este ze som zazil rozum a na Dobr....... som si hned kupil vsetky styri knihy. Jaaa som niekde vnutri citil simranie, (neskumaj kde), ze to bude pecka. Zasa same 5-ky 4-ky sa asi nedavaju len tak.

michaela.97
27.03.2023 4 z 5

Tohle byla paráda. Pokud hledáte děsivý - trošku nechutný - případ s nevšedními vyšetřovateli, můžu doporučit právě tuhle sérii!

Čtení jsem si moc užila. Mou pozornost si držel hlavně hlavní vyšetřovatel Poe a jeho zvláštní, ale moc milá a - svou divností - zábavná kolegyně Tilly :) Tahle dvojka je opravdu bravurně napsaná a ta jejich "chemie" mezi nimi je prostě boží.

Klobouk dolu autorovi, že se v případu neztratil a těším se na pokračování!

Majuš333
04.03.2023 5 z 5

'Nepochopený kolegy, ignorovaný nadřízenými a nedoceněný všemi ostatními - dámy a pánové, představuji vám proslulého Washingtona Poea.'

'VÍTEJ V MÉ SHOW!'

Prečo som 'Loutkové divadlo' tak dlho odkladala???
Bolo to výborné a neviem, či mi k srdcu viac prirástol Poe alebo Tilly :)
Obdivujem prepracovanosť knihy, autor nám neponúkol len vyšinutého vraha, ale aj srdcervúci príbeh, kde korene siahali až hlboko do minulosti...
A otázka znie: "Bol naozaj 'Upalovač' v tomto prípade ten zlý???"

'Ten, jež usiluje o pomstu, musí vykopat dva hroby: jeden pro svého nepřítele a jeden pro sebe.'

Didi15
27.02.2023 5 z 5

Ze začátku jsem si nebyla jistá, zda mě kniha bude bavit , ale pak Poe potkal Tilly a bylo jasné, že už tuhle sérii miluju :) Velice čtivý , zajímavý příběh, který rychle běží .
Hlavní postavy zkrátka milujete . A místy jsem se opravdu smála opravdu nahlas, takže šup na další díl.:)

rimar
21.02.2023 5 z 5

Někdo ujíždí na severských kriminálkách a já zase mám rád ty Anglické. Po Království z kostí jsem náhodou sáhl po téhle knize a dostal ještě lepší příběh asi jsem musel být opravdu hodný :-). Z počátku pomalý rozjezd kdy se seznamujeme s hlavními postavami a pomalu ale jistě příběh nabírá na obrátkách a dostáváme se temných zákoutích lidské zvrhlosti a choutek. Rozhodně se těším na další díl a opět jen mohu litovat že k tomu není nějaký filmový doprovod té jejich vesnické krajiny, protože příroda v Británii se mi hrozně líbí už od dob kdy jsem četl Arthura Ransomeho a jeho Vlaštovky a Amazonky.

Icequeen
19.02.2023 4 z 5

Slušný začiatok série. Postavy sú "živé", tempo svižné a aj keď som vyriešila prípad ešte skôr, ako oni, nijak zvlášť som neostala rozladená. Sympatický je aj humor, ktorého je tam tak akurát. Autor sa nesnaží násilne rozosievať bonmoty a vytvárať groteskné situácie, ale ani kŕčovite zachovávať nudne vážny tón. Zopár výhrad by sa našlo, ale žiadna kniha nie je dokonalá. Teším sa, že som po dlhšom čase zase objavila autora, pri ktorom nekončím jeho prvou knihou a chcem čítať aj ďalšie. Čo v praxi znamená, že ho u nás prestanú vydávať.

kap66
13.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Přeťukávala jsem několikrát mezi čtyřmi a třemi hvězdami. Mělo to spád, to ano, ale už zase sériový vrah a fujpopisy mrtvol. Dialogy tomu opravdu pomáhají, jenže název prozrazuje až moc a já (i kvůli tomu) odhalila vraha dřív, sakryš. Dvě hlavní postavy spolu fungují, to mě celkem bavilo; jen Washington zase naplňuje schéma „mám trauma z dětství a teď si dělám, co chci, protože mi to projde“, a i když je Tilly správná, takový člověk by nebyl schopen překonat své nastavení. Jsou tam náznaky nadhledu a humoru, nebere se to smrtelně vážně; průběh vyšetřování ale neprobíhá normálně, je založen spíš na Poeových geniálních vývodech, v nichž obyčejný smrtelník (já) to pojítko není schopen pobrat.
Takže asi spíš tři.
Samostatný odstavec si ještě zaslouží překlad. Vážně už jsem nechtěla být za hnidopicha, ale tady jsem neodolala. „Zeptat se na otázku“ už se stane asi normou, br, „Tolstojova kniha" se taky určitě brzy ujme, splést si holubici s hrdličkou (a vydávat tu druhou za mezinárodní znak míru) je úsměvné. Ale za největší perlu považuji větu: „Jak se dalo očekávat, původní okupant rakve zmizel.“ (= zmizel ten, který byl v té rakvi původně).
Jsem momentálně kvůli nemoci okupant postele – a protože mě to donutilo se i přes bolest v krku zasmát, vracím tu čtvrtou hvězdu. Lituji, že druhý díl překládal někdo jiný, ale i tak ho zkusím :-).

Tereza137
13.02.2023 4 z 5

Upřímně, musím říct, že ze začátku mě to nebavilo, jelikož se to strašně táhlo, a protože je to první díl, tak jsme se seznamovali s hl. hrdinou Washingtonem Poem a s jeho kolegami, ale jakmile jsem se dostala do půlky příběhu, tak můžu říct, že to mělo neskutečný spád a druhou polovinu jsem přečetla na jeden zátah.

Co se týče zápletky... Fuuuuu... Mno, co opravdu ráda v knihách nemám, je týrání, zabíjení a zneužívání dětí/zvířat. To je něco, co prostě v knihách absolutně nestrpím a celý příběh tomu všemu dal neskutečně smutný pohled toho, čeho všeho jsou schopni se dopustit znudění boháči.

Upřímně, podle některých recenzí jsem čekala, že vraždy budou opravdu brutální, ale nezdálo se mi (možná jsem už prostě jen zkažená a "vychovaná" Carterem).

Jinak hl. hrdina (detektiv) Washington Poe se mi ze začátku nezdal nějak sympatický a upřímně mě v některých věcech vytáčel. No to se změnilo tak zhruba v polovině knihy a na konci, jelikož to, co jsme se dozvěděli o původu jeho jména, a proč ho má vlastně tak "zvláštní," tak mě upřímně mrazilo a litovala jsem ho.

Za mě je rozhodně nejlepší postava Tilly, která je neskutečně zábavná a z vážných scén dokázala udělat zábavu a někdy jsem se zasmála opravdu od srdce.

Jinak co se týče konce, tak byl hodně dojemný a s vrahem jsem soucitila, až mi ho bylo neskutečně líto a nechápala jsem, jak je toto vůbec možné, že to, co vrah zažil, tak tajil celý svůj život, nikomu o tom neřekl a ti, kteří o tom věděli, tak mlčeli. Byla to síla a už se neskutečně těším na další díl.

Mikoláška
03.02.2023 5 z 5

Skvělá svižná detektivka s povahově zajímavými detektivy. Konec překvapil.... Postava Tilly je velmi příjemné zpestření.

Sidoroka
23.01.2023 5 z 5

Moc jsem od knihy neočekávala a byla příjemně překvapena. Dvojici vyšetřovatelů jsem si hned zamilovala a i další díly jsem přečetla jedním dechem. Příjemná změna od severských krimi....

Dalamanek831
16.01.2023 5 z 5

Knihu jsem si oblíbil hned od začátku.
Skvěle propracovaný děj se skvělým obsazením.

Misute603
09.01.2023 4 z 5

Kniha mi moc bavila, její hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala.
Za mne 4,5 *
Mám koupené další díly,tak se už teď těším.

Aya81
26.12.2022 4 z 5

Svižná napínavá detektivka, sympatický detektiv, syrově romantické prostředí. Trochu něco jiného než severská krimi, ale zase ne klasická detektivka. Líbilo se mi.

ZuK1
09.12.2022 5 z 5

Čtivé, vtipné, výborná a sympatická ústřední dvojice Poe a Tilly, zajímaví i další členové vyšetřovacích týmů a také prostředí, kde se děj odehrává.
Ideálně bych hodnotila 4,5* a těším se na pokračování série.

Lexie321
03.12.2022 3 z 5

Osobne som ostala trocha sklamaná. Čakala som viac, ale bohužiaľ kniha ma veľmi neoslovila.

Aivlis
22.11.2022 5 z 5

Pre mňa naprostá pecka. Vyznie to hlúpo, ale na záver som fandila vrahovi. A čo sa týka Tilly a Poa - pre mňa dvojica, ktorá ma fakt baví. Od Tilly sa dozviem spústu informácií a jej společenská neobratnosť a odzbrojujúca úprimnosť je boží. Poe je horúca hlava, ale hlava brilantná. Občas je to "vztekloun", ktorý neváha najprv konať a potom myslieť, často ho poháňa hnev, ale sympatické je to, že bráni slabšieho. Je to džentlmen. Teší ma, že som vďaka databáze kníh našla skvelého spisovateľa.

kneslova
18.11.2022 4 z 5

Nejlepší na celé knize je dvojice vyšetřovatelů

DarthElle
14.11.2022 5 z 5

Už před XY lety ... tedy v roce 2019, mě zaujala obálka i anotace a říkala jsem si, že tu knihu musím mít! A taky sem si jí ukořistila ... pak mi na ni nějaký čas padal prach, než sem se k ní konečně dostala! A nelituju ani jediné vteřiny! Trvalo mi pár stran než sem se začetla, ale pak to byla jedna velká, úžasná jízda! Jak Poe tak i Tilly jsou opravdu skvěle promyšlené a charakterní postavy, které prostě nejde nemilovat! Poe - takový neurvalec, co má skvělé hlášky, ale uvnitř je to takový míša, a Tilly - totálně mimo realitu a přitom tak roztomilá, věrná a odvážná. Sice mě spíš než případ, zajímaly dialogy mezi postavami, ale to nic neubírá na genialitě zločinu. Až do poslední chvíle sem neměla tušení, kdo to je. To rozuzlení mě zamrzelo, ale spíš z hlediska té postavy, než že bych byla zklamaná z toho, kdo to je.
Líbily se mi vysvětlivky kriminalistických zkratek i samotného náhledu do systému vyšetřování. Atmosféra Velké Británie byla úžasná a přesně pro mě. Už se těším na další díly, určitě se mám na co těšit a pan autor má nového fanouška. Ale radši ne fanynka číslo jedna.

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968