Kurátor

Myslíš, že jsi všemu přišel na kloub? Pak jsi přesně tam, kde tě chce mít… Je konec roku a sériový vrah nechává na různých místech po celé Cumbrii kusy těl. Na každém místě činu se objevuje podivný vzkaz: : #BSC6. Washington Poe a Tilly Bradshawová z Národní agentury pro trestnou činnost se ujímají případu, v němž nic nedává smysl. Proč vrah některé oběti před vraždou uspal, zatímco jiné umíraly v hrůzných bolestech? Proč jediný podezřelý popírá skutečnost, pro kterou mají vyšetřovatelé nezvratné důkazy, zatímco se přiznává k věcem, o kterých dosud vůbec nevěděli? A proč si všechny oběti vzaly před třemi lety ve stejný čas dva týdny volna? A případ nabere ještě temnější nádech, když se na scéně objeví zdiskreditovaná agentka FBI, která má za to, že Poe nepátrá po sériovém vrahovi. Domnívá se, že mají tu čest s někým mnohem horším – mužem, který si říká Kurátor. A pak už nic nebude jako dřív…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475878/big_kurator-Vgj-475878.png 4.7255

Washington Poe 3.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

The Curator, 2020

Kniha Kurátor

artlucie

Takové knížky miluju! Od začátku vtáhnou do děje, i když se toho zprvu zas tolik neděje, člověk se nenudí ani na jedné stránce. Všechny informace, dialogy, všechno tu sedí a je vysvětlené. Kniha dočtená s absolutním pocitem uspokojení.
Nejlepší série o přátelství a spolupráci.
Upřímně doufám, že Craven nasadí tempo a dočkáme se alespoň jedné knihy ročně.

ivoiro

Tato kniha pokračuje ve šlépějích předchozích dílů. Jsem moc spokojený. Už ať je na světě díl další.

HYPNOS88

Do psího rekta! (nechci být sprostý). Roky jsem myslel, že mám TOP sérii od jistého spisovatele tohoto žánru, nejoblíbenějšího vyšetřovatele. Pak se objeví nějakej Craven, jehož tři dosud vydané knihy přečtu každou za den, a já budu cítit snad největší čtenářskou krizi, co jsem kdy zažil, že nejsou další knihy, které bych hltal. Tohle, milí knižníci, byla doprdele bomba! Miluju ty jeho konce a závěry, že jako jeden z mála autorů končí vyšetřování asi na 90% knihy a zbytek je rozpletení a vysvětlení krůček po krůčku, a navíc ještě další překvapení. A tak to má být. Pro čtenáře je to nádherný okamžik, kam celou knihu směřoval. A ne 400 stran na 2 stranách závěru a nazdar. Za to bych zabíjel! Za mě jeho knihy přesahují hodnocení 5*. Doporučuju jak nikdy. Nic, jdu googlit jak na velryby...

SilvieSisinka

Třetí díl mě bavil nejvíce.Drsny a napínavý příběh.Musela jsem přečíst na jeden zátah.Tilly a Poe tvoří bezesporu jedno nezapomenutelné duo.

Česneksmedem

Oscar Wilde kdysi řekl: „Odolám všemu, kromě pokušení.“. Původně jsem si před třetím dílem chtěl dát pauzu, ale pokušení bylo příliš velké. Asi to bude tím, že nepatřím mezi flagelanty.
Začátek se zdál méně bombastický, ale docela rychle se to rozjelo. No a epizoda s Flynnovou je docela síla. O malinko slabší třetí díl si přesto zaslouží plnou nálož. Teď bude do konce září absťák.

Makůvka

Z pohledu příběhu se mi tento díl zdál trošku slabší než předešlý. Ale i tak dávám plný počet hvězd, protože Poe a Tilly jsou fakt úžasná dvojka vyšetřovatelů a spolu dohromady se skvěle doplňují.
Samotné vyšetřování a sbírání stop bylo zajímavé a napínavé, ale některé situace byly pro mě nepravděpodobné a nepochopitelné. Zato závěr byl překvapivý a uvěřitelný.
Budu se zase těšit na další díl.

Cheynn

Všechno na jedničku, tahle detektivka měla snad všechno, co má skvělá detektivka mít. Od začátku až do konce je napětí a od knihy se nedalo odtrhnout.

Kačka_knihomol

Dvojici Poe+Tilly mám moc ráda, je to velmi originální dvojka detektivů a ani tentokrát mě nezklamala. Knížka měla v podstatě všechna pozitiva - napětí, zajímavou zápletku, dramatické vyvrcholení - ale přesto mě na ní cosi neuspokojilo. Možná některé situace, které působily dost nepravděpodobně, možná samotný konec příběhu a odhalení vraha? Přesto hodnotím 5 hvězdami, i když mě předchozí díly nadchly rozhodně více.