Botanik

Botanik https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518693/bmid_botanik-KS7-518693.png 5 270 69

Washington Poe série

< 5. díl

Detektiv seržant Washington Poe může na jedné ruce spočítat počet přátel které má. A ještě by mu prst zbyl. Je tu samozřejmě šíleně brilantní, bezelstně nevinná civilní analytička Tilly Bradshaw. Svou sužovanou šéfku, detektivku inspektorku Stephanie Flynnovou, zná už léta, jako svou nejbližší sousedku, hlídačku psů na plný/částečný úvazek, Victorii. A pak je tu Estelle Doyle. Je pravda, že sžíravá patoložka nikdy nešla po slunné straně ulice, ale nezašla tentokrát až příliš daleko? Vražda jejího otce, který byl dvakrát střelen do hlavy, se zdá být zároveň otevřeným a uzavřeným případem. Estelle má na svých rukou zbytky střelného prachu a v domě obklopeném čerstvým sněhem jsou pouze její stopy, které vedou dovnitř. Od svého zatčení řekla jen tři slova: Řekněte Washingtonu Poeovi. Mezitím zabiják, který vraždí jedem, jehož tisk nazval Botanik, posílá básně a lisované květiny slavným celebritám. Zdá se, že vrah dokáže procházet zdmi a navzdory předchozímu upozornění, které dává svým obětem, a bez ohledu na bezpečnostní opatření, která policie přijme, se zdá, že je schopen zabíjet beztrestně. Pro muže, který nenávidí záhady zamčených pokojů, Washingtona Poea, to vypadá na nejdelší pracovní týden v životě...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta

The Botanist , 2022

MoireDeTardis
23.04.2024 4 z 5

Další příjemný čtení, zajímavá tématika, rychle plynoucí děj. Vynikající interakce Poea a Tilly vždycky pobaví.

Blanka29
21.04.2024 5 z 5

Další skvělý případ detektiva seržanta Poea. Opět se zde setkáváme s oblíbenými postavami, bez kterých si už ani tyto příběhy neumíme představit..samozřejmě i postavy nové ve vyšetřovacím týmu byly skvělé....Po minulém díle byl tento opět top, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.......

ivoiro
17.04.2024 5 z 5

Další skvělý případ dvojice Poe a Tilly. Pojednání o erektilní dysfunkci je prostě perla.

Kaja1
15.04.2024 5 z 5

Tak jsem si knihu chtěla šetřit, ale ono se to nedá. Tentokrát Poe a Tilly že sebe vydali to nejlepší. Napjatost děje odlehčují hlášky Tilly. Jsem ráda, že Poův osobní život se posunul. Botanik byl opravdu všemi mastmi mazaný, ale na naši dvojku a jejich tým nemá.

martina5360
12.04.2024 5 z 5

Za mě nejlepší díl ze série. Napětí až do konce. Člověk si celou dobu říká.. : " Jak?!? "... A na konci : " Ahaa!! "

Terka18
01.04.2024 5 z 5

Hodně povedený díl. Přečtený zhruba za den a půl a skvěle to všechno běželo. Žádné zbytečné zdržování. Trošku mi vadilo jak se v polovině zabývali jen příběhem Botanika a na Estelle se lehce zapomnělo, ale naštěstí to netrvalo dlouho. Konec super. A k trocha té romantiky. Nic mi nechybělo. Skvělá kniha.

Danago
29.03.2024 5 z 5

Po dvou pro mě slabších dílech teď opět skvělé čtení. Úžasně vymyšlená zápletka a zase jsem se i zasmála u některých hlášek Tilly a Poa .

Kristulda
23.03.2024 5 z 5

Musím říct, že to bylo parádní čtení. Moc se mi to líbilo. Jeden z nejlepších dílů že série.

marekB78
22.03.2024 5 z 5

Skvělá knížka, stejně jako ty předchozí. Doufám, že bude další pokračování a doufám, že brzy. Autorovy knihy jsou plné napětí, záhad, ale i vtípků mezi Tilly a Poem. Moc mě to baví :)

ivzu77
16.03.2024 4 z 5

Tak a další díl jsem zhltla a co bude dělat teď? Jak dlouho budu muset čekat na další díl? Je to pro mne jako závislost...děkuji za ni.

Lavender756
14.03.2024 5 z 5

Velice povedené, pro mě nejlepší díl ze série. Bylo to napínavé a opravdu se těžko kniha odkládala. Poe ani Tilly nezklamou!

Mikoláška
13.03.2024 5 z 5

Opět autor nezklamal. Doufám, že píše další....Už se těším na další setkání s Tilly a Poem.

Pája699
11.03.2024 5 z 5

Tohle bylo prostě geniální! Jedna záhada střídá druhou a já netrpělivě čekala, jak tohle všechno dopadne a jak to vlastně vrah všechno nastražil. Rozuzlení bylo pro mě zajímavé.

I když mi to místy přišlo zbytečně natahované.......ale na kráse to příběhu neubralo.

No a Tilly a Poe? Tohle je legendární dvojice, aspoň pro mě. Sice se tady vraždí o sto šest, ale ty jejich slovní přestřelky a Tilliina nevinnost, říkat věci jak je prostě cítí, nemají chybu. Třičtvrtě knihy mi tekly slzy smíchu :-D

Určitě doporučuji! Celá série je skvělá!

Kubajzz
07.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla fakt pecka. Poea a hlavně Tilly mám moc rád. Trochu podobná je tomuto i série detektiva Henryho Forda, kterou čtu souběžně :-)
Toto ale byl super díl, parádní zápletka, mělo to spád a že se dá Poe s patoložkou konečně dohromady se dalo čekat :-) Rozhodně doporučuji :-)

kačenka80
02.03.2024 3 z 5

Nápad super ale styl psaní mi nevyhovoval. Nejvíce rušivé byly neustále vypisované hodnosti a celé jména postav. Tím dostala kniha minimálně o 50 stran více. Nejhorší byl konec, který byl předvídatelný ale napsaný na 1 stránce. Kniha má 448 stran a rozuzlení bylo během okamžiku bez napětí na jediné straně. Tím to knihu totálně zabilo.

Jana65
01.03.2024 5 z 5

Tak to bylo zase napínavé čtení. Měla jsem přečteno za dva dny a autor opět nezklamal. Perfektní zápletka, děj, prostě celá kniha byla boží.

soukroma
27.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Tentokráte tak nadšená nejsem: přečetla jsem všechny předchozí díly, na přeskáčku, naposledy první Loutkové divadlo, a to se mi líbilo mnohem víc než Botanik.
Jednak mi tu nějak vadila (lady) Estelle a celá ta vlastně nosná linka s ní, vrcholící s Poem o 9 měsíců později... Trochu nevěrohodná postava a ještě nevěrohodnější vztah.
Dále jsem objevila značné díry ve vyšetřování: Estelle zatkli hned na místě, jistě se jí ptali nejen na zbraň použitou (nikdy se nenašla a nikomu to nevadilo, naopak od počátku se zdůrazňovalo, že u soudu to nebude vůbec na překážku odsouzení?!), ale museli by se ptát i na zbraně v domě obecně, takže jakožto dcera zavražděného otce oblibujícího střelbu a střelné zbraně jistě věděla, kde jsou ... a nemuseli by trezor tak složitě hledat.
Ale hlavně jsem nějak nepobrala motivaci padouchovu, který věnoval tolik energie, vymýšlení a složité přípravy i realizace své pomsty(?).
Farmaceutická tématika byla zajímavá, ostatně spíš než botanik to byl právě farmakolog, kdo je všechny přelstil.

moudivlacek
26.02.2024 5 z 5

A už zase! Čtu a čtu a najednou je konec a já budu smutně vyhlížet další díl se supr dvojkou detektivem Poem a anylytičkou Tilly.
Poe vyšetřuje smrt lidí, kteří určitým způsobem ublížili jiným, přesto mají právo na vyřešení vraždy. Vrah Botanik je vynalézavý a rozhodně zamotá hlavy všem složkám práva. A do toho je zatčena skvělá patoložka a kamarádka Poea za údajnou vraždu svého otce.
Je toho tady dost na vyšetřování a vysvětlování. Takže u knihy se rozhodně nudit nebudete. A budete otáčet stránky tak rychle, že se překvapivě ocitnete na konci.
Knihu musím prostě jen doporučit.

kubule
25.02.2024 5 z 5

Wow...další, naprosto strhující děj, Poe a Tilly, prostě bezkonkurenční dvojka. Příběh, děj, zápletka a vše okolo dokáže čtenáře strhnout, napnout a donutit stále přemýšlet a dedukovat. Za mě opět perfektní čtení.

tinka1974
25.02.2024 4 z 5

pěkné napínavé čtení. Jsem zvyklá na něco jiného a s autorem jsem se setkala poprvé. Chvilku mi trvalo si zvyknout na jeho styl psaní. Ale nakonec ni to docela sedlo. Hlavně humor mezi hlavními hrdiny byl úžasný. Příběh se čte hezky, zápletka zajímavá a uvěřitelná

detektivní a krimi romány jedy

M.W. Craven
anglická, 1968