Černé léto

Tilly a Poe jsou zpět – při policejním vyšetřování, které dostává Washingtona Poea do velkých potíží. Před šesti lety sehrál jako policejní důstojník v Cumbrii velkou roli v případě vraždy dcery slavného šéfkuchaře Jareda Keatona. Ačkoli její tělo nebylo nikdy nalezeno, Poe byl přesvědčen, že Keaton zabil svou osmnáctiletou dceru Elizabeth v restauraci, kterou společně vedli. Porota souhlasila a Keaton byl odsouzen na doživotí. Nyní se ale se žena, která se prohlašuje za Elizabeth Keatonovou, přihlásila místnímu policejnímu důstojníkovi. Jak se mohl Poe tak mýlit? Nebo nemýlil? Je stále přesvědčen, že měl o Jaredovi Keatonovi, okouzlujícím psychopatovi, pravdu. Ale s tolika důkazy, které se hromadí proti původnímu vyšetřování, je jeho práce těžší, než by si dokázal představit. Když však má na své straně Tilly, šance by se měly překlopit v jeho prospěch. Poe se chystá pracovat svým vlastním jedinečným způsobem a doufá, že najde chybu v Keatonově zjevně dokonalém plánu. Právě v momentě, kdy věci začínají pro Poea vypadat zvlášť bezútěšně, se Černé léto doopravdy projeví, a to díky mazané práci s příhem. Centrem dění je opět Cumbria, která v autorových rukou žije i dýchá a je důležitou součástí příběhu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445431/big_cerne-leto-oEm-445431.png 4.6415

Washington Poe 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Black Summer, 2019

Kniha Černé léto

Sansli

Po skvělém první dílu jsem se upřímně dost těšila na pokračování. A tak hned jak jsem zavřela první knihu, musela jsem ihned otevřít tu druhou a pustit se do dalšího případu. Nebudu tady rozepisovat o čem to je. Každý kdo četl ví, a snad se mnou bude i souhlasit, že tohle bylo skvělé od začátku až do konce. Napínavé a tak skvěle napsané... až tak, že knihu jsem měla problém odložit a občas jsem i zapomínala vystoupit na správné zastávce:) A ten konec? Rozhodně překvapivý a rozhodně pro všechny zasloužený. Něco mě překvapilo, něco jsem čekala, že to asi takhle nějak bude, ale hlavní je, že s Tilly a Poem se vážně nenudíte, autor vám to prostě nedovolí:)
No, jsem fakt ráda, že na třetí díl nemusím čekat.

petula22

Přečteno jedním dechem...napínavé, čtivé, skvěle propracovaný děj. Už se těším na další díl, Washington a Tilly jsou sehraná dvojka, která mě baví víc a víc.

HYPNOS88

Opět dokonalé čtení. Krásně propracovaný příběh, který neumožňuje přestat.

hanzmb

Už 1. díl mě naplnil nadšením a autor se stal mým oblíbencem. A tohle pokračování (pokud to je možné) to ještě překonalo. Tady jsem nenašel jedinou slabší pasáž. Navíc to Poovo osobní (ať chtěné či nechtěné) angažování je třešničkou na dortu. To vše rámuje zajímavé prostředí a krajina Cumbrie. Hurá na 3. díl a pak jen čekat na říjen. Tentokrát pracuje nakladatelství velmi dobře.

ivoiro

Druhý díl této série v ničem za prvním nezaostává. Hned se jdu vrhnout na díl třetí.

Česneksmedem

Po přečtení prvního dílu jsem křesal patama o zadek a běžel pro díl druhý. Mám přečteno, takže mohu konstatovat následující. Všichni, kteří jste ještě tento díl nečetli důrazně vyzývám – nečtěte ho! Jeho čtení totiž ohrožuje vaše zdraví. Nejíte, nepijete, nevyprazdňujete se, nespíte, zadržujete dech a jenom čumíte a obracíte stránky. Fakt děs. Cravene, ty jsi ale číslo!

Lenča727

Pecka,bomba,šleha,neskutečný mazec…Víc netřeba dodávat,všechny tři díly, v nichž Poe a Tilly řeší vždy jiný případ,přečteny během 5 dnů na dovči.Mám nového oblíbeného autora️

ydnac

DETEKTIVNÍ DELIKATESA :-)

Potřeboval zahrát svou divokou kartu. Svou nukleární alternativu. Odemkl BlackBerry, napsal tříslovnou textovou zprávu a poslal ji do éteru.
TILLY, MÁM PROBLÉM.

NA TO JSEM ČEKALA :-)
Poe a Tilly jsou famózní dvojka a Poe opět potřebuje její geniální pomoc.
Jared Keaton je uvězněn za vraždu...
Jeho oběť, jeho dcera, se ovšem nečekaně zjeví v místní knihovně...
Jak je to možné?
Je to možné?
Poe se dává znovu do vyšetřování, které je pěkně zapeklité :-)
Tahle série je úžasná v tom, že je napínavá a díky Tilly i vtipná :-)
Jsem ráda, že jsem si knížky koupila, řadím je mezi nejlepší detektivky :-)

"Prostě to sakra přineste, jo? zabručel Poe." Necítil se tu dobře a všechno na seznamu od Tilly znělo jako něco k pročištění střev.
Bylo mu jasné, že se mu to nebude líbit.
Když se tetovaný asistent vrátil s proutěným košem přetékajícím jídlem, které nepoznával, dal mu dvoulibrovou minci a omluvil se za hrubost.
"Nedělej si s tím starosti, kámo." Podíval se na koš plný jídla bohatého na vlákninu a pak se obrátil k Poeovi. " A toaletní papír je tímto směrem..." :-)

"Poe jedl varlata" zařvala Bradshawová bez varování. Očividně umírala nedočkavostí, aby jí to mohla říct.
"To že udělal?"
"Ano, udělal, detektive inspektorko Stephanie Flynnová. Dokonce vylízal talíř... :-)