Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1146 339

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

HYPNOS88
16.07.2022 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych přečetl knihu v rámci jednoho dne. Toto byl mimořádně kvalitní příběh, který mě nenechal ho odložit. Dá se říct, že v rámci svého žánru originální. Promyšlené, neutahané, napínavé a čtivé jako prase!! :)

zubrák
12.07.2022 4 z 5

Příběh mě bavil,hlavní postavy jsou zajímavé.Koupil jsem celou trilogii,tak jsem spokojen.
Ale mám technickou připomínku pro"beta čtenáře" Uložení soli na zimní posyp v nejdeštivějším distriktu v Anglii volně bez zakrytí.......a také věřím,že justiční systém v nejstarší demokracii není až tak prohnilý.
I tak se těším na další díly.

makhushka
29.06.2022 5 z 5

Nějakou tu detektivku už jsem přečetla, přibližně 90% mé knihovny (debilní úsměv), ale ovšem tohle byla bomba! Malinko mě vytáčelo množství poznámek "pod čarou" od překladatelky, ale to jsou malé věci.
Napětí, aspoň u mě bylo maximální, děj pomalu, ale jistě nabírá grády a co vám budu povídat.....už dlouho se mi nestalo, že jsem knihu nachvilku musela odložit, i když jsem hrozně chtěla číst dál, ale holt přes uslzené oči to jde těžko
Jo, konec mě fakt chytil za srdce a brečela jsem s Poem.

Za mě 5 z 5!

Takže bych chtěla všem z knižních závisláků fakt moc poděkovat, teď si budu muset koupit i další knihy do série, manžel bude velice nadšený

marek7167
21.06.2022 5 z 5

...Jak jsem na tuto knihu mohl natrefil až letos?! Skvělá kniha, kterou vřele doporučuji všem. Suspendovaný detektiv, který má svoji minulost, přítomnost a podle závěru knihy i velmi bohatou budoucnost, která na čtenáře čeká, hledá sériového vraha - Upalovače a postupně skládá jednotlivé střípky skládanky až objeví nečekané a nechtěné překvapení. První polovina knihy měla pomalejší rozjezd, druhá polovina se četla jedním dechem. Cením si, jak M. W. Craven lehce a přitom čtivou formou dává čtenáři poznat povahu hlavního hrdiny a jak hezky buduje vztahy mezi ostatními postavami. Těším se na další knihu!

Monika1180
20.06.2022 5 z 5

Trvalo mi docela dlouho než jsem se začetla, ale potom to byla prostě jízda, boží knížka, skvělá...a ten konec? PECKA! Doporučuju, moc!

šipek
20.06.2022 5 z 5

Tak za mě jednoznačně plný počet hvězdiček. Moc kvalitní detektivka plná napětí, jsem rád že jsem díky databázi knih nalezl dalšího výborného spisovatel a hlavně určitě čtivou sérii s Washingtonem Poe a Tilly Bradshawovou. Určitě doporučuji milovníkům tohoto žánru.

ydnac

TO BYLA JÍZDA :-)

Suspendovaný inspektor (nyní seržant) je přivolán k případu Upalovače.
Jeho jméno je totiž vyryto do hrudi třetí oběti.
Na dopadení pachatele spolupracuje se svojí bývalou podřízenou (nyní šéfovou :-)
Největší pomocnicí mu však je Tilly - geniální analytička, která žije tak trochu ve vlastním světě, ale je neuvěřitelně chytrá, učenlivá a vlastně i vtipná :-). Moc se mi její postava líbila.
Společně jdou po stopách sériové vraha a nebojí se prověřovat i stopy, které nejsou nadřízeným po chuti.
Poe má přirozený instinkt, je trochu samotář, ale věří ve spravedlnost a je ochotný pro ni riskovat.
Nemohla jsem knihu pustit z ruky :-)
No a ten konec....
Skvělý první díl :-)
Na další se moc těším :-)
Doporučuji.

oleg
08.06.2022 5 z 5

Bezva čtení, velice poutavé a konec... nevím na kterou stranu bych se přiklonila,těším se na další

Arlienen
31.05.2022 5 z 5

Mnoho přátel mi už delší dobu doporučovalo, abych si přečetla knihy od spisovatele M. W. Cravena, že píše dle nich zatraceně dobré knihy. Stalo se, že jsem zrovna neměla, co číst, tak jsem souhlasila, že si přečtu knihy ze série W. Poe. No, světě div se, ono je to vážně super čtivé a nutí mě to pořád číst dál a dál!
*****
W. Poe je sympaťák, kterého nemá kupodivu nikdo rád. Svým chováním a osobním kouzlem mi lehce připomíná Cormorana Strikea (i jména mají oba pánové osobitá). Poe a Tilly jsou hlavními tahouny knihy. Jejich vztah a hlavně jejich konverzace mě baví.

,,Víte, kdo já jsem? " řekl.
Poe se naježil. Věděl, že by to neměl dělat, ale otočil se na Bradshawowou a řekl : ,,Tilly, můžeš zavolat psychiatrický tým? Máme tady někoho, kdo neví, kdo je."
,,Dobře, zavolám, Poe." Koutkem oka viděl, že si z kabelky vytáhla tablet a zapnula ho.

david8843
30.05.2022 4 z 5

Ale jo. Hrdinové mají jakousi vrstevnatost, nejsou přehnaně morální a i když jsou to už provětrané archetypy, tak baví. Škoda jen, že je autor poměrně průhledný. Jde mu vidět zbytečně moc do kuchyně, nepomáhá tomu ani hloupě zvolený název knihy, dohromady to dokáže úspěšně pár zvratů zkazit (pokud máte ve zvyku u knih přemýšlet). I tak mě ale univerzum zaujalo a dalším dílům dám šanci.

Micandy
22.05.2022 5 z 5

V knihovně jsem kolem knihy chodila a neměla jsem odvahu si ji vzít domů. Působila na mě nějak hrůzostrašně a ta anotace také.
Nakonec jsem si koupila celou trilogii a nelituji, první díl byl naprosto propracovaný a moc mě bavil. Čekala jsem děsivý, na psychiku šílený thriller a ona to pro mě byla kvalitní detektivka. Rozhodně se četla dobře a bavil mě i humor, který dělá knihu zajímavě odlehčenou.
Takže rozhodně doporučuji.

Nula.nula.nic
17.05.2022 5 z 5

Knihu jsem pořídila v rámci akce "společné čtení" od Knih Dobrovský. Netušila jsem do čeho jdu, od tohoto autora je to moje první kniha a skvělý.
Doslova jsem se nemohla odtrhnout, kniha má všechno. Skvělý příběh, výborné zpracování, zajímaví hrdinové, se kterými člověk nemůže nenavázat vztah a nemilovat je.
Škoda, že už mám knihu přečtenou, protože to byla opravdu pecka!

SoňaF
02.05.2022 5 z 5

Kniha mne zaujala obálkou a množstvím pozitivních komentářů. A opravdu stála za přečtení. Děj hezky plynul, hlavní postavy jsem si hled oblíbila, zejména Tilly :) Konec knihy byl překvapivý a když už jsem si říkala: "Tak už vím, kdo je Upalovač, teď to bude jen okecávání než bude úplný konec." A najednou se vynoří nové informace a člověk hltá každý řádek. Opravdu skvělá kniha.

Maky33
01.05.2022 5 z 5

Kniha má mnohem hlubší obsah, než by se ze začátku vůbec mohlo zdát.
Co je víc? Spravedlnost nebo pomsta?
Co je všechno člověk schopen udělat, aby splnil "poslední slovo" přítele, které mu dal?
Napínavé od začátku do konce

maličkán
30.04.2022 3 z 5

Tato kniha mě zklamala, dle hodnocení tady jsem čekala víc. Od začátku jsem se nemohla nějak začíst, 3 hvězdičky dávám až za ten konec, poslední čtvrtina knihy teprve zaujala. Rozhodně další 2 díly shánět nebudu.

zuzana2599
27.04.2022 5 z 5

Ano, ano, je tady zase jednou nová série, které neodolám. Váhala jsem dosti dlouho, obálka pro mě není vůbec lákavá, ale hodnocení zde už mluví úplně jinak. Moc se mi tento thriller líbil, možná byl trošku více drsnější, ale nebylo to nic, co bych nesnesla... Poe a Tilly, skvělá dvojka, sympaťáci a super hrdinové. Ten závěr knihy jsem si hodně užívala, napětí šlo krájet a dokonce jsem pocítila sympatie a lítost i se záporným hrdinou. Přemýšlím, zda to byla spravedlnost nebo pomsta... ? Jaký je v tom vlastně rozdíl ?
No, další díl série jsem si zarezervovala v naší knihovně. Těším se !

Šebestová3
26.04.2022 5 z 5

Super, mám nového oblíbeného autora, jak se zdá.

vosje
24.04.2022 4 z 5

Zajímavý připad, který se odehrává v krajině, kam bych se chtěla taky jednou podívat. Napínavé to bylo až do konce.
Příběh si udržel moji pozornost celou knihu, jen jsem se někdy musela vracet, abych si osvěžila paměť, když se tam mluvilo o něčem, co už objevili. Ale to jsem tak měla vždycky (hlavně u Agathy Christie s tím mívám problém) a s přibývajícím věkem se mi to stává čím dál častěji.

Líbila se mi parťačka hlavního hrdiny, i když její typ jako bych už potkala v jiné knize, ale některá klišé mi vůbec nevadí. :-)

Netti
17.04.2022 3 z 5

Začátek vypadal slibně... Ale pak jsem měla problém vzít knihu znovu do rukou. Četla jsem jí poměrně dlouho. Čtivé to pro mě začalo být až cca od 200-sté str., což je slabota. Závěr knihy to trochu vylepšil, ale na základě recenzí jsem čekala mnohem víc.

BarkaS
15.04.2022 2 z 5

Jestli jsem to dobře pochopila, tak Tilly by měla trpět poruchou autistického spektra. Tenhle aspekt, který vlastně nemusela vůbec charakteristika postavy obsahovat, mi nakonec dost zkazil celkový dojem. Její chování totiž naprosto postrádalo logiku. Když se to autorovi hodilo, byla Tilly normální a občas zahrál na “autistickou strunu”, bohužel to ale dost znevěrohodnilo vše kolem. A vůbec. Prostě to není vůbec taková pecka, jak se to tváří.

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968