Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1146 339

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

veronika4289
15.04.2022 4 z 5

Čtivá, rychlý spád, napínavá. Místy jsem byla už ale otrávená povahou Tilly, ne každému její povaha sedne. I v reálu se podobným lidem vyhýbám :)
Ráda se k ní později vrátím.

petrulka
14.04.2022 3 z 5

Detektiv Poe se jeví jako konečně "normální" vyšetřovatel. Není to ani hezoun, ani hora svalů, ani génius s IQ na hranici měřitelnosti. Sympaťák, který se ale zatím před čtenářem spíš ukrývá. Veskrze skvělá je Tilly, právě ona je tahounem celého příběhu. Ten je nicméně poměrně nudný. Úvod je poměrně slibný, nicméně pak děj sklouzává do vyšetřování formou analýz a rozhovorů. Motivace padoucha pochopitelná, vlastně je mu třeba fandit, bohužel závěr, tedy vyšetření případu opět nabral směr ke dnu. Za mě průměrná krimi.

Emma27
13.04.2022 5 z 5

Kniha je super.

Leník95
13.04.2022 4 z 5

Na knihu jsem narazila v rámci společného čtení od Dobrovského. První věc, kterou bych chtěla vyzdvihnout je obálka. Grafika obálky mě ihned zaujala a citát na obálce mě doslova pohltil. Možná proto, jsem od knihy očekávala něco jiného. Chybělo mi vyprávění zločinů ze strany pachatele (v knize se to objevilo jen jednou). Každopádně kniha má spád a pořád se něco děje. V příběhu nejsou žádná hluchá místa a proto musíte hltat kapitolu za kapitolou. Hlavní postavy jsem si oblíbila a Poe je takový ochranářský táta pro Tilly. A závěr? Závěr je rozporuplný. Nechci prozrazovat, ale někoho to rozčílí, jiný polituje. Vše do sebe zapadne a ještě budete po přečtení knihy přemýšlet.

Nixa
11.04.2022 5 z 5

Detektiva Poea a analytičku Tilly jsem si oblíbila od prvních stránek. Kniha byla čtivá a napínavá. Na konci do sebe vše perfektně zapadlo. A humor hlavních postav odlehčí děsivou a tajemnou atmosféru knihy. Za mě super a mám další oblíbenou sérii u které netrpělivě vyhlížím každou novou knihu! :)

LilyGorch
06.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Jde o detektivní thriller, ve kterém sériový vrah zaživa upaluje podobně staré, bohaté muže. První oběť vykazuje i známky mučení. Do těla třetího upáleného bylo navíc vyřezáno jméno suspendovaného detektiva Washingtona Poea. Poe je proto povolán zpět do služby a jeho pravou rukou se stává vynikající analytička Tilly Bradshawová. Společnými silami rozklíčují nejen důvod vražd, ale i zdánlivě nesouvisející vazby mezi obětmi a samozřejmě odhalí vraha samotného.
Přibližně sto stránek před koncem bylo jasné, kdo je vrah, autor však píše velice dynamickým stylem, výborně vykresluje ponuře tíživou atmosféru a dokáže si čtenáře udržet až do poslední stránky. Místy jsem musela rozdýchávat nechutnou zvrácenost některých popisovaných scén, ale to už nejspíš k tomuto žánru patří. Za zmínku také stojí skoro až zázračná proměna vyšetřovatelky Tilly, která je ze začátku sice “bedna přes počítače a všemožné databáze”, ale jinak si pomalu ani sama nezaváže tkaničky, jak je pro praktický život nepoužitelná. Na konci je to však už “Superman Tilly”, která jedná zcela samostatně a překvapivě zachraňuje situaci.
Přestože bych si Loutkové divadlo momentálně ke čtení nevybrala, přijala jsem ho jako výzvu v rámci březnového “Závisláckého společného čtení” u Knih Dobrovský. Svého rozhodnutí rozhodně nelituji. Jde o napínavě a smysluplně vystavěný příběh. Ještě nějakou dobu po přečtení budete přemýšlet, nakolik a zda vůbec důvod a motiv ospravedlňuje vraha a jeho hrůzné činy. Svým způsobem jeho uvažování totiž pochopíte.. Ale vražda pořád zůstává vraždou a je neodpustitelná - tím spíš, když jde o několikanásobnou vraždu..
4/5 *

Sibel
05.04.2022 4 z 5

Kniha Loutkové divadlo má skvělý námět.
Upalovač , který nechává zaživa uhořet své oběti a ještě si s tím dokonale vyhraje. Nenechává za sebou téměř žádné stopy. Vše má víc než stoprocentně promyšlené.
Hlavní postavy jsou velmi sympatické.
Vyšetřovatele Poe a jeho pravou ruku, analytičku, Bradshawovou si oblíbí snad každý. Poe má neobyčejný detektivní instinkt, který za každou cenu následuje, i přes následné znovuodvolání ve vyšetřování pokračuje a nenechá se ničím a nikým odradit. Bradshawová je typický asociální génius, který chvílemi přivádí svého kolegu do trapných situací. To poskytuje těžkému tématu odlehčení.
Po prvních stránkách jsem byla nadšená. Popis scén je skvělý, skoro jsem i cítila popisované pachy.
Po úvodní části spadl děj do spíše detektivního žánru (spoustu vyšetřování, výslechů). Touto částí jsem se musela ,,prokousat". Vyvrcholení případu a závěr byl parádní. Napínavý, překvapivý, vše do sebe zapadlo. Vše má své důvody a důvody konání upalovače jsou hluboké a bolestivé. Do svého ,, poslání" dal vše.

skipiii
04.04.2022 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu hodně dobré! Trochu mi vadily poznámky pod čarou, které se určitě nějak daly zakomponovat do textu. Zápletka asi taky nebyla nejoriginálnější na světě, ale četlo se to samo, bylo to napínavé, sympatické postavy, takže doporučuji a rozhodně se pustím i do dalších dílů.

kristinica
03.04.2022 4 z 5

Už tu asi bylo vše řečeno, nicméně mně se to líbilo. Nepřišlo mi to až tak brutální jako jiné thrillery (za mě spíš plus), trošku mě štvala Tilly i příliš mnoho poznámek pod čarou, občas jsem se ztratila v množství spolupracovníků a byrokratických klacků pod nohy, ALE! Má to spád, zvraty, napětí, ne snadno uhádnutelného vraha, super. Trošku mě zmátl věk dvou hlavních postav, jelikož Poe mi přišel více jako padesátník (takový trošičku Harry Hole?, který má místo alkoholu kafe), zatímco Tilly spíš 25+ po vysoké, pak by dával smysl i ten “ochranitelský reflex”. Velké plus za mě i prostředí anglického venkova, mlhy, tajemné kruhy, hned bych se vydala na výlet po kopcích. Knihu jsem četla v rámci společného čtení, za které jsem moc ráda, protože je to zábava. Díky KD!

BarkaS
02.04.2022 2 z 5

Normálně bych tomu dala i tři hvězdičky, ale musím se pokusit zmírnit tady to nespravedlivé vysoké hodnocení, které je podle mého soudu hlavně výsledkem skvělého marketingu pana Pýchy z KD. Tahle kniha je průměrná a je všechno, co by nemělo být považováno za skvělé. Občas není v českém překladu česky, hanba! Poznámky pod čarou od překladatelky jsou dost otravné a něco se v překladu i ztratilo. Samotný obsah je taky dost “jednooký”. Psychologie postav jak z mateřské školy, pajdavé zvraty a nelogičnosti. Že by to bylo ostré jako břitva nebo jsem se dočkala záblesků chytrého humoru, jak se píše na zadní straně… O originalitě taky psát nejde. Zato jsem si přečetla poměrně podrobnou analýzu toho, jak zapáchá lidské tělo, když hoří. Tak nevím, jestli jsem tady se spolučtenáři četla totéž.

janastok
02.04.2022 5 z 5

Dobrý detektivní thriller. Charizmatický detektiv a jeho zábavná parťačka mě bavili. Vraha jsem tipla, ale vůbec to neubralo na čtivosti, zajímavý konec. A rychle na další díl.

Kaja1
31.03.2022 4 z 5

Kniha měla spád a dobře se četla. Spojení Tilly a Poa dodalo vyšetřování lidský rozměr. Za mě stojí za přečtení.

jarcik5582
31.03.2022 5 z 5

Knihu jsem četla jako součást skupinového čtení. Byla jsem k ní skeptická, thrillery nečtu. Nicméně tento příběh stál za to. Vtáhl mne do děje hned od začátku. Kdybych měla tu možnost, přečtu ji na jeden zátah.
Styl psaní je chytlavý, jednoznačný a přímý. Dějová linie nechávala čtenáře v očekávání na maximum. V průběhu se objevilo několik opravdu nečekaných zápletek a vyvrcholení celého příběhu bylo nečekané.
Postavy měly šmrnc a jejich myšlení bylo úchvatné. Při Tilly jsem si často představovala Charlese z Numbers, jak má ty matematické vzorce stále před očima, ve všem se snaží najít systém a data jsou pro ni vším.
Co jsem ale na knize ocenila nejvíce byl popis krajiny, kde se příběh odehrával. S každým popisem okolí jsem se cítila jako bych tam opravdu byla. Vyhledávala jsem si reálie na mapě a představovala si, jak se tam musí krásně žít v tak opuštěné krajině plné zeleně, kopců a čerstvého vzduchu. Hned bych se tam vypravila na nějakou dobu.
Knihu nechávám v knihovně a určitě se k ní jednou vrátím, neboť si jsem jista, že na druhé čtení se postavy daleko více otevřou a podají více informací o sobě samých.

anysekhel
28.03.2022 2 z 5

Docela dobrá detektivka. Dobře se četla. Nejzajímavější postava Tilly. Washington mi přišel takový zvláštní. Soucítění s vrahem bylo takové paradoxní.

Kerriova
26.03.2022 3 z 5

Jsem poměrně zklamaná. Už jsem četla rozhodně mnohem lepší kousky. Měla jsem potíž udržet u knihy pozornost, ačkoli v pozdější fázi nabral děj konečně spád, ale vzápětí mě dost rozhodil samotný závěr, který je opravdu strašně přehnaný. Tilly je nejspíš Wonder Woman. Každopádně postava Tilly je velice zábavná. Absolutně asociální a neschopný tvor s geniálním mozkem, který v závěru hodně překvapí (až příliš, jak už jsem řekla). Líbila se mi ovšem lokace vražd a jejich rituální provedení, námět knihy jako takový a jak autor šikovně ukrýval identitu vraha. Tedy alespoň podle mého názoru nebylo vůbec snadné ho odhalit, až téměř ve finále mi to konečně vše zapadlo dohromady a došlo mi, kdo za tím stojí. Sečteno a podtrženo – silně pochybuju, že bych sáhla po pokračování téhle série, bohužel mě tento první díl nepřesvědčil, že to stojí za to.

Noeni
26.03.2022 5 z 5

Tip na fantastický thriller/detektivku se skvělými hlavními hrdiny? Loutkové divadlo rozhodně doporučuju, bylo dost slušnou jízdou.

Sériový vrah upaluje své oběti a několik vyšetřovatelů se ho snaží odhalit, zatímco za sebou nezanechává žádné stopy, jen další těla.
Zprvu se zdá, že, až na podobný věk a stejné pohlaví, spolu oběti nemají nic společného. Ale je tomu skutečně tak? Všechno to totiž začalo před dvaceti šesti lety. A některé traumatické události ještě dřív.

Popisy sice nejsou detailní a explicitní, i tak mi ale bylo místy špatně když jsem četla, jaká zvěrstva sériový vrah páchal a jaká zvěrstva byla v minulosti páchána přímo na něm. Nedá se to srovnávat, obojí bylo naprosto nechutný, zvrácený, příšerný, pouze odlišnějším způsobem. A já si jen přála, aby se vrah nestal vrahem, aby byla vykonána spravedlnost, ne pomsta.
Něco málo přes sto stránek před koncem jsem už věděla, kdo je vrah. Dlouho jsem přemýšlela o třech lidech, jeden z nich mi ale seděl nejvíc a doufala jsem, že to není on.

Nicméně, tohle se opravdu povedlo. Všudypřítomné napětí, některá místa sice byla zdlouhavější, ale nikdy netrvala tak dlouho, aby mě čtení přestalo bavit. Vyšetřování mě ohromně bavilo, oblíbila jsem si dvojici vyšetřovatelů Washingtona Poea a Matildu Bradshawovou. Fascinovalo mě jejich myšlení, dedukce, to, jak se vzájemně doplňovali. Byli velmi inteligentní, stejně tak i vrah. V knize jsou rozebrány veškeré jeho pohnutky, tragická minulost, špatné i dobré stránky. Bylo hodně zajímavý sledovat, jak si se všemi pohrával, jak se ke všemu dostal a jak se situace, které prožil v minulosti, podepsaly na jeho psychice a dohnaly ho až k vraždám. Proč vraždil určitým způsobem, proč s tím začal v konkrétní dobu, proč si vybíral specifická místa. Všechno se postupně čtenář dozvídá a jakkoliv to všechno bylo odporný, celkový příběh mě moc bavil.

Další díly mám určitě v plánu, ale musím si teď od čtení podobných příběhů dát pauzu a přečíst si pro změnu něco veselejšího nebo alespoň nerealističtějšího.

Přečteno v rámci závisláckého společného čtení ve Facebookové skupině Knižní závisláci.

katerina3985
26.03.2022 4 z 5

Po delší době detektivní thriller. Knížka mě bavila, ale do děje mě vtáhla až druhá polovina. Příběh je uvěřitelný, reálný a není tolik předvídatelný. Někdy jsem se musela vracet v odstavci, nebavily mě poznámky pod čarou, bylo jich hodně a stejně téměř nezapamatovatelné. Líbila se mi přátelská pouta mezi hlavními postavami, jejich charaktery a celkově důraz na přátelství a loajalitu. Na pokračování se těším.

Pepa0216
26.03.2022 4 z 5

Druhé závislácké společné čtení a že se nám ten výběr podle mě povedl! Mám radost že jsem hlasoval pro do té doby pro mě neznámé Loutkové divadlo! Vyšetřování mě moc bavilo. Lehce ponurou atmosféru skvěle odlehčila postava Tilly, kterou jsem si velice oblíbil.

sidonka
25.03.2022 5 z 5

Naprosto brilantní, přečteno jedním dech, báječný vyšetřovací tým Poe a Tilly, jsou opravdu neskutečná dvojka

Littlemonday
24.03.2022 5 z 5

Kniha vyborna, trochu me mrzelo zpracovani konce, takove trochu romanticky tupe a neuveritelne, ale cela myslenka knihy a pomalu se rozpletajici dramaticky dej u me vazne zabodoval!!!

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968