Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1151 342

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

ddkk
17.01.2022 5 z 5

Už dlouho jsem nezůstala tak přikována ke knížce jak se mi to stalo s Loutkovým divadlem. Příběh sériového vraha a jeho motivace byl neotřelý a hlavně výborně napsaný. Děj napínavý od samého začátku až do konce a kupodivu mi tentokrát ani nevadily docela hrůzné detaily zavražděných obětí.

Ústřední dvojice kriminalisty Washingtona Poea a geniální analytičky Tilly Bradshowové byla vážně sympatická, dokonce místy vtipná a zábavná. Děj se navíc odehrává v atraktivním prostředí Cumbrie, se kterým jsem se ráda aspoň trochu seznámila...

Nevím, jestli mi bylo pachatele příšerných vražd právě líto, ale přiznávám, že jsem pro něj určitě měla pochopení...

Skvělá krimi, vřele doporučuji a dávám po zásluze plný počet.

INCOGNITOREADER
13.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Na začátek řeknu, že bych knihu označil spíš jako detektivní thriller než jen jako thriller. Přece jen tady celou dobu sledujeme vyšetřování. Jedná se o případ sériového vraha, který své oběti mučí a upaluje.
Hlavní dvojice vyšetřovatelů je jak nesourodá tak vtipná a vytváří skvělou dynamiku. To pomáhá hlavně v začátku knihy, kde by se jinak čtenář mohl začít nudit.
Od zhruba poloviny ovšem nastává pořádná jízda, která nezastaví až do samotného finále. Musím říct, že jsem objevil novou super sérii. Doufám, že další díly laťku udrží! Vraha se mi podařilo odhadnout dříve než autor chtěl. Ale to je spíše použitím určitého klišé, než tím, že bych byl tak dobrý.
Jediné moje výtky směřují k českému vydání. První problém vydím ve špatně zvoleném fontu, který je rozhodně dost malý a nečetl se úplně dobře. Druhá míří k překladu. Je zde velké množství poznámek pod čarou, které aspoň podle mě narušují děj. Je naprosto jasně, že zkratky anglických agentur a organizací nejsou tak provařené jako třeba FBI, ale na druhou stranu by se to dalo jednoduše vyřešit prostě překladem dané agentury a ne poznámkou pod čarou. Například státní zastupitelství by podle mě bylo naprosto v pořádku a používá se to i v dalších knihách.

Pája699
07.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla prostě paráda a ke konci neskutečná jízda. Jednu hvězdičku ubrat musím..cca do 150 stránky to na mě bylo trošičku vleklé, ale pak se ta horská dráha rozjela a nešla zastavit. Konec rovněž slibuje a naznačuje jisté pokračování. Já osobně držím palce, musejí být potrestaný všichni, za to, co udělali. Washington Poe a Tilly mi přirostli k srdci a tvoří vtipnou dvojku. Místy se opravdu i zasmějete. Už se nemůžu dočkat druhého dílu .-)

nina3905
29.12.2021 5 z 5

Príbeh vás vtiahne do deja po pár prečítaných stranách, pretože je pútavý, napínavý, s mnohými neočakávanými dejovými zvratmi. Za zmienku stojí aj originálne prepracovanie hlavných postáv, ktoré si zamilujte vďaka ich povahovým vlastnostiam. Myslím si, že viacerí čitatelia si obľúbia svojskú itečkárku Tilly Bradshawovú, ktorá pracuje v tandeme so zásadovým policajtom Washingtonpm Poaom. Rozhodne si prečítam ďalšie pokračovanie.

alexis818
12.12.2021 5 z 5

První polovina knihy mě tak nějak nebavila, ale podržel to ty dva Tilly a Poe. Od druhé půlky se to nedalo odložit a ta obrovská procitenost a konec knihy zarucilo,že si kniha zasloužila 5 hvězdiček.

allart
26.11.2021 2 z 5

Teda toto som dočítal s veľkým sebazaprením a ešte väčšou nechuťou. Takmer celú knihu sa čitateľ oboznamuje s kompetenciami a hierarchiou policajných zložiek až nad rámec únosnosti. Ako príbeh, resp. námet by ušiel, ale štýl písania absolútne nesadol. Niekedy som fakt nadobudol dojem akoby sa myseľ potácala ako opitý somár a nevedel som o čom sa píše.
Za mňa dve hviezdy sú až až.

Kubajzz
26.11.2021 5 z 5

Tak tohle mě chytlo, už jsem si objednal další díly série :-)

Kubikuli
22.11.2021 3 z 5

Tři hvězdičky za super námět. Občas sice trošku nechutnější popisy, ale tak když jde o sériové vraždy, nemůžeme čekat procházku růžovou zahradou :) Jinak popravdě jsem neměla žádnou knížku rozečtenou tak dlouho, jako tuhle. Tak špatně se to čte, za mne krkolomné, kostrbaté... Několikrát jsem se v textu musela vracet, protože jsem se v tom ztrácela... V podstatě krom odhalení viníka, tam nebyla žádná pořádná zápletka. Jen nudné rádoby zápletky, díky kterým jsem se v tom zase o něco víc ztratila. Příště si u toho asi budu muset dát nějakej dobrej matroš a třeba to bude čitelnější. Potenciál tam prostě je, jen se s ním špatně naložilo :) mám ještě jednu knížku od autora a už mám strach ji začít číst :)

postrach
21.11.2021 4 z 5

Kniha mě zaujala obálkou i názvem.Autorova prvotina.Oddechovka. Dobře napsaný příběh.Mám i zbývající knihy které přečtu.

p.pavlina
19.11.2021 4 z 5

Příběh byl zajímavý, nový. Zápletka byla opravdu dobře zamotaná a na pachatele jsem přišla opravdu až ve chvíli, kdy to autor sám předpokládal. Musela jsem ubrat jednu hvězdičku, protože hlavní postava, Poe, se chová tak, že je vysoce nepravděpodobné, že by u policie mohl zůstat. To trochu kazí dojem. Nicméně ve spojení s Tilly jsem ochotná vzít ho na milost a zkusit další knihu.

Titas9001
16.11.2021 5 z 5

Ke knihám, které mají takovou masivní reklamu, přistupuji velmi opatrně a vždycky si raději počkám na zdejší doporučení. Takže......Asi 200 stran mně trvalo, než jsem se vcítila do hlavních postav a zorientovala se v množství osob, lokací (mně naprosto neznámých) a možných a nemožných motivů. Jakmile tohle ale překonáte, tak to nabralo neuvěřitelný směr a spád a závěr .............neskutečné a srdcervoucí. Doporučuji, protože tohle se opravdu povedlo.

Ilsa2
09.11.2021 5 z 5

Velice dobře a čtivě napsaná kniha, dvojice detektivů nemá chybu a i když se dá ke konci vytušit proč ty všechny vraždy, přeci jenom mě ten úplný konec dostal. Připomíná mi to knihu "Já jsem smrt" od Cartera a musím říct, že u obou jsem měla slzy v očích.

milosko_b
04.11.2021 5 z 5

Dobrá a dobre napísaná kniha.trochu ma prekvapili odkazy na predchádzajúci prípad, keďže toto bola prvá kniha,ale vysvetlilo sa to. dobrá kombinácia hlavných postáv,sem-tam dobrá irónia..na prvú knihu naozaj dobré

moudivlacek
28.10.2021 5 z 5

A je to tady! Zas nevím, jestli mám vraha litovat nebo ne! Hodně to závisí na úhlu pohledu. Faktem je, že mu rozumím, i když na druhou stranu mě děsí představa, že si každý "trpící" v minulosti takhle představuje spravedlnost. Je to jako rub a líc jedné mince, pořád je to jedna a tatáž mince.
Navíc tu autor představil pro mě úžasnou skvělou dvojici - detektiva Poea, který si už zažil své, ale pořád jde jako buldok za spravedlností, a analytičku Tilly, géniuse, který neumí přežít ve všedním životě. Jejich životy se spojí v hluboké přátelství. Tilly se učí od Poea a on je zas její ochránce.
I když je to od začátku do konce velmi smutné vyprávění tragického příběhu, i tak se sem dostaly vtipné scénky - hlavně ohledně chování Tilly. Tu si prostě musí zamilovat každý.
Konec ve mě budí dojem, že ještě ne vše je ukončené. Takže se budu moct těšit na druhý díl. A zatím.... tento příběh skvěle doporučuji. Stojí za to si ji přečíst. Já jej přelouskala za den.

Jenny46
11.10.2021 5 z 5

Nevím co napsat z této knihy mám rozpolcené pocity. Asi mi nevyhovuje styl psaní, musím se přiznat, že začátek byl oříšek. Příběh nemá takové napětí, jak jsem zvyklá u thrilleru, ale druhá polovina byla lepší...
Určitě zkusím ještě další díl 3,5*

Dandulka
10.10.2021 5 z 5

Tak tohle byla parada, perfektni!

knihomolkaMist
28.09.2021 4 z 5

Uf. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst a do knihy se musela nutit. Naštěstí byla velmi čtivá a kolem půlky mě děj pořádně chytil a nepustil až do konce.
Hezky promyšlený děj a na to, že je to prvotina to bylo fakt dobré.
Tilly byla top postava a části s ní byly prostě nejlepší :D

stanislav0373
26.09.2021 5 z 5

Naprosto skvělé!

Silně návykový děj je psán z pohledu vyšetřovacího týmu, který je, svěží, zajímavý a místy neskutečně vtipný. Občas jsem se neudržel a musel se smát nahlas a dlouho :-)

Humor, logika a dobře načasované zvraty v příběhu dělají z této knihy neskutečnou laskominu.

katka.oo
25.09.2021 5 z 5

Velice dobré čtení, knížka mi chvíli doma ležela než jsem se do ní pustila a jsem příjemně překvapena, dobře se mi četla, zajímavé prostředí anglické Cumbrie, Poe a Tilly hodně sympatická dvojka, určitě se pustím i do dalšího dílu a doporučuji.

Liss93
15.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Děj plynul svižně, a ač jsem pachatele správně odhadla už v první třetině knihy, neubralo to na čtivosti. Možná jsem ho tak rychle odhalila, protože jsem nedávno četla Kaštánka, takže kdo ho máte za sebou, všimnete si určitých podobností. Samozřejmě ne všechno bylo dokonalé, byly tam maličkosti ve stylu psaní a ve vysvětlení motivu a dalších zápletek, ale nic, co by mě odradilo od čtení dalších knih.

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968