Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1151 342

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

Laf
02.09.2021 4 z 5

Super kniha. Děj plynule utíká a nechybí ani skvělé zápletky a zvraty. Kapitoly jsou krátké a nenaplněné zbytečnostmi, u kterých by se jeden akorát nudil, takže to je velké plus. Kniha se mi líbila a rozhodně stálo za to si ji přečíst. Nezklamala :)

Arwen777
29.08.2021 5 z 5

Jelikož jsem nejprve četla druhý díl, nebyla pro mě dvojice Poe a Tilly překvapením. Naopak jsem se velice těšila na jejich seznámení a první krůčky, tušila jsem, že bez humorných situací se to neobejde. Zábavné a osvěžující.
Jinak thriller ve stejném duchu jako Temné léto. Velkou roli v Cravenových knihách hraje prostředí, ponurá vřesoviště anglické Cumbrie, tady i kamenné kruhy, které jsou dějištěm vražd.
Poe je velice sympatický, ale patrně jen čtenářům, jinak je neoblíbený, s lidmi špatně vycházející a pro vedení obávaný detektiv. Pro nás zásadový, neústupný, nesnášející nespravedlnost a příkoří, před ničím se nezastaví. Ideální hlavní hrdina.
Musím říct, že knihy tohoto spisovatele jsou psány trochu jinak a chápu, že se někomu nelíbí. Ale já jsem si dvojici Poe a Tilly oblíbila, styl autora se mi líbí, prostředí je pro mě atraktivní a případy jsou správným způsobem zamotané a neprůhledné. V podstatě na začátku skoro nevyřešitelné. Postupné odhalování stop, nějaká akce a dramatický závěr. Možná, že thriller by měl být více nabitý akcí, ale já mám ráda právě to rozklíčovávání, spolu s prolínáním se s osobním životem postav, pátrání v minulosti.
Takže už máme v dohledu další díl a já se těším. Doporučuji.

kubule
28.08.2021 5 z 5

No pááááni...to byla jíííízda...poutavé, čtivé, nic zdlouhavého. Poe...tajuplný, lidský, temný i citlivý, Tilly jemná, křehká a zároveň silná a rozhodná...myslím si, že se zrodila fakt dobrá dvojka...kniha za mě byla super, měla vše, co má dobrá detektivka mít a bavila mě, i s tím koncem...jsem zvědavá na druhý díl...tak snad nezklame.

klara2449
20.08.2021 3 z 5

Knížka má zajímavý příběh, ale nebyla pro mě tak poutavá jako jiné knihy v této kategorii a čtení mi přišlo zdlouhavé.

Katulinka69
16.07.2021 4 z 5

Myslím, že mám další oblíbené vyšetřovatele. Matilda je skvělá

Duchoslp
12.07.2021 4 z 5

Musím říct, že Poe a Tilly jsou skvělá dvojka. Báječně se doplňují a opravdu mi sedli. Děj je napínavý až do poslední chvíle a nenechá Vás vydechnout. Nic není, jak to na začátku vypadá.

IvaDek
11.07.2021 2 z 5

Já knihu dočtu vždycky, pečlivě si vybírám, co budu číst, protože na to mám opravdu málo času. Na základě recenzí jsem tedy usedla k Loutkovému divadlu. Název nechápu do dnes a za dočtení bych si vysloužila metál. Tilly i Poe jsou postavy zajímavé, ale jejich potenciál téměř nevyužitý. Děj ucajdaný, zdlouhavý, i když příběh zajímavý. Zkrátit to o sto stran a možná by to mělo hlavu a patu. Obvykle čtu celou sérii, ale jsem si jistá, že druhý díl od tohoto autora do ruky rozhodně nevezmu. Těch pár hvězdiček je spíš pro mě, za statečnost.

Satalin
10.07.2021 5 z 5

Nenapadá mě nic, co bych knize vytkl. Poutavé prostředí, dobře vymyšlená zápletka a uvěřitelný příběh, zlo tam, kde bychom ho obvykle nečekali, čtivost a spád. Postavy i vztahy mezi nimi také přirozené. I když drsný a ošlehaný vyšetřovatel a nerdovská programátorka není nic nového v thrillerech, tak tady mi to sedělo a nedá se říct, že by kniha vykrádala Může kteří nenávidí ženy. Velmi doporučuju.

7Lů7
09.07.2021 1 z 5

Bohužel mě tahle kniha nenadchla a to až takovým způsobem, že jsem jí ani nedočetla. Možná se k ní vrátím. Na doporučení jsem si jí koupila, ale skutečně mě nezaujala.

Dashik
08.07.2021 5 z 5

Tohle byla naprostá pecka, i když od názvu knihy jsem čekala něco trošku jiného, nakonec mi to vůbec nevadilo. Tilly a Poe, dva naprosté protiklady, tahle dvojice mě nesmírně bavila, hlavně teda Tilly, ta mě úplně okouzlila. :) Vrhám se na druhý díl.

Kenan
17.06.2021 5 z 5

Abych se u pátrání po sériovém vrahovi smála, tak to se mi nestává. Můj smích zapříčinila dívka Tilly, která je opravdu úžasná. Dívka s nadprůměrnou inteligencí, která ovšem zápasí se začleněním do normálního života a její reakce byly někdy k popukání. To jen tak na okraj. Co se týká ostatních postav a samotného pátrání po sériovém vrahovi, to bylo napínavé a bavilo od začátku až do konce. Ráda si přečtu další knihu autora.

Vknihách
14.06.2021 5 z 5

Kniha ma vtiahla od prvých strán. Veď koho by nezaujali spálené telá s vyrezanými genitáliami? Potrebovala som vedieť čo sa bude diať. Počas celej knihy som si užívala spravodlivú šéfku, hlavnú vyšetrovateľku Stephanie Flynnovú, zásadového, suspendovaného Washingtona Poa a svojskú hlavičku Tilly Bradshawovú. Táto trojka bola pre mňa ťahúňom príbehu. Všetky tri postavy boli perfektné, úplne si sadli a ich spolupráca bola síce so škrípaním,ale plodná. Musím sa priznať že pár zvratov som odhadla ,no Craven píše veľmi dobre. Krátke kapitoly vás rýchlo posúvajú v deji a vôbec nemáte pocit, že by ste sa nudili. Vždy sa niečo deje-vyskytne sa nový a nový prípad,nová vražda a hľadajú sa vodítka, súvislosti v prípade medzi obeťami. Poe nezaháľa a neraz vyšetruje na vlastnú päsť čím si vyslúži nejeden konflikt. Pri väčšine kníh spriadam rôzne teórie, niekedy až konšpiračné,ale pri tejto knihe som si užívala dej a všetky vodítka. Nechala som sa autorom viesť až na záver a musím povedať že mi spadla brada. Naozaj som neočakávala takéto finále a v podstate záverečná tretina knihy bola len rozvádzanie celého deja,o rozuzlení príbehu,o odhalení páchateľa, o tom prečo sa všetko dialo a neraz som mala až zimomriavky. Bolo to proste perfektné čítanie.

Noname007
13.06.2021 2 z 5

Knihu jsem si po přečtení dobrých recenzí a doporučení koupila, ale v závěru jsem byla zklamaná. Zezačátku jsem se nechala nadchnout, ale potom jsem se dost dlouho nudila, až ke konci mě to vcelku bavilo, ale po většinu čtení jsem se musela vyloženě nutit, abych knihu neodložila a po dlouhé době konečně dočetla...

Šárka88
09.06.2021 4 z 5

O této knížce přesně nevím co si myslet, ze začátku jsem se nemohla vytáhnout do děje a nevěděla, co vlastně čtu. Chtěla jsem dat pouze tři hvězdy, ale tu čtvrtou dám za konec knížky, který mě dost překvapil a zůstal nad tím viset velký otazník ,, ?,,. Uvidím, co přinese Černé léto. Tilly fajn holka a těším se co bude příště a co nám přinese Poe W.

cryingPickle
07.06.2021 4 z 5

Duo prefektných komediantov pátra po sériovom vrahovi. Čo viac si môžem priať.
"Viete, kto som?" oslovil Poa.
Poe sa naježil. Uvedomoval si, že by to nemal robiť, ale predsa sa obrátil na Bradshawovú.
"Tilly, zoženieš, prosím ťa, niekoho z psychiatrie? Tento pán nevie, kto je."

kachnat
02.06.2021 4 z 5

Prvních cca 60 stran jsem měla co dělat, abych četla. Pak se děj rozběhl a zcela mě pohltil...

ZuzullaM
23.05.2021 3 z 5

Zaujímavá kniha, trochu pomalejší úvod, ale asi od polky sa to rozbehlo a potom ma dej pohltil. Zistenie kto je vrah ma prekvapilo. Trochu som ale čakala že to bude desivejšie. No a Tilli bola božská :-) na tú sa teším v pokračovaní.

L.Helena
21.05.2021 3 z 5

Ten správný požitek ze čtení jsem měla až tak ve druhé půlce knihy. Ovšem Tilly mě bavila celou dobu. 3,5*

Kekik
21.05.2021 3 z 5

Skvělá první kapitola. 200 stran nudy. Tilly a Poe tahouni. Akční závěr.

První kapitola mě navnadila na zajímavý příběh. Poté bohužel přišlo zklamání. A to trvalo téměř 200 stran. Vyšetřování bylo táhlé, nudné. Bez nádechu. Celou dobu jsem čekala, kdy přijde to slibovaná show s loutkovým divadlem. To sice nakonec přišlo, ale bylo to zpracováno zcela jinak, než jsem to pochopila z obálky a anotace. Škoda.

Tahouni celé knihy pro mě byli Tilly s Poem pohromadě. Zvláště Tilly jsem si oblíbila.

Naštěstí po přečtení zhruba 200 stran se pro mě kniha stala zajímavější. Konečně se něco dělo. Závěr je ve stylu klasického akčního filmu. Hrdina přežije vše, ale je povedený. Zvláště Poeova úvaha, co kdyby...

Na druhý díl se chystám, i když mě tento zklamal.

bigben
20.05.2021 5 z 5

Úžasně čtivá detektivka a sympatický hlavní detektiv. Pro mě překvapující odhalení na závěr...

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968