Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312891/zizen-A5a-312891.jpg 4.61418

Harry Hole (11.)

Tørst (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

Řihis

Prozatím poslední díl série s Harrym Holem. Pro mě skvělé čtení, nebylo chvíle, kdy by mě to nebavilo. Brutální vraždy, napínavé příběhy, romantické zápletky. A to že poteče tolik krve by mě ani ve snu nenapadlo. Ale když je žízeň, nedá se nic dělat, až jsem ji z toho dostal taky. :-D
Každopádně já byl a jsem spokojený a doporučuju. Nejen tuhle knihu, ale celou sérii.
Pro mě jako nečtenáře zatím nejlepší čtení, do kterého jsem se pustil.

bery11

Drsné,ale to je typický Nesbo

wally

Úžasné...nevím, co víc napsat. Tahle knížka a tento díl mne pohltil jako žádná předchozí Holeovka...

BernardBlack

Po Levharta považuji Harryho od Nesba za jednu z nej detektivních serií co jsem kdy četl, pak nám začal poněkud " supermanovati a bondovati", ale i tak díky za krásné vzpomínky a ještě jeden relaps:)

u_marketa

Nejlepší ze všech jedenácti. Člověk má opět chuť zabít Ráchel, ve chvíli, kdy začne mrmlat, že jí muž málo chodí domů - protože si chudák Harry po třech letech nudnýho učení na univerzitě, který provozuje kvůli ní, dovolil na chvilku dělat to, co ho opravdu baví. Ale nic, konec to vynahradí - a doufám, že je to fakt pravda, protože malej Harry by měl tu nejlepší matku, jaká se v celý sérii najde! Jinak je to skvěle vystavěný, nemyslím si, že překombinovaný - anebo jsem už zvyklá. Protože i tady se najdou podobný rysy jako v předchozích dílech - u jednoho člověka jsem si od začátku říkala, že kdyby v tomhle díle nebyl představen vrah hned na začátku, tak si myslím, že je to on, protože se chová typicky vrahovsky jako ti z předchozích dílů. A pak se - spoiler - dozvím, že je v tom taky namočenej. A mě to vlastně těší, že ve světě holeovských knih, kterej mi zpočátku fakt připadal překombinovanej, jsem našla opakující se jistoty :-) Jen tak dál, Harry je s postupujícím věkem čím dál lepší, a tím, že teď bydlí u snobů a dělá nudnou práci, tak pak vždycky vynikne ten kontrast, když začne dělat to, co je jeho. Z unavenýho učitele je najednou energickej kluk, kterýho baví život. Tak se těším na pokračování!

zuzana4587

Nemůžu souhlasit s předchozími komentáři, že Žízeň je už moc překombinovaná. Od začátku knihy je na ní něco nové - Nesbo lehce změnil jeho zažitý styl, což velmi vítám. Holeovky jsou má srdcovka, kterou vždycky budu hltat jedním dechem. Můžete se jen domnívat, kdo je vrah. Já svoji domněnku v průběhu čtení dvakrát změnila, a to je právě to, proč knihu číst. Za mě jednoznačně 5* a už se nemůžu dočkat HH 12 :-)

Nello

Tenhle příběh mi přišel ,takový na hlavu" .. A velmi těžko uvěřitelný. Je to pořád Nesbo, ale něco mi na knize nesedlo.

JelloBiafra

Môj obľúbený spisovateľ mňa opäť nesklamal a naservíroval ďalší vydarený majsterštyk. Jo Nesbø pokračuje v línii, ktorú načrtol už v Snehuliakovi. Opäť sa totiž jedná o krvavý psycho-thriller, kde si autor znovu neberie servítky a zobrazuje jednu brutálnu vraždu za druhou. Základom je ako vždy partia kriminalistov, ktorých si fanúšikovia obľúbili v minulých dieloch, takže sú tu naši starí známi Katrine Bratt, Bjørn Holm či starý psychiater Aune. Rovnako tak sa tu objavujú dvaja zmrdi Mikael Bellman a Truls Berntsen. Detektívna línia zostáva nezmenená: popkultúrne odkazy sa tu objavujú v dvojitej miere, prostredie hlavného mesta Oslo je znovu špinavé a drsné a nórska polícia je znovu parta neschopných diletantov, ktorí Holeho potrebujú ako soľ. Autor tu opisuje novodobé fenomény ako sex-zoznamku Tinder či tému Vampirizmu ako vražednej úchylky. Pokiaľ sa vám páčilo predchádzajúcich 10 dielov, budete spokojní aj so Smädom. Ja som spokojný a to tak že veľmi.

Enrs

Třebaže je kniha poněkud už Holeovsky schématická, přesto mě dokázala mile překvapit. K dalším protentokrát pozitivním překvapením patří (spoiler), že nedošlo k redukci počtu hlavních postav. Ačkoli konec byl jako podle šablony a až vynucenou reklamou na knihu další, přesto po ní opět sáhnu, jakmile vyjde.

Arwen777

Ze začátku jsem si říkala, jestli už to není moc. Úvodní scéna se mi zdála až příliš brutální, nejsem příznivcem dnešního trendu "co nejvíc šokovat a přivést brutalitu až do extrému". Ale pak mě příběh zase dostal a pohltil, jako většina Nesbøvých knih od Sněhuláka dále. Je to dynamická napínavá detektivka s překvapivými zvraty. Jen ten Harryho rozporuplný boj s alkoholem už člověku připadá ohraný. Každopádně určitě doporučuji, skvělá detektivka.

kerstyn

Harry Hole v plné síle! Žízeň je jedna z těch Holeovek, které mě pohltily od samého začátku. I když těch 592 stran vypadalo nejdřív poměrně hrozivě.

cukrovka

Opět velmi nápaditý příběh. Toho kdo je v pozadí není lehké odhalit. Jo Nesbo si se čtenářem pohrává, předhazuje mu různé možnosti řešení a nakonec stejně překvapí. Jen mi přijde, že už by autor mohl nechat Harryho v klidu a spokojeného s tím čeho dosáhl a nestěžovat mu to rodinnými dramaty.

MissiPippi

Ta věčná překombinovatelnost mě přestává bavit čím dál více. Pokud vás Hole ale nenudí, je to jistota. V sérii jsou i slabší díly než tento.

Danko81

Podle mě zatím nejlepší kniha od Jo Nesbø. Strhující příběh, skvělé vykreslení postav. Již to není tak temné, jako předchozí díly série. Hlavní hrdina se vyvíjí :-)

SteoSG

Tak po precitani 11 dielov, mozem len povedat ... SUPER!!!

fincik

Pozor, asi spoiler. Příběh mně bavil. Nápadité. Určitě jedna z lepších Holeovek. Vraha opět jen tak neuhodnete, nebo v tomto případě osobu, která vraždy režíruje. K odhalení tu přispělo spíše štěstí než nějaká genialita Harryho. Kdyby byl ten psycholog chytřejší, tak je v suchu. I když na konci to Harry zahrál dobře. Ale nechci zbytečně šťourat. Nicméně trochu mi vadí spíše jedna věc, a to, že se případy začínají točit kolem Ráchel nebo Olega. V tomto díle tedy tolik ne, ale ve dvou předešlých ano a vypadá to, že i v tom příštím. Nevím jestli je to úplně nutné. Harry už si toho zažil dost. Navíc to vypadá, že Katrin s ním čeká dítě!? Pfff! Na další díl, který má vyjít v roce 2019, se každopádně těším. I když jsem rád, že si teď dám od Harryho menší přestávku, jelikož jsem četl několik dílů za sebou a to si myslím, že není úplně dobře.

amanda99

Harry opět nezklamal,knížka se nedala lehce odložit,doporučuji a těším se na další.

Ali_xy

Nemůžu uvěřit, že je to již 11. kniha v sérii a stále si drží tak skvělou úroveň. Jakmile jsem otevřela knihu, už jsem se nemohla odtrhnout a každou volnou chvíli hltala písmena, abych se dozvěděla, jak to vlastně všechno bylo.
Za mě tedy 5* jako vždy, bravo!

Maryša577

První kniha od Jo Nesba , kterou jsem četla.Libila se mi moc, má překvapivý konec. Určitě se musím přečíst ještě jinou.

ještěrka38

Poslední kniha, která mi chyběla přečíst od Jo Nesba...Jedním slovem??? Výborná. Nejlepší ze všech jeho knih. Nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji.

petronella1

super čtení jako vždy, jen ten konec mě trochu vyděsil. že není všemu konec...

kkristynaa

Nečetla jsem úplně všechny knihy s Harrym Holem, protože (musím přiznat) mě ne všechny úplně bavily a ztratila jsem po nějaké době chuť číst další. Pak vyšla Žízeň, dala jsem na kladné recenze, knihu si přečetla a vůbec jsem nelitovala. Příběh mě hodně zaujal další s Harrym si určitě přečtu :)

theMarty

Čekala bych, že 11. dílů od stejného autora už stačí. A stejně se těším na další.
Nesbovy detektivky můžete číst hned po sobě, a neomrzí (narozdíl třeba od Browna).
Ale vraha jsem zase neuhodla.

Rocker007

Doporučuji, přečetl jsem jí jedním dechem. Paráda!

AndreaT.

Napínavý, dramatický, nepřekonatelný Nesbo a Harry Hole, bude mi chybět :(

klarence

přiznám na mne krapet rozvláčnější kniha , nebyla vůbec špatná , ale tak nějak jsem s ní prala..

ZuzanaHabi

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj.Kniha je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha budete jako vždy těžko odhalovat.! Vřele doporučuji

HankaMarek

Krásné

pecinka21

Sice jsem nečetla předchozí díly, ale tento mě neoslovil, kniha se mi líbila když byla akce ( vražda, zatčení, odhalení), ale jinak mě příběhy postav nezaujaly a přišlo mi to nudné jak příběhy postav z jednoho městečka.

Blanchi

Zajímavý zvrat na konci knihy.