Žízeň

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/zizen-A5a-312891.jpg 4.52092
Série

Harry Hole 11.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Tørst, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (526)

Kniha Žízeň

Přidat komentář
iviska
17. listopadu

Knihy od Nesba mám velmi ráda. Tento díl byl velmi čtivý, co mi ale vadilo byla překombinovanost. A konec velmi přitažený za vlasy.

ebalat
19. října

Skvělá kniha, napětí, láska, vztahy....


katst
16. října

Mé první setkání s autorem. A i přesto, že nemám přečtené předchozí díly série, jsem se v ději nijak neztrácela. Čtivá a napínavá kniha. Dojem mi trošku zkazil jen zbytečně překombinovaný děj.

Lilip
11. října

Opet parada. Za me tedy trochu slabsi nez Policie a poprve jsem si u nej rikala, ze to bylo mozna az zbytecne dlouhe, ale jinak se tesim na dalsi dil.

gnolf
11. října

Mám rád severské kriminálky ve filmech i seriálech. Začal jsem je i číst. A kniha mě velice chytla od začátku. Byla pro mne motivující i sexy vedoucí detektivka Brattová. Ten závěr byl pravda už hodně překombinovaný. A napínavý. Měl jsem velkou obavu, že Harry umře, jelikož to v té době byl poslední vydaný díl. Ale díky závěru jsem nabyl dojem, že je spíše superman :)

prcek19
09. října

Díky čtenářské výzvě sem se vrátila k tomuto autorovi a opět mě nezklamal..i když mám radši romantiku, tak ji ráda prokládám detektivkama a Nesbo to splňuje skvěle..ale nebudu lhát, že občas mi při čtení stoupaly chlupy hrůzou..je neskutečné, jak dopodrobna je děj popsán..samozřejmě sem pak ráda za šťastný konec..těším se, až se pustím do dalších jeho knih

akcive11
07. října

Záruka dobrého čtení.

wlado
18. září

Určite čitateľná kniha, no trochu prekombinovaná. Rád si ešte niečo od Nesba prečítam, no k tejto knihe sa už nevrátim.

1 ...

Doporučujeme

Smrt v zádech
Smrt v zádech
Smrtící DNA
Smrtící DNA
Nejsem mrtvá
Nejsem mrtvá
Tatérka
Tatérka