Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování.

Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312891/zizen-A5a-312891.jpg 4.6673

Harry Hole (11.)

Tørst (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

ivoiro
včera

Další skvělý Harry Hole je za mnou. I když v tomto díle se mi zdá více usedlý. Asi to bude tím, že jsme pokročili v čase.

petra7942

Opět mě dostal ten Hole...a vypadá to,že ani jedenáctým pokračováním to neskončí...přečteno téměř na jeden zátah...

felia

Typický Nesbo, v každém případě čtivý, i když dnes už raději čtu staré detektivky, které nejsou tak děsivé, ale jsou kultivovanější

Aleh

Žízeň je další v řadě severských detektivek ,která potvrzuje jejich kvalitu. Už samotný prolog dává tušit, že to bude napínavé.
Vraždy mladých žen, které se seznámily prostřednictvím internetové seznamky, si vyžádaly návrat HH. Někdo má totiž žízeň po krvi...
Doporučuji pro milovníky severských krimi.

anisek989

Líbila, pravda ten konec byl trošku přitaženej za vlasy.. ale jinak super. Konečně jsem uhodla, kdo je vrah :D
Jen nechápu připomínky tady některých, že se tam občas mluví o hudebním vkusu, výběru hudby atd.. kristova noho lidi! Zkuste si zjistit, co autor dělá kromě psaní serie HH, je to hudebník. Tak nevim co je tak udivující, že se i tahle stránka jeho života promítá alespon minimálně do jeho psaní.

petrulka

Ačkoliv pro mne byla trochu slabší, než mé oblíbené díly Sněhulák a Levhart, přesto opět výborná. Oceňuji to, že autor trochu ubral na Harryho nadpřirozených schopnostech přežití a přiblížil ho tím více běžným smrtelníkům. Zápletka výborná.

stelusha

Nesbo písať vie, o tom potom. Vie to napísať pútavo, zaujímavo, veľmi na jeho knihách oceňujem, že si dáva záležať na detailoch a nie sú tam logické chyby. Za mňa však bola táto kniha dosť veľkým sklamaním. Možno už Harry Hole vo svojej kariére dosiahol všetko, čo mohol a mal by ísť do dôchodku a Nesbo by sa mal sústrediť na nové postavy.. Od začiatku sa dá tušiť, kto je za tým, chýba mi tam napätie ale najviac mi vadil veľmi prekombinovaný dej, ktorý mi prišiel naozaj pritiahnutý za vlasy, čo sa veľmi bilo s inak reálnym a surovým podtónom tejto knihy... Takže, za mňa dejovo taká slabšia knižka od neho, ale knižka sa vo svojej podstate nečíta zle, len v porovnaní s inými jeho knihami za veľa nestojí.

SimonaP

Líbila se mi. Klasická napínavá kriminálka od Nesba.

Seditka

Nesbo umí, Hole umí! U Nesboa mě baví jeho neotřelé obraty a umné použití jazyka, které se s každou vydanou knihou posouvá dál. Několik rovin děje zaručuje, že není čas na povrchní čtení, jinak se čtenář mezi postavami ztratí a příběh pak ztratí svou hloubku. Ale to Nesboovi věrní vědí. Další povedený kriminalistický kousek ze severu.

PanTomina

Takže, znechucenější už asi být nemůžu. Tohle je most overrated autor ever! Na konci už jsem jenom čekal,kdy přijde Hulk nebo Tarzan, aby to ještě víc nesmyslně zamotali. Nesba, kterého jsem četl dřív, mi to ani v nejmenším nepřipomínalo. A to machrování se znalostí hudby, napřeshubu. BRAK

tatruszka

Holeovská klasika :-) jak jinak než se zajímavým vyústěním - musím říct, ze jsem tipovala správně, kdo za tím stojí, ale ta "telefonní akce ve chlévě" mě naprosto zmatla :-D

pedroK

Prostě typická napínavá "Nesbovina"...milovníkům napětí doporučuju. A ani to nakonec nebyla takový krvák, jak se zprvu zdálo. Už napsal drsnější..Musí se číst v kuse, jinak se člověk ztrácí. Není to jen plytký jednoduchý příběh, ale složitý jako život sám.

hana4963

Výborný příběh

Red_carrot

Hrozně napínavé, nemohla jsem od knihy odtrhnout..i když možná až lehce překombinované.

m.valova

Jako vždy Harry Hole nezklamal,ba naopak začíná se mi líbit čím dál tím více,za mě možná z celé série úplně nejlepší...

Fogl999

Jo, klasika. Tak to má být. Neváhejte a čtěte.

Teclaireddy

V porovnání s ostatními autorovými knihami podle mě lehce podprůměrné. Čtivé jako vždy, přehnaně drastické a zvrhlé jako vždy. Konec mě trochu zklamal. SPOILER: Nesbø sice jako obvykle vedl nitky k několika možným pachatelům, ale na konci bylo jasné, že je to jeden z těch tří, a žádné další velké překvapení se tedy nekonalo. Navíc mě moc nepřesvědčily zločincovy pohnutky - ambice sice člověka můžou dovést k lecčemu, ale v tomto případě mi to připadalo přehnané a nepravděpodobné.

OndřejMergl

Jiné knihy s Harry Holem jsem nečetl, což mi umožnilo nezapadnout s jeho návratem na scénu do vlny fanouškovského nadšení.

Kniha mi připomněla detektiva Columba - hned od začátku víte, kdo vraždí, a tak jenom čekáte, kdy na to detektiv přijde, přičemž jste si celkem jistí, že na to přijde. A přestože nakonec za vraždy může ještě někdo další, šlo zrovna o postavu, kterou jsem podezíral od jejího prvního představení.

Za mě proto žádné překvapení na závěr, nulový strach nebo napětí, zajímavé téma, ale průměrná detektivka. Jsem poměrně zklamaný, že z knihy, na kterou jsem se opravdu těšil, vypadla akorát mediální bublina.

sokolikrad

Přál bych si tuto knihu přečíst znovu poprvé ...

lemonek1202

Tato kniha byla má první od Nesba, avšak jsem si jistá, že rozhodně ne poslední. Hned po pár stránkách mě vtáhla do děje a to už jsem se od knihy neodtrhla a večer téhož dne jsem ji již měla přečtenou. Mráz mi běhal po zádech, opravdu nechápu, kde na toto bere nápady. Opravdu bravurně napsaný thriller, který rozhodně stojí za přečtení.

zd0981

Váhal jsem mezi dvěma třemi hvězdami, no ale ...
Jinak tato kniha jen posílila můj dojem, že ta pověst severských autorů detektivek je jen marketingová bublina ...

Demonlover

Poslední Nesbovka co jsem četl. Od tohoto autora se mi nic nelíbilo.

Martinacertik

Osobně jsem se hodně dlouho ztrácela a nemohla se začíst. Když jsem se začetla utíkala knížka opět sama, pro mě je to slabší Harry. Snad se jednou dostanu k tomu přečíst celou sérii znovu a hezky po sobě.

Magnovak

No já nevím, pointa mě nenadchla, Ráchel mi leze na nervy, vyzrálejší a "hodný" HH už tak nějak není můj šálek kávy. Kniha jako taková mně osobně přijde celkem slabá a ani mě to moc nebavilo, téma mi přišlo skvělé, ale asi ne tak zpracované, jak bych si já představovala. Možná nejslabší HH ze všech...

harena

Opět skvělý thriller od Jo Nesba. Těší mě, že Policie nebyla jeho poslední knihou, jak původně inzeroval. Dokonale propracované postavy, s Harrym jsem pátrala po úchylném vrahovi, strachovala se o Ráchel, držela palce, aby se do bezvědomí opil jen jednou a nevím, jestli Harryho napadlo, s kým je vlastně Katrine těhotná? Opět na konci několik otazníků a já doufám, že Nesbo již někde dopisuje další díl :))))

earl hickey

Opět skvělý Harry Hole !!!

mari.seri

Další ze série s HH, Nesbo opět nezklamal. Je pravda, že HH není tak "divoký" jako dřív, ale myslím, že to vůbec nebylo na škodu. Vykreslení charakteru postav jako vždy parádní. Byla to moje 3. knížka o HH a vím na 100 %, že v blízké době přečtu i ty zbylé :-)

evtap

Nesbo je zpět. Harry je vyzrálejší a klidnější, a i když ta jeho bývalá nesnesitelnost někdy chybí, stejně je to knížka, kvůli které jsem zas ráno chodila pozdě do práce a to je to nejlepší, co se čtenáři může stát ;-)

Stradivari2009

Od Nesboa jsem přečetl všechno a musím říct, že tohle bylo nejslabší.

martula

Žízeň táhne Harry a zajímavý sériový vrah, i proto mě rozuzlení zklamalo, celou knihu je vrah popisován jako génius a pak vypadá jako hlupák (nebo jsem to nepochopila). Taky se musím přiznat, že mám radši "rozervaného" Harryho, linka s Ráchel mi v knize docela překážela (SPOILER - proto jsem asi jako jediná tady trochu doufala, že to nedá :-) - SPOILER). Ale Nesbo má svoje kouzlo a určitě nelituji, že jsem knihu četla.