Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312891/zizen-A5a-312891.jpg 4.6763

Harry Hole (11.)

Tørst (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

Space.Junkienka
včera

Nikdo neumřel....Ani nevím, jestli jsem knížku tak moc hltala, protože jsem chtěla co nejdřív vědět, která z postav umře tentokrát...nebo spíše, která postava se mi začne tak moc líbit, až bude zabita :), nebo protože jsem se prostě nemohla odtrhnout od dokonalého příběhu plného zvratů, napětí, lásky, inteligence a intrik. Každopádně dočteno. Kdy bude další?!

Jolina
včera

Líbilo, HH do toho šel zase po hlavě. Dilema rodiny a případu, vlastní rozhodování, touha po vyřešení nejenom detektivního případu, ale i ukotvení svého života. Jediné, co mi vadilo, bylo zavěrečné "nakousnutí", že to vlastně nebylo všechno...

myshmother

Jako vždy, super čtení. :-)

Puntíkatýhrnek

Zařekla jsem se, že už tuhle sérii číst nebudu a zase jsem to udělala...jasně, je to skvěle napsané, jasně je to opět strašné....ale co upřímně nechápu je, proč má autor permanentně snahu povýšit Harryho na Terminátora...téměř na každé stránce se opěvuje genialita hlavního hrdiny, v podstatě se z něj stala modla norské policie, což působí, alespoň na mě, přehnaně a i trošku otravně..navíc je to pořád jen přehlídka utrpení a mučení a postavy jsou pořád tak nějak stejné...Mně osobně už asi tohle seznámení s Harry Holem bohatě stačí...

Selinute

Tak i já jsem se konečně pročetla k poslednímu Nesbovy. Nikdy jsem nepatřila mezi autorovy skalní fanoušky, no uznávám, že mnohé jeho tituly byly velmi dobré a např. Policie, přímo vynikající. Tento ale bohužel mezi ně nepatří... Pro mě jen průměrné severské krimi... žádná hitparáda.

Merynkaw

Nesbo ani Harry Hole nezklamali. Po dlouhé pauze nesboových knih jsem se na tuto moc těšila a jsem opět nadšená.

HMirka55

Když jsem kdysi četla první Nesbovku (Pentagram), bylo to něco nového a já jsem Harrymu úplně propadla. Jenže postupem času a s přibývajícími díly to již není taková pecka, objevila se řada dalších autorů s podobným stylem psaní a Harry trochu začíná zapadat. A nahánět dojem co nejšokujícím způsobem smrti už dávno nestačí. Celkově mi to všechno přišlo přehnané, zbytečně natahované a místy dost vykonstruované. Ale do dalšího dílu samozřejmě půjdu, pořád je dost nastíněných témat k řešení!

KattyV.

Dočteno!
Kniha je teda spíš pro silnější povahy, já se bála jít v noci zhasnout na chodbu. :-)
Ale jinak maximální spokojenost, začetla jsem se hned u první kapitoly, což se mi u Nesba nestává.
Vraha jsem odhadla cca v polovině knihy a to mi taky udělalo radost.
No a konec? Že by? :-)

Monike

Opet Joe a Harry nezklamali

ZuK1

Další Jo Nesbo a jeho Harry Hole jak je známe ... čtivé, napínavé, člověk se občas i trošku bojí ...

Sarka14

Harry opět nezklamal. Knížka je výborná, napínavá a čte se jedním dechem. Jen tak dál.

lavazza

Priznavam... milujem tuto sagu... :) top, top, top.... tesim a dufam v 12sty diel :)

kasilka

Nesba jako autora miluju, ale čím dál tím víc mně zápletky připadají neskutečné, překombinované a vraždy zbytečně kruté a krvavé. Se sériovými vrahy jako by se roztrhl pytel, to už dnes nikdo neumí napsat pěknou detektivku s jednou vraždou? Jinak HH nezklamal, určitě si ráda přečtu další díl a tentokrát opravdu zajímavý konec..... :)

Kraken84

První Nesbo zkušenost. Dlouze vypadající kniha s obrovským fontem písma a směšným odsazením od okrajů.
V knize se o citech jen píše, ale pocítíte jen napětí a odpor - dokonce není náležitě využita šance vykreslit vraždu (když už musí být ukrutná a krvavá). Chybí mi popisy prostředí - v místnostech jsou popsány náležité detaily, ale exteriér je tak minimálně popisován, že mi v hlavě postavy chodily modrošedou mlhou (možná je neurčitost záměrem). Přijde, že jsem sledoval postavy prožívající vroucí vzájemné vztahy, ale vše je zakleto v ledu a ke mně se to teplo nedostalo. Konec naznačuje druhý díl. Plus knihy, je čtivost.

konformita

Ono tu není ani co psát. Prostě HH nezklamal a zase překvapil. A vůbec jsem si nebyla jistá, jestli to po tolika knihách ještě dokáže :-)

fred749

Opět výborný Harry Hole

Jajaneu

Opět skvělý Harry Hole...

JIVaJaH

Jo Nesbo, smekám! Stále ve formě a opět můžeme obdivovat HH!

MonicaMonique

Snad poprvé u knih od Nesba jsem odhadla vraha vcelku brzo. To mi ale vůbec nebrání dát mu 5*. Celkově byla kniha čtivá. Harry opět nezklamal. Teď už jen čekat na další pokračování.

mats379

Ze všech jeho vydaných detektivek jsem tady uhádla vraha nejdřív, ne snad že bych byla tak geniální, ale že člověk podvědomě po přečtení více detektivek dokáže odhadnout, jak to autor "zamotá". Pro mě jedna ze slabších knih, motivace vraha dost šílená, na druhé straně přestal dělat z HH neprůstřelného Jendu Klosse. Odbočky k hudbě a literatuře mě baví, ale celkově bych byla pro kratší detektivní příběhy, tři sta stran bohatě stačí...jinak to člověka pomalu přestává bavit. Něco jiného je samozřejmě román, tam ať je to klidně 1500 stránek, v pohodě to během dvou - tří dnů zvládnu.

Grety

Stárnoucí Harry loví vraha se zvláštní chutí. Oproti předešlým dílům je rozsáhlejší popis Harryho a Olegových pocitů, což hodnotím kladně. Konec byl trošku nadpozemský a proto hvězdička dolů.

ivoiro

Další skvělý Harry Hole je za mnou. I když v tomto díle se mi zdá více usedlý. Asi to bude tím, že jsme pokročili v čase.

petra7942

Opět mě dostal ten Hole...a vypadá to,že ani jedenáctým pokračováním to neskončí...přečteno téměř na jeden zátah...

felia

Typický Nesbo, v každém případě čtivý, i když dnes už raději čtu staré detektivky, které nejsou tak děsivé, ale jsou kultivovanější

Aleh

Žízeň je další v řadě severských detektivek ,která potvrzuje jejich kvalitu. Už samotný prolog dává tušit, že to bude napínavé.
Vraždy mladých žen, které se seznámily prostřednictvím internetové seznamky, si vyžádaly návrat HH. Někdo má totiž žízeň po krvi...
Doporučuji pro milovníky severských krimi.

anisek989

Líbila, pravda ten konec byl trošku přitaženej za vlasy.. ale jinak super. Konečně jsem uhodla, kdo je vrah :D
Jen nechápu připomínky tady některých, že se tam občas mluví o hudebním vkusu, výběru hudby atd.. kristova noho lidi! Zkuste si zjistit, co autor dělá kromě psaní serie HH, je to hudebník. Tak nevim co je tak udivující, že se i tahle stránka jeho života promítá alespon minimálně do jeho psaní.

petrulka

Ačkoliv pro mne byla trochu slabší, než mé oblíbené díly Sněhulák a Levhart, přesto opět výborná. Oceňuji to, že autor trochu ubral na Harryho nadpřirozených schopnostech přežití a přiblížil ho tím více běžným smrtelníkům. Zápletka výborná.

stelusha

Nesbo písať vie, o tom potom. Vie to napísať pútavo, zaujímavo, veľmi na jeho knihách oceňujem, že si dáva záležať na detailoch a nie sú tam logické chyby. Za mňa však bola táto kniha dosť veľkým sklamaním. Možno už Harry Hole vo svojej kariére dosiahol všetko, čo mohol a mal by ísť do dôchodku a Nesbo by sa mal sústrediť na nové postavy.. Od začiatku sa dá tušiť, kto je za tým, chýba mi tam napätie ale najviac mi vadil veľmi prekombinovaný dej, ktorý mi prišiel naozaj pritiahnutý za vlasy, čo sa veľmi bilo s inak reálnym a surovým podtónom tejto knihy... Takže, za mňa dejovo taká slabšia knižka od neho, ale knižka sa vo svojej podstate nečíta zle, len v porovnaní s inými jeho knihami za veľa nestojí.

SimonaP

Líbila se mi. Klasická napínavá kriminálka od Nesba.

Seditka

Nesbo umí, Hole umí! U Nesboa mě baví jeho neotřelé obraty a umné použití jazyka, které se s každou vydanou knihou posouvá dál. Několik rovin děje zaručuje, že není čas na povrchní čtení, jinak se čtenář mezi postavami ztratí a příběh pak ztratí svou hloubku. Ale to Nesboovi věrní vědí. Další povedený kriminalistický kousek ze severu.