Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312891/zizen-A5a-312891.jpg 4.61635

Harry Hole (11.)

Tørst (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Žízeň

annettka1098

Tak tentokrát si s námi Nesbø hezky pohrál! Opět výborný počin. Po minulém díle jsem se bála, začne být s Harry nuda. Ale v tomto díle mne velmi bavil! V knize bylo vše a nic mi nechybělo. Těším se na další díl!

Karborund

Nesbo si stále drží vysokou laťku a o vyčpělosti oproti Keplerovi nemůžeme být řeči. Děj mě pohltil, příběh měl hlavu a bavil. Úplný závěr byl trochu přehnaný, ale to je na vkusu každého.Pochvala.

Jakira

Opět mě Nesbo svou knihou uspokojil a pořád můžu říkat, že narozdíl od takového Keplera to i je pojedenácté skvělé čtení. Harryho mám prostě ráda a zajímá mě, jak jeho životní příběh pokračuje. Možná, že ty knihy čtu právě kvůli tomu jeho osobnímu příběhu spíš, než kvůli vraždám. Tentokrát se skutečný vrah dal odhalit celkem brzo díky letmým důkazům, které svým čtenářům autor předhodil, ale stejně mě bavilo číst a jen čekat, kdy Harrymu dojde to samé, co mě. Těším se na 12. díl.

Horselen

Je vidět, že autor už jede ve stejné linii. Což je často u sériových detektivek běžné a je to škoda. Tentokrát jsem dokonce i odhadla pravého vraha.
Nicméně kniha byla tentokrát výjimečná tím, že byla více emotivní a zaměřená i na city a rodinu, což se mi líbilo.

nicolettkaa

Poprvé kdy jsem se od Nesba nenechala zlákat falešnou stopou a konečně jsem odhalila, kdo je zde hlavní padouch. Doufám, že chystaný díl bude v sérii už poslední. Sice mám Harryho ráda, ale už to ztrácí šmrnc, navíc zápletky se víceméně opakují pořád dokola a už by mu a Ráchel mohli dát pokoj.

elena2054

Tak jsem dočetla další holeovku a cítím po ní divnou pachuť. .
Ze začátku čtení jsem byla nadšená a stránky si dávkovala, aby mi kniha dlouho vydržela, protože je zatím poslední.
Postupem času se mi už nezdála tak úžasná, začínala jsem mít pocit, jakoby byla ušitá horkou jehlou.
Po půlce knihy jsem se dopracovala ke vzteku, POZOR SPOILER!, když zemřel turek.
Nevěřím, že i pokud by policista použil v případu sériového vraha civilistu, poslal ho vraha špehovat, že by tento civilista okamžitě po provalení nedostal policejní ochranu a to buď veřejnou nebo minimálně soukromou.
Že by při vyjednávání nechtěl důkaz, že oběť žije?
Že není důležitější chytit sériového vraha, než zachránit jednoho civilistu?
Další čtení už bylo pro mne jen povinností knihu dočíst.
Motiv celkem slušný, ovšem veškeré okolnosti případu ve mě vzbuzovaty pocit, že Nesbø sám moc nevěděl, co si s tématem počít, tak napsal levnou sci-fi slátaninu.
Celkový dojem z této knihy mám takový, že je nejslabší z celé série a u mě se řadí za Nemesis a jeho prvotinu Netopýr, což je docela ubohé na jedenáctou knihu ze série.
Nejlepší tedy pro mne zůstává Červenka, Levhart, Policie.
Btw, asi jsem se Holeho přejedla, ztratil u mne sympatie a Olega od Přízraku prakticky nesnáším, nezajímají mě podprahové nuance, že je vlastně dobrý, hodný. V knize mi vadí, určitě si ho nezařadím mezi klaďase. A to ani Katrine.
Už i Holeho nevnímám jako hrdinu, což není dobré pro další eventuální čtení pokračování.

esterkucerova

Po sněhulákovi příjemná změna.
Všechno působí tak nějak torchu víc lidsky, děj hezky plyně hned od začátku, počet zbytečných a zavádějících odboček, které ve finále v nic nevyústí je mnohem méně, spíš mi přišlo, že se Nesbo zaměřil na detailnější popis nitra postav.
poslední třetina napínavá, i když možna maličko překombinovaná, nicméně otevřený konec dobrý, doufám, že na něj naváže.
4/5*

Dumicek

Konečně jsem se dostala k přečtení poslední knihy a doufám, že bude ještě pokračování, protože tohle bylo opět něco! Naprosto skvěle napsané, strhující, napínavé a dech beroucí...Harry je moje srdcovka a já knize nemohu nic vytknout. Skvěle promyšlené a to do úplných detailů. Autor opět předvedl, že je to spisovatel s velkým S a že na to prostě má a že nás stále dokáže překvapit. No co nato více říct..jen snad-jen tak dál!