Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/big_zizen-A5a-312891.jpg 4.52542

Harry Hole 11.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst, 2017

Kniha Žízeň

Briv

V létě, v celkem velkém vedru, jsem si vzpomněla na severské zimy a pokračovala v sérii. To jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout a střihla jsem si hned po sobě 4 díly a říkala jsem si: "Musíš s tím přestat, vždyť za chvíli už nebudeš mít co číst!"...
Harry, co mi to děláš? Knížku jsem doslova profrčela, hodně mně to bavilo a po dlouhé době se mi stalo, že jsem celkem brzy dobře trefila pachatele. Nevím, nevím, jak dlouho to vydržím a nevrhnu se hned na další pokračování.

lištička123
28.12.2022

Nemám co dodat než "opět skvělé".

zuzana4291
12.12.2022

Opět nádherné čtení, malinko jsem se chvilkama ztrácela v ději. Ale jinak je Jo Nesbo prostě geniální.

stanislav0373
01.12.2022

Opět bravurní příběh, ve kterém Harryho najdeme v trošku zvláštní pozici. Pro ty, kteří čtou sérii relativně v kuse a popořadě si musí závěrečné díly skutečně vychutnat.

Konečné rozuzlení překvapivé, i když cca 70% jsem tušil. Ale mějte u Nesbo jistotu, že?

SirenKa
27.11.2022

Docela by mne po přečtení některých komentářů zajímalo, jakým způsobem Nesbo vkládá podprahovou reklamu mezi řádky, měla jsem taky po přečtení nutkavou potřebu vrhnout se na Harryho pěkně znovu od začátku, tak, jak psal jednotlivé díly za sebou. Ani tentokrát mne rozhodně nezklamal, a po přečtení žízně mám hlad na nějaký další kousek.

marra82
26.11.2022

Zápletka je, (jak už to s Harrym bývá), úplná vykonstruovaná pitomost, ale...je (jak už to taky s Harrym bývá) skvěle napsaná, a proto člověk hodí logiku za hlavu a nechá se balamutit, aby na konci zvedl obočí a pomyslel si - aha, tak to by mě ani ve snu.!
Každopádně, Žízeň má skvěle napsaný postavy.. takovej Hallstein Smith je jako živej (a ten televizní rozhovor je libůstka).. Nesbo prostě umí tyhle vyhraněný charaktery udělat dost zábavně... zatímco Harryho blízcí jsou- prostě jenom Harryho blízcí (proč vlastně?)

lada3781
18.11.2022

Drsné a jako celek slušný díl..

janka2000
07.11.2022

11. díl série o Harry Holeovi se mi upřímně líbil možná nejvíc. Strašně se mi líbil motiv toho, že Harrymu se konečně dostává štěstí a klidu, ale najednou to už není to, co ho naplňuje. Vraždy jsou opět perfektní, jestli to takhle lze říct. Zároveň oceňuji, že kniha není stejná jako předchozí- autor rozvíjí své tvůrčí schopnosti a i postavy. Tohle mi prostě sedlo.