Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/big_zizen-A5a-312891.jpg 4.52293

Harry Hole 11.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst, 2017

Kniha Žízeň

Kubajzz
předevčírem

Opět audiokniha. Klasický Harry, který nikdy nezklame. Jediné co mě mrzí je to, že už se blížím ke konci série :-(

pohoda58
24. listopadu

Knihy od Jo Nesbo velmi ráda čtu, hlavně sérii Harry Holle. Tento díl byl opět bez chyby, napínavý, děj měl spád, i když vraha jsem si tentokrát typla dobře. Už se těším na poslední díl v sérii. Nesbo nezklame, kdo má rád napětí a trillery, velmi doporučuji.

Skripi
17. listopadu

Výborné a pútavé ale často s chybami hrdinov, pri ktorých čitateľa poráža. Vraha som si tipol asi prvýkrát správne. :)

Pocmaranyfix

Je vidět, že autor už jede ve stejné linii. Což je často u sériových detektivek běžné a je to škoda. Tentokrát jsem dokonce i odhadla pravého vraha.
Nicméně kniha byla tentokrát výjimečná tím, že byla více emotivní a zaměřená i na city a rodinu, což se mi líbilo.

simona5r

(audiokniha) Harryho mám v audioknižním světě spojeného s Hynkem Čermákem, takže mi chvíli trvalo si zvyknout na nový hlas, obzvlášť když mám Davida Matáska spojeného s Peterem Mayem. Ale nakonec jsem si zvykla a bylo to super. Byl to klasický Harry s rozuzlením a vysvětením na konci a nalákáním na další knihu.

Pavla79

Tento díl jsem četla nejdéle.., nějak jsem se nemohla prokousat přes prostředek, který se mi zdál moc zdlouhavý, a přiznám se, že ani konec mě nenadchl. I tak jsem zvědavá na 'zatím' poslední díl. :)

evismaior

50% - Asi nejslabší díl s Harrym Holem, na který jsem dosud narazila. Samotná zápletka s vrahem, který vysává z obětí krev hrůzným kovovým chrupem, sice mohla působit šokujícím dojmem, jenže šokujících vražd je v literatuře i filmu tolik, že to zas tak moc moji pozornost neupoutalo. A když se pak ukázalo, že všechno bude trochu jinak, přišlo mi to ve finále zase až moc překombinované a nepravděpodobné. A ani další střípky ze života Holea knize příliš nepřidaly. Obeznalý čtenář už ví, jak to s touto postavou je, a přestože u něj došlo zejména na poli vztahů k určitému vývoji, nebyl to zas žádný extra přelom. Nakonec asi nejzajímavější byly vedlejší postavy, jako třeba ta novinářka nebo někteří členové detektivního sboru.

Jenda75

Zprvu se zdálo, že kniha bude slabší než předchozí Holeovky, ale asi od poloviny knihy opět kniha dostala pěkný spád. Mohu opět doporučit k přečtení.